Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 200m Individual Medley Women 13 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
OLVI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:47.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.79 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ditte Claeys |
2010 |
Fros Belgium |
|
|
2:49.34 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.63 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:01.13 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.94 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:03.87 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.12 |
(+4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:05.31 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.70 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
3:09.72 |
+21.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.46 |
(+10.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
3:10.46 |
+22.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.89 |
(-7.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ulpu Nissi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
3:14.00 |
+26.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.56 |
(+17.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
3:14.58 |
+26.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.40 |
(+13.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
3:15.45 |
+27.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.63 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
3:18.18 |
+30.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.09 |
(-9.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
3:22.01 |
+34.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.04 |
(+20.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
3:24.40 |
+36.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.96 |
(-9.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
3:29.19 |
+41.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.83 |
(+15.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Stella Manninen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
3:29.59 |
+41.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.47 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
3:54.19 |
+1:06.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.64 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 10.32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 200m Individual Medley Women 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
OLVI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Paier |
2008 |
ASKOE Austria |
|
|
2:34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.94 |
(+5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabella Maria Selce |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
2:34.11 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.91 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hannah Ehrich |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
2:37.60 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.90 |
(+6.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pinja Niskanen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:40.43 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.92 |
(+7.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ofelia Schillewaert |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
2:47.14 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.28 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maud van Zwienen |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
2:48.79 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.31 |
(+13.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alice Rondoni |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
2:49.99 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.00 |
(+6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:50.65 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.66 |
(+10.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eline Dardenne |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
2:51.03 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.41 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:55.59 |
+21.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.75 |
(+14.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nette Claeys |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
3:00.79 |
+26.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.64 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna van Arkel |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
3:03.89 |
+29.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.70 |
(+8.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Evelyne Eggert |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
3:06.42 |
+32.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.73 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kaat De Vos |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
3:06.56 |
+32.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.49 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Noor Loncke |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
3:08.91 |
+34.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.34 |
(-6.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 10.32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 200m Individual Medley Women 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
OLVI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Kurzewski |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
2:31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.75 |
(+6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linda Paier |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
2:38.34 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.69 |
(+11.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annelot Vervisch |
2005 |
Fros Belgium |
|
|
2:40.32 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.40 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jennifer Veldhuisen |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
2:42.94 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.20 |
(+6.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Ravaioli |
2006 |
AICS ITALY |
|
|
2:44.70 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(+4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
2:45.26 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.21 |
(+10.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
2:47.96 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.76 |
(+13.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dawn Versluys |
2005 |
Fros Belgium |
|
|
2:49.81 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.54 |
(+10.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pien de Haan |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
2:58.50 |
+27.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.50 |
(+13.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Miruna Delfgou |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
2:59.26 |
+28.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.10 |
(+7.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 10.32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 200m Individual Medley Women 18-24 years - Final |
|
|
Sponsor: |
OLVI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
2:30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.73 |
(+8.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lara van Cuijk |
2002 |
NCS Netherlands |
|
|
2:50.74 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.30 |
(+11.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Naomi Veldhuisen |
2001 |
NCS Netherlands |
|
|
2:53.94 |
+23.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.20 |
(+12.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexandra Hackl |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
2:59.15 |
+28.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.04 |
(+11.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Franziska Schmoll |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
2:59.31 |
+29.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.06 |
(+12.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 10.32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 200m Individual Medley Women 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsor: |
OLVI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Quittry Van den Bergh |
1993 |
Fros Belgium |
|
|
3:02.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.03 |
(+12.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hagit Cohen |
1966 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
3:11.50 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.00 |
(+4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mervi Hillukkala |
1978 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:16.01 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.60 |
(+4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
INNA SHNMIDOV |
1966 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
4:22.62 |
+1:20.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.00 |
(+12.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 10.32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-26 10.32.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 200m Individual Medley Men 13 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
OLVI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carlo Ciurlia |
2009 |
AICS ITALY |
|
|
2:39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.41 |
(+6.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniele Rausa |
2011 |
AICS ITALY |
|
|
3:07.01 |
+27.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.35 |
(+5.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patric Laukkanen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW7.5 |
|
|
|
|
- |
|
Alvar Mikkola |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 10.52.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 200m Individual Medley Men 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
OLVI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Scharrer |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
2:25.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.32 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lorenz Wotawa |
2008 |
ASKOE Austria |
|
|
2:29.41 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.80 |
(+12.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Diego Gatta |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
2:34.07 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.00 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luuk Hommen |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
2:34.64 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.70 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ruhne Winderickx |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
2:37.01 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.01 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:38.02 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.12 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:38.28 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.53 |
(+8.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alessio Vecchio |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
2:42.92 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.35 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tiebert Dumont |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
2:44.68 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.19 |
(-5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Michael Kroese |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
2:52.83 |
+27.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 10.52.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 200m Individual Medley Men 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
OLVI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riccardo Ravaioli |
2006 |
AICS ITALY |
|
|
2:18.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.00 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alex Georgescu |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
2:19.80 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.21 |
(+9.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Din Schlauer |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
2:25.50 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.36 |
(+11.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Micha Lindenaar |
2006 |
NCS Netherlands |
|
|
2:36.46 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.20 |
(-8.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Vanbeveren |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
2:42.88 |
+24.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.46 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeroen Langenveld |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
2:44.33 |
+25.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.90 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Fabrizio Paravisi |
2006 |
ACSI ITALY |
|
|
2:45.64 |
+27.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(+5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:45.88 |
+27.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.64 |
(+6.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Morgan Valoti |
2006 |
ACSI ITALY |
|
|
2:48.84 |
+30.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.00 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Artho Heuvelmans |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
3:06.81 |
+48.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.53 |
(+24.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 10.52.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 200m Individual Medley Men 18-24 years - Final |
|
|
Sponsor: |
OLVI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julian Mittermayr |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
2:16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.34 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
2:16.57 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.32 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Paier |
2002 |
ASKOE Austria |
|
|
2:21.38 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.43 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bart de Waard |
2004 |
NCS Netherlands |
|
|
2:25.29 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.70 |
(+7.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lars van Wingerden |
2004 |
NCS Netherlands |
|
|
2:29.34 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.00 |
(+8.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 10.52.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 200m Individual Medley Men 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsor: |
OLVI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ali Hamzehei Hossein Abadi |
1997 |
FAWSI Iran |
|
|
2:46.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.00 |
(+16.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jussi Kanste |
1966 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:05.11 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.68 |
(+10.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emad Samiei Nezhad |
1989 |
FAWSI Iran |
|
|
3:09.65 |
+23.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-10.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Seyed Mohammad javad Mou |
1991 |
FAWSI Iran |
|
|
3:09.77 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-10.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ali Hadadi |
1982 |
FAWSI Iran |
|
|
3:18.85 |
+32.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-11.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Davoud Sharifi Dorcheh |
1983 |
FAWSI Iran |
|
|
3:24.87 |
+38.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(+14.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
ANDREW ZHIGALIN |
1967 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
4:09.23 |
+1:23.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.00 |
(+19.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 10.52.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-26 10.52.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Breaststroke Women 13 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
IcePower |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ditte Claeys |
2010 |
Fros Belgium |
|
|
41.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.90 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Resta |
2010 |
AICS ITALY |
|
|
42.82 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.41 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
43.88 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.51 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Maggio |
2010 |
AICS ITALY |
|
|
45.36 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.69 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
49.41 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.84 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aamu Litendahl |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
50.16 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.06 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
51.51 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.29 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
52.96 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.23 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Minttu Saukko |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
54.29 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.37 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
56.35 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.16 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Rautio |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
59.98 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.16 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
1:08.52 |
+26.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 11.03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Breaststroke Women 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
IcePower |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
35.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.14 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
35.15 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.09 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Paier |
2008 |
ASKOE Austria |
|
|
38.19 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.55 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lorena Schweda |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
38.89 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.05 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma D'Hoore |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
38.92 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.29 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
39.89 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.42 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
39.92 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.72 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nomi Olivier |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
39.98 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.70 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nanou Van Alsenoy |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
40.63 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.93 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
40.93 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.55 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caterina Sirri |
2007 |
AICS ITALY |
|
|
40.95 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.70 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Evy Knops |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
42.20 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.80 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ashley Cocquyt |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
43.11 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.07 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Margherita Bronzetti |
2007 |
AICS ITALY |
|
|
44.13 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nette Claeys |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
44.73 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.93 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mea Prykäri |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
45.62 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.65 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 11.03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Breaststroke Women 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
IcePower |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Paier |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
35.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.54 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anabel Ripfel |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
36.95 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.76 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annelot Vervisch |
2005 |
Fros Belgium |
|
|
38.34 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.93 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Ravaioli |
2006 |
AICS ITALY |
|
|
39.82 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.80 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Manon Bouwer |
2006 |
NCS Netherlands |
|
|
40.26 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.40 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pien de Haan |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
40.38 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 11.03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Breaststroke Women 18-24 years - Final |
|
|
Sponsor: |
IcePower |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Loes Kolenberg |
2001 |
NCS Netherlands |
|
|
38.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.94 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Franziska Schmoll |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
39.03 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.35 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Denise Veldhuisen |
2000 |
NCS Netherlands |
|
|
39.73 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.50 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Vasic |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
46.37 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.35 |
(+4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 11.03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50m Breaststroke Women 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsor: |
IcePower |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Shlomit Bilha Sorek |
1980 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
43.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.00 |
(-7.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mervi Hillukkala |
1978 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
48.34 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.66 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
KARIN ANGELA COHEN |
1960 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
52.32 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
EKATERINA SARA HILEL |
1973 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
54.82 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
OLGA DUBINSKY |
1967 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
1:04.13 |
+20.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(+19.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
AVIVA KIS |
1968 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
1:04.71 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.00 |
(+8.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elisa Neri |
1990 |
AICS ITALY |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 11.03.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-26 11.03.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Breaststroke Men 13 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
IcePower |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
44.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.40 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniele Rausa |
2011 |
AICS ITALY |
|
|
45.02 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.57 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Diego Marti |
2012 |
AICS ITALY |
|
|
47.79 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.17 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lenni Pessa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
48.96 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.92 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
50.34 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.05 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
54.44 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.47 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:02.02 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.93 |
(-3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 11.13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Breaststroke Men 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
IcePower |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moritz Werkgartner |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
31.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moritz Markitz |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
35.23 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.05 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simone Maggio |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
35.30 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.89 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Michael Kroese |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
39.49 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.74 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milan Dekkers |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
41.15 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.83 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuur Strijkers |
2008 |
NCS Netherlands |
|
|
41.77 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.00 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
44.89 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.41 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
46.20 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.74 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eemeli Tammela |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 11.13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Breaststroke Men 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
IcePower |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
ARMANDO FERRINI |
2005 |
ACSI ITALY |
|
|
31.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.88 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Schoppe |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
32.92 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.95 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philipp Fellinger |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
33.43 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.21 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesse Koskinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
34.42 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mike Tjepkema |
2006 |
NCS Netherlands |
|
|
35.71 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.64 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
DIEGO RUSSO |
2006 |
ACSI ITALY |
|
|
36.27 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rune Van Lersberghe |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
37.43 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.64 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fabrizio Paravisi |
2006 |
ACSI ITALY |
|
|
37.93 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Koen Woudenberg |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
38.19 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.10 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andrea Dell'Atti |
2005 |
ACSI ITALY |
|
|
38.73 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jeroen Langenveld |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
40.12 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.50 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
40.50 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.19 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lowiek Vervisch |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
40.61 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.12 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elia Lombardo |
2005 |
ACSI ITALY |
|
|
40.66 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 11.13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Breaststroke Men 18-24 years - Final |
|
|
Sponsor: |
IcePower |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Paier |
2002 |
ASKOE Austria |
|
|
32.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.54 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julian Mittermayr |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
33.38 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.45 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mattia Pati |
2004 |
ACSI ITALY |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Lars van Wingerden |
2004 |
