Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 25m Frisim Mixed 9-oy - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Astrid Anér |
2014 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
26.10 |
|
|
|
|
|
|
Signe Angland |
2013 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
20.68 |
|
|
|
|
|
|
Beatrice Baca |
2014 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
27.42 |
|
|
|
|
|
|
Vera Casillas |
2013 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
28.81 |
|
|
|
|
|
|
Thelma Ekström |
2013 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
21.12 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Evlinger |
2015 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
23.74 |
|
|
|
|
|
|
Maya Farttoosi |
2013 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
22.16 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Folkesson |
2015 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Elsa Furland |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
27.18 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Göth |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
23.85 |
|
|
|
|
|
|
Isac Hanouch |
2013 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
24.20 |
|
|
|
|
|
|
Moa Hedov |
2014 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
33.17 |
|
|
|
|
|
|
Walter Hellmer |
2013 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
24.91 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Högfors |
2014 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
20.12 |
|
|
|
|
|
|
Milo Johansson Grankvist |
2015 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
32.96 |
|
|
|
|
|
|
Stina Johansson |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Adrian Kallblad |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
20.60 |
|
|
|
|
|
|
Evy Kalms |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
19.52 |
|
|
|
|
|
|
Eufemia Lagnestam |
2014 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
21.18 |
|
|
|
|
|
|
Emil Liljeblad |
2014 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
22.88 |
|
|
|
|
|
|
Emma Lundkvist |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
25.34 |
|
|
|
|
|
|
Amadeus Magnusson |
2013 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
23.37 |
|
|
|
|
|
|
Mollie Miller |
2013 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
25.22 |
|
|
|
|
|
|
Beata Mjörning |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
22.31 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Pawlowski |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
26.40 |
|
|
|
|
|
|
Maria Persson |
2013 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
19.75 |
|
|
|
|
|
|
Elias Piehl |
2015 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
29.33 |
|
|
|
|
|
|
Wera Piehl |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
18.01 |
|
|
|
|
|
|
Elma Pylad |
2014 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
41.16 |
|
|
|
|
|
|
Sonjah Renmark |
2013 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
27.49 |
|
|
|
|
|
|
Tristan Rolin |
2013 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
23.63 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Rosén |
2014 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
24.09 |
|
|
|
|
|
|
Florence Skogens |
2014 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
23.79 |
|
|
|
|
|
|
Lova Statheus |
2015 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
38.24 |
|
|
|
|
|
|
Cornelius Stjernqvist |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
22.72 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Stråhle |
2014 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
32.78 |
|
|
|
|
|
|
Klara Sundberg |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
19.82 |
|
|
|
|
|
|
Fred Undegård |
2014 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
33.67 |
|
|
|
|
|
|
Franka Vogel |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
24.52 |
|
|
|
|
|
|
Signe Wesström |
2014 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
25.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 13:13:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 25m Frisim Mixed 10 år - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Dina Abera |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
28.59 |
|
|
|
|
|
|
Vera Bahlner |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
20.06 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Beckman |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
24.22 |
|
|
|
|
|
|
Ingmar Casillas |
2012 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
25.34 |
|
|
|
|
|
|
Carl Ericsson |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Emil Evlinger |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
16.99 |
|
|
|
|
|
|
Erik Fang |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
20.80 |
|
|
|
|
|
|
Nathalie Garmert |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
22.67 |
|
|
|
|
|
|
Caspian Golmohammadi |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
23.89 |
|
|
|
|
|
|
Lovisa Gustavsson |
2012 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
20.77 |
|
|
|
|
|
|
Winter Hahn |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
20.12 |
|
|
|
|
|
|
Malik Hajder |
2012 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
25.41 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Helmin |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
22.67 |
|
|
|
|
|
|
Ivar Hill |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
24.29 |
|
|
|
|
|
|
Elma Hodzic |
2012 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
21.46 |
|
|
|
|
|
|
Valona Ibishi |
2012 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
18.52 |
|
|
|
|
|
|
Kadirhan Irendeli |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
21.10 |
|
|
|
|
|
|
Tuva Karlberg |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
19.14 |
|
|
|
|
|
|
Zelda Karlsson |
2012 |
Motala Simsällskap |
|
|
22.74 |
|
|
|
|
|
|
Julia Kasa |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
22.40 |
|
|
|
|
|
|
Saga Liljeblad |
2012 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
24.75 |
|
|
|
|
|
|
Ebbe Lindkvist |
2012 |
Motala Simsällskap |
|
|
17.78 |
|
|
|
|
|
|
Aurora Lund |
2012 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
20.92 |
|
|
|
|
|
|
Gustav Lust |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
20.47 |
|
|
|
|
|
|
Livia Mabote |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
18.60 |
|
|
|
|
|
|
Molly Mellwing |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
24.88 |
|
|
|
|
|
|
Ana Micu |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
20.01 |
|
|
|
|
|
|
Emmanuelle Moroz |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
18.29 |
|
|
|
|
|
|
Siri Pylad |
2012 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
22.69 |
|
|
|
|
|
|
Izadora Revelj |
2012 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
20.58 |
|
|
|
|
|
|
Ella Rulander Granberg |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
19.96 |
|
|
|
|
|
|
Johanna Rylander |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
|
19.13 |
|
|
|
|
|
|
Ida Singull |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
21.88 |
|
|
|
|
|
|
Sandra Sponn |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Sofi Svensson |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
22.10 |
|
|
|
|
|
|
Stina Svensson |
2012 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
23.74 |
|
|
|
|
|
|
Erik Tu |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Heily Vikström |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
21.51 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Wallenberg |
2012 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
20.28 |
|
|
|
|
|
|
Simon Wastesson |
2012 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
24.69 |
|
|
|
|
|
|
Abisna Yogaaraja |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
31.15 |
|
|
|
|
|
|
Irma Zukic |
2012 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
18.94 |
|
|
|
|
|
|
Maja Östberg |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
|
18.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 13:19:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Mixed 11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Alfredsson |
2011 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
295 |
34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Aminoff Kristoffersson |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
|
196 |
39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Angland |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
187 |
40.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Arana |
2011 |
Katrineholms Simsällskap |
|
105 |
42.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bodefalk |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
111 |
41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Borén |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
92 |
50.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lia Bönnemark |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
215 |
38.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Dahlgren |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
|
208 |
38.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Engdahl |
