Resultat för Sigma Speed Stævne 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 16 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Bomgaard |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christoph Karow |
1984 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
25.26 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
26.29 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Harald Franck |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
26.49 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
|
26.85 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
26.88 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Schultz Hansen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
27.28 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
|
27.69 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asbjørn Brandt-Lassen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
27.83 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
27.84 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Sanderhoff |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
28.12 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikkel Holm Pedersen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
28.42 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Mitchell |
2004 |
Orient Svømning |
|
|
28.47 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mads Borch |
2006 |
Roskilde Svømning |
|
|
28.76 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
28.84 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
28.97 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexander Agerbæk Nielsen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
30.00 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viktor Lange |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
30.14 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Christian Swartz |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
35.46 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 14:15:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelius Kemnitz |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
26.78 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Damjan Kruc |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
27.02 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
27.22 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
27.47 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
27.57 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
27.98 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
28.04 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
28.25 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
28.40 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
28.82 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
28.87 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
29.04 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
29.08 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
29.67 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederik Verner Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
29.74 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
29.93 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
29.94 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
30.17 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
30.32 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
30.35 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
30.39 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Linus Noe |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
30.43 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
30.82 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.90 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.18 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.25 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Wiliam Kabat |
2008 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
32.43 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
33.40 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
36.67 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Simon Christiansen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
37.64 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sigurd Haakansson |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Tjalfe Antilles |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 14:15:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 13 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
28.71 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
30.12 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
31.50 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
31.52 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
31.92 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sixten Blicher Retpen |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
32.25 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
32.41 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
32.47 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
32.55 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Villads Elias Friis |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
32.83 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
32.97 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
33.28 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
33.40 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
|
34.31 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
34.75 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.37 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
36.15 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
36.17 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Luca Storm |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.21 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
36.94 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
37.20 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
37.98 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mads Harholt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
38.30 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
46.54 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Lund Styrishave |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 14:15:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
34.36 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.96 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin K Olesen |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
35.01 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
35.27 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.29 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.49 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Birk Barslund Fosse |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
36.51 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
36.63 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.18 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Krak Hjorth |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
37.33 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victor Morville |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.37 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
37.45 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ingolf Ougaard |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.86 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alvin Konstantin Djørup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.88 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kasper Emil Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
38.54 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emil Contreras Kristensen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
39.82 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Robinson |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.88 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Viggo Mondrup Hagn-Meincke |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
45.34 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
45.89 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elliot Dahlgaard Stokholm |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
46.98 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isak Rasmussen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
47.18 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
51.24 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Muhammed Zakariyyaa Maso |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
55.53 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Schmidt Foli-Andersen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 14:15:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
38.67 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Hein |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
48.76 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Savva Barsukov |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
51.02 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-10-2022 14:15:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-10-2022 14:34.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|