Results for Høststævne 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Pilehaveskolen |
Arrangør |
VI39 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
2. okt 2022 to 2. okt 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 13 år - Final |
|
|
Sponsor |
PNT Tryk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:11.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.64 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Sommer |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
1:19.94 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.03 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Linde Petersen |
2010 |
Kalundborg SK |
|
|
1:24.32 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.14 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Aagaard |
2010 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:34.27 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.04 |
(-4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elvira Graver Gottlieb |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 10:32:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 12 år - Final |
|
|
Sponsor |
PNT Tryk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:17.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.95 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:18.09 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.76 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:18.94 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.06 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:20.12 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.25 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christiane Braad |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:22.95 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.86 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Weisleder |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:24.30 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.67 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
1:25.09 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.72 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabel Gudbrand |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
1:28.36 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.75 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ronja Berthou Engelhardt |
2011 |
Albertslund IF |
|
|
1:28.74 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.97 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:33.57 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.23 |
(-5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Philippa B. Nielsen |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:44.51 |
+26.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 10:32:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 11 år - Final |
|
|
Sponsor |
PNT Tryk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Højmark Skaaning |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
1:24.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.13 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Høding Sauer |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:27.79 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.07 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:30.02 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.82 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Holm Stripp |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:30.99 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.39 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ronja Leonora Ahm-Jantzen |
2012 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:43.10 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.61 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Molly Mattulat Filipovic |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:43.75 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.09 |
(-13.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:45.33 |
+20.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.16 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Andersson |
2012 |
Albertslund IF |
|
|
1:47.04 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.64 |
(-4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martha Sofie Thorndahl Rasm |
2012 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:54.59 |
+29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine Hannah Filskov |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:56.06 |
+31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linda Neittaanmäki |
2012 |
Kalundborg SK |
|
|
1:59.14 |
+34.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.07 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nikki Tavakoli |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:59.16 |
+34.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.53 |
(+25.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nikoline Hoffmeyer |
2012 |
Kalundborg SK |
|
|
2:08.04 |
+43.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 10:32:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Frisvømning Damer 3-10 år - Final |
|
|
Sponsor |
PNT Tryk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gia Dick-Nielsen |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:35.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.04 |
(-5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Østrup |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:36.34 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.28 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Lieberg |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:37.27 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.78 |
(+4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Skovborg |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:41.49 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.74 |
(-12.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Zastrow Larsen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:42.30 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.07 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aleksandra Monastyrska |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:42.58 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.35 |
(+4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Petersen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:44.89 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.93 |
(-30.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Hanne Munch Hammer |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:53.05 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.57 |
(-8.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa Koerver Schmidt |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:56.34 |
+20.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.57 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kamma Skov Henriksen |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:58.20 |
+22.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.97 |
(-13.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victoria Juul Lorenzen |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:02.41 |
+26.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.41 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maya Brændstrup |
2013 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
2:07.57 |
+32.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.59 |
(-9.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liva Brask-Holm |
2013 |
Kalundborg SK |
|
|
2:20.09 |
+44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emmelie Juel |
2014 |
Vest-Brøndby |
|
|
2:24.61 |
+49.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.01 |
(-6.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Melanie Bjørn |
2013 |
Kalundborg SK |
|
|
2:46.49 |
+1:11.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.97 |
(-21.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filippa Nederlund |
2013 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-10-2022 10:32:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-10-2022 10:34.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|