2011 |
Finspångs Simklubb |
|
112 |
47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Eriksson |
2011 |
Finspångs Simklubb |
|
138 |
44.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Leah Forsby |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
81 |
52.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvin Frisk |
2011 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
82 |
46.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Furland |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
175 |
40.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilda Fursjö |
2011 |
Katrineholms Simsällskap |
|
247 |
36.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Hagström |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
302 |
34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Hansen |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
194 |
39.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Hultman |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
91 |
50.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Teodor Johansson |
2011 |
Finspångs Simklubb |
|
100 |
43.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Jonsson |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
|
189 |
39.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Jägerhök |
2011 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
532 |
24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Karlsson |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
158 |
42.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Aya Khaya |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
53 |
1:01.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Lektér |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
216 |
38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Lihagen |
2011 |
Katrineholms Simsällskap |
|
156 |
37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Cilia Lindström |
2011 |
Katrineholms Simsällskap |
|
196 |
39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ciona Lindström |
2011 |
Katrineholms Simsällskap |
|
167 |
41.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Amelia Magnusson |
2011 |
Katrineholms Simsällskap |
|
156 |
42.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
262 |
35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Miller |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
257 |
36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Moestedt |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
193 |
34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Algot Norrman |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
180 |
35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Nyman |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
182 |
35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Pettersson |
2011 |
Katrineholms Simsällskap |
|
114 |
41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Rosenström |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
225 |
37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Sandberg |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
|
81 |
46.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Sjögren |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
207 |
38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Isa Statheus |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
|
126 |
45.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Stenqvist |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
120 |
46.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Swärm |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
211 |
38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Söderblom |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
55 |
52.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Algot Tunemar |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
65 |
49.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Tyrström |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
68 |
49.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elton Undegård |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
|
85 |
45.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Wajda |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
135 |
39.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anja Wallin |
2011 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
279 |
35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-23 13:29:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-24 13:42:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Frisim Mixed 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
Victor Alacam |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
174 |
36.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Baca |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
216 |
38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
258 |
35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Borg |
2010 |
Nyköpings Simsällskap |
|
232 |
37.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Brunelius |
2010 |
Nyköpings Simsällskap |
|
275 |
35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Esmeralda Carlberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
271 |
35.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Theoline Carrum |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
228 |
37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
267 |
31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecka Eklund |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
284 |
34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Harald Eng |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
191 |
34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Ericsson |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
373 |
31.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Eriksson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
236 |
37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Milo Franzén |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
91 |
44.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Göthe |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
354 |
32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Hammarberg |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
230 |
37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Hovberg |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
323 |
33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Högfors |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
176 |
35.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
403 |
31.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Kalms |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
182 |
35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Klingstedt |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
108 |
42.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Loftås |
2010 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
77 |
47.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Lundberg |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
133 |
39.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Lundkvist |
2010 |
Nyköpings Simsällskap |
|
268 |
35.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Lundvall |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
119 |
46.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Desmond Löw |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
115 |
41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
290 |
34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elwyn Revelj |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
293 |
34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
240 |
32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Rylander |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
106 |
42.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Sandberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
190 |
39.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga-Linnéa Sjöberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
257 |
36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Eina Sjöman |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
69 |
55.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyler Sokolov Nilsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
30 |
1:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Kimberly Sokolova Nilsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
91 |
50.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Strandberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
217 |
33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Evian Suljanovic |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
71 |
48.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Tinins |
2010 |
Katrineholms Simsällskap |
|
183 |
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Valund |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
216 |
38.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Villebeck |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
139 |
38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elfi Walter |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
135 |