NCS Netherlands |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 11.13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50m Breaststroke Men 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsor: |
IcePower |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roel Rademaker |
1994 |
NCS Netherlands |
|
|
33.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matti Nikula |
1960 |
Oulun Lohet |
|
|
34.73 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.67 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jan Vriens |
1988 |
NCS Netherlands |
|
|
34.90 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.30 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
PHILIP PERLOV |
1986 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
38.79 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emad Samiei Nezhad |
1989 |
FAWSI Iran |
|
|
39.76 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mojtaba Maktoubian |
1984 |
FAWSI Iran |
|
|
40.98 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebrahim Datlibegi Ghamishlou |
1989 |
FAWSI Iran |
|
|
41.71 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
EYAL SHEINER |
1967 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
41.75 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mehdi Riazi |
1982 |
FAWSI Iran |
|
|
43.66 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(+6.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
NADAV MIZRAHI |
1983 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
46.64 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(+7.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
IGOR DANEVICH TOKAREV |
1973 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
46.78 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.05 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
CHAIM LEVINAR |
1957 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
55.84 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.00 |
(+14.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amir Taghounaki |
1980 |
FAWSI Iran |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 11.13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-26 11.13.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Freestyle Women 13 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ditte Claeys |
2010 |
Fros Belgium |
|
|
1:07.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.38 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:08.18 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.41 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Femke De Cuyper |
2010 |
Fros Belgium |
|
|
1:11.21 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.48 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:12.27 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.28 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vittoria Maria Greco |
2010 |
AICS ITALY |
|
|
1:14.03 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.37 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:15.41 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.46 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:15.56 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.83 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:17.85 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.81 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:18.09 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.69 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:19.16 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.43 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Resta |
2010 |
AICS ITALY |
|
|
1:19.48 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.82 |
(-19.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:20.25 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.12 |
(+4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aamu Litendahl |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:25.87 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.86 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:26.08 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.30 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:26.56 |
+18.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.06 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hilla Vilppola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:27.90 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.39 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mimosa Ryhänen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:28.30 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.46 |
(+7.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aada Haapakoski |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:28.76 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.38 |
(-8.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
1:32.99 |
+25.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.00 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:35.05 |
+27.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.53 |
(+4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Minttu Saukko |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:35.69 |
+28.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.33 |
(+5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
1:42.75 |
+35.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.93 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:42.78 |
+35.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.90 |
(+3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anna Rautio |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:46.71 |
+39.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.85 |
(+7.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:48.62 |
+40.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.04 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 11.36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Freestyle Women 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theresa Maieritsch |
2008 |
ASKOE Austria |
|
|
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.50 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caterina Sirri |
2007 |
AICS ITALY |
|
|
1:03.08 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.00 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nomi Olivier |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
1:03.95 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.60 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Giusy Belperio |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
1:04.60 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.00 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Georgescu |
2008 |
ASKOE Austria |
|
|
1:05.19 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.78 |
(+3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eline Dardenne |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
1:05.82 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.79 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:05.89 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.93 |
(+3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:06.34 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.98 |
(+3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maud van Zwienen |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
1:06.49 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.50 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:07.56 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.63 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ofelia Schillewaert |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
1:07.78 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.83 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:08.11 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.66 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nanou Van Alsenoy |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
1:09.29 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.83 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Evy Knops |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
1:09.38 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.20 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Camille Tommelein |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
1:09.82 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.37 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma D'Hoore |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
1:10.47 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:11.62 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.75 |
(+4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marta Rausa |
2007 |
AICS ITALY |
|
|
1:11.95 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.75 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:12.10 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.53 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna van Arkel |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
1:12.40 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.70 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Noor Loncke |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
1:12.59 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.67 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kaat De Vos |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
1:13.21 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.18 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:15.24 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.76 |
(+6.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nette Claeys |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
1:15.32 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.46 |
(+4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ashley Cocquyt |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
1:15.56 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.67 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 11.36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Freestyle Women 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anabel Ripfel |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
1:01.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.93 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dawn Versluys |
2005 |
Fros Belgium |
|
|
1:04.41 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.59 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pina Mayer |
2006 |
ASKOE Austria |
|
|
1:04.81 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.86 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jennifer Veldhuisen |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
1:05.13 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.10 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofia Ravaioli |
2006 |
AICS ITALY |
|
|
1:06.78 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.00 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Manon Bouwer |
2006 |
NCS Netherlands |
|
|
1:07.95 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.00 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Miruna Delfgou |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
1:09.29 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.90 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 11.36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Freestyle Women 18-24 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
|
1:04.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.51 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erika Narcisi |
2003 |
ACSI ITALY |
|
|
1:04.81 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.00 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Loes Kolenberg |
2001 |
NCS Netherlands |
|
|
1:07.03 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.60 |
(+3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naomi Veldhuisen |
2001 |
NCS Netherlands |
|
|
1:07.55 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.40 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Denise Veldhuisen |
2000 |
NCS Netherlands |
|
|
1:07.82 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.60 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexandra Hackl |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
1:08.87 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.35 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Vasic |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
1:09.67 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.14 |
(+4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lara van Cuijk |
2002 |
NCS Netherlands |
|
|
1:10.46 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.50 |
(+4.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 11.36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100m Freestyle Women 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
GALIT ZIPORA GOLDZAK KUNI |
1975 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
1:16.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.00 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mervi Hillukkala |
1978 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:18.63 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.23 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
EFRAT PNINA ALONI |
1964 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
1:26.27 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.00 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
INNA SHNMIDOV |
1966 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
1:47.06 |
+30.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
AVIVA KIS |
1968 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
1:47.48 |
+31.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.00 |
(+7.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 11.36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-26 11.36.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Freestyle Men 13 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carlo Ciurlia |
2009 |
AICS ITALY |
|
|
1:03.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.41 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mattia Pellegrino |
2009 |
AICS ITALY |
|
|
1:09.31 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.63 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Paolo Ciurlia |
2011 |
AICS ITALY |
|
|
1:17.38 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.59 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:17.85 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.93 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cheng Sun |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:17.89 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.93 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eetu Haverinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:19.32 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.20 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Giole Pio Pellegrino |
2011 |
AICS ITALY |
|
|
1:22.34 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.41 |
(+3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alvar Mikkola |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:25.47 |
+22.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.50 |
(+3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Diego Marti |
2012 |
AICS ITALY |
|
|
1:28.34 |
+24.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.80 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Patric Laukkanen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:30.29 |
+26.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.59 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:31.51 |
+28.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.10 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lenni Pessa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:34.40 |
+30.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.40 |
(+4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:39.89 |
+36.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.00 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 11.57.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Freestyle Men 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Scharrer |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
56.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.48 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lorenz Wotawa |
2008 |
ASKOE Austria |
|
|
57.93 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.32 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roberto Avanzi |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
1:00.09 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.08 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luuk Hommen |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
1:00.50 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.30 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simone Maggio |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
1:00.64 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.92 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ruhne Winderickx |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
1:03.45 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.63 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tiebert Dumont |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
1:04.78 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.25 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alessio Vecchio |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
1:06.32 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.67 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:07.87 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.46 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tuur Strijkers |
2008 |
NCS Netherlands |
|
|
1:07.93 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.95 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Milan Dekkers |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
1:10.77 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.20 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:10.88 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.26 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
German Voronin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:17.32 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.23 |
(-6.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:18.36 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.05 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eemeli Tammela |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:25.35 |
+28.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.25 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 11.57.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Freestyle Men 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Din Schlauer |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
54.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.63 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Schoppe |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
54.69 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.79 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Riccardo Ravaioli |
2006 |
AICS ITALY |
|
|
55.13 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mike Tjepkema |
2006 |
NCS Netherlands |
|
|
56.54 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.69 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
ARMANDO FERRINI |
2005 |
ACSI ITALY |
|
|
56.56 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.30 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maarten De Vos |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
1:00.31 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.36 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Micha Lindenaar |
2006 |
NCS Netherlands |
|
|
1:01.72 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.90 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rune Van Lersberghe |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
1:02.52 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.03 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Koen Woudenberg |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
1:02.94 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.20 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noah Vanbeveren |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
1:03.41 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.47 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lowiek Vervisch |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
1:04.04 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.99 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
DIEGO RUSSO |
2006 |
ACSI ITALY |
|
|
1:05.92 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.20 |
(+4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Morgan Valoti |
2006 |
ACSI ITALY |
|
|
1:06.85 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elia Lombardo |
2005 |
ACSI ITALY |
|
|
1:08.99 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+8.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Artho Heuvelmans |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 11.57.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Freestyle Men 18-24 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Längle |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
55.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.06 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Franz Pühringer |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
56.17 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.86 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bart de Waard |
2004 |
NCS Netherlands |
|
|
56.49 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.20 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
NICHOLAS FASANO |
2002 |
ACSI ITALY |
|
|
56.52 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.10 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
56.54 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.20 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cristian Zanetta |
2000 |
ACSI ITALY |
|
|
57.44 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
CRISTIAN FACENNA |
2002 |
ACSI ITALY |
|
|
57.72 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.35 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stefano Molfetta |
2004 |
ACSI ITALY |
|
|
1:12.65 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 11.57.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Freestyle Men 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roel Rademaker |
1994 |
NCS Netherlands |
|
|
58.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.70 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jan Vriens |
1988 |
NCS Netherlands |
|
|
1:01.22 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.30 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ali Hamzehei Hossein Abadi |
1997 |
FAWSI Iran |
|
|
1:04.91 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.00 |
(+5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arto Katajamäki |
1972 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:08.94 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.40 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kfir Hanash |
1976 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
1:12.04 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(+7.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Seyed Mohammad javad Mou |
1991 |
FAWSI Iran |
|
|
1:12.42 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(+4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebrahim Datlibegi Ghamishlou |
1989 |
FAWSI Iran |
|
|
1:12.64 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.00 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
ILIA SHNAIDER |
1960 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
1:13.25 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(+5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Seyed Majid Mirhashemi Dehn |
1981 |
FAWSI Iran |
|
|
1:14.22 |
+16.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.00 |
(+7.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Davoud Sharifi Dorcheh |
1983 |
FAWSI Iran |
|
|
1:14.58 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(+4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ali Akbar Ameli Varnousfader |
1974 |
FAWSI Iran |
|
|
1:17.52 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(+6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ali Hadadi |
1982 |
FAWSI Iran |
|
|
1:18.74 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.00 |
(+9.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Behnam Khosravi Samani |
1980 |
FAWSI Iran |
|
|
1:19.27 |
+21.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(+7.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mojtaba Maktoubian |
1984 |
FAWSI Iran |
|
|
1:23.65 |
+25.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.00 |
(+9.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Avraham Panski |
1961 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
1:24.09 |
+25.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.22 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marco Lijoi |
1987 |
AICS ITALY |
|
|
1:25.34 |
+27.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amir Taghounaki |
1980 |
FAWSI Iran |
|
|
1:33.80 |
+35.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.00 |
(+11.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
CHAIM LEVINAR |
1957 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
1:46.75 |
+48.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(+21.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 11.57.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-26 11.57.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 4x100m Medley Women 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Haukiputaan Heitto Girls 2 |
13 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
|
5:33.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Sara Laukkanen |
2009 |
09A204 |
|
38.72 |
1:18.00 |
|
|
|
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
09A349 |
|
45.99 |
1:35.64 |
|
|
|
2:53.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Saana Runtti |
2010 |
10A339 |
|
40.65 |
2:01.18 |
|
|
|
4:54.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Rautio |
2010 |
10A452 |
|
38.83 |
4:54.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AICS G13 |
12 |
AICS ITALY |
|
|
|
|
|
5:51.74 |
+18.09 |
|
|
|
|
Vittoria Maria Greco |
2010 |
|
|
41.39 |
1:25.38 |
|
|
|
1:25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Resta |
2010 |
|
|
46.21 |
1:37.95 |
|
|
|
3:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adele Vecchio |
2011 |
|
|
40.71 |
1:27.06 |
|
|
|
4:30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Maggio |
2010 |
|
|
37.28 |
1:21.35 |
|
|
|
5:51.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Haukiputaan Heitto Girls 3 |
13 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
|
7:15.78 |
+1:42.1 |
|
|
|
|
Minttu Saukko |
2012 |
12A688 |
|
59.49 |
1:56.67 |
|
|
|
1:56.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Aamu Litendahl |
2010 |
10B262 |
|
52.73 |
2:44.54 |
|
|
|
4:41.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Mimosa Ryhänen |
2009 |
09B179 |
|
1:45.18 |
2:34.57 |
|
|
|
7:15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aada Haapakoski |
2011 |
11B052 |
|
7:15.78 |
7:15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 12.54.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 4x100m Medley Women 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ASKOE Women 3 |
15 |
ASKOE Austria |
|
|
|
|
|
4:47.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Theresa Maieritsch |
2008 |
|
|
35.23 |
1:12.06 |
|
|
|
1:12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Paier |
2008 |
|
|
38.92 |
1:23.05 |
|
|
|
2:35.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Ehrich |
2007 |
|
|
30.47 |
1:28.74 |
|
|
|
4:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Georgescu |
2008 |
|
|
9.72 |
43.49 |
|
|
|
4:47.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AICS Women |
15 |
AICS ITALY |
|
|
|
|
|
5:03.82 |
+16.48 |
|
|
|
|
Margherita Bronzetti |
2007 |
|
|
36.30 |
1:15.77 |
|
|
|
1:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Alice Rondoni |
2008 |
|
|
43.17 |
2:03.97 |
|
|
|
3:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Caterina Sirri |
2007 |
|
|
1:10.69 |
1:44.08 |
|
|
|
5:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Maria Selce |
2008 |
|
|
5:03.82 |
5:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Girls G15 team A |
15 |
Fros Belgium |
|
|
|
|
|
5:16.52 |
+29.18 |
|
|
|
|
Nanou Van Alsenoy |
2008 |
|
|
38.78 |
1:20.57 |
|
|
|
1:20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma D'Hoore |
2007 |
|
|
41.24 |
1:27.84 |
|
|
|
2:48.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eline Dardenne |
2007 |
|
|
35.77 |
1:18.11 |
|
|
|
4:06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ditte Claeys |
2010 |
|
|
32.95 |
1:10.00 |
|
|
|
5:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
WVNL Women 3 |
15 |
NCS Netherlands |
|
|
|
|
|
5:16.67 |
+29.33 |
|
|
|
|
Anna van Arkel |
2007 |
|
|
41.01 |
1:22.53 |
|
|
|
1:22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Maud van Zwienen |
2007 |
|
|
42.03 |
1:30.49 |
|
|
|
2:53.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Nomi Olivier |
2007 |
|
|
33.65 |
1:13.77 |
|
|
|
4:06.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evy Knops |
2007 |
|
|
33.06 |
1:09.88 |
|
|
|
