Resultat för Sandaredssimmet 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1. Insim: 08:00 1:a start kl. 09:00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sandaredsbadet |
Arrangör: |
Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 mar 2023 till den 5 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Bröstsim Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filippa Lind |
2004 |
Falköpings Simsällskap |
|
|
2:48.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Jonsson |
2006 |
Falköpings Simsällskap |
|
|
3:15.73 |
+26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Lornell |
2005 |
Simklubben 1970 |
|
|
3:31.58 |
+42.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-04 11:35:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Bröstsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Robertsson |
2007 |
Anderstorps Simsällskap |
|
|
3:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Ahlqvist |
2008 |
Simklubben 1970 |
|
|
3:34.11 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Böhrén |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
3:38.36 |
+24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pola Juza |
2008 |
Smålandsstenars Simsällskap |
|
|
3:48.52 |
+34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tea Jälevik |
2007 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Landahl |
2008 |
Simklubben S02 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arielle Källgren |
2007 |
Falköpings Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-04 11:35:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Bröstsim Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kara Brorson |
2009 |
Simklubben S02 |
|
|
3:17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Anse |
2009 |
Simklubben S02 |
|
|
3:27.72 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Imra Axelsson |
2009 |
Simklubben S02 |
|
|
3:33.07 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ffion Rhys |
2009 |
Simklubben S02 |
|
|
3:34.23 |
+17.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Eklöf Jungwallius |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:34.87 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kordelia Nord |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
3:42.32 |
+25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Blenda Pettersson |
2009 |
Simklubben S02 |
|
|
3:49.89 |
+32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jessica Doering |
2009 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
3:50.25 |
+33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alicia Pakas |
2009 |
Simklubben S02 |
|
|
4:03.85 |
+46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Casini |
2009 |
Lysekils Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nora Larsen Valkama |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Esther Molin |
2009 |
Skövde Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-04 11:35:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-04 11:35:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben 1970 |
|
|
|
|
|
|