Resultat för Høststævne 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
1. afsnit - Søndag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Pilehaveskolen |
Arrangør |
VI39 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. okt 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Malerfirmaet Barsdal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bertram Hallberg |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
39.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.91 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Teodore Ipsen |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
41.78 |
+1.98 |
|
OD1 |
|
|
|
Entry time: 41.70 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Brodersen Stibolt |
2009 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
42.29 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.16 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 11:46:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Malerfirmaet Barsdal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
35.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.62 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Erlendsson |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
36.60 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.66 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
38.55 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.71 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
38.95 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.49 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
40.06 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.47 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valdemar Hvid |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
41.78 |
+5.85 |
|
OD2 |
|
|
|
Entry time: 42.44 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
46.86 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.02 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Korsgaard Westh |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
58.77 |
+22.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.69 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 11:46:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
Malerfirmaet Barsdal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ewan Han Mitchell |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
36.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.39 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Willads Schou |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
36.91 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.17 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
39.42 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.51 |
(-6.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
41.89 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.48 |
(-6.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
42.22 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.36 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Steen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
42.72 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.88 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
43.29 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.24 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
45.19 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.51 |
(-5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Benjamin Rasmussen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
45.27 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.29 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
51.74 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Sterup Abrahamsson |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
51.96 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.15 |
(-19.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oscar W. K. Christensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
52.99 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.60 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 11:46:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 1-11 år - Final |
|
|
Sponsor |
Malerfirmaet Barsdal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christoffer Nielsen |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
50.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.80 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Larsen |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
58.10 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.66 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 11:46:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2022 11:47.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|