Resultater for Sigma Speed Stævne 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Blovstrød Svømmehal |
Arrangør |
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
8. okt 2022 to 9. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer 15 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Emilie Lange |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
37.18 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mie Mørkedal |
2003 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
38.88 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Vincentz |
2007 |
Roskilde Svømning |
|
|
39.96 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Sandgreen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
45.25 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nynne Kongsfelt |
2007 |
Orient Svømning |
|
|
51.56 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 12:48:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.53 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eva De Maeyer |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
38.61 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
39.00 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
39.24 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.93 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
39.95 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
40.13 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mille Stokholm |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
40.55 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
40.78 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkeline Larsen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
41.18 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
41.41 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
41.48 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
42.94 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
42.96 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
43.08 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
43.53 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
44.16 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
44.74 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rosa Borch |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
|
45.09 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
47.27 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Natasja Hornuff |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
47.95 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
48.60 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
49.45 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
50.33 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
52.20 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
53.76 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
55.39 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 12:48:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer 12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
44.87 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena Falkensted |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
45.13 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
46.81 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lea Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
46.94 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Natasja Akstrup |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
50.93 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
52.04 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
53.09 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Schaub Midtgaard |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
56.87 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Saaby |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
57.48 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:01.95 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:02.94 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:06.15 |
+24.09 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabel Ling Jakobsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 12:48:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
48.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
49.23 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
49.24 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
50.74 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
53.74 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
54.26 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
58.02 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
58.37 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:00.94 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liva Kampf Brøndum |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:01.51 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederikke Ørsted |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:02.19 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dicte Graabek |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:02.51 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:03.95 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Tallov Søgaard |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:04.69 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:05.58 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:05.99 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Johanne Vad Hove |
2012 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:06.43 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sarah Lindhard Bjerre |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
1:07.84 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aminah Massood |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:10.43 |
+21.61 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
1:24.73 |
+35.91 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sonja Andersen |
2012 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 12:48:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emily Croucher |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isolde Viola Hempel |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
57.22 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:01.75 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carmen Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:06.68 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elise Lund Juul |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:06.69 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Rasmussen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
1:08.12 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louisa Vincentz |
2013 |
Roskilde Svømning |
|
|
1:28.74 |
+40.08 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Luna Bjørn Rømer Gravesen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
- |
|
Rigmor Dybdal Lilleøre |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hands brought back beyond the hip line (except after the first stroke following the start or turn) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 09-10-2022 12:48:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
09-10-2022 13:49.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|