Resultater for 46. MM Telekom 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rezultati |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46. MM Telekom Slovenije 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kraj: |
Bazen pod Oblo Gorico |
Organizator: |
PK Radovljica |
|
|
|
|
|
|
Bazen: |
50m |
Datum tekmovanja |
jul. 9, 2022 to jul. 10, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17. Disciplina, 200m Individual Medley Men – Heat |
|
|
Abs mošk |
2:01.57 |
|
|
|
Peter Mankoč |
1978 |
(SLO) |
Berlin (GER) |
7/30/2002 |
|
|
|
|
Mladinci |
2:04.29 |
|
|
|
David Mihalič |
1999 |
(SLO) |
Netanya (ISR) |
6/29/2017 |
|
|
|
|
Kadeti |
2:07.41 |
|
|
|
Bor Vran Benkovič |
2007 |
(SLO) |
Banja Luka (BIH) |
5/22/2022 |
|
|
|
|
Mes |
|
Ime |
Rojen |
Klub |
R.T. |
FINA |
Čas |
Razlika |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jaš Berložnik |
2002 |
Plavalni klub Ljubljana |
|
617 |
2:13.89 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Ćirović |
2004 |
Plavalni klub Ribnica |
|
605 |
2:14.77 |
+0.88 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vojtěch Netrh |
2002 |
PK Litoměřice |
|
595 |
2:15.48 |
+1.59 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leon Trattler |
2005 |
SV Spittal |
|
575 |
2:17.06 |
+3.17 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hunor Kovacs-Seres |
2006 |
Dunaújvárosi Központi Sportegy |
|
557 |
2:18.55 |
+4.66 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Robert Djukić |
2004 |
Plavalni klub Olimpija |
|
554 |
2:18.76 |
+4.87 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Patrick Eremija |
2005 |
PK Kantrida |
|
551 |
2:19.04 |
+5.15 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Timon Rajić |
2005 |
Plavalni klub Olimpija |
|
538 |
2:20.10 |
+6.21 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jakob Prebil |
2005 |
Plavalni klub Olimpija |
|
522 |
2:21.58 |
+7.69 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matteo FILKOVIC |
2006 |
SVS Simmering |
|
516 |
2:22.06 |
+8.17 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nik Peterlin |
2006 |
Plavalni klub Kamnik |
|
514 |
2:22.26 |
+8.37 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lan Dovč |
2003 |
Plavalni klub Olimpija |
|
497 |
2:23.90 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
TOMMASO CERPELLONI |
2004 |
Fondazione Bentegodi Verona |
|
484 |
2:25.12 |
+11.23 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marcel Metulj |
2007 |
Plavalni klub Fužinar Ravne na K |
|
482 |
2:25.30 |
+11.41 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Abel Eszenyi |
2005 |
Dunaújvárosi Központi Sportegy |
|
477 |
2:25.85 |
+11.96 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bor Mikuž |
2006 |
Plavalni klub Olimpija |
|
476 |
2:25.99 |
+12.10 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matevž Štih |
2005 |
Plavalni klub Olimpija |
|
472 |
2:26.35 |
+12.46 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Martin Mustar |
2006 |
Plavalni klub Olimpija |
|
462 |
2:27.46 |
+13.57 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Missana Jacopo |
2006 |
UISP Nuoto Cordenons |
|
461 |
2:27.48 |
+13.59 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Zsombor Deményi |
2007 |
Dunaújvárosi Központi Sportegy |
|
461 |
2:27.56 |
+13.67 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maj Pavešič |
2006 |
Plavalni klub Olimpija |
|
454 |
2:28.25 |
+14.36 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julijan Pevec |
2008 |
Plavalni klub Neptun Celje |
|
447 |
2:29.03 |
+15.14 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Péter Kurucz |
2008 |
Dunaújvárosi Központi Sportegy |
|
446 |
2:29.13 |
+15.24 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Matej Pilat |
2006 |
PK Novy Jicin |
|
436 |
2:30.27 |
+16.38 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Svit Pavešič |
2006 |
Plavalni klub Olimpija |
|
420 |
2:32.20 |
+18.31 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Simon Mamlić |
2006 |
Športno društvo Riba |
|
413 |
2:33.07 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tobias Vavrin |
2007 |
PK Novy Jicin |
|
396 |
2:35.24 |
+21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Jennings Jake |
2009 |
Team USA |
|
372 |
2:38.39 |
+24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tim Kolenko |
2008 |
Plavalni klub Ilirija |
|
368 |
2:38.97 |
+25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Harris Jacob |
2008 |
Team USA |
|
363 |
2:39.73 |
+25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Gari Klenovšek |
2006 |
Plavalni klub Branik Maribor |
|
359 |
2:40.34 |
+26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Aljoša Vihernik |
2008 |
Plavalni klub Neptun Celje |
|
356 |
2:40.72 |
+26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Tess Giovanni |
2008 |
UISP Nuoto Cordenons |
|
350 |
2:41.75 |
+27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Vid Čujež |
2008 |
Plavalni klub Neptun Celje |
|
349 |
2:41.86 |
+27.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Janez Kunčič |
2008 |
Plavalni klub Radovljica |
|
348 |
2:41.98 |
+28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Jacob Furqueron |
2010 |
Kaiserslauterer SK 1911 |
|
345 |
2:42.40 |
+28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Luka Štrukelj |
2006 |
Plavalni klub Neptun Celje |
|
340 |
2:43.23 |
+29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Miha Polutnik |
2008 |
Društvo vodnih športov POSEJD |
|
338 |
2:43.65 |
+29.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Vid Šumi Branilovič |
2010 |
Plavalni klub Radovljica |
|
334 |
2:44.23 |
+30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Aidan Ermenc |
2008 |
Društvo vodnih športov POSEJD |
|
332 |
2:44.56 |
+30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Jakob Brodej |
2007 |
Plavalni klub Neptun Celje |
|
324 |
2:45.96 |
+32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Miha Justin |
2007 |
Plavalni klub Kamnik |
|
274 |
2:55.35 |
+41.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Kristjan Krivec |
2010 |
Plavalni klub Radovljica |
|
260 |
2:58.49 |
+44.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Littlefield Ayden |
2005 |
Team USA |
|
259 |
2:58.63 |
+44.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Pancoast Simon |
2006 |
Team USA |
|
235 |
3:04.65 |
+50.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Skavdahl Matthew |
2005 |
Team USA |
|
192 |
3:17.43 |
+1:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
MATTEO CALIARI |
2004 |
Fondazione Bentegodi Verona |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uradni čas: 7/10/2022 9:19:00 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-10 09:19:07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licenca: Slovenian Swimming Association |
|
|
|
|
|
|