Results for Arne Borg och TYR sprint
Below are all results from the competition shown by session.
Pass 1 Sön 25sep
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arne Borgs minne & TYR sprint
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Eriksdalsbadet |
Arrangör: |
SKK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2022 till den 25 sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:10.56 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:11.98 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:13.08 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:14.08 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:14.50 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:14.69 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elina Tshibanda |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:14.99 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Säther |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:15.21 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:15.36 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Freja Löfgren |
2007 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:15.54 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iris Flykt-Rosén |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:15.55 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Natalie Donoso Hammar |
2008 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:15.56 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:15.75 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Juni Stenbacka |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:16.01 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Adella Nordin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:16.53 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:16.67 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Greta Bruzelius |
2008 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:16.71 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:17.23 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Micaela Donoso Hammar |
2008 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:18.07 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:18.16 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sandra Ignatjovic |
2007 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:18.20 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:19.50 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elsie Cooper |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:25.13 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-09-25 10:21:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-09-25 10:21:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|