44.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Wiklund |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
223 |
37.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Zmuda |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
128 |
45.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Mirja Åqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
274 |
35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Bårli |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Karlsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Svensson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-23 13:40:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-24 13:42:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Frisim Damer 13 oä - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filippa Andersson-Lundin |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
408 |
1:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonna Klasén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
387 |
1:08.94 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leah Norén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
380 |
1:09.33 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Hagström |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
365 |
1:10.27 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisabeth Xu |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
355 |
1:10.91 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joline Englund |
2008 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
346 |
1:11.51 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Livia Wåhlin |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
339 |
1:12.01 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stella Mandorf |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:12.15 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arwen Flanagan |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:14.06 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nora Grönberg |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:14.26 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Constancia Lagnestam |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:16.42 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wanessa Iwung |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:20.79 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tilda Ljungemyr |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:26.29 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sonja Holubynska |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:28.98 |
+21.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nike Kviblad |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:33.90 |
+26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Ringborg |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-23 13:50:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 13:51:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Frisim Pojkar 13 oä - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dimitri Basov |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
351 |
1:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Baca |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
339 |
1:04.30 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Thelin |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
322 |
1:05.39 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Siverskog |
2007 |
Katrineholms Simsällskap |
|
305 |
1:06.59 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Angland |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
264 |
1:09.81 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Deniz Madddoc |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
245 |
1:11.64 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Charlie Sääf |
2008 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
213 |
1:15.08 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Baric |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
203 |
1:16.27 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olle Andersson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
187 |
1:18.28 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martin Rahachou |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
94 |
1:38.32 |
+34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ruslan Skoropadskyy |
2008 |
Finspångs Simklubb |
|
75 |
1:45.97 |
+42.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-23 13:56:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 14:15:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 25m Ryggsim Mixed 9 oy - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Astrid Anér |
2014 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
28.07 |
|
|
|
|
|
|
Signe Angland |
2013 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
26.41 |
|
|
|
|
|
|
Beatrice Baca |
2014 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
30.02 |
|
|
|
|
|
|
Vera Casillas |
2013 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
32.23 |
|
|
|
|
|
|
Thelma Ekström |
2013 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
23.77 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Evlinger |
2015 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
26.70 |
|
|
|
|
|
|
Maya Farttoosi |
2013 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
24.60 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Furland |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
30.33 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Göth |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
30.47 |
|
|
|
|
|
|
Isac Hanouch |
2013 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
28.97 |
|
|
|
|
|
|
Moa Hedov |
2014 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
34.17 |
|
|
|
|
|
|
Walter Hellmer |
2013 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
25.47 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Högfors |
2014 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
23.34 |
|
|
|
|
|
|
Milo Johansson Grankvist |
2015 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
33.53 |
|
|
|
|
|
|
Stina Johansson |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
31.39 |
|
|
|
|
|
|
Evy Kalms |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
23.83 |
|
|
|
|
|
|
Eufemia Lagnestam |
2014 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
22.74 |
|
|
|
|
|
|
Emma Lundkvist |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
28.29 |
|
|
|
|
|
|
Amadeus Magnusson |
2013 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
27.02 |
|
|
|
|
|
|
Mollie Miller |
2013 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
31.66 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Pawlowski |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
30.23 |
|
|
|
|
|
|
Maria Persson |
2013 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
25.35 |
|
|
|
|
|
|
Elias Piehl |
2015 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
35.23 |
|
|
|
|
|
|
Wera Piehl |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
24.73 |
|
|
|
|
|
|
Elma Pylad |
2014 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
34.45 |
|
|
|
|
|
|
Tristan Rolin |
2013 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
25.62 |
|
|
|
|
|
|
Florence Skogens |
2014 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
30.52 |
|
|
|
|
|
|
Cornelius Stjernqvist |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
25.66 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Stråhle |
2014 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
33.70 |
|
|
|
|
|
|
Klara Sundberg |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
25.59 |
|
|
|
|
|
|
Ebbe Swärm |
2014 |
Motala Simsällskap |
|
|
27.99 |
|
|
|
|
|
|
Fred Undegård |
2014 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
31.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 15:12:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 25m Ryggsim Mixed 10 år - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Vera Bahlner |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
24.48 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Beckman |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
26.04 |
|
|
|
|
|
|
Ingmar Casillas |
2012 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
28.19 |
|
|
|
|
|
|
Carl Ericsson |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
|
24.97 |
|
|
|
|
|
|
Emil Evlinger |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
22.99 |
|
|
|
|
|
|
Erik Fang |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
26.40 |
|
|
|
|
|
|
Nathalie Garmert |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
27.50 |
|
|
|
|
|
|
Caspian Golmohammadi |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
29.03 |
|
|
|
|
|
|
Malik Hajder |
2012 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
26.84 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Helmin |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
27.90 |
|
|
|
|
|
|
Elma Hodzic |
2012 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
24.81 |
|
|
|
|
|
|
Valona Ibishi |
2012 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
23.35 |
|
|
|
|
|
|
Tuva Karlberg |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
21.78 |
|
|
|
|
|
|
Zelda Karlsson |
2012 |