5:16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Haukiputaan Heitto Girls 1 |
15 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
|
5:28.37 |
+41.03 |
|
|
|
|
Iina Pasuri |
2007 |
07A476 |
|
37.98 |
1:18.37 |
|
|
|
1:18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Sivonen |
2007 |
07A439 |
|
42.47 |
1:32.45 |
|
|
|
2:50.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eerika Häcklin |
2008 |
08A323 |
|
36.11 |
1:29.97 |
|
|
|
4:20.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Auroora Kurttila |
2008 |
08A479 |
|
32.41 |
1:07.58 |
|
|
|
5:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
ASKOE Women 1 |
18 |
ASKOE Austria |
|
|
|
|
|
5:27.71 |
+40.37 |
|
|
|
|
Maria Vasic |
2004 |
|
|
41.55 |
1:25.66 |
|
|
|
1:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Lorena Schweda |
2007 |
|
|
40.33 |
1:25.75 |
|
|
|
2:51.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Hackl |
2004 |
|
|
37.44 |
1:23.15 |
|
|
|
4:14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Franziska Schmoll |
2004 |
|
|
33.45 |
1:13.15 |
|
|
|
5:27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 12.54.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 4x100m Medley Women 16-17 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ASKOE Women 2 |
17 |
ASKOE Austria |
|
|
|
|
|
4:52.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Kurzewski |
2005 |
|
|
34.01 |
1:09.48 |
|
|
|
1:09.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linda Paier |
2005 |
|
|
38.05 |
1:22.07 |
|
|
|
2:31.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anabel Ripfel |
2005 |
|
|
35.42 |
1:16.72 |
|
|
|
3:48.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pina Mayer |
2006 |
|
|
30.51 |
1:04.25 |
|
|
|
4:52.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
WVNL Women 2 |
17 |
NCS Netherlands |
|
|
|
|
|
5:06.02 |
+13.50 |
|
|
|
|
Manon Bouwer |
2006 |
|
|
36.31 |
1:14.67 |
|
|
|
1:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Pien de Haan |
2005 |
|
|
42.25 |
1:29.86 |
|
|
|
2:44.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Jennifer Veldhuisen |
2005 |
|
|
34.20 |
1:12.34 |
|
|
|
3:56.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miruna Delfgou |
2005 |
|
|
32.68 |
1:09.15 |
|
|
|
5:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 12.54.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 4x100m Medley Women 18 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Girls W18 team A |
29 |
Fros Belgium |
|
|
|
|
|
5:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Annelot Vervisch |
2005 |
|
|
36.57 |
1:16.58 |
|
|
|
1:16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Evelyne Eggert |
2007 |
|
|
45.41 |
1:33.48 |
|
|
|
2:50.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Quittry Van den Bergh |
1993 |
|
|
36.83 |
1:23.51 |
|
|
|
4:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dawn Versluys |
2005 |
|
|
31.13 |
1:05.48 |
|
|
|
5:19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
WVNL Women 1 |
22 |
NCS Netherlands |
|
|
|
|
|
5:19.32 |
+0.27 |
|
|
|
|
Lara van Cuijk |
2002 |
|
|
36.33 |
1:19.67 |
|
|
|
1:19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Denise Veldhuisen |
2000 |
|
|
41.77 |
1:30.65 |
|
|
|
2:50.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Naomi Veldhuisen |
2001 |
|
|
36.43 |
1:53.29 |
|
|
|
4:43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Loes Kolenberg |
2001 |
|
|
35.71 |
4:43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
ASKOE Women 1 |
18 |
ASKOE Austria |
|
|
|
|
|
5:27.71 |
+8.66 |
|
|
|
|
Maria Vasic |
2004 |
|
|
41.55 |
1:25.66 |
|
|
|
1:25.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lorena Schweda |
2007 |
|
|
40.33 |
1:25.75 |
|
|
|
2:51.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Hackl |
2004 |
|
|
37.44 |
1:23.15 |
|
|
|
4:14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Franziska Schmoll |
2004 |
|
|
33.45 |
1:13.15 |
|
|
|
5:27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
HAPOEL W230 |
56 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
|
|
|
6:06.01 |
+46.96 |
|
|
|
|
GALIT ZIPORA GOLDZAK KUNIK |
1975 |
|
|
42.59 |
1:26.92 |
|
|
|
1:26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Shlomit Bilha Sorek |
1980 |
|
|
47.62 |
1:38.22 |
|
|
|
3:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Hagit Cohen |
1966 |
|
|
41.12 |
1:25.73 |
|
|
|
4:30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EKATERINA SARA HILEL |
1973 |
|
|
43.86 |
1:35.14 |
|
|
|
6:06.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AICS Women |
15 |
AICS ITALY |
|
|
|
|
|
5:03.82 |
-15.23 |
|
|
|
|
Margherita Bronzetti |
2007 |
|
|
36.30 |
1:15.77 |
|
|
|
1:15.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Rondoni |
2008 |
|
|
43.17 |
2:03.97 |
|
|
|
3:19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caterina Sirri |
2007 |
|
|
1:10.69 |
1:44.08 |
|
|
|
5:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Maria Selce |
2008 |
|
|
5:03.82 |
5:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 12.54.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-26 14.28.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 4x100m Medley Men 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
AICS B13 |
13 |
AICS ITALY |
|
|
|
|
|
6:17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Paolo Ciurlia |
2011 |
|
|
46.76 |
1:37.22 |
|
|
|
1:37.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniele Rausa |
2011 |
|
|
45.62 |
1:38.18 |
|
|
|
3:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Mattia Pellegrino |
2009 |
|
|
38.90 |
1:27.88 |
|
|
|
4:43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gioele Pio Pellegrino |
2011 |
|
|
1:33.91 |
4:43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 12.54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 4x100m Medley Men 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ASKOE Men 1 |
15 |
ASKOE Austria |
|
|
|
|
|
4:25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Moritz Markitz |
2007 |
|
|
32.48 |
1:07.72 |
|
|
|
1:07.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moritz Werkgartner |
2007 |
|
|
32.92 |
1:11.56 |
|
|
|
2:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lorenz Wotawa |
2008 |
|
|
32.06 |
1:09.13 |
|
|
|
3:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Scharrer |
2007 |
|
|
26.68 |
56.85 |
|
|
|
4:25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AICS Men |
14 |
AICS ITALY |
|
|
|
|
|
4:53.73 |
+28.47 |
|
|
|
|
Carlo Ciurlia |
2009 |
|
|
37.22 |
1:17.90 |
|
|
|
1:17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Alessio Vecchio |
2008 |
|
|
40.92 |
|
|
|
|
|
2:44.01 |
|
|
|
|
|
|
|
1:26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Roberto Avanzi |
2008 |
|
|
31.62 |
1:07.56 |
|
|
|
3:51.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simone Maggio |
2008 |
|
|
28.60 |
1:02.16 |
|
|
|
4:53.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
WVNL Men 3 |
15 |
NCS Netherlands |
|
|
|
|
|
5:13.87 |
+48.61 |
|
|
|
|
Tuur Strijkers |
2008 |
|
|
40.45 |
1:21.65 |
|
|
|
1:21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michael Kroese |
2007 |
|
|
18.73 |
41.00 |
|
|
|
2:02.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luuk Hommen |
2007 |
|
|
47.63 |
1:20.65 |
|
|
|
3:23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milan Dekkers |
2007 |
|
|
39.27 |
1:50.57 |
|
|
|
5:13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Haukiputaan Heitto boys 1 |
14 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
|
6:22.46 |
+1:57.2 |
|
|
|
|
Alvar Mikkola |
2009 |
09A647 |
|
43.10 |
1:28.82 |
|
|
|
1:28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
German Voronin |
2008 |
08B178 |
|
50.83 |
1:45.72 |
|
|
|
3:14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
08B129 |
|
44.58 |
1:42.19 |
|
|
|
4:56.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemeli Tammela |
2008 |
08B294 |
|
40.52 |
1:25.73 |
|
|
|
6:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 12.54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 4x100m Medley Men 16-17 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ASKOE Men 2 |
17 |
ASKOE Austria |
|
|
|
|
|
4:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Alex Georgescu |
2005 |
|
|
32.05 |
1:05.07 |
|
|
|
1:05.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philipp Fellinger |
2005 |
|
|
34.60 |
1:13.81 |
|
|
|
2:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Din Schlauer |
2005 |
|
|
29.79 |
1:03.95 |
|
|
|
3:22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Schoppe |
2005 |
|
|
25.88 |
55.17 |
|
|
|
4:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
WVNL Men 2 |
17 |
NCS Netherlands |
|
|
|
|
|
4:52.39 |
+34.39 |
|
|
|
|
Koen Woudenberg |
2005 |
|
|
40.12 |
1:20.71 |
|
|
|
1:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Jeroen Langenveld |
2005 |
|
|
39.19 |
1:24.82 |
|
|
|
2:45.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Mike Tjepkema |
2006 |
|
|
28.40 |
1:04.64 |
|
|
|
3:50.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Micha Lindenaar |
2006 |
|
|
29.42 |
1:02.22 |
|
|
|
4:52.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Boys B17 team A |
16 |
Fros Belgium |
|
|
|
|
|
4:54.18 |
+36.18 |
|
|
|
|
Noah Vanbeveren |
2006 |
|
|
36.07 |
1:13.64 |
|
|
|
1:13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rune Van Lersberghe |
2006 |
|
|
39.51 |
1:25.22 |
|
|
|
2:38.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maarten De Vos |
2006 |
|
|
31.23 |
1:12.62 |
|
|
|
3:51.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lowiek Vervisch |
2006 |
|
|
29.55 |
1:02.70 |
|
|
|
4:54.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
ACSI B17 |
17 |
ACSI ITALY |
|
|
|
|
|
5:07.11 |
+49.11 |
|
|
|
|
Andrea Dell'Atti |
2005 |
|
|
42.54 |
1:29.59 |
|
|
|
1:29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
ARMANDO FERRINI |
2005 |
|
|
34.96 |
1:16.04 |
|
|
|
2:45.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Morgan Valoti |
2006 |
|
|
34.70 |
1:16.35 |
|
|
|
4:01.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DIEGO RUSSO |
2006 |
|
|
30.18 |
1:05.13 |
|
|
|
5:07.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 12.54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 4x100m Medley Men 18 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ASKOE Men 3 |
20 |
ASKOE Austria |
|
|
|
|
|
4:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Julian Mittermayr |
2004 |
|
|
29.93 |
1:03.01 |
|
|
|
1:03.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Paier |
2002 |
|
|
32.22 |
1:08.99 |
|
|
|
2:12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Franz Pühringer |
2004 |
|
|
27.35 |
59.14 |
|
|
|
3:11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Längle |
2004 |
|
|
26.87 |
55.63 |
|
|
|
4:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
WVNL Men 1 |
34 |
NCS Netherlands |
|
|
|
|
|
4:25.82 |
+19.05 |
|
|
|
|
Bart de Waard |
2004 |
|
|
32.10 |
1:07.07 |
|
|
|
1:07.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Lars van Wingerden |
2004 |
|
|
32.79 |
1:40.20 |
|
|
|
2:47.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Jan Vriens |
1988 |
|
|
39.50 |
1:07.26 |
|
|
|
3:54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Roel Rademaker |
1994 |
|
|
31.29 |
3:54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
ACSI Men |
22 |
ACSI ITALY |
|
|
|
|
|
4:33.30 |
+26.53 |
|
|
|
|
Cristian Zanetta |
2000 |
|
|
32.59 |
1:09.54 |
|
|
|
1:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mattia Pati |
2004 |
|
|
38.17 |
1:22.82 |
|
|
|
2:32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NICHOLAS FASANO |
2002 |
|
|
29.41 |
1:04.09 |
|
|
|
3:36.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
CRISTIAN FACENNA |
2002 |
|
|
27.04 |
56.85 |
|
|
|
4:33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Haukiputaan Heitto Men + 18 |
56 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
|
5:26.04 |
+1:19.2 |
|
|
|
|
Jussi Kanste |
1966 |
66A091 |
|
41.91 |
1:27.50 |
|
|
|
1:27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
06A828 |
|
42.33 |
1:28.39 |
|
|
|
2:55.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Arto Katajamäki |
1972 |
72A063 |
|
36.99 |
1:19.46 |
|
|
|
4:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
08A911 |
|
34.23 |
1:10.69 |
|
|
|
5:26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HAPOEL M227 |
62 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
|
|
|
5:45.56 |
+1:38.7 |
|
|
|
|
PHILIP PERLOV |
1986 |
|
|
43.78 |
1:33.40 |
|
|
|
1:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ILIA SHNAIDER |
1960 |
|
|
43.33 |
1:32.51 |
|
|
|
3:05.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kfir Hanash |
1976 |
|
|
38.77 |
1:25.05 |
|
|
|
4:30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NADAV MIZRAHI |
1983 |
|
|
34.76 |
1:14.60 |
|
|
|
5:45.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AICS Men |
14 |
AICS ITALY |
|
|
|
|
|
4:53.73 |
+46.96 |
|
|
|
|
Carlo Ciurlia |
2009 |
|
|
37.22 |
1:17.90 |
|
|
|
1:17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Alessio Vecchio |
2008 |
|
|
40.92 |
1:26.11 |
|
|
|
2:44.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Roberto Avanzi |
2008 |
|
|
31.62 |
1:07.56 |
|
|
|
3:51.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simone Maggio |
2008 |
|
|
28.60 |
1:02.16 |
|
|
|
4:53.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 12.54.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-26 12.54.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Butterfly Men 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Urheiluopistosäätiö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Diego Gatta |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
2:30.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.00 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Scharrer |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
2:31.98 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.99 |
(-17.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lorenz Wotawa |
2008 |
ASKOE Austria |
|
|
2:34.49 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.87 |
(+12.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:47.04 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.26 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:55.92 |
+25.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luuk Hommen |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
3:02.87 |
+32.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(+7.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tiebert Dumont |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
3:14.40 |
+44.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.36 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 17.15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Butterfly Men 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Urheiluopistosäätiö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riccardo Ravaioli |
2006 |
AICS ITALY |
|
|
2:19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.00 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alex Georgescu |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
2:30.18 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.33 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mike Tjepkema |
2006 |
NCS Netherlands |
|
|
2:34.37 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(-20.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Din Schlauer |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
2:39.97 |
+20.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.79 |
(+24.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeroen Langenveld |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
2:58.81 |
+39.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.70 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Artho Heuvelmans |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
3:03.08 |
+43.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.23 |
(+5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:08.21 |
+48.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.86 |
(+11.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Vanbeveren |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
3:15.71 |
+56.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.52 |
(+8.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 17.15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Butterfly Men 18-24 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Urheiluopistosäätiö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
2:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.35 |
(+5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Paier |
2002 |
ASKOE Austria |
|
|
2:31.60 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.20 |
(+7.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Franz Pühringer |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
2:34.76 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.45 |
(+13.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 17.15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 200m Butterfly Men 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsor: |
Urheiluopistosäätiö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ali Hamzehei Hossein Abadi |
1997 |
FAWSI Iran |
|
|
3:28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(+48.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Behnam Khosravi Samani |
1980 |
FAWSI Iran |
|
|
3:35.94 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(+5.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ali Akbar Ameli Varnousfader |
1974 |
FAWSI Iran |
|
|
3:55.02 |
+26.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.00 |
(+30.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jan Vriens |
1988 |
NCS Netherlands |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Seyed Majid Mirhashemi Dehn |
1981 |
FAWSI Iran |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 17.15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-26 17.15.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 200m Butterfly Women 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Urheiluopistosäätiö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannah Ehrich |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
2:33.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.93 |
(+10.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Paier |
2008 |
ASKOE Austria |
|
|
2:44.79 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.84 |
(+4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:56.19 |
+22.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.27 |
(+11.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nomi Olivier |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
2:56.31 |
+22.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Evy Knops |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
3:20.63 |
+46.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.90 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noor Loncke |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
3:30.34 |
+56.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.01 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 17.25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 200m Butterfly Women 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Urheiluopistosäätiö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Kurzewski |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
2:40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.83 |
(+10.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jennifer Veldhuisen |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
2:45.76 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.50 |
(+9.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
2:46.55 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.66 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 17.25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 200m Butterfly Women 18-24 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Urheiluopistosäätiö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Naomi Veldhuisen |
2001 |
NCS Netherlands |
|
|
3:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.30 |
(+17.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Vasic |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
3:12.97 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.25 |
(+8.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexandra Hackl |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
3:13.81 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.73 |
(+19.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 17.25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 200m Butterfly Women 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsor: |
Urheiluopistosäätiö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mervi Hillukkala |
1978 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
3:40.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.03 |
(+10.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 17.25.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-26 17.25.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 400m Freestyle Men 13 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
Kuusakoski Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carlo Ciurlia |
2009 |
AICS ITALY |
|
|
5:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.64 |
(+12.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mattia Pellegrino |
2009 |
AICS ITALY |
|
|
5:24.39 |
+17.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.42 |
(+3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Paolo Ciurlia |
2011 |
AICS ITALY |
|
|
5:53.75 |
+46.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.92 |
(+7.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniele Rausa |
2011 |
AICS ITALY |
|
|
5:57.21 |
+50.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:43.92 |
(+13.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
6:11.34 |
+1:04.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:17.41 |
(-6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eetu Haverinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
6:21.99 |
+1:15.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:11.85 |
(+10.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 17.55.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 400m Freestyle Men 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Kuusakoski Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moritz Markitz |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
4:32.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.04 |
(+5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lorenz Wotawa |
2008 |
ASKOE Austria |
|
|
4:34.93 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:15.83 |
(+19.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roberto Avanzi |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
4:42.91 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:31.12 |
(+11.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
4:52.42 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.10 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tiebert Dumont |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
5:07.74 |
+35.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.13 |
(-18.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuur Strijkers |
2008 |
NCS Netherlands |
|
|
5:47.91 |
+1:15.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:10.70 |
(-22.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eemeli Tammela |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
6:50.72 |
+2:18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 17.55.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 400m Freestyle Men 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Kuusakoski Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alex Georgescu |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
4:37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:14.50 |
(+22.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maarten De Vos |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
4:43.59 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:45.78 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Din Schlauer |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
4:48.14 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:20.17 |
(+27.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
DIEGO RUSSO |
2006 |
ACSI ITALY |
|
|
4:55.10 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:41.09 |
(+14.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Micha Lindenaar |
2006 |
NCS Netherlands |
|
|
5:18.82 |
+41.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.30 |
(+9.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fabrizio Paravisi |
2006 |
ACSI ITALY |
|
|
5:31.10 |
+53.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.00 |
(+11.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Koen Woudenberg |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
5:53.88 |
+1:16.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:39.90 |
(+13.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 17.55.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 400m Freestyle Men 18-24 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Kuusakoski Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Längle |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
4:19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:18.60 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
4:24.03 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:13.42 |
(+10.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bart de Waard |
2004 |
NCS Netherlands |
|
|
4:34.33 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:12.38 |
(+21.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Franz Pühringer |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
4:39.19 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.00 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lars van Wingerden |
2004 |
NCS Netherlands |
|
|
5:14.09 |
+54.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.30 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 17.55.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 400m Freestyle Men 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsor: |
Kuusakoski Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kfir Hanash |
1976 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
6:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:05.00 |
(+1:58.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
ILIA SHNAIDER |
1960 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
6:15.58 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.00 |
(+45.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mehdi Riazi |
1982 |
FAWSI Iran |
|
|
8:02.35 |
+1:58.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Levinar Chaim |
1957 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
8:42.83 |
+2:39.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 17.55.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-26 17.55.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 400m Freestyle Women 13 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
Kuusakoski Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Femke De Cuyper |
2010 |
Fros Belgium |
|
|
5:24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.03 |
(-13.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
5:52.12 |
+27.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:04.16 |
(-12.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
6:07.06 |
+42.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:12.25 |
(-5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
6:20.90 |
+56.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:25.74 |
(-4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
6:23.23 |
+58.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:15.66 |
(+7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
6:46.93 |
+1:22.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:31.72 |
(+15.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Ulpu Nissi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 18.32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 400m Freestyle Women 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Kuusakoski Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabella Maria Selce |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
4:49.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:44.67 |
(+4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lorena Schweda |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
4:50.17 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:31.62 |
(+18.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Giusy Belperio |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
4:55.11 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:41.00 |
(+14.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Georgescu |
2008 |
ASKOE Austria |
|
|
4:59.74 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:41.15 |
(+18.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caterina Sirri |
2007 |
AICS ITALY |
|
|
5:01.06 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
5:07.46 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.80 |
(+7.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ofelia Schillewaert |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
5:11.06 |
+21.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:12.22 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
5:19.34 |
+30.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.50 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maud van Zwienen |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
