Resultater for DM Junior kortbane 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
torsdag 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danske Juniormesterskaber kort 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Svømmestadion Danmark |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Esbjerg Svømmeklu |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. nov 2022 to 6. nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 100m Butterfly Damer - Indledende heat |
|
|
DR |
55.10 |
|
|
|
Jeanette Ottesen |
1987 |
Vejle Svømmeklub Triton |
|
11-12-2015 |
|
|
|
|
DJR |
59.14 |
|
|
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kas |
Taastrup (DEN) |
09-10-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
750 |
1:00.06 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.14 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
687 |
1:01.84 |
+1.78 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.12 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
661 |
1:02.65 |
+2.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.62 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
653 |
1:02.90 |
+2.84 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.44 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
635 |
1:03.49 |
+3.43 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.30 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
631 |
1:03.63 |
+3.57 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.18 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
620 |
1:04.00 |
+3.94 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.01 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
611 |
1:04.33 |
+4.27 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.64 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
|
602 |
1:04.62 |
+4.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.08 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amanda Liechti |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
600 |
1:04.69 |
+4.63 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.02 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
596 |
1:04.85 |
+4.79 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.83 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
GTI - Greve |
|
577 |
1:05.57 |
+5.51 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.26 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
571 |
1:05.77 |
+5.71 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.91 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
|
571 |
1:05.80 |
+5.74 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.09 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Andersen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
565 |
1:06.01 |
+5.95 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.99 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
565 |
1:06.02 |
+5.96 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.06 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
558 |
1:06.30 |
+6.24 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.66 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
549 |
1:06.63 |
+6.57 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.75 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
536 |
1:07.19 |
+7.13 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.85 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
532 |
1:07.35 |
+7.29 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.57 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
|
530 |
1:07.44 |
+7.38 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.63 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilia Pico |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
528 |
1:07.53 |
+7.47 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.07 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
526 |
1:07.59 |
+7.53 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.27 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
525 |
1:07.65 |
+7.59 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.51 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
524 |
1:07.69 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.83 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Katrine Hansen |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
|
522 |
1:07.79 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.22 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
517 |
1:07.98 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.82 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
513 |
1:08.19 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.06 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Natasha Do Jespersen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
|
509 |
1:08.36 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.59 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
507 |
1:08.46 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.26 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
505 |
1:08.52 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.68 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
499 |
1:08.79 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.70 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
499 |
1:08.81 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.42 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
GTI - Greve |
|
499 |
1:08.82 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Rikke Ydemann Pedersen |
2006 |
HGF Svømning |
|
497 |
1:08.90 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.26 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Karen Markussen |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
|
495 |
1:09.00 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.15 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Anna Steen Petersen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
494 |
1:09.02 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.80 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
491 |
1:09.19 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.68 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Lotta Træger |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
488 |
1:09.32 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.38 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
485 |
1:09.44 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.42 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
485 |
1:09.48 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.73 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Signe Christensen |
2008 |
Kolding SK |
|
476 |
1:09.89 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.53 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=43 |
|
Anna Blom Bygum |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
469 |
1:10.25 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.54 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=43 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
469 |
1:10.25 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.48 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
465 |
1:10.43 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.74 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Vigga Varvara Aagaard Jørgen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
463 |
1:10.55 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.77 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sigrid Sand Jürgensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
461 |
1:10.62 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.84 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Clara Scheibye |
2008 |
A6 JGI-Swim |
|
461 |
1:10.65 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.16 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
458 |
1:10.77 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.84 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Oline Ludvigsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
457 |
1:10.85 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.64 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Amalie Lykke Madsen |
2008 |
GTI - Greve |
|
456 |
1:10.89 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.57 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
454 |
1:10.98 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.34 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
452 |
1:11.13 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.73 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Julie Eriksen Tankmar |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
450 |
1:11.21 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.47 |
(+4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Mira Capito |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
446 |
1:11.43 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.20 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Ida Sohn |
2008 |
Rønne Svømme Klub |
|
441 |
1:11.71 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.04 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Matilde A. B. Buch |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
440 |
1:11.74 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.21 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Sofie Bak |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
437 |
1:11.91 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.52 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
434 |
1:12.05 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.44 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
423 |
1:12.69 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.64 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Julie Truelsen |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
418 |
1:12.99 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.42 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
414 |
1:13.23 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.76 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
414 |
1:13.24 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.19 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
409 |
1:13.54 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.41 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Marie Munk |
2008 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
393 |
1:14.50 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.01 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-11-2022 11:56:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-11-2022 11:56.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|