Motala Simsällskap |
|
|
25.54 |
|
|
|
|
|
|
Julia Kasa |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
27.67 |
|
|
|
|
|
|
Maximilian Kirkegaard |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
35.79 |
|
|
|
|
|
|
Saga Liljeblad |
2012 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
27.46 |
|
|
|
|
|
|
Ebbe Lindkvist |
2012 |
Motala Simsällskap |
|
|
21.25 |
|
|
|
|
|
|
Aurora Lund |
2012 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
24.27 |
|
|
|
|
|
|
Gustav Lust |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
23.95 |
|
|
|
|
|
|
Livia Mabote |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
22.75 |
|
|
|
|
|
|
Emmanuelle Moroz |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
23.68 |
|
|
|
|
|
|
Siri Pylad |
2012 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
28.92 |
|
|
|
|
|
|
Izadora Revelj |
2012 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
28.02 |
|
|
|
|
|
|
Johanna Rylander |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
|
24.00 |
|
|
|
|
|
|
Ida Singull |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
23.55 |
|
|
|
|
|
|
Sandra Sponn |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
|
22.93 |
|
|
|
|
|
|
Sofi Svensson |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
22.91 |
|
|
|
|
|
|
Stina Svensson |
2012 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
26.84 |
|
|
|
|
|
|
Erik Tu |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Heily Vikström |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
24.29 |
|
|
|
|
|
|
Abisna Yogaaraja |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
31.20 |
|
|
|
|
|
|
Irma Zukic |
2012 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
24.28 |
|
|
|
|
|
|
Maja Östberg |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
|
22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 15:12:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Mixed 11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ebba Alfredsson |
2011 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
42.79 |
|
|
|
|
|
|
Julia Aminoff Kristoffersson |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
45.94 |
|
|
|
|
|
|
Saga Angland |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
47.35 |
|
|
|
|
|
|
Axel Bodefalk |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Elsa Borén |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
|
1:00.73 |
|
|
|
|
|
|
Lia Bönnemark |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
43.99 |
|
|
|
|
|
|
Maja Dahlgren |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
47.03 |
|
|
|
|
|
|
Felicia Engdahl |
2011 |
Finspångs Simklubb |
|
|
51.47 |
|
|
|
|
|
|
Elvira Eriksson |
2011 |
Finspångs Simklubb |
|
|
54.07 |
|
|
|
|
|
|
Leah Forsby |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:01.60 |
|
|
|
|
|
|
Alice Furland |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
47.97 |
|
|
|
|
|
|
Signe Hansen |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
48.21 |
|
|
|
|
|
|
Teodor Johansson |
2011 |
Finspångs Simklubb |
|
|
1:02.04 |
|
|
|
|
|
|
Gustav Jägerhök |
2011 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
56.13 |
|
|
|
|
|
|
Lina Karlsson |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
51.42 |
|
|
|
|
|
|
Saga Lektér |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
44.25 |
|
|
|
|
|
|
Cilia Lindström |
2011 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
46.27 |
|
|
|
|
|
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
42.39 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Miller |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
42.32 |
|
|
|
|
|
|
Carl Moestedt |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
43.41 |
|
|
|
|
|
|
Algot Norrman |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
44.85 |
|
|
|
|
|
|
Victor Nyman |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
43.59 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Rosenström |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
47.99 |
|
|
|
|
|
|
Iris Sjögren |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
|
47.56 |
|
|
|
|
|
|
Isa Statheus |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
55.44 |
|
|
|
|
|
|
Meja Stenqvist |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
55.43 |
|
|
|
|
|
|
Esther Swärm |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
|
48.70 |
|
|
|
|
|
|
Ludvig Söderblom |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:08.30 |
|
|
|
|
|
|
Algot Tunemar |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
59.30 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Wajda |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
54.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 14:23:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 50m Ryggsim Mixed 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Victor Alacam |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
43.00 |
|
|
|
|
|
|
Filippa Baca |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
46.28 |
|
|
|
|
|
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
44.35 |
|
|
|
|
|
|
Signe Borg |
2010 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
47.97 |
|
|
|
|
|
|
Esmeralda Carlberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
42.26 |
|
|
|
|
|
|
Theoline Carrum |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
45.38 |
|
|
|
|
|
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
37.62 |
|
|
|
|
|
|
Rebecka Eklund |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
46.73 |
|
|
|
|
|
|
Harald Eng |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
43.44 |
|
|
|
|
|
|
Ester Ericsson |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
|
38.25 |
|
|
|
|
|
|
Milo Franzén |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
49.82 |
|
|
|
|
|
|
Maja Göthe |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
41.13 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Hammarberg |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
43.48 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Hovberg |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
|
40.26 |
|
|
|
|
|
|
Emil Högfors |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
44.65 |
|
|
|
|
|
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
35.90 |
|
|
|
|
|
|
Alfred Kalms |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
43.74 |
|
|
|
|
|
|
Cornelia Karlsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Emil Loftås |
2010 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
51.18 |
|
|
|
|
|
|
Oliver Lundberg |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
51.34 |
|
|
|
|
|
|
Tuva Lundvall |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
57.54 |
|
|
|
|
|
|
Desmond Löw |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
55.83 |
|
|
|
|
|
|
Alva Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Nora Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
42.65 |
|
|
|
|
|
|
Elwyn Revelj |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
38.01 |
|
|
|
|
|
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
41.53 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Rylander |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
|
57.58 |
|
|
|
|
|
|
Saga-Linnéa Sjöberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
45.65 |
|
|
|
|
|
|
Eina Sjöman |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:09.82 |
|
|
|
|
|
|
Tyler Sokolov Nilsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:00.56 |
|
|
|
|
|
|
Kimberly Sokolova Nilsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:03.91 |
|
|
|
|
|
|
Isak Strandberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
40.60 |
|
|
|
|
|
|
Evian Suljanovic |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:05.35 |
|
|
|
|
|
|
Victor Tinins |
2010 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
47.12 |
|
|
|
|
|
|
Molly Valund |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
48.20 |
|
|
|
|
|
|
Oliver Villebeck |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
44.81 |
|
|
|
|
|
|
Elfi Walter |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
55.35 |
|
|
|
|
|
|
Anna Wiklund |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
50.48 |
|
|
|
|
|
|
Alice Zmuda |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
51.02 |
|
|
|
|
|
|
Mirja Åqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
43.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 14:42:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Inofficiella resultat |
|
|
Efter 2 av 2 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Flickor 13 oä - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonna Klasén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
325 |
1:19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Malm |
2008 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
315 |
1:20.62 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amina Mandzo |
2008 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
313 |
1:20.84 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Livia Wåhlin |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
288 |
1:23.09 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisabeth Xu |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
285 |