5:26.59 |
+37.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:08.46 |
(+18.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eline Dardenne |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
5:27.14 |
+37.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.06 |
(-7.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
5:32.88 |
+43.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:02.43 |
(+30.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kaat De Vos |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
5:40.16 |
+50.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:35.92 |
(+4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
5:42.00 |
+52.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.01 |
(+24.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anna van Arkel |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
5:52.26 |
+1:03.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:52.30 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Evelyne Eggert |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
5:53.16 |
+1:03.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:37.90 |
(+15.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 18.32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 400m Freestyle Women 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Kuusakoski Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Kurzewski |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
4:50.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:37.22 |
(+12.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Ravaioli |
2006 |
AICS ITALY |
|
|
5:02.74 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:52.00 |
(+10.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dawn Versluys |
2005 |
Fros Belgium |
|
|
5:04.32 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.66 |
(+15.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pina Mayer |
2006 |
ASKOE Austria |
|
|
5:04.84 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.18 |
(+16.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miruna Delfgou |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
5:44.54 |
+54.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.00 |
(+4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pien de Haan |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
6:04.20 |
+1:14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:48.70 |
(+15.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 18.32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 400m Freestyle Women 18-24 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Kuusakoski Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
4:50.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:37.65 |
(+12.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lara van Cuijk |
2002 |
NCS Netherlands |
|
|
5:29.39 |
+39.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.10 |
(+22.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Denise Veldhuisen |
2000 |
NCS Netherlands |
|
|
5:36.50 |
+46.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.00 |
(+16.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Vasic |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
5:37.13 |
+46.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.93 |
(+21.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexandra Hackl |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
6:02.28 |
+1:11.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:18.06 |
(+44.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 18.32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 400m Freestyle Women 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsor: |
Kuusakoski Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mervi Hillukkala |
1978 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
5:55.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:39.20 |
(+16.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hagit Cohen |
1966 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
5:58.99 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.01 |
(+8.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
INNA SHNMIDOV |
1966 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
8:06.35 |
+2:10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:50.00 |
(+16.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 18.32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-26 18.32.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Backstroke Men 13 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
Tradeka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cheng Sun |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
43.53 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvar Mikkola |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
44.02 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.32 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patric Laukkanen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
44.77 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.12 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
46.47 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.23 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
46.91 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.31 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Salo |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
47.31 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.65 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lenni Pessa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
50.36 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.06 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
52.61 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.75 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matti Leinonen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 19.40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Backstroke Men 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Tradeka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Scharrer |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
29.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.33 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moritz Markitz |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
30.89 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.65 |
(-4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simone Maggio |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
34.07 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.24 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Michael Kroese |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
34.51 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.44 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ruhne Winderickx |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
34.98 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.68 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
39.15 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.09 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milan Dekkers |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
39.93 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.00 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
German Voronin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
40.66 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.20 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eemeli Tammela |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
45.22 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tuur Strijkers |
2008 |
NCS Netherlands |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 19.40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Backstroke Men 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Tradeka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Schoppe |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
29.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.09 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Riccardo Ravaioli |
2006 |
AICS ITALY |
|
|
29.37 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.70 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mike Tjepkema |
2006 |
NCS Netherlands |
|
|
30.69 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.85 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philipp Fellinger |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
32.05 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.94 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Vanbeveren |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
32.78 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.53 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Micha Lindenaar |
2006 |
NCS Netherlands |
|
|
33.01 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.70 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maarten De Vos |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
33.36 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.96 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lowiek Vervisch |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
35.01 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.97 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rune Van Lersberghe |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
35.02 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.11 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Morgan Valoti |
2006 |
ACSI ITALY |
|
|
35.18 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andrea Dell'Atti |
2005 |
ACSI ITALY |
|
|
39.99 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.50 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 19.40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Backstroke Men 18-24 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Tradeka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julian Mittermayr |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
28.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.47 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bart de Waard |
2004 |
NCS Netherlands |
|
|
30.01 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.30 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cristian Zanetta |
2000 |
ACSI ITALY |
|
|
30.75 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Längle |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
31.15 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.58 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
31.67 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.03 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stefano Molfetta |
2004 |
ACSI ITALY |
|
|
41.03 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 19.40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 50m Backstroke Men 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsor: |
Tradeka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roel Rademaker |
1994 |
NCS Netherlands |
|
|
30.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.43 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
PHILIP PERLOV |
1986 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
38.94 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
EYAL SHEINER |
1967 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
39.36 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
IGOR DANEVICH TOKAREV |
1973 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
44.57 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.03 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Seyed Mohammad javad Mou |
1991 |
FAWSI Iran |
|
|
47.39 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+14.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Davoud Sharifi Dorcheh |
1983 |
FAWSI Iran |
|
|
49.14 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+15.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Avraham Panski |
1961 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
50.06 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(+5.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
ANDREW ZHIGALIN |
1967 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
54.42 |
+23.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.00 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emad Samiei Nezhad |
1989 |
FAWSI Iran |
|
|
57.98 |
+27.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+27.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ali Hadadi |
1982 |
FAWSI Iran |
|
|
1:02.09 |
+31.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+32.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 19.40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-26 19.41.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Backstroke Women 13 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
Tradeka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
35.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ditte Claeys |
2010 |
Fros Belgium |
|
|
36.41 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.01 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
36.83 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.58 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vittoria Maria Greco |
2010 |
AICS ITALY |
|
|
38.73 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.93 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
39.27 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.05 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
39.36 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.89 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adele Vecchio |
2011 |
AICS ITALY |
|
|
40.48 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.90 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Femke De Cuyper |
2010 |
Fros Belgium |
|
|
43.38 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.93 |
(+4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Maggio |
2010 |
AICS ITALY |
|
|
43.77 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.81 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
43.92 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.07 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
47.44 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.38 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aada Haapakoski |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
47.84 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Minttu Saukko |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
51.32 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.87 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
51.35 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.19 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
51.84 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.29 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
54.88 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.99 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
55.14 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 18.57.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Backstroke Women 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Tradeka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannah Ehrich |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
32.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.71 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theresa Maieritsch |
2008 |
ASKOE Austria |
|
|
32.84 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.84 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caterina Sirri |
2007 |
AICS ITALY |
|
|
34.02 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
34.83 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.07 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maud van Zwienen |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
34.84 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.50 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Margherita Bronzetti |
2007 |
AICS ITALY |
|
|
35.19 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
35.44 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.19 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nanou Van Alsenoy |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
35.91 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.97 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
37.35 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.23 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eline Dardenne |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
37.86 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.39 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marta Rausa |
2007 |
AICS ITALY |
|
|
38.38 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.73 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Camille Tommelein |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
38.98 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.93 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
39.72 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.25 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
39.86 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.99 |
(+3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma D'Hoore |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
40.04 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.84 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
40.06 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.45 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mea Prykäri |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
40.30 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.82 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nette Claeys |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
40.65 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.30 |
(+3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
40.89 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.58 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna van Arkel |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
41.08 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.50 |
(+3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 18.57.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Backstroke Women 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Tradeka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Paier |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
34.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.46 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Manon Bouwer |
2006 |
NCS Netherlands |
|
|
34.39 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.60 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annelot Vervisch |
2005 |
Fros Belgium |
|
|
34.44 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.75 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jennifer Veldhuisen |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
34.97 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.20 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anabel Ripfel |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
36.91 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Miruna Delfgou |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
37.39 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.36 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
37.55 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.62 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 18.57.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Backstroke Women 18-24 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Tradeka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Loes Kolenberg |
2001 |
NCS Netherlands |
|
|
35.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naomi Veldhuisen |
2001 |
NCS Netherlands |
|
|
37.62 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.40 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Franziska Schmoll |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
37.79 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.30 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexandra Hackl |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
38.57 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.61 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 18.57.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 50m Backstroke Women 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsor: |
Tradeka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Quittry Van den Bergh |
1993 |
Fros Belgium |
|
|
37.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.31 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GALIT ZIPORA GOLDZAK KUNI |
1975 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
39.29 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mervi Hillukkala |
1978 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
44.95 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.96 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
EFRAT PNINA ALONI |
1964 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
48.40 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
EKATERINA SARA HILEL |
1973 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
53.44 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-6.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
OLGA DUBINSKY |
1967 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
1:00.57 |
+23.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.00 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
AVIVA KIS |
1968 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
1:01.05 |
+23.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.00 |
(+5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 18.57.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-26 18.57.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Breaststroke Men 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gioele Pio Pellegrino |
2011 |
AICS ITALY |
|
|
1:38.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.97 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniele Rausa |
2011 |
AICS ITALY |
|
|
1:38.95 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.06 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Diego Marti |
2012 |
AICS ITALY |
|
|
1:41.37 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.25 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:51.72 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.96 |
(-6.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lenni Pessa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:53.78 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.60 |
(-18.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:59.07 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matti Leinonen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 19.17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Breaststroke Men 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moritz Werkgartner |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
1:11.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.12 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luuk Hommen |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
1:20.32 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.30 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moritz Markitz |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
1:20.66 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.22 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Alessio Vecchio |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
1:24.62 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.34 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Ruhne Winderickx |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
1:24.62 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.79 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Diego Gatta |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
1:24.65 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.00 |
(+7.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Michael Kroese |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
1:26.52 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.60 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milan Dekkers |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
1:30.55 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.10 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:36.81 |
+25.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.35 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
German Voronin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:42.14 |
+31.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.34 |
(-19.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eemeli Tammela |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:48.46 |
+37.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 19.17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Breaststroke Men 16-17 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
ARMANDO FERRINI |
2005 |
ACSI ITALY |
|
|
1:11.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.30 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philipp Fellinger |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
1:13.63 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.46 |
(+4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jesse Koskinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:17.78 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.34 |
(+5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rune Van Lersberghe |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
1:25.06 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.56 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jeroen Langenveld |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
1:26.65 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.50 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fabrizio Paravisi |
2006 |
ACSI ITALY |
|
|
1:26.71 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.00 |
(+3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Koen Woudenberg |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
1:26.84 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.70 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:29.39 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.18 |
(+5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elia Lombardo |
2005 |
ACSI ITALY |
|
|
1:32.89 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(+22.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Schoppe |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 19.17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Breaststroke Men 18-24 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Paier |
2002 |
ASKOE Austria |
|
|
1:08.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.26 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lars van Wingerden |
2004 |
NCS Netherlands |
|
|
1:12.12 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.60 |
(+4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julian Mittermayr |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
1:12.28 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.95 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:12.87 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.84 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
1:21.08 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.14 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mattia Pati |
2004 |
ACSI ITALY |
|
|
1:22.99 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.00 |
(+19.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 19.17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 100m Breaststroke Men 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jan Vriens |
1988 |
NCS Netherlands |
|
|
1:20.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.70 |
(+5.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebrahim Datlibegi Ghamishlou |
1989 |
FAWSI Iran |
|
|
1:29.56 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.00 |
(+8.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emad Samiei Nezhad |
1989 |
FAWSI Iran |
|
|
1:33.28 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(+13.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mojtaba Maktoubian |
1984 |
FAWSI Iran |
|
|
1:33.87 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(+13.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amir Taghounaki |
1980 |
FAWSI Iran |
|
|
1:34.11 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(+14.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
PHILIP PERLOV |
1986 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
1:35.49 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
NADAV MIZRAHI |
1983 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
1:48.88 |
+27.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.00 |
(+21.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
EYAL SHEINER |
1967 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
- |
|
CHAIM LEVINAR |
1957 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mehdi Riazi |
1982 |
FAWSI Iran |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 19.17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-26 19.38.19 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Breaststroke Women 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ditte Claeys |
2010 |
Fros Belgium |
|
|
1:31.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.61 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Resta |
2010 |
AICS ITALY |
|
