Resultater for Pokal Kopra 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neuradni rezultati |
|
|
Po 4 od 4 skupin |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kraj: |
Kopališče Žusterna |
Organizator: |
PK Koper |
|
|
|
|
|
|
Bazen: |
50m |
Datum tekmovanja |
jul. 2, 2022 to jul. 2, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18. Disciplina, 100m Prsno Ženske A 16 and older – Final |
|
|
Abs žensk |
1:07.90 |
|
|
|
Tjaša Vozel |
1994 |
(SLO) |
Kranj (SLO) |
10/15/2020 |
|
|
|
|
Mladinke |
1:09.19 |
|
|
|
Tina Čelik |
2001 |
(SLO) |
Kranj (SLO) |
4/20/2018 |
|
|
|
|
Kadetinje |
1:09.41 |
|
|
|
Tina Meža |
1994 |
(SLO) |
Praga/Prague (CZE) |
7/12/2009 |
|
|
|
|
Deklice |
1:13.15 |
|
|
|
Anja Klinar |
1988 |
(SLO) |
Luksemburg/Luxembour (L |
4/21/2001 |
|
|
|
|
Ml. deklic |
1:20.27 |
|
|
|
Neža Leskovar |
2000 |
(SLO) |
Nova Gorica (SLO) |
7/31/2011 |
|
|
|
|
Mes |
|
Ime |
Rojen |
Klub |
R.T. |
FINA |
Čas |
Razlika |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anastazija Miklavčič |
2006 |
Plavalni klub Biser Piran - Nuoto |
|
433 |
1:24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Giorgia Marchi |
2001 |
Verona swimming club |
|
406 |
1:26.59 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Živa Prašnikar |
2005 |
Plavalni klub Kamnik |
|
313 |
1:34.39 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18. Disciplina, 100m Prsno Ženske B 14-15 years – Final |
|
|
Abs žensk |
1:07.90 |
|
|
|
Tjaša Vozel |
1994 |
(SLO) |
Kranj (SLO) |
10/15/2020 |
|
|
|
|
Mladinke |
1:09.19 |
|
|
|
Tina Čelik |
2001 |
(SLO) |
Kranj (SLO) |
4/20/2018 |
|
|
|
|
Kadetinje |
1:09.41 |
|
|
|
Tina Meža |
1994 |
(SLO) |
Praga/Prague (CZE) |
7/12/2009 |
|
|
|
|
Deklice |
1:13.15 |
|
|
|
Anja Klinar |
1988 |
(SLO) |
Luksemburg/Luxembour (L |
4/21/2001 |
|
|
|
|
Ml. deklic |
1:20.27 |
|
|
|
Neža Leskovar |
2000 |
(SLO) |
Nova Gorica (SLO) |
7/31/2011 |
|
|
|
|
Mes |
|
Ime |
Rojen |
Klub |
R.T. |
FINA |
Čas |
Razlika |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hana Bele |
2008 |
Plavalni klub Olimpija |
|
557 |
1:17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Blaža Pajntar |
2008 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
494 |
1:21.12 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ivana Lukan |
2008 |
Plavalni klub Kamnik |
|
467 |
1:22.60 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tea Kokalj |
2007 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
366 |
1:29.61 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nina Tomše |
2008 |
Plavalni klub Celulozar Krško |
|
330 |
1:32.71 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ema Matijaš |
2008 |
Plavalni klub Kamnik |
|
254 |
1:41.16 |
+23.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mia Maltarić |
2008 |
Plavalno društvo Maribor |
|
178 |
1:53.87 |
+35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Manojlović |
2008 |
Plavalni klub Kamnik |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
18. Disciplina, 100m Prsno Ženske C 12-13 years – Final |
|
|
Abs žensk |
1:07.90 |
|
|
|
Tjaša Vozel |
1994 |
(SLO) |
Kranj (SLO) |
10/15/2020 |
|
|
|
|
Mladinke |
1:09.19 |
|
|
|
Tina Čelik |
2001 |
(SLO) |
Kranj (SLO) |
4/20/2018 |
|
|
|
|
Kadetinje |
1:09.41 |
|
|
|
Tina Meža |
1994 |
(SLO) |
Praga/Prague (CZE) |
7/12/2009 |
|
|
|
|
Deklice |
1:13.15 |
|
|
|
Anja Klinar |
1988 |
(SLO) |
Luksemburg/Luxembour (L |
4/21/2001 |
|
|
|
|
Ml. deklic |
1:20.27 |
|
|
|
Neža Leskovar |
2000 |
(SLO) |
Nova Gorica (SLO) |
7/31/2011 |
|
|
|
|
Mes |
|
Ime |
Rojen |
Klub |
R.T. |
FINA |
Čas |
Razlika |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ana Avbelj |
2009 |
Plavalni klub Kamnik |
|
373 |
1:29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Klara Perič |
2009 |
Plavalni klub Koper |
|
331 |
1:32.62 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tajda Spruk |
2009 |
Plavalni klub Kamnik |
|
305 |
1:35.22 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nina Vrhovnik |
2009 |
Plavalni klub Kamnik |
|
301 |
1:35.62 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Teja Zore |
2009 |
Plavalni klub Rudar Trbovlje |
|
300 |
1:35.73 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Taja Starc |
2009 |
Plavalni klub Ribnica |
|
288 |
1:37.01 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tia Velkavrh Rebolj |
2009 |
Športno društvo Riba |
|
281 |
1:37.83 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Inja Kuk |
2010 |
Plavalni klub Ribnica |
|
213 |
1:47.35 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18. Disciplina, 100m Prsno Ženske D 11 and younger – Final |
|
|
Abs žensk |
1:07.90 |
|
|
|
Tjaša Vozel |
1994 |
(SLO) |
Kranj (SLO) |
10/15/2020 |
|
|
|
|
Mladinke |
1:09.19 |
|
|
|
Tina Čelik |
2001 |
(SLO) |
Kranj (SLO) |
4/20/2018 |
|
|
|
|
Kadetinje |
1:09.41 |
|
|
|
Tina Meža |
1994 |
(SLO) |
Praga/Prague (CZE) |
7/12/2009 |
|
|
|
|
Deklice |
1:13.15 |
|
|
|
Anja Klinar |
1988 |
(SLO) |
Luksemburg/Luxembour (L |
4/21/2001 |
|
|
|
|
Ml. deklic |
1:20.27 |
|
|
|
Neža Leskovar |
2000 |
(SLO) |
Nova Gorica (SLO) |
7/31/2011 |
|
|
|
|
Mes |
|
Ime |
Rojen |
Klub |
R.T. |
FINA |
Čas |
Razlika |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tricija Gartner |
2011 |
Športno društvo Riba |
|
372 |
1:29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Manja Potnik |
2011 |
Športno društvo Riba |
|
274 |
1:38.71 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Špela Oberžan |
2011 |
Plavalni klub Rudar Trbovlje |
|
273 |
1:38.85 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noemi Borišek |
2011 |
Plavalni klub Rudar Trbovlje |
|
259 |
1:40.48 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alina Gashu |
2011 |
Športno društvo Riba |
|
244 |
1:42.62 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Neža Hren |
2012 |
Plavalni klub Kamnik |
|
239 |
1:43.27 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Inja Zupančič |
2011 |
Plavalni klub Rudar Trbovlje |
|
230 |
1:44.64 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Losieva |
2013 |
Plavalni klub Kamnik |
|
193 |
1:50.79 |
+21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-07-02 19:35:48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licenca: Slovenian Swimming Association |
|
|
|
|
|
|