1:23.34 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Arwen Flanagan |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
282 |
1:23.62 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nora Grönberg |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
263 |
1:25.67 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Irma Allvee |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
211 |
1:32.12 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Constancia Lagnestam |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
191 |
1:35.30 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wanessa Iwung |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
181 |
1:36.88 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tyra Cedervall |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 14:52:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 100m Ryggsim Pojkar 13 oä - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Blomqvist |
2006 |
Katrineholms Simsällskap |
|
264 |
1:15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Baca |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
224 |
1:19.51 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Deniz Madddoc |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
171 |
1:26.96 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olle Andersson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
164 |
1:28.28 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Charlie Sääf |
2008 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
161 |
1:28.66 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Baric |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aldin Mandzo |
2004 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-23 15:10:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 15:11:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 25m Bröstsim Mixed 9 oy - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Astrid Anér |
2014 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
39.45 |
|
|
|
|
|
|
Signe Angland |
2013 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
28.97 |
|
|
|
|
|
|
Beatrice Baca |
2014 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
28.88 |
|
|
|
|
|
|
Vera Casillas |
2013 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
41.57 |
|
|
|
|
|
|
Thelma Ekström |
2013 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
27.93 |
|
|
|
|
|
|
Evelin Englund |
2013 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
31.23 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Evlinger |
2015 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
28.40 |
|
|
|
|
|
|
Maya Farttoosi |
2013 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
28.53 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Folkesson |
2015 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Elsa Furland |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
29.78 |
|
|
|
|
|
|
Linnea Göth |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
27.89 |
|
|
|
|
|
|
Annabell Hamzo |
2013 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
43.24 |
|
|
|
|
|
|
Isac Hanouch |
2013 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
37.82 |
|
|
|
|
|
|
Moa Hedov |
2014 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
31.46 |
|
|
|
|
|
|
Walter Hellmer |
2013 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
33.91 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Högfors |
2014 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
29.01 |
|
|
|
|
|
|
Milo Johansson Grankvist |
2015 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
36.68 |
|
|
|
|
|
|
Stina Johansson |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
30.72 |
|
|
|
|
|
|
Adrian Kallblad |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Evy Kalms |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
26.94 |
|
|
|
|
|
|
Lily Kristoffersson |
2015 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
32.04 |
|
|
|
|
|
|
Eufemia Lagnestam |
2014 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
25.06 |
|
|
|
|
|
|
Emil Liljeblad |
2014 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
26.12 |
|
|
|
|
|
|
Emma Lundkvist |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
35.28 |
|
|
|
|
|
|
Amadeus Magnusson |
2013 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
32.63 |
|
|
|
|
|
|
Franco Mazzarella |
2013 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
44.46 |
|
|
|
|
|
|
Mollie Miller |
2013 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
27.90 |
|
|
|
|
|
|
Beata Mjörning |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
34.09 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Pawlowski |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
31.73 |
|
|
|
|
|
|
Maria Persson |
2013 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
25.96 |
|
|
|
|
|
|
Elias Piehl |
2015 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
40.01 |
|
|
|
|
|
|
Wera Piehl |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
24.59 |
|
|
|
|
|
|
Elma Pylad |
2014 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
39.96 |
|
|
|
|
|
|
Sonjah Renmark |
2013 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
28.72 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Rosén |
2014 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
31.53 |
|
|
|
|
|
|
Florence Skogens |
2014 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
29.09 |
|
|
|
|
|
|
Lova Statheus |
2015 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
41.68 |
|
|
|
|
|
|
Cornelius Stjernqvist |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
27.56 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Stråhle |
2014 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
48.93 |
|
|
|
|
|
|
Klara Sundberg |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
25.26 |
|
|
|
|
|
|
Franka Vogel |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
29.17 |
|
|
|
|
|
|
Signe Wesström |
2014 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 15:20:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 25m Bröstsim Mixed 10 år - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Dina Abera |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
29.74 |
|
|
|
|
|
|
Vera Bahlner |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
26.21 |
|
|
|
|
|
|
Ellen Beckman |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
28.99 |
|
|
|
|
|
|
Ingmar Casillas |
2012 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
28.42 |
|
|
|
|
|
|
Carl Ericsson |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
|
26.72 |
|
|
|
|
|
|
Emil Evlinger |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
24.21 |
|
|
|
|
|
|
Erik Fang |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
28.37 |
|
|
|
|
|
|
Nathalie Garmert |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
27.48 |
|
|
|
|
|
|
Caspian Golmohammadi |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
33.04 |
|
|
|
|
|
|
Lovisa Gustavsson |
2012 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
28.38 |
|
|
|
|
|
|
Winter Hahn |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
32.63 |
|
|
|
|
|
|
Malik Hajder |
2012 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
33.61 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Helmin |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
27.33 |
|
|
|
|
|
|
Ivar Hill |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
32.93 |
|
|
|
|
|
|
Elma Hodzic |
2012 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
25.10 |
|
|
|
|
|
|
Valona Ibishi |
2012 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
24.87 |
|
|
|
|
|
|
Kadirhan Irendeli |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Tuva Karlberg |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
25.22 |
|
|
|
|
|
|
Zelda Karlsson |
2012 |
Motala Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Julia Kasa |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
27.94 |
|
|
|
|
|
|
Maximilian Kirkegaard |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
30.99 |
|
|
|
|
|
|
Saga Liljeblad |
2012 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
27.05 |
|
|
|
|
|
|
Ebbe Lindkvist |
2012 |
Motala Simsällskap |
|
|
23.97 |
|
|
|
|
|
|
Aurora Lund |
2012 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
26.78 |
|
|
|
|
|
|
Gustav Lust |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
26.98 |
|
|
|
|
|
|
Livia Mabote |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
27.76 |
|
|
|
|
|
|
Molly Mellwing |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
33.71 |
|
|
|
|
|
|
Emmanuelle Moroz |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
23.65 |
|
|
|
|
|
|
Siri Pylad |
2012 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
28.27 |
|
|
|
|
|
|
Izadora Revelj |
2012 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
24.93 |
|
|
|
|
|
|
Ella Rulander Granberg |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
28.07 |
|
|
|
|
|
|
Johanna Rylander |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
|
23.37 |
|
|
|
|
|
|
Ida Singull |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
28.66 |
|
|
|
|
|
|
Sandra Sponn |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
|
25.98 |
|
|
|
|
|
|
Sofi Svensson |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
24.21 |
|
|
|
|
|
|
Stina Svensson |