|
1:33.26 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.35 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:34.03 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.01 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:35.95 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.52 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:39.26 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.61 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Maggio |
2010 |
AICS ITALY |
|
|
1:39.41 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.07 |
(+6.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:40.98 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.71 |
(+7.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:48.79 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.57 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hilla Vilppola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:51.25 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.53 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aamu Litendahl |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:52.77 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.06 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
1:52.88 |
+21.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.82 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
1:53.74 |
+22.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.14 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:54.63 |
+23.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.65 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:56.09 |
+24.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.69 |
(-6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Minttu Saukko |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:57.50 |
+26.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.65 |
(+4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 19.34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Breaststroke Women 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Paier |
2008 |
ASKOE Austria |
|
|
1:21.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.54 |
(+8.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lorena Schweda |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
1:24.77 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.53 |
(+7.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Maria Selce |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
1:25.67 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.17 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:26.90 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.77 |
(+9.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma D'Hoore |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
1:27.43 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.63 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Rondoni |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
1:29.93 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.00 |
(+10.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ofelia Schillewaert |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
1:32.56 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.24 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nomi Olivier |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
1:32.73 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.30 |
(+7.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:32.95 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.30 |
(+8.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Helmi Pekkala |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:33.12 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.64 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Evy Knops |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
1:33.22 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.20 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Margherita Bronzetti |
2007 |
AICS ITALY |
|
|
1:34.37 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Evelyne Eggert |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
1:34.74 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.65 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ashley Cocquyt |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
1:37.06 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.88 |
(+5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nette Claeys |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
1:37.61 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.25 |
(+6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Noor Loncke |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
1:39.16 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.02 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 19.34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Breaststroke Women 16-17 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:20.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.68 |
(+5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linda Paier |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
1:22.02 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.46 |
(+9.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Ravaioli |
2006 |
AICS ITALY |
|
|
1:28.14 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.00 |
(+6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pina Mayer |
2006 |
ASKOE Austria |
|
|
1:29.15 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.50 |
(+7.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annelot Vervisch |
2005 |
Fros Belgium |
|
|
1:29.62 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.55 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pien de Haan |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
1:30.29 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.00 |
(+6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
1:31.76 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Manon Bouwer |
2006 |
NCS Netherlands |
|
|
1:38.01 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.80 |
(+9.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 19.34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Breaststroke Women 18-24 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Franziska Schmoll |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
1:29.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.19 |
(+7.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Denise Veldhuisen |
2000 |
NCS Netherlands |
|
|
1:29.92 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.40 |
(+3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Loes Kolenberg |
2001 |
NCS Netherlands |
|
|
1:32.12 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.00 |
(+5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexandra Hackl |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
1:40.87 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.32 |
(+9.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lara van Cuijk |
2002 |
NCS Netherlands |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 19.34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m Breaststroke Women 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Shlomit Bilha Sorek |
1980 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
1:37.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.00 |
(+34.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mervi Hillukkala |
1978 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:46.38 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.09 |
(+6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elisa Neri |
1990 |
AICS ITALY |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 19.34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-26 19.34.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 4x50m Medley Men 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
AICS B13 |
13 |
AICS ITALY |
|
|
|
|
|
2:48.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Paolo Ciurlia |
2011 |
|
|
46.52 |
|
|
|
|
46.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Diego Marti |
2012 |
|
|
48.11 |
|
|
|
|
1:34.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Mattia Pellegrino |
2009 |
|
|
37.93 |
|
|
|
|
2:12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniele Rausa |
2011 |
|
|
35.60 |
|
|
|
|
2:48.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oulun Lohet |
13 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
2:59.63 |
+11.47 |
|
|
|
|
Eetu Haverinen |
2009 |
09A789 |
|
43.21 |
|
|
|
|
43.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lenni Pessa |
2011 |
11A905 |
|
51.30 |
|
|
|
|
1:34.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cheng Sun |
2009 |
09A852 |
|
48.36 |
|
|
|
|
2:22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Havana |
2010 |
10A642 |
|
36.76 |
|
|
|
|
2:59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 20.11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 4x50m Medley Men 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ASKOE Men 1 |
15 |
ASKOE Austria |
|
|
|
|
|
1:57.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Moritz Markitz |
2007 |
|
|
31.79 |
|
|
|
|
31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Moritz Werkgartner |
2007 |
|
|
32.29 |
|
|
|
|
1:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Lorenz Wotawa |
2008 |
|
|
27.83 |
|
|
|
|
1:31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Scharrer |
2007 |
|
|
25.57 |
|
|
|
|
1:57.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AICS Men |
14 |
AICS ITALY |
|
|
|
|
|
2:14.35 |
+16.87 |
|
|
|
|
Alessio Vecchio |
2008 |
|
|
37.70 |
|
|
|
|
37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Diego Gatta |
2008 |
|
|
38.43 |
|
|
|
|
1:16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Roberto Avanzi |
2008 |
|
|
31.48 |
|
|
|
|
1:47.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simone Maggio |
2008 |
|
|
26.74 |
|
|
|
|
2:14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
WVNL Men 3 |
15 |
NCS Netherlands |
|
|
|
|
|
2:19.88 |
+22.40 |
|
|
|
|
Tuur Strijkers |
2008 |
|
|
38.97 |
|
|
|
|
38.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Michael Kroese |
2007 |
|
|
39.95 |
|
|
|
|
1:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Luuk Hommen |
2007 |
|
|
29.91 |
|
|
|
|
1:48.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milan Dekkers |
2007 |
|
|
31.05 |
|
|
|
|
2:19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Haukiputaan Heitto boys 1 |
14 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
|
2:50.02 |
+52.54 |
|
|
|
|
German Voronin |
2008 |
08B178 |
|
42.02 |
|
|
|
|
42.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eemeli Tammela |
2008 |
08B294 |
|
49.07 |
|
|
|
|
1:31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
08B129 |
|
40.41 |
|
|
|
|
2:11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvar Mikkola |
2009 |
09A647 |
|
38.52 |
|
|
|
|
2:50.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 20.11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 4x50m Medley Men 16-17 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ASKOE Men 2 |
17 |
ASKOE Austria |
|
|
|
|
|
1:55.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Alex Georgescu |
2005 |
|
|
30.70 |
|
|
|
|
30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Philipp Fellinger |
2005 |
|
|
32.90 |
|
|
|
|
1:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Din Schlauer |
2005 |
|
|
27.40 |
|
|
|
|
1:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Schoppe |
2005 |
|
|
24.04 |
|
|
|
|
1:55.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
ACSI B17 |
17 |
ACSI ITALY |
|
|
|
|
|
2:07.42 |
+12.38 |
|
|
|
|
Morgan Valoti |
2006 |
|
|
34.96 |
|
|
|
|
34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ARMANDO FERRINI |
2005 |
|
|
27.54 |
|
|
|
|
1:02.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DIEGO RUSSO |
2006 |
|
|
36.27 |
|
|
|
|
1:38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elia Lombardo |
2005 |
|
|
28.65 |
|
|
|
|
2:07.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
WVNL Men 2 |
17 |
NCS Netherlands |
|
|
|
|
|
2:07.65 |
+12.61 |
|
|
|
|
Koen Woudenberg |
2005 |
|
|
35.52 |
|
|
|
|
35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Jeroen Langenveld |
2005 |
|
|
38.67 |
|
|
|
|
1:14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mike Tjepkema |
2006 |
|
|
26.38 |
|
|
|
|
1:40.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Micha Lindenaar |
2006 |
|
|
27.08 |
|
|
|
|
2:07.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Boys B17 team A |
16 |
Fros Belgium |
|
|
|
|
|
2:10.03 |
+14.99 |
|
|
|
|
Maarten De Vos |
2006 |
|
|
32.86 |
|
|
|
|
32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rune Van Lersberghe |
2006 |
|
|
37.72 |
|
|
|
|
1:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lowiek Vervisch |
2006 |
|
|
30.77 |
|
|
|
|
1:41.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Vanbeveren |
2006 |
|
|
28.68 |
|
|
|
|
2:10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 20.11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 4x50m Medley Men 18 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ASKOE Men 3 |
20 |
ASKOE Austria |
|
|
|
|
|
1:51.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Julian Mittermayr |
2004 |
|
|
28.92 |
|
|
|
|
28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Paier |
2002 |
|
|
30.90 |
|
|
|
|
59.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Franz Pühringer |
2004 |
|
|
26.49 |
|
|
|
|
1:26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Längle |
2004 |
|
|
25.68 |
|
|
|
|
1:51.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
WVNL Men 1 |
34 |
NCS Netherlands |
|
|
|
|
|
1:58.54 |
+6.55 |
|
|
|
|
Roel Rademaker |
1994 |
|
|
31.18 |
|
|
|
|
31.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars van Wingerden |
2004 |
|
|
32.46 |
|
|
|
|
1:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jan Vriens |
1988 |
|
|
28.73 |
|
|
|
|
1:32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bart de Waard |
2004 |
|
|
26.17 |
|
|
|
|
1:58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
ACSI Men |
20 |
ACSI ITALY |
|
|
|
|
|
2:09.36 |
+17.37 |
|
|
|
|
Stefano Molfetta |
2004 |
|
|
38.94 |
|
|
|
|
38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Mattia Pati |
2004 |
|
|
36.77 |
|
|
|
|
1:15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
CRISTIAN FACENNA |
2002 |
|
|
28.22 |
|
|
|
|
1:43.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NICHOLAS FASANO |
2002 |
|
|
25.43 |
|
|
|
|
2:09.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Haukiputaan Heitto Men + 18 |
56 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
|
2:25.39 |
+33.40 |
|
|
|
|
Jussi Kanste |
1966 |
66A091 |
|
40.81 |
|
|
|
|
40.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
06A828 |
|
40.35 |
|
|
|
|
1:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arto Katajamäki |
1972 |
72A063 |
|
32.30 |
|
|
|
|
1:53.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
08A911 |
|
31.93 |
|
|
|
|
2:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HAPOEL M231 |
65 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
|
|
|
2:53.37 |
+1:01.3 |
|
|
|
|
ILIA SHNAIDER |
1960 |
|
|
50.17 |
|
|
|
|
50.17 |
|
|
|
|
|
|
|
EYAL SHEINER |
1967 |
|
|
40.61 |
|
|
|
|
1:30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Avraham Panski |
1961 |
|
|
42.86 |
|
|
|
|
2:13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Levinar Chaim |
1957 |
|
|
39.73 |
|
|
|
|
2:53.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AICS Men |
14 |
AICS ITALY |
|
|
|
|
|
2:14.35 |
+22.36 |
|
|
|
|
Alessio Vecchio |
2008 |
|
|
37.70 |
|
|
|
|
37.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Diego Gatta |
2008 |
|
|
38.43 |
|
|
|
|
1:16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Roberto Avanzi |
2008 |
|
|
31.48 |
|
|
|
|
1:47.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simone Maggio |
2008 |
|
|
26.74 |
|
|
|
|
2:14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 20.11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-26 20.11.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 4x50m Medley Women 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Haukiputaan Heitto Girls 2 |
13 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
|
2:29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Sara Laukkanen |
2009 |
09A204 |
|
36.00 |
|
|
|
|
36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
09A349 |
|
45.39 |
|
|
|
|
1:21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Saana Runtti |
2010 |
10A339 |
|
35.20 |
|
|
|
|
1:56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Rautio |
2010 |
10A452 |
|
32.89 |
|
|
|
|
2:29.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AICS G13 |
12 |
AICS ITALY |
|
|
|
|
|
2:36.83 |
+7.35 |
|
|
|
|
Vittoria Maria Greco |
2010 |
|
|
39.89 |
|
|
|
|
39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Maggio |
2010 |
|
|
43.85 |
|
|
|
|
1:23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adele Vecchio |
2011 |
|
|
36.26 |
|
|
|
|
2:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Resta |
2010 |
|
|
36.83 |
|
|
|
|
2:36.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oulun Lohet 2 |
13 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
2:50.55 |
+21.07 |
|
|
|
|
Hilla Vilppola |
2010 |
10B098 |
|
48.27 |
|
|
|
|
48.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Isla Kettula |
2010 |
10A647 |
|
47.31 |
|
|
|
|
1:35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Saario |
2010 |
10A626 |
|
40.21 |
|
|
|
|
2:15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
09A897 |
|
34.76 |
|
|
|
|
2:50.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Haukiputaan Heitto Girls 3 |
13 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
|
3:12.57 |
+43.09 |
|
|
|
|
Minttu Saukko |
2012 |
12A688 |
|
53.10 |
|
|
|
|
53.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aamu Litendahl |
2010 |
10B262 |
|
50.34 |
|
|
|
|
1:43.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mimosa Ryhänen |
2009 |
09B179 |
|
49.12 |
|
|
|
|
2:32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aada Haapakoski |
2011 |
11B052 |
|
40.01 |
|
|
|
|
3:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oulun Lohet 1 |
13 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa |
|
|
|
Enna Alasuutari |
2009 |
09A504 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
09A433 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minja Haapala |
2009 |
09A685 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
10A499 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 20.08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 4x50m Medley Women 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ASKOE Women 1 |
15 |
ASKOE Austria |
|
|
|
|
|
2:11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Theresa Maieritsch |
2008 |
|
|
33.24 |
|
|
|
|
33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Paier |
2008 |
|
|
38.83 |
|
|
|
|
1:12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Ehrich |
2007 |
|
|
29.99 |
|
|
|
|
1:42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Georgescu |
2008 |
|
|
29.43 |
|
|
|
|
2:11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AICS Women |
15 |
AICS ITALY |
|
|
|
|
|
2:17.22 |
+5.73 |
|
|
|
|
Margherita Bronzetti |
2007 |
|
|
36.04 |
|
|
|
|
36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Rondoni |
2008 |
|
|
40.98 |
|
|
|
|
1:17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caterina Sirri |
2007 |
|
|
30.15 |
|
|
|
|
1:47.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Maria Selce |
2008 |
|
|
30.05 |
|
|
|
|
2:17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Girls G15 team A |
15 |
Fros Belgium |
|
|
|
|
|
2:20.48 |
+8.99 |
|
|
|
|
Nanou Van Alsenoy |
2008 |
|
|
36.08 |
|
|
|
|
36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma D'Hoore |
2007 |
|
|
39.47 |
|
|
|
|
1:15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eline Dardenne |
2007 |
|
|
34.17 |
|
|
|
|
1:49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Ditte Claeys |
2010 |
|
|
30.76 |
|
|
|
|
2:20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Haukiputaan Heitto Girls 1 |
15 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
|
2:21.69 |
+10.20 |
|
|
|
|
Iina Pasuri |
2007 |
07A476 |
|
35.32 |
|
|
|
|
35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Sivonen |
2007 |
07A439 |
|
40.73 |
|
|
|
|
1:16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eerika Häcklin |
2008 |
08A323 |
|
35.41 |
|
|
|
|
1:51.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Auroora Kurttila |
2008 |
08A479 |
|
30.23 |
|
|
|
|
2:21.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
WVNL Women 3 |
15 |
NCS Netherlands |
|
|
|
|
|
2:23.52 |
+12.03 |
|
|
|
|
Anna van Arkel |
2007 |
|
|
39.02 |
|
|
|
|
39.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maud van Zwienen |
2007 |
|
|
40.77 |
|
|
|
|
1:19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nomi Olivier |
2007 |
|
|
31.28 |
|
|
|
|
1:51.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Evy Knops |
2007 |
|
|
32.45 |
|
|
|
|
2:23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Girls G15 team B |
15 |
Fros Belgium |
|
|
|
|
|
2:32.66 |
+21.17 |
|
|
|
|
Ofelia Schillewaert |
2008 |
|
|
37.43 |
|
|
|
|
37.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ashley Cocquyt |
2007 |
|
|
42.81 |
|
|
|
|
1:20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaat De Vos |
2008 |
|
|
37.45 |
|
|
|
|
1:57.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nette Claeys |
2008 |
|
|
34.97 |
|
|
|
|
2:32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
ASKOE Women 3 |
18 |
ASKOE Austria |
|
|
|
|
|
2:23.65 |
+12.16 |
|
|
|
|
Maria Vasic |
2004 |
|
|
38.11 |
|
|
|
|
38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lorena Schweda |
2007 |
|
|
39.58 |
|
|
|
|
1:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Hackl |
2004 |
|
|
35.61 |
|
|
|
|
1:53.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Franziska Schmoll |
2004 |
|
|
30.35 |
|
|
|
|
2:23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 20.08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 4x50m Medley Women 16-17 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ASKOE Women 2 |
17 |
ASKOE Austria |
|
|
|
|
|
2:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Kurzewski |
2005 |
|
|
33.01 |
|
|
|
|
33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linda Paier |
2005 |
|
|
36.78 |
|
|
|
|
1:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anabel Ripfel |
2005 |
|
|
32.57 |
|
|
|
|
1:42.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pina Mayer |
2006 |
|
|
29.45 |
|
|
|
|
2:11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
WVNL Women 2 |
17 |
NCS Netherlands |
|
|
|
|
|
2:18.92 |
+7.11 |
|
|
|
|
Manon Bouwer |
2006 |
|
|
35.21 |
|
|
|
|
35.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pien de Haan |
2005 |
|
|
41.54 |
|
|
|
|
1:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jennifer Veldhuisen |
2005 |
|
|
31.41 |
|
|
|
|
1:48.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Miruna Delfgou |
2005 |
|
|
30.76 |
|
|
|
|
2:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 20.08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 18, 4x50m Medley Women 18 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ASKOE Women 3 |
18 |
ASKOE Austria |
|
|
|
|
|
2:23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Vasic |
2004 |
|
|
38.11 |
|
|
|
|
38.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lorena Schweda |
2007 |
|
|
39.58 |
|
|
|
|
1:17.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Hackl |
2004 |
|
|
35.61 |
|
|
|
|
1:53.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Franziska Schmoll |
2004 |
|
|
30.35 |
|
|
|
|
2:23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
WVNL Women 1 |
22 |
NCS Netherlands |
|
|
|
|
|
2:25.09 |
+1.44 |
|
|
|
|
Loes Kolenberg |
2001 |
|
|
37.12 |
|
|
|
|
37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lara van Cuijk |
2002 |
|
|
43.01 |
|
|
|
|
1:20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naomi Veldhuisen |
2001 |
|
|
1:20.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Denise Veldhuisen |
2000 |
|
|
2:25.09 |
|
|
|
|
2:25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
HAPOEL W230 |
58 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
|
|
|
3:37.87 |
+1:14.2 |
|
|
|
|
EFRAT PNINA ALONI |
1964 |
|
|
49.81 |
|
|
|
|
49.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
AVIVA KIS |
1968 |
|
|
1:05.87 |
|
|
|
|
1:55.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
INNA SHNMIDOV |
1966 |
|
|
1:55.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
OLGA DUBINSKY |
1967 |
|
|
3:37.87 |
|
|
|
|
3:37.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AICS Women |
15 |
AICS ITALY |
|
|
|
|
|
2:17.22 |
-6.43 |
|
|
|
|
Margherita Bronzetti |
2007 |
|
|
36.04 |
|
|
|
|
36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alice Rondoni |
2008 |
|
|
40.98 |
|
|
|
|
1:17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caterina Sirri |
2007 |
|
|
30.15 |
|
|
|
|
1:47.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Maria Selce |
2008 |
|
|
30.05 |
|
|
|
|
2:17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26.8.2022 20.08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-26 20.12.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 200m Backstroke Women 13 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
OLVI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:47.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.66 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:50.98 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.87 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vittoria Maria Greco |
2010 |
AICS ITALY |
|
|
2:55.11 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.54 |
(+5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:57.13 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.48 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Femke De Cuyper |
2010 |
Fros Belgium |
|
|
3:05.25 |
+17.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.48 |
(-36.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adele Vecchio |
2011 |
AICS ITALY |
|
|
3:06.49 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.73 |
(+5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
3:07.61 |
+20.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.45 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
3:08.56 |
+21.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.13 |
(+10.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 10.18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 200m Backstroke Women 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
OLVI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theresa Maieritsch |
2008 |
ASKOE Austria |
|
|
2:34.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.35 |
(+11.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hannah Ehrich |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
2:40.39 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.22 |
(+19.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:40.40 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.11 |
(+11.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Margherita Bronzetti |
2007 |
AICS ITALY |
|
|
2:44.11 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.00 |
(+6.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:45.98 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.50 |
(+10.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Rondoni |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
2:46.25 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.00 |
(+5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maud van Zwienen |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
2:46.37 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.31 |
(+13.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ofelia Schillewaert |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
2:46.77 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.09 |
(-6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:56.37 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.60 |
(+15.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nanou Van Alsenoy |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
2:57.11 |
+22.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.45 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna van Arkel |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
2:57.44 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.25 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
3:02.61 |
+28.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.69 |
(+12.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Evelyne Eggert |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
3:09.33 |
+34.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.77 |
(-29.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noor Loncke |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
3:20.22 |
+45.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:35.48 |
(-1:15.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 10.18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 200m Backstroke Women 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
OLVI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Kurzewski |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
2:27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.85 |
(+11.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linda Paier |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
2:46.07 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.83 |
