Results for Gentofte Open 2022 - Kortbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open - Kortbane 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
23. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 50m Butterfly Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
|
786 |
26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
685 |
27.65 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
662 |
27.97 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
656 |
28.05 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristina Orban |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
636 |
28.34 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
576 |
29.30 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Lund |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
|
573 |
29.34 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
Farum Svømmeklub |
|
565 |
29.49 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
548 |
29.79 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
539 |
29.94 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Nørskov |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
|
531 |
30.10 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
Farum Svømmeklub |
|
517 |
30.37 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
506 |
30.59 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maria Bøgh |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
475 |
31.24 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nicole Ahlbeck |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
473 |
31.29 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
|
451 |
31.78 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sarah Holm Clausen |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
426 |
32.38 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Teodora Petric |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
386 |
33.46 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
383 |
33.57 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
Farum Svømmeklub |
|
377 |
33.73 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eva Rosted |
1999 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
88 |
54.80 |
+28.39 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 15:31:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 50m Butterfly Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
562 |
29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Andersen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
562 |
29.54 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
550 |
29.74 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
538 |
29.96 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
529 |
30.14 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amalie Rose Søndergaard |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
508 |
30.54 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
498 |
30.75 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
487 |
30.97 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
479 |
31.14 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Amanda Knirkholt Jacobsen |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
471 |
31.32 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
471 |
31.32 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
460 |
31.56 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
452 |
31.76 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
418 |
32.60 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sofie Larsen |
2006 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
409 |
32.84 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Linnea Funk Larsen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
401 |
33.04 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ella Bagger Kjær |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
399 |
33.10 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
398 |
33.13 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
398 |
33.13 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
394 |
33.24 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
379 |
33.68 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida L. Færgemann |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
378 |
33.69 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
371 |
33.91 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
351 |
34.56 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
348 |
34.65 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
310 |
36.00 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Victoria Ljungman |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
209 |
41.04 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thilde Hjortshøj |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 15:31:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 50m Butterfly Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
490 |
30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
425 |
32.42 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
415 |
32.67 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
410 |
32.81 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
404 |
32.96 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
379 |
33.68 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
364 |
34.12 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
363 |
34.16 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
294 |
36.65 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
277 |
37.36 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
265 |
37.93 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Milter Dyhr Vesterga |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
239 |
39.28 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
237 |
39.37 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
212 |
40.87 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederikke Unn |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
169 |
44.05 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Sørensen |
2009 |
Farum Svømmeklub |
|
165 |
44.41 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofia Lund Østergaard |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
152 |
45.62 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 15:31:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 50m Butterfly Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
400 |
33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
382 |
33.60 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
378 |
33.71 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Holstein Arnesen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
329 |
35.30 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
302 |
36.31 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
262 |
38.08 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
243 |
39.02 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
211 |
40.94 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Tegllund Blaabjerg |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
137 |
47.22 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 15:31:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 15:39.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|