2012 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
29.78 |
|
|
|
|
|
|
Erik Tu |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Heily Vikström |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
28.74 |
|
|
|
|
|
|
Arvid Wallenberg |
2012 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
24.26 |
|
|
|
|
|
|
Simon Wastesson |
2012 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
31.11 |
|
|
|
|
|
|
Abisna Yogaaraja |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
30.02 |
|
|
|
|
|
|
Irma Zukic |
2012 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
23.96 |
|
|
|
|
|
|
Maja Östberg |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
|
23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 15:29:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Bröstsim Mixed 11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ebba Alfredsson |
2011 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
49.66 |
|
|
|
|
|
|
Julia Aminoff Kristoffersson |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
53.42 |
|
|
|
|
|
|
Saga Angland |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
50.17 |
|
|
|
|
|
|
Axel Bodefalk |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
56.55 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Borén |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
|
56.25 |
|
|
|
|
|
|
Lia Bönnemark |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
48.00 |
|
|
|
|
|
|
Maja Dahlgren |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
49.50 |
|
|
|
|
|
|
Felicia Engdahl |
2011 |
Finspångs Simklubb |
|
|
1:06.11 |
|
|
|
|
|
|
Elvira Eriksson |
2011 |
Finspångs Simklubb |
|
|
1:00.07 |
|
|
|
|
|
|
Leah Forsby |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:02.18 |
|
|
|
|
|
|
Elvin Frisk |
2011 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
56.85 |
|
|
|
|
|
|
Alice Furland |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
48.88 |
|
|
|
|
|
|
Vilda Fursjö |
2011 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
56.67 |
|
|
|
|
|
|
Vera Hagström |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
43.77 |
|
|
|
|
|
|
Signe Hansen |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
54.72 |
|
|
|
|
|
|
Wilma Hultman |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:05.46 |
|
|
|
|
|
|
Teodor Johansson |
2011 |
Finspångs Simklubb |
|
|
59.47 |
|
|
|
|
|
|
Gustav Jägerhök |
2011 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
1:02.59 |
|
|
|
|
|
|
Lina Karlsson |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:01.83 |
|
|
|
|
|
|
Aya Khaya |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:12.64 |
|
|
|
|
|
|
Saga Lektér |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
50.26 |
|
|
|
|
|
|
Axel Lihagen |
2011 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
50.82 |
|
|
|
|
|
|
Cilia Lindström |
2011 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
51.21 |
|
|
|
|
|
|
Ciona Lindström |
2011 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
49.35 |
|
|
|
|
|
|
Amelia Magnusson |
2011 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
53.99 |
|
|
|
|
|
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
50.36 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Miller |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
47.66 |
|
|
|
|
|
|
Carl Moestedt |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
45.06 |
|
|
|
|
|
|
Algot Norrman |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
54.47 |
|
|
|
|
|
|
Victor Nyman |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
53.98 |
|
|
|
|
|
|
Olivia Rosenström |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
50.70 |
|
|
|
|
|
|
Ludvig Sandberg |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
1:07.60 |
|
|
|
|
|
|
Iris Sjögren |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
|
55.38 |
|
|
|
|
|
|
Meja Stenqvist |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
54.39 |
|
|
|
|
|
|
Esther Swärm |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
|
51.80 |
|
|
|
|
|
|
Ludvig Söderblom |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
57.66 |
|
|
|
|
|
|
Algot Tunemar |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
57.47 |
|
|
|
|
|
|
Sixten Tyrström |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
|
56.58 |
|
|
|
|
|
|
Elton Undegård |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
57.64 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Wajda |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
58.50 |
|
|
|
|
|
|
Anja Wallin |
2011 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
45.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 15:39:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Bröstsim Mixed 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Victor Alacam |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
49.66 |
|
|
|
|
|
|
Filippa Baca |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
49.63 |
|
|
|
|
|
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
51.02 |
|
|
|
|
|
|
Signe Borg |
2010 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
49.56 |
|
|
|
|
|
|
Julia Brunelius |
2010 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
46.17 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Bårli |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
53.64 |
|
|
|
|
|
|
Esmeralda Carlberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
46.24 |
|
|
|
|
|
|
Theoline Carrum |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
53.53 |
|
|
|
|
|
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
47.10 |
|
|
|
|
|
|
Rebecka Eklund |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
49.74 |
|
|
|
|
|
|
Harald Eng |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
50.27 |
|
|
|
|
|
|
Denise Englund |
2010 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
43.19 |
|
|
|
|
|
|
Ester Ericsson |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
|
45.90 |
|
|
|
|
|
|
Maja Eriksson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
47.72 |
|
|
|
|
|
|
Milo Franzén |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:05.62 |
|
|
|
|
|
|
Victor Gustavsson |
2010 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
1:11.68 |
|
|
|
|
|
|
Maja Göthe |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
43.57 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Hammarberg |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
46.70 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Hovberg |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
|
44.66 |
|
|
|
|
|
|
Emil Högfors |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
47.90 |
|
|
|
|
|
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
41.15 |
|
|
|
|
|
|
Alfred Kalms |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
50.99 |
|
|
|
|
|
|
Gabriel Klingstedt |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
|
51.41 |
|
|
|
|
|
|
Emil Loftås |
2010 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
59.59 |
|
|
|
|
|
|
Oliver Lundberg |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
49.35 |
|
|
|
|
|
|
Tuva Lundkvist |
2010 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
51.91 |
|
|
|
|
|
|
Tuva Lundvall |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
59.01 |
|
|
|
|
|
|
Alva Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Nora Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
44.96 |
|
|
|
|
|
|
Elwyn Revelj |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
41.08 |
|
|
|
|
|
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
44.41 |
|
|
|
|
|
|
Alice Sandberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
52.30 |
|
|
|
|
|
|
Saga-Linnéa Sjöberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
49.58 |
|
|
|
|
|
|
Eina Sjöman |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:03.31 |
|
|
|
|
|
|
Tyler Sokolov Nilsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
59.36 |
|
|
|
|
|
|
Kimberly Sokolova Nilsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
54.95 |
|
|
|
|
|
|
Isak Strandberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
45.73 |
|
|
|
|
|
|
Evian Suljanovic |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:00.67 |
|
|
|
|
|
|
Liv Svensson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Victor Tinins |
2010 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
49.83 |
|
|
|
|
|
|
Molly Valund |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:01.72 |
|
|
|
|
|
|
Oliver Villebeck |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
49.64 |
|
|
|
|
|
|
Elfi Walter |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
54.72 |
|
|
|
|
|
|
Anna Wiklund |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
45.45 |
|
|
|
|
|
|
Alice Zmuda |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
52.61 |
|
|
|
|
|
|
Mirja Åqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
49.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 15:50:27 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Bröstsim Flickor 13 oä - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stella Mandorf |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
372 |
1:26.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elisabeth Xu |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
369 |