(+17.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Manon Bouwer |
2006 |
NCS Netherlands |
|
|
2:48.24 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.50 |
(+11.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
2:50.30 |
+22.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.62 |
(+5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miruna Delfgou |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
3:05.77 |
+38.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.00 |
(+13.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 10.18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 200m Backstroke Women 18-24 years - Final |
|
|
Sponsor: |
OLVI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lara van Cuijk |
2002 |
NCS Netherlands |
|
|
2:56.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.10 |
(+18.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Franziska Schmoll |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
2:58.77 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.04 |
(+10.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Vasic |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
3:02.74 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.26 |
(+12.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 10.18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 200m Backstroke Women 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsor: |
OLVI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
EKATERINA SARA HILEL |
1973 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
4:05.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:30.00 |
(-24.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
KARIN ANGELA COHEN |
1960 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
4:06.03 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 10.18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-27 10.18.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 200m Backstroke Men 13 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
OLVI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eetu Haverinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
3:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.74 |
(+4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alvar Mikkola |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 10.31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 200m Backstroke Men 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
OLVI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Scharrer |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
2:19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.93 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moritz Markitz |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
2:30.63 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.71 |
(+11.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:43.11 |
+23.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.61 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:43.75 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.44 |
(+5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Michael Kroese |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
2:45.63 |
+26.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.20 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuur Strijkers |
2008 |
NCS Netherlands |
|
|
3:01.76 |
+42.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.54 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 10.31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 200m Backstroke Men 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
OLVI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alex Georgescu |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
2:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.51 |
(+8.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maarten De Vos |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
2:31.68 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.47 |
(-5.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Schoppe |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
2:33.03 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.71 |
(+9.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Micha Lindenaar |
2006 |
NCS Netherlands |
|
|
2:40.46 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.90 |
(+5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Vanbeveren |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
2:41.02 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.94 |
(+6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Koen Woudenberg |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
2:50.65 |
+32.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.10 |
(+9.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 10.31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 200m Backstroke Men 18-24 years - Final |
|
|
Sponsor: |
OLVI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julian Mittermayr |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
2:15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.68 |
(+5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
2:27.45 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.06 |
(+5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bart de Waard |
2004 |
NCS Netherlands |
|
|
2:28.16 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.20 |
(+10.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Paier |
2002 |
ASKOE Austria |
|
|
2:31.34 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.80 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lars van Wingerden |
2004 |
NCS Netherlands |
|
|
2:37.79 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.80 |
(+9.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 10.31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 200m Backstroke Men 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsor: |
OLVI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jussi Kanste |
1966 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.58 |
(+9.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Seyed Mohammad javad Mou |
1991 |
FAWSI Iran |
|
|
3:14.70 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.00 |
(+24.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ali Hadadi |
1982 |
FAWSI Iran |
|
|
3:17.17 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.00 |
(+23.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Davoud Sharifi Dorcheh |
1983 |
FAWSI Iran |
|
|
3:21.23 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.00 |
(+23.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emad Samiei Nezhad |
1989 |
FAWSI Iran |
|
|
3:29.56 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(+19.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 10.31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-27 10.31.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 100m Butterfly Women 13 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
IcePower |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ditte Claeys |
2010 |
Fros Belgium |
|
|
1:17.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.63 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:28.09 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.78 |
(+8.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adele Vecchio |
2011 |
AICS ITALY |
|
|
1:34.03 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:36.02 |
+18.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.77 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:37.23 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.18 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:44.50 |
+27.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.69 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:59.90 |
+42.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.77 |
(+7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vittoria Maria Greco |
2010 |
AICS ITALY |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Maggio |
2010 |
AICS ITALY |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sara Resta |
2010 |
AICS ITALY |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 10.45.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 100m Butterfly Women 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
IcePower |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannah Ehrich |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
1:08.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.70 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caterina Sirri |
2007 |
AICS ITALY |
|
|
1:10.06 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Paier |
2008 |
ASKOE Austria |
|
|
1:12.93 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.35 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Giusy Belperio |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
1:12.94 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nomi Olivier |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
1:13.53 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:17.85 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.26 |
(+5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eline Dardenne |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
1:18.95 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.98 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:20.62 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.37 |
(+6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kaat De Vos |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
1:26.19 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.96 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nette Claeys |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
1:28.05 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.25 |
(+4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 10.45.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 100m Butterfly Women 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
IcePower |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annelot Vervisch |
2005 |
Fros Belgium |
|
|
1:11.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.44 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jennifer Veldhuisen |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
1:11.96 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.90 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Kurzewski |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
1:13.38 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.88 |
(+7.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Ravaioli |
2006 |
AICS ITALY |
|
|
1:16.45 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(+4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:23.19 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.68 |
(+11.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 10.45.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 100m Butterfly Women 18-24 years - Final |
|
|
Sponsor: |
IcePower |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
1:08.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.33 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erika Narcisi |
2003 |
ACSI ITALY |
|
|
1:09.57 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Denise Veldhuisen |
2000 |
NCS Netherlands |
|
|
1:20.08 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.40 |
(+4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Loes Kolenberg |
2001 |
NCS Netherlands |
|
|
1:20.18 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.30 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexandra Hackl |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
1:20.30 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.80 |
(+5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Naomi Veldhuisen |
2001 |
NCS Netherlands |
|
|
1:22.07 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.50 |
(+9.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Vasic |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
1:27.08 |
+18.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.60 |
(+5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 10.45.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 100m Butterfly Women 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsor: |
IcePower |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Quittry Van den Bergh |
1993 |
Fros Belgium |
|
|
1:22.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.68 |
(+4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hagit Cohen |
1966 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
1:26.51 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 10.45.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-27 10.47.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Butterfly Men 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
IcePower |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lorenz Wotawa |
2008 |
ASKOE Austria |
|
|
1:04.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.30 |
(+4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roberto Avanzi |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
1:07.60 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.66 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Diego Gatta |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
1:07.70 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.00 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ruhne Winderickx |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
1:08.52 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.45 |
(-4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luuk Hommen |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
1:10.38 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.60 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moritz Markitz |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
1:12.19 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.35 |
(+5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:13.43 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.75 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:18.68 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.77 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tiebert Dumont |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
1:22.55 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.15 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milan Dekkers |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
1:28.48 |
+23.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.40 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 10.55.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Butterfly Men 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
IcePower |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riccardo Ravaioli |
2006 |
AICS ITALY |
|
|
58.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.00 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Din Schlauer |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
1:00.13 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.14 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alex Georgescu |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
1:02.49 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.28 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mike Tjepkema |
2006 |
NCS Netherlands |
|
|
1:03.35 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.50 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesse Koskinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:11.65 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.01 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maarten De Vos |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
1:13.32 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.41 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jeroen Langenveld |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
1:14.41 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.20 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Morgan Valoti |
2006 |
ACSI ITALY |
|
|
1:15.12 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Artho Heuvelmans |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
1:20.42 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.72 |
(+4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 10.55.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Butterfly Men 18-24 years - Final |
|
|
Sponsor: |
IcePower |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Franz Pühringer |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
59.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.79 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:01.17 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.51 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Längle |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
1:02.31 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.31 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
NICHOLAS FASANO |
2002 |
ACSI ITALY |
|
|
1:03.92 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.70 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
1:04.32 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.99 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 10.55.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 100m Butterfly Men 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsor: |
IcePower |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roel Rademaker |
1994 |
NCS Netherlands |
|
|
1:07.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.50 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jan Vriens |
1988 |
NCS Netherlands |
|
|
1:08.23 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.30 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arto Katajamäki |
1972 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:15.95 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.47 |
(+4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ali Hamzehei Hossein Abadi |
1997 |
FAWSI Iran |
|
|
1:17.01 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Seyed Majid Mirhashemi Dehn |
1981 |
FAWSI Iran |
|
|
1:27.17 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(+9.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Behnam Khosravi Samani |
1980 |
FAWSI Iran |
|
|
1:38.83 |
+30.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.00 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ali Akbar Ameli Varnousfader |
1974 |
FAWSI Iran |
|
|
1:45.64 |
+37.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.00 |
(+16.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mehdi Riazi |
1982 |
FAWSI Iran |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 10.55.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-27 10.55.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 50m Freestyle Women 13 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
30.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.74 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ditte Claeys |
2010 |
Fros Belgium |
|
|
30.98 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.59 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
32.96 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
34.31 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Resta |
2010 |
AICS ITALY |
|
|
34.50 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.91 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vittoria Maria Greco |
2010 |
AICS ITALY |
|
|
34.72 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
34.78 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.62 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Femke De Cuyper |
2010 |
Fros Belgium |
|
|
34.87 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.80 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Maggio |
2010 |
AICS ITALY |
|
|
35.79 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.31 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
36.18 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.41 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aamu Litendahl |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
36.43 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.53 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
37.32 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.80 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aada Haapakoski |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
37.49 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.52 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
37.63 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.21 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mimosa Ryhänen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
38.11 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.58 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
39.28 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.96 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
39.62 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.82 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hilla Vilppola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
39.82 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.52 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
40.86 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.29 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
41.27 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.61 |
(-3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Minttu Saukko |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
42.56 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.05 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Rautio |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
43.41 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.72 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sanni Kettunen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
44.20 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.32 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
44.51 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.11 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 11.08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 50m Freestyle Women 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nomi Olivier |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
28.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.90 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caterina Sirri |
2007 |
AICS ITALY |
|
|
28.68 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.20 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Georgescu |
2008 |
ASKOE Austria |
|
|
29.07 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.36 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lorena Schweda |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
29.37 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.75 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eline Dardenne |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
30.06 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.19 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
30.43 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.30 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
30.92 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.63 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Giusy Belperio |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
31.74 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nanou Van Alsenoy |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
31.79 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.32 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Camille Tommelein |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
31.82 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.84 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Emma D'Hoore |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
32.02 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.16 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Evy Knops |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
32.02 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.40 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ofelia Schillewaert |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
32.03 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
32.05 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
32.33 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
32.47 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marta Rausa |
2007 |
AICS ITALY |
|
|
32.69 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.05 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ashley Cocquyt |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
32.86 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.59 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
33.30 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.72 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
33.56 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.13 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna van Arkel |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
33.83 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.70 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mea Prykäri |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
33.99 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.14 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kaat De Vos |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
34.19 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nette Claeys |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
34.76 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.14 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 11.08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 50m Freestyle Women 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anabel Ripfel |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
28.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.42 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dawn Versluys |
2005 |
Fros Belgium |
|
|
29.47 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.66 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pina Mayer |
2006 |
ASKOE Austria |
|
|
29.62 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.64 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
30.06 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.78 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annelot Vervisch |
2005 |
Fros Belgium |
|
|
30.29 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.51 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iida Häcklin |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
31.03 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.46 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Miruna Delfgou |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
31.21 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.70 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Manon Bouwer |
2006 |
NCS Netherlands |
|
|
31.91 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
32.54 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.73 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 11.08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 50m Freestyle Women 18-24 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
|
29.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.01 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erika Narcisi |
2003 |
ACSI ITALY |
|
|
29.99 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.60 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Loes Kolenberg |
2001 |
NCS Netherlands |
|
|
30.87 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.80 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Vasic |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
30.89 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.32 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexandra Hackl |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
31.36 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.99 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Naomi Veldhuisen |
2001 |
NCS Netherlands |
|
|
31.45 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 11.08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 50m Freestyle Women 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
GALIT ZIPORA GOLDZAK KUNI |
1975 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
32.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Shlomit Bilha Sorek |
1980 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
36.74 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
EFRAT PNINA ALONI |
1964 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
38.05 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
AVIVA KIS |
1968 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
46.72 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.00 |
(+5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
OLGA DUBINSKY |
1967 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
47.21 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(+8.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 11.08.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-27 11.08.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 50m Freestyle Men 13 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carlo Ciurlia |
2009 |
AICS ITALY |
|
|
28.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.90 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cheng Sun |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