1:26.94 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyra Cedervall |
2008 |
Katrineholms Simsällskap |
|
365 |
1:27.25 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isolde Lönn |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
325 |
1:30.62 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leah Norén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
324 |
1:30.77 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Malm |
2008 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
316 |
1:31.51 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Constancia Lagnestam |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
296 |
1:33.57 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Annika Hertzman |
1974 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
295 |
1:33.59 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Livia Wåhlin |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
262 |
1:37.34 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wanessa Iwung |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
176 |
1:51.17 |
+24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sonja Holubynska |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
160 |
1:54.69 |
+28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilda Ljungemyr |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Ringborg |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-23 15:54:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 15:54:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Bröstsim Pojkar 13 oä - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Olle Andersson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
167 |
1:40.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Angland |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
231 |
1:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Baca |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
273 |
1:25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Baric |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Dimitri Basov |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
253 |
1:27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Deniz Madddoc |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Martin Rahachou |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
120 |
1:51.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruslan Skoropadskyy |
2008 |
Finspångs Simklubb |
|
109 |
1:55.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charlie Sääf |
2008 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
155 |
1:42.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Thelin |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 16:14:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 25m Fjärilsim Mixed 9 oy - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Thelma Ekström |
2013 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
30.63 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Evlinger |
2015 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
28.57 |
|
|
|
|
|
|
Isac Hanouch |
2013 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
42.32 |
|
|
|
|
|
|
Elsa Högfors |
2014 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
24.40 |
|
|
|
|
|
|
Evy Kalms |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
27.47 |
|
|
|
|
|
|
Emil Liljeblad |
2014 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
24.84 |
|
|
|
|
|
|
Amadeus Magnusson |
2013 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
30.11 |
|
|
|
|
|
|
Alicia Pawlowski |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
30.07 |
|
|
|
|
|
|
Maria Persson |
2013 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
23.48 |
|
|
|
|
|
|
Wera Piehl |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
23.53 |
|
|
|
|
|
|
Klara Sundberg |
2013 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
23.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 16:05:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 25m Fjärilsim Mixed 10 år - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Dina Abera |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
35.69 |
|
|
|
|
|
|
Vera Bahlner |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
24.57 |
|
|
|
|
|
|
Emil Evlinger |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
22.00 |
|
|
|
|
|
|
Malik Hajder |
2012 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
33.05 |
|
|
|
|
|
|
Elma Hodzic |
2012 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
27.78 |
|
|
|
|
|
|
Valona Ibishi |
2012 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
22.19 |
|
|
|
|
|
|
Tuva Karlberg |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
24.35 |
|
|
|
|
|
|
Zelda Karlsson |
2012 |
Motala Simsällskap |
|
|
31.63 |
|
|
|
|
|
|
Julia Kasa |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
29.90 |
|
|
|
|
|
|
Saga Liljeblad |
2012 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
|
34.25 |
|
|
|
|
|
|
Ebbe Lindkvist |
2012 |
Motala Simsällskap |
|
|
19.19 |
|
|
|
|
|
|
Aurora Lund |
2012 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Molly Mellwing |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
32.58 |
|
|
|
|
|
|
Emmanuelle Moroz |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
24.35 |
|
|
|
|
|
|
Izadora Revelj |
2012 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
26.15 |
|
|
|
|
|
|
Ella Rulander Granberg |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
26.66 |
|
|
|
|
|
|
Johanna Rylander |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
|
24.04 |
|
|
|
|
|
|
Sandra Sponn |
2012 |
Finspångs Simklubb |
|
|
24.79 |
|
|
|
|
|
|
Stina Svensson |
2012 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
30.11 |
|
|
|
|
|
|
Erik Tu |
2012 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Abisna Yogaaraja |
2012 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
38.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 16:09:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 50m Fjärilsim Mixed 11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ebba Alfredsson |
2011 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
44.55 |
|
|
|
|
|
|
Julia Aminoff Kristoffersson |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
49.40 |
|
|
|
|
|
|
Lia Bönnemark |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
49.21 |
|
|
|
|
|
|
Maja Dahlgren |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
44.92 |
|
|
|
|
|
|
Vera Hagström |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
40.04 |
|
|
|
|
|
|
Teodor Johansson |
2011 |
Finspångs Simklubb |
|
|
1:03.12 |
|
|
|
|
|
|
Saga Lektér |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
42.38 |
|
|
|
|
|
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
42.29 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Miller |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
44.61 |
|
|
|
|
|
|
Eric Pettersson |
2011 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
51.86 |
|
|
|
|
|
|
Iris Sjögren |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
|
47.44 |
|
|
|
|
|
|
Meja Stenqvist |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
55.29 |
|
|
|
|
|
|
Esther Swärm |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
|
55.87 |
|
|
|
|
|
|
Hugo Wajda |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
51.72 |
|
|
|
|
|
|
Anja Wallin |
2011 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
40.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 16:14:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 50m Fjärilsim Mixed 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Victor Alacam |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
48.09 |
|
|
|
|
|
|
Filippa Baca |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
48.41 |
|
|
|
|
|
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
45.16 |
|
|
|
|
|
|
Julia Brunelius |
2010 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
39.61 |
|
|
|
|
|
|
Theoline Carrum |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
48.66 |
|
|
|
|
|
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
37.58 |
|
|
|
|
|
|
Harald Eng |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
41.83 |
|
|
|
|
|
|
Ester Ericsson |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
|
34.68 |
|
|
|
|
|
|
Milo Franzén |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:01.06 |
|
|
|
|
|
|
Maja Göthe |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
38.67 |
|
|
|
|
|
|
Ebba Hammarberg |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
44.00 |
|
|
|
|
|
|
Matilda Hovberg |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
|
42.76 |
|
|
|
|
|
|
Emil Högfors |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
45.41 |
|
|
|
|
|
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
35.73 |
|
|
|
|
|
|
Cornelia Karlsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Oliver Lundberg |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
50.36 |
|
|
|
|
|
|
Tuva Lundkvist |
2010 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
48.30 |
|
|
|
|
|
|
Alva Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Nora Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
48.40 |
|
|
|
|
|
|
Elwyn Revelj |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
39.03 |
|
|
|
|
|
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
39.88 |
|
|
|
|
|
|
Saga-Linnéa Sjöberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
41.33 |
|
|
|
|
|
|
Isak Strandberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
39.80 |
|
|
|
|
|
|
Molly Valund |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
54.31 |
|
|
|
|
|
|
Anna Wiklund |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 16:19:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Medley Mixed 11 år - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Ebba Alfredsson |
2011 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
1:33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Aminoff Kristoffersson |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
1:43.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Bodefalk |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:46.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lia Bönnemark |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Dahlgren |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
1:38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Engdahl |
2011 |
Finspångs Simklubb |
|
|
2:02.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Eriksson |
2011 |
Finspångs Simklubb |
|
|
2:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Furland |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:46.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Hagström |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Hansen |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:50.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Karlsson |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:57.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga Lektér |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:37.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Mattiasdotter |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Miller |
2011 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Moestedt |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Algot Norrman |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:39.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Nyman |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:36.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eric Pettersson |
2011 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Rosenström |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:41.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Sandberg |
2011 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
2:12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Sjögren |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
|
1:42.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esther Swärm |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
|
1:46.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Tyrström |
2011 |
Motala Simsällskap |
|
|
2:05.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Wajda |
2011 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anja Wallin |
2011 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
1:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 16:43:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Medley Mixed 12 år - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
|
|
|
|
|
Victor Alacam |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:34.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Baca |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:36.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Björnholm |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Brunelius |
2010 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
1:32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theoline Carrum |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:37.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oleksii Chuhui |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecka Eklund |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:31.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Harald Eng |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:32.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Denise Englund |
2010 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
|
1:39.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Ericsson |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
|
1:21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Eriksson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:40.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Göthe |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:24.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Hammarberg |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
1:31.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Hovberg |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
|
1:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Högfors |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Kalms |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Klingstedt |
2010 |
Finspångs Simklubb |
|
|
1:46.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Lundberg |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
1:40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuva Lundkvist |
2010 |
Nyköpings Simsällskap |
|
|
1:37.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
Nora Narby |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:34.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elwyn Revelj |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
|
1:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Rosén |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saga-Linnéa Sjöberg |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:36.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyler Sokolov Nilsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
2:26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kimberly Sokolova Nilsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
2:07.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Strandberg |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Tinins |
2010 |
Katrineholms Simsällskap |
|
|
1:41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Valund |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:53.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Villebeck |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:35.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Wiklund |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:39.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mirja Åqvist |
2010 |
Linköpings Allmänna SS |
|
|
1:36.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 16:55:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Medley Flickor 13 oä - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Hagström |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
360 |
1:19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Andersson-Lundin |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
350 |
1:20.18 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elisabeth Xu |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
344 |
1:20.58 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonna Klasén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
341 |
1:20.83 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stella Mandorf |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
321 |
1:22.53 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Malm |
2008 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
304 |
1:23.96 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arwen Flanagan |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
298 |
1:24.51 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leah Norén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
259 |
1:28.61 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isolde Lönn |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
214 |
1:34.36 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nike Kviblad |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-23 16:58:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 16:58:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 23 okt 2022 till den 23 okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Medley Pojkar 13 oä - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aldin Mandzo |
2004 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
359 |
1:09.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dimitri Basov |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
283 |
1:15.00 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Baca |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
279 |
1:15.39 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Deniz Madddoc |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
193 |
1:25.26 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Angland |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
184 |
1:26.61 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Charlie Sääf |
2008 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
167 |
1:29.39 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-10-23 17:00:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 17:01:04 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|