34.49 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.93 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gioele Pio Pellegrino |
2011 |
AICS ITALY |
|
|
35.87 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.83 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
36.59 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.71 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patric Laukkanen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
38.75 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.46 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lenni Pessa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
40.20 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.10 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
41.63 |
+12.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.62 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
42.54 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.03 |
(-5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
46.12 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.89 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Paolo Ciurlia |
2011 |
AICS ITALY |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Johannes Salo |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Mattia Pellegrino |
2009 |
AICS ITALY |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 11.20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 50m Freestyle Men 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Scharrer |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
25.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.93 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simone Maggio |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
27.11 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.76 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lorenz Wotawa |
2008 |
ASKOE Austria |
|
|
27.24 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.63 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roberto Avanzi |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
28.12 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.33 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
29.20 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.51 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tiebert Dumont |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
29.28 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.88 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ruhne Winderickx |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
29.41 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.45 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuur Strijkers |
2008 |
NCS Netherlands |
|
|
30.25 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.34 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
30.99 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.05 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milan Dekkers |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
31.37 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.99 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
32.07 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.70 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
German Voronin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
34.05 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.02 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
35.46 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.19 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 11.20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 50m Freestyle Men 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Schoppe |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
24.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.21 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Din Schlauer |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
25.22 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 23.93 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Riccardo Ravaioli |
2006 |
AICS ITALY |
|
|
25.53 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.30 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
ARMANDO FERRINI |
2005 |
ACSI ITALY |
|
|
25.66 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.80 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mike Tjepkema |
2006 |
NCS Netherlands |
|
|
26.97 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.19 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rune Van Lersberghe |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
27.69 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.54 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Micha Lindenaar |
2006 |
NCS Netherlands |
|
|
27.84 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Vanbeveren |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
28.29 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.37 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maarten De Vos |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
28.43 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.37 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elia Lombardo |
2005 |
ACSI ITALY |
|
|
28.88 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lowiek Vervisch |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
29.02 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.89 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
29.50 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Artho Heuvelmans |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
29.57 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.85 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andrea Dell'Atti |
2005 |
ACSI ITALY |
|
|
30.62 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.40 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Morgan Valoti |
2006 |
ACSI ITALY |
|
|
31.04 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 11.20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 50m Freestyle Men 18-24 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cristian Zanetta |
2000 |
ACSI ITALY |
|
|
25.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.00 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Franz Pühringer |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
25.79 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.54 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bart de Waard |
2004 |
NCS Netherlands |
|
|
25.86 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.36 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
CRISTIAN FACENNA |
2002 |
ACSI ITALY |
|
|
26.10 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.66 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Längle |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
26.26 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.10 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mattia Pati |
2004 |
ACSI ITALY |
|
|
28.87 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stefano Molfetta |
2004 |
ACSI ITALY |
|
|
31.81 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.20 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 11.20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 50m Freestyle Men 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsor: |
Scandic |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roel Rademaker |
1994 |
NCS Netherlands |
|
|
26.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.40 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jan Vriens |
1988 |
NCS Netherlands |
|
|
27.99 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.20 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ali Hamzehei Hossein Abadi |
1997 |
FAWSI Iran |
|
|
28.91 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.00 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Seyed Majid Mirhashemi Dehn |
1981 |
FAWSI Iran |
|
|
30.99 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kfir Hanash |
1976 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
31.10 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Seyed Mohammad javad Mou |
1991 |
FAWSI Iran |
|
|
32.20 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
ILIA SHNAIDER |
1960 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
32.31 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Davoud Sharifi Dorcheh |
1983 |
FAWSI Iran |
|
|
32.74 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
EYAL SHEINER |
1967 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
33.64 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
IGOR DANEVICH TOKAREV |
1973 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
33.74 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.28 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ali Hadadi |
1982 |
FAWSI Iran |
|
|
33.88 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(+4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Behnam Khosravi Samani |
1980 |
FAWSI Iran |
|
|
34.30 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.00 |
(+8.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ali Akbar Ameli Varnousfader |
1974 |
FAWSI Iran |
|
|
35.22 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mojtaba Maktoubian |
1984 |
FAWSI Iran |
|
|
35.86 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Avraham Panski |
1961 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
36.08 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
NADAV MIZRAHI |
1983 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
38.66 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
CHAIM LEVINAR |
1957 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
39.68 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(+4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amir Taghounaki |
1980 |
FAWSI Iran |
|
|
44.38 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+14.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebrahim Datlibegi Ghamishlou |
1989 |
FAWSI Iran |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 5.3 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Mehdi Riazi |
1982 |
FAWSI Iran |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 11.20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-27 11.20.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m Breaststroke Women 13 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
Urheiluopistosäätiö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
3:22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.13 |
(+5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:22.45 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.91 |
(-4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Resta |
2010 |
AICS ITALY |
|
|
3:22.90 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.95 |
(+8.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:31.45 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Maggio |
2010 |
AICS ITALY |
|
|
3:32.59 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.34 |
(+12.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 11.40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m Breaststroke Women 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Urheiluopistosäätiö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Paier |
2008 |
ASKOE Austria |
|
|
2:53.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.61 |
(+18.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lorena Schweda |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
2:58.38 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.75 |
(+10.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
3:07.04 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.74 |
(+21.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma D'Hoore |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
3:10.99 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.22 |
(-6.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maud van Zwienen |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
3:12.90 |
+19.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.48 |
(+13.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Rondoni |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
3:16.82 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.00 |
(+23.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Evelyne Eggert |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
3:21.16 |
+28.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.58 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:22.71 |
+29.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.93 |
(+14.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nette Claeys |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
3:23.18 |
+30.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.25 |
(+7.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noor Loncke |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
3:28.96 |
+35.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.80 |
(-6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ashley Cocquyt |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
3:29.96 |
+36.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(+14.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Evy Knops |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
3:30.00 |
+36.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Maria Selce |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 11.40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m Breaststroke Women 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Urheiluopistosäätiö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Paier |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
2:53.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.47 |
(+17.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Ravaioli |
2006 |
AICS ITALY |
|
|
3:07.60 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.00 |
(+9.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jennifer Veldhuisen |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
3:10.82 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.80 |
(+12.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pina Mayer |
2006 |
ASKOE Austria |
|
|
3:12.03 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.51 |
(+17.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
3:15.74 |
+22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pien de Haan |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
3:15.79 |
+22.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.50 |
(+16.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 11.40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m Breaststroke Women 18-24 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Urheiluopistosäätiö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Denise Veldhuisen |
2000 |
NCS Netherlands |
|
|
3:21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.20 |
(+14.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Franziska Schmoll |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
3:21.70 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.03 |
(+20.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexandra Hackl |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
3:37.00 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 11.40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 200m Breaststroke Women 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsor: |
Urheiluopistosäätiö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Shlomit Bilha Sorek |
1980 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
3:31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.00 |
(+1:17.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
KARIN ANGELA COHEN |
1960 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
4:24.66 |
+53.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 11.40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-27 11.40.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Breaststroke Men 13 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
Urheiluopistosäätiö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gioele PIo Pellegrino |
2011 |
AICS ITALY |
|
|
3:28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.50 |
(-7.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniele Rausa |
2011 |
AICS ITALY |
|
|
3:29.72 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.22 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Diego Marti |
2012 |
AICS ITALY |
|
|
3:32.91 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.83 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 11.59.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Breaststroke Men 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Urheiluopistosäätiö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moritz Werkgartner |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
2:46.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.20 |
(+5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Scharrer |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
2:51.97 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.62 |
(-6.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:55.82 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.83 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alessio Vecchio |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
2:57.52 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.84 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luuk Hommen |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
3:01.61 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.60 |
(+7.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gatta Diego |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
3:05.27 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Michael Kroese |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
3:14.05 |
+27.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.90 |
(+12.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 11.59.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Breaststroke Men 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Urheiluopistosäätiö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philipp Fellinger |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
2:51.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.02 |
(+14.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Din Schlauer |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
2:57.05 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.28 |
(+10.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fabrizio Paravisi |
2006 |
ACSI ITALY |
|
|
3:06.32 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(+11.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
3:13.58 |
+21.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.50 |
(+11.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Koen Woudenberg |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
3:14.07 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.20 |
(+4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jeroen Langenveld |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
3:14.08 |
+22.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.30 |
(+5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 11.59.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Breaststroke Men 18-24 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Urheiluopistosäätiö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Paier |
2002 |
ASKOE Austria |
|
|
2:34.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.92 |
(+10.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julian Mittermayr |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
2:39.98 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.07 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lars van Wingerden |
2004 |
NCS Netherlands |
|
|
2:45.64 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.60 |
(+8.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 11.59.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 200m Breaststroke Men 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsor: |
Urheiluopistosäätiö |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebrahim Datlibegi Ghamishlou |
1989 |
FAWSI Iran |
|
|
3:20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.00 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amir Taghounaki |
1980 |
FAWSI Iran |
|
|
3:24.36 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(+14.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emad Samiei Nezhad |
1989 |
FAWSI Iran |
|
|
3:28.04 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.00 |
(+38.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mojtaba Maktoubian |
1984 |
FAWSI Iran |
|
|
3:37.93 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.00 |
(+12.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marco Lijoi |
1987 |
AICS ITALY |
|
|
4:04.45 |
+44.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.00 |
(+14.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
ANDREW ZHIGALIN |
1967 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
4:10.17 |
+49.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:55.00 |
(+15.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mehdi Riazi |
1982 |
FAWSI Iran |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 11.59.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-27 11.59.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 4x100m Freestyle Women 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Haukiputaan Heitto Girls 2 |
13 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
|
4:53.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
09A349 |
|
36.33 |
1:17.24 |
|
|
|
1:17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma Rautio |
2010 |
10A452 |
|
34.47 |
1:13.98 |
|
|
|
2:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Saana Runtti |
2010 |
10A339 |
|
34.98 |
1:13.34 |
|
|
|
3:44.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Laukkanen |
2009 |
09A204 |
|
32.50 |
1:09.27 |
|
|
|
4:53.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AICS G13 |
12 |
AICS ITALY |
|
|
|
|
|
5:24.72 |
+30.89 |
|
|
|
|
Vittoria Maria Greco |
2010 |
|
|
36.24 |
1:16.20 |
|
|
|
1:16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Resta |
2010 |
|
|
39.65 |
1:21.67 |
|
|
|
2:37.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Maggio |
2010 |
|
|
39.55 |
1:23.84 |
|
|
|
4:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adele Vecchio |
2011 |
|
|
39.43 |
1:23.01 |
|
|
|
5:24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Haukiputaan Heitto Girls 3 |
13 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
|
6:04.23 |
+1:10.4 |
|
|
|
|
Minttu Saukko |
2012 |
12A688 |
|
46.22 |
1:36.78 |
|
|
|
1:36.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Aada Haapakoski |
2011 |
11B052 |
|
41.75 |
1:29.98 |
|
|
|
3:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Aamu Litendahl |
2010 |
10B262 |
|
41.94 |
3:06.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mimosa Ryhänen |
2009 |
09B179 |
|
5:19.13 |
6:04.23 |
|
|
|
6:04.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 12.24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 4x100m Freestyle Women 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ASKOE Women 1 |
15 |
ASKOE Austria |
|
|
|
|
|
4:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Theresa Maieritsch |
2008 |
|
|
30.97 |
1:04.17 |
|
|
|
1:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Paier |
2008 |
|
|
31.18 |
1:05.92 |
|
|
|
2:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Ehrich |
2007 |
|
|
29.83 |
1:03.55 |
|
|
|
3:13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lorena Schweda |
2007 |
|
|
30.69 |
1:04.14 |
|
|
|
4:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AICS Women |
15 |
AICS ITALY |
|
|
|
|
|
4:27.56 |
+9.78 |
|
|
|
|
Caterina Sirri |
2007 |
|
|
30.48 |
1:04.50 |
|
|
|
1:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Marta Rausa |
2007 |
|
|
33.43 |
1:10.69 |
|
|
|
2:15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Giusy Belperio |
2008 |
|
|
31.97 |
1:05.71 |
|
|
|
3:20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Maria Selce |
2008 |
|
|
31.91 |
1:06.66 |
|
|
|
4:27.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Haukiputaan Heitto Girls 1 |
15 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
|
4:37.34 |
+19.56 |
|
|
|
|
Auroora Kurttila |
2008 |
08A479 |
|
32.03 |
1:06.86 |
|
|
|
1:06.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Sivonen |
2007 |
07A439 |
|
34.57 |
1:13.53 |
|
|
|
2:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eerika Häcklin |
2008 |
08A323 |
|
34.24 |
1:11.79 |
|
|
|
3:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iina Pasuri |
2007 |
07A476 |
|
31.61 |
1:05.16 |
|
|
|
4:37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
WVNL Women 3 |
15 |
NCS Netherlands |
|
|
|
|
|
4:39.51 |
+21.73 |
|
|
|
|
Nomi Olivier |
2007 |
|
|
31.05 |
1:05.51 |
|
|
|
1:05.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Evy Knops |
2007 |
|
|
33.71 |
1:11.44 |
|
|
|
2:16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna van Arkel |
2007 |
|
|
35.78 |
1:16.29 |
|
|
|
3:33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maud van Zwienen |
2007 |
|
|
31.58 |
1:06.27 |
|
|
|
4:39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Girls G15 team A |
15 |
Fros Belgium |
|
|
|
|
|
4:47.58 |
+29.80 |
|
|
|
|
Ditte Claeys |
2010 |
|
|
32.97 |
1:11.06 |
|
|
|
1:11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nette Claeys |
2008 |
|
|
37.38 |
1:19.33 |
|
|
|
2:30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camille Tommelein |
2007 |
|
|
32.68 |
1:10.24 |
|
|
|
3:40.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eline Dardenne |
2007 |
|
|
31.51 |
1:06.95 |
|
|
|
4:47.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 12.24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 4x100m Freestyle Women 16-17 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ASKOE Women 2 |
17 |
ASKOE Austria |
|
|
|
|
|
4:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Kurzewski |
2005 |
|
|
30.48 |
1:03.50 |
|
|
|
1:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Linda Paier |
2005 |
|
|
32.42 |
1:06.53 |
|
|
|
2:10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Anabel Ripfel |
2005 |
|
|
29.36 |
1:01.94 |
|
|
|
3:11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pina Mayer |
2006 |
|
|
30.54 |
1:04.55 |
|
|
|
4:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
WVNL Women 2 |
17 |
NCS Netherlands |
|
|
|
|
|
4:40.85 |
+24.33 |
|
|
|
|
Manon Bouwer |
2006 |
|
|
33.96 |
1:10.93 |
|
|
|
1:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miruna Delfgou |
2005 |
|
|
34.21 |
1:09.59 |
|
|
|
2:20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pien de Haan |
2005 |
|
|
35.56 |
1:13.97 |
|
|
|
3:34.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jennifer Veldhuisen |
2005 |
|
|
31.91 |
1:06.36 |
|
|
|
4:40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 12.24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 4x100m Freestyle Women 18 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Girls W18 team A |
29 |
Fros Belgium |
|
|
|
|
|
4:32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Annelot Vervisch |
2005 |
|
|
31.55 |
1:06.70 |
|
|
|
1:06.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Nanou Van Alsenoy |
2008 |
|
|
33.07 |
1:09.52 |
|
|
|
2:16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Quittry Van den Bergh |
1993 |
|
|
33.40 |
1:11.29 |
|
|
|
3:27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dawn Versluys |
2005 |
|
|
30.72 |
1:04.86 |
|
|
|
4:32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
WVNL Women 1 |
22 |
NCS Netherlands |
|
|
|
|
|
4:37.68 |
+5.31 |
|
|
|
|
Loes Kolenberg |
2001 |
|
|
34.10 |
1:11.99 |
|
|
|
1:11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lara van Cuijk |
2002 |
|
|
31.99 |
1:10.01 |
|
|
|
2:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Denise Veldhuisen |
2000 |
|
|
31.65 |
1:08.05 |
|
|
|
3:30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naomi Veldhuisen |
2001 |
|
|
31.92 |
1:07.63 |
|
|
|
4:37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
ASKOE Women 3 |
18 |
ASKOE Austria |
|
|
|
|
|
4:39.95 |
+7.58 |
|
|
|
|
Maria Vasic |
2004 |
|
|
32.37 |
1:08.43 |
|
|
|
1:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Anne Georgescu |
2008 |
|
|
30.77 |
1:05.93 |
|
|
|
2:14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Hackl |
2004 |
|
|
34.53 |
1:12.24 |
|
|
|
3:26.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Franziska Schmoll |
2004 |
|
|
34.09 |
1:13.35 |
|
|
|
4:39.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
HAPOEL W233 |
56 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
|
|
|
5:22.78 |
+50.41 |
|
|
|
|
GALIT ZIPORA GOLDZAK KUNIK |
1975 |
|
|
36.52 |
1:15.80 |
|
|
|
1:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EKATERINA SARA HILEL |
1973 |
|
|
42.52 |
1:27.79 |
|
|
|
2:43.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Shlomit Bilha Sorek |
1980 |
|
|
38.93 |
1:19.62 |
|
|
|
4:03.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hagit Cohen |
1966 |
|
|
37.20 |
1:19.57 |
|
|
|
5:22.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 12.24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-27 19.23.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 4x100m Freestyle Men 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
AICS B13 |
13 |
AICS ITALY |
|
|
|
|
|
5:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Paolo Ciurlia |
2011 |
|
|
37.70 |
1:20.45 |
|
|
|
1:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniele Rausa |
2011 |
|
|
37.41 |
1:18.42 |
|
|
|
2:38.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Gioele Pio Pellegrino |
2011 |
|
|
15.74 |
1:30.03 |
|
|
|
4:08.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mattia Pellegrino |
2009 |
|
|
33.61 |
1:12.88 |
|
|
|
5:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 12.39.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 4x100m Freestyle Men 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ASKOE Men 1 |
15 |
ASKOE Austria |
|
|
|
|
|
3:59.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Moritz Markitz |
2007 |
|
|
28.45 |
59.34 |
|
|
|
59.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moritz Werkgartner |
2007 |
|
|
31.04 |
1:04.75 |
|
|
|
2:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lorenz Wotawa |
2008 |
|
|
28.09 |
59.09 |
|
|
|
3:03.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Scharrer |
2007 |
|
|
26.64 |
56.62 |
|
|
|
3:59.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AICS Men |
14 |
AICS ITALY |
|
|
|
|
|
4:07.79 |
+7.99 |
|
|
|
|
Simone Maggio |
2008 |
|
|
29.11 |
1:01.45 |
|
|
|
1:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Roberto Avanzi |
2008 |
|
|
29.10 |
|
|
|
|
|
2:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
1:00.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carlo Ciurlia |
2009 |
|
|
31.01 |
1:02.80 |
|
|
|
3:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Diego Gatta |
2008 |
|
|
29.03 |
1:03.07 |
|
|
|
4:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
WVNL Men 3 |
15 |
NCS Netherlands |
|
|
|
|
|
4:35.89 |
+36.09 |
|
|
|
|
Milan Dekkers |
2007 |
|
|
33.73 |
1:10.73 |
|
|
|
1:10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tuur Strijkers |
2008 |
|
|
32.88 |
1:10.14 |
|
|
|
2:20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michael Kroese |
2007 |
|
|
34.01 |
1:13.76 |
|
|
|
3:34.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luuk Hommen |
2007 |
|
|
29.13 |
1:01.26 |
|
|
|
4:35.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Haukiputaan Heitto boys 1 |
14 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
|
5:30.76 |
+1:30.9 |
|
|
|
|
German Voronin |
2008 |
08B178 |
|
36.27 |
1:16.90 |
|
|
|
1:16.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Patric Laukkanen |
2011 |
11A761 |
|
40.46 |
1:29.51 |
|
|
|
2:46.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
08B129 |
|
37.45 |
1:18.68 |
|
|
|
4:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvar Mikkola |
2009 |
09A647 |
|
40.30 |
1:25.67 |
|
|
|
5:30.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 12.39.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 4x100m Freestyle Men 16-17 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ASKOE Men 2 |
17 |
ASKOE Austria |
|
|
|
|
|
3:45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Alex Georgescu |
2005 |
|
|
27.56 |
56.65 |
|
|
|
56.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philipp Fellinger |
2005 |
|
|
27.97 |
59.46 |
|
|
|
1:56.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Din Schlauer |
2005 |
|
|
26.07 |
55.53 |
|
|
|
2:51.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Schoppe |
2005 |
|
|
25.07 |
53.64 |
|
|
|
3:45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Boys B17 team A |
16 |
Fros Belgium |
|
|
|
|
|
4:10.26 |
+24.98 |
|
|
|
|
Lowiek Vervisch |
2006 |
|
|
29.63 |
1:03.27 |
|
|
|
1:03.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Rune Van Lersberghe |
2006 |
|
|
29.38 |
1:02.86 |
|
|
|
2:06.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Maarten De Vos |
2006 |
|
|
29.04 |
1:01.47 |
|
|
|
3:07.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Vanbeveren |
2006 |
|
|
29.02 |
1:02.66 |
|
|
|
4:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
WVNL Men 2 |
17 |
NCS Netherlands |
|
|
|
|
|
4:14.71 |
+29.43 |
|
|
|
|
Micha Lindenaar |
2006 |
|
|
29.35 |
1:01.39 |
|
|
|
1:01.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeroen Langenveld |
2005 |
|
|
31.53 |
1:06.30 |
|
|
|
2:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Koen Woudenberg |
2005 |
|
|
33.17 |
1:10.46 |
|
|
|
3:18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mike Tjepkema |
2006 |
|
|
27.20 |
56.56 |
|
|
|
4:14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
ACSI B17 |
17 |
ACSI ITALY |
|
|
|
|
|
4:31.76 |
+46.48 |
|
|
|
|
Morgan Valoti |
2006 |
|
|
31.69 |
1:07.25 |
|
|
|
1:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Fabrizio Paravisi |
2006 |
|
|
32.08 |
1:07.33 |
|
|
|
2:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Dell'Atti |
2005 |
|
|
33.36 |
1:12.46 |
|
|
|
3:27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DIEGO RUSSO |
2006 |
|
|
30.67 |
1:04.72 |
|
|
|
4:31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 12.39.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 4x100m Freestyle Men 18 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ASKOE Men 3 |
20 |
ASKOE Austria |
|
|
|
|
|
3:45.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Julian Mittermayr |
2004 |
|
|
27.83 |
57.47 |
|
|
|
57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Paier |
2002 |
|
|
27.43 |
57.78 |
|
|
|
1:55.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Franz Pühringer |
2004 |
|
|
26.63 |
56.18 |
|
|
|
2:51.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Längle |
2004 |
|
|
26.53 |
54.35 |
|
|
|
3:45.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
ACSI Men |
22 |
ACSI ITALY |
|
|
|
|
|
3:45.91 |
+0.13 |
|
|
|
|
NICHOLAS FASANO |
2002 |
|
|
27.51 |
57.03 |
|
|
|
57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
CRISTIAN FACENNA |
2002 |
|
|
27.09 |
56.73 |
|
|
|
1:53.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Cristian Zanetta |
2000 |
|
|
26.12 |
56.44 |
|
|
|
2:50.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ARMANDO FERRINI |
2005 |
|
|
26.62 |
55.71 |
|
|
|
3:45.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
WVNL Men 1 |
34 |
NCS Netherlands |
|
|
|
|
|
3:52.38 |
+6.60 |
|
|
|
|
Roel Rademaker |
1994 |
|
|
27.79 |
57.51 |
|
|
|
57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars van Wingerden |
2004 |
|
|
27.85 |
58.67 |
|
|
|
1:56.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jan Vriens |
1988 |
|
|
28.94 |
59.77 |
|
|
|
2:55.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bart de Waard |
2004 |
|
|
26.65 |
56.43 |
|
|
|
3:52.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Haukiputaan Heitto Men + 18 |
56 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
|
4:42.68 |
+56.90 |
|
|
|
|
Jussi Kanste |
1966 |
66A091 |
|
34.78 |
1:14.06 |
|
|
|
1:14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Arto Katajamäki |
1972 |
72A063 |
|
33.40 |
1:09.14 |
|
|
|
2:23.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
06A828 |
|
31.95 |
1:07.35 |
|
|
|
3:30.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
08A911 |
|
34.87 |
1:12.13 |
|
|
|
4:42.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
HAPOEL M243 |
61 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
|
|
|
5:38.40 |
+1:52.6 |
|
|
|
|
NADAV MIZRAHI |
1983 |
|
|
43.27 |
1:32.35 |
|
|
|
1:32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Avraham Panski |
1961 |
|
|
37.34 |
1:21.79 |
|
|
|
2:54.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ANDREW ZHIGALIN |
1967 |
|
|
41.47 |
1:25.58 |
|
|
|
4:19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IGOR DANEVICH TOKAREV |
1973 |
|
|
36.21 |
1:18.68 |
|
|
|
5:38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AICS Men |
14 |
AICS ITALY |
|
|
|
|
|
4:07.79 |
+22.01 |
|
|
|
|
Simone Maggio |
2008 |
|
|
29.11 |
1:01.45 |
|
|
|
1:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Roberto Avanzi |
2008 |
|
|
29.10 |
1:00.47 |
|
|
|
2:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Carlo Ciurlia |
2009 |
|
|
31.01 |
1:02.80 |
|
|
|
3:04.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Diego Gatta |
2008 |
|
|
29.03 |
1:03.07 |
|
|
|
4:07.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
FAWSI |
42 |
FAWSI Iran |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Ali Hamzehei Hossein Abadi |
1997 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seyed Mohammad javad Mousavizade |
1991 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Behnam Khosravi Samani |
1980 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ali Hadadi |
1982 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 12.39.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-27 12.39.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 200m Freestyle Men 13 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
Kuusakoski Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carlo Ciurlia |
2009 |
AICS ITALY |
|
|
2:22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.47 |
(+5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mattia Pellegrino |
2009 |
AICS ITALY |
|
|
2:34.62 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.19 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
2:52.05 |
+29.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.37 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gioele Pio Pellegrino |
2011 |
AICS ITALY |
|
|
2:55.43 |
+33.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.17 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eetu Haverinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
3:00.56 |
+38.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.05 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
3:18.39 |
+56.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.90 |
(-16.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Paolo Ciurlia |
2011 |
AICS ITALY |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 17.23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 200m Freestyle Men 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Kuusakoski Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lorenz Wotawa |
2008 |
ASKOE Austria |
|
|
2:07.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.40 |
(+8.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moritz Markitz |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
2:12.07 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.80 |
(+5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roberto Avanzi |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
2:12.21 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.09 |
(+4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:16.39 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.74 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tiebert Dumont |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
2:20.81 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.76 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:21.88 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.00 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ruhne Winderickx |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
2:22.40 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.09 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alessio Vecchio |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
2:22.48 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.39 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luuk Hommen |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
2:22.85 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.00 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
2:28.80 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.88 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:37.94 |
+30.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.49 |
(+6.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milan Dekkers |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
2:44.53 |
+37.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.00 |
(-5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eemeli Tammela |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 17.23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 200m Freestyle Men 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Kuusakoski Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riccardo Ravaioli |
2006 |
AICS ITALY |
|
|
2:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.00 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Din Schlauer |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
2:06.07 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.19 |
(+9.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Schoppe |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
2:07.54 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.84 |
(+6.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
DIEGO RUSSO |
2006 |
ACSI ITALY |
|
|
2:22.50 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.75 |
(+6.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rune Van Lersberghe |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
2:23.38 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.99 |
(+5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lowiek Vervisch |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
2:27.15 |
+22.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.00 |
(+8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Micha Lindenaar |
2006 |
NCS Netherlands |
|
|
2:27.18 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.60 |
(+6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Vanbeveren |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
2:29.57 |
+24.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.22 |
(+3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jeroen Langenveld |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
2:31.17 |
+26.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-8.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 17.23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 200m Freestyle Men 18-24 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Kuusakoski Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Längle |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
1:58.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.24 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
NICHOLAS FASANO |
2002 |
ACSI ITALY |
|
|
2:02.65 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.07 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
2:04.28 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.08 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bart de Waard |
2004 |
NCS Netherlands |
|
|
2:05.51 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.10 |
(+7.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Franz Pühringer |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
2:06.04 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.88 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
2:10.39 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.35 |
(+8.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 17.23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 200m Freestyle Men 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsor: |
Kuusakoski Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ali Hamzehei Hossein Abadi |
1997 |
FAWSI Iran |
|
|
2:26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.00 |
(+8.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
ILIA SHNAIDER |
1960 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
2:49.10 |
+22.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.00 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marco Lijoi |
1987 |
AICS ITALY |
|
|
3:24.08 |
+57.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(+14.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
NADAV MIZRAHI |
1983 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Ali Akbar Ameli Varnousfader |
1974 |
FAWSI Iran |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebrahim Datlibegi Ghamishlou |
1989 |
FAWSI Iran |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Behnam Khosravi Samani |
1980 |
FAWSI Iran |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Seyed Majid Mirhashemi Dehn |
1981 |
FAWSI Iran |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Seyed Mohammad javad Mou |
1991 |
FAWSI Iran |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Davoud Sharifi Dorcheh |
1983 |
FAWSI Iran |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 17.23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-27 17.23.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 200m Freestyle Women 13 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
Kuusakoski Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ditte Claeys |
2010 |
Fros Belgium |
|
|
2:29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.64 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Femke De Cuyper |
2010 |
Fros Belgium |
|
|
2:35.14 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.06 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:42.34 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.30 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:44.82 |
+15.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.29 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
2:46.60 |
+17.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.14 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
2:48.40 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.56 |
(+6.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
2:51.89 |
+22.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.10 |
(-10.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
2:52.27 |
+22.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.10 |
(-12.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
2:52.27 |
+22.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.78 |
(+8.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Minja Haapala |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
2:58.69 |
+29.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.90 |
(+18.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hilla Vilppola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
3:07.56 |
+37.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.29 |
(-17.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
3:18.02 |
+48.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
3:21.01 |
+51.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.78 |
(-6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
3:22.64 |
+53.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 17.48.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 200m Freestyle Women 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Kuusakoski Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lorena Schweda |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
2:15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.56 |
(+6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Georgescu |
2008 |
ASKOE Austria |
|
|
2:18.70 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.10 |
(+4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Giusy Belperio |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
2:20.29 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.00 |
(+6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:28.40 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.36 |
(+5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ofelia Schillewaert |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
2:28.51 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.12 |
(+5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nomi Olivier |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
2:29.35 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.30 |
(+9.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eline Dardenne |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
2:31.62 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.47 |
(+4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:31.79 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.21 |
(+11.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
2:33.95 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.48 |
(+7.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Evy Knops |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
2:34.65 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.20 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Camille Tommelein |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
2:36.58 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.07 |
(+3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marta Rausa |
2007 |
AICS ITALY |
|
|
2:36.71 |
+20.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.04 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noor Loncke |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
2:37.11 |
+21.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.77 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kaat De Vos |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
2:38.94 |
+23.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.00 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nette Claeys |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
2:41.27 |
+25.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.36 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
2:44.80 |
+28.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.05 |
(+7.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Evelyne Eggert |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
2:47.65 |
+31.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.06 |
(+9.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 17.48.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 200m Freestyle Women 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Kuusakoski Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pina Mayer |
2006 |
ASKOE Austria |
|
|
2:21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.30 |
(+5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dawn Versluys |
2005 |
Fros Belgium |
|
|
2:22.18 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.69 |
(+7.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jennifer Veldhuisen |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
2:25.22 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.30 |
(+7.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Ravaioli |
2006 |
AICS ITALY |
|
|
2:28.43 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.00 |
(+4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Miruna Delfgou |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
2:37.39 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.00 |
(+4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 17.48.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 200m Freestyle Women 18-24 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Kuusakoski Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
2:20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.34 |
(+10.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
|
2:21.91 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.44 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Denise Veldhuisen |
2000 |
NCS Netherlands |
|
|
2:33.75 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.20 |
(+10.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lara van Cuijk |
2002 |
NCS Netherlands |
|
|
2:35.54 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.30 |
(+16.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naomi Veldhuisen |
2001 |
NCS Netherlands |
|
|
2:36.33 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.20 |
(+16.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Vasic |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
2:36.41 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.98 |
(+9.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexandra Hackl |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
2:44.33 |
+23.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.21 |
(+17.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 17.48.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 200m Freestyle Women 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsor: |
Kuusakoski Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
EFRAT PNINA ALONI |
1964 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
3:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.00 |
(+10.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
INNA SHNMIDOV |
1966 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
3:51.92 |
+40.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.00 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kis Aviva |
1963 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
4:28.35 |
+1:17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 17.48.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-27 17.48.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 50m Butterfly Men 13 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
Tradeka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Paolo Ciurlia |
2011 |
AICS ITALY |
|
|
41.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.32 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
46.81 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.83 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Diego Marti |
2012 |
AICS ITALY |
|
|
47.24 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.97 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patric Laukkanen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
47.26 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.71 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Salo |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
49.40 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.62 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:11.66 |
+30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 18.00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 50m Butterfly Men 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Tradeka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Scharrer |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
27.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.82 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lorenz Wotawa |
2008 |
ASKOE Austria |
|
|
28.17 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.89 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
28.43 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Diego Gatta |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
29.65 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simone Maggio |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
30.10 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.55 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luuk Hommen |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
30.38 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ruhne Winderickx |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
30.57 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.02 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuomas Pääaho |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
32.95 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Michael Kroese |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
34.04 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.89 |
(-6.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
34.69 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.34 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tiebert Dumont |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
34.80 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.31 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milan Dekkers |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
38.38 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
40.35 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.09 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
German Voronin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
42.65 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.87 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tuur Strijkers |
2008 |
NCS Netherlands |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Eemeli Tammela |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 18.00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 50m Butterfly Men 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Tradeka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riccardo Ravaioli |
2006 |
AICS ITALY |
|
|
26.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.60 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Din Schlauer |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
26.67 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.01 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Schoppe |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
26.82 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.53 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mike Tjepkema |
2006 |
NCS Netherlands |
|
|
27.08 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.70 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesse Koskinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
29.78 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.33 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maarten De Vos |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
31.11 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Koen Woudenberg |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
31.55 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lowiek Vervisch |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
31.83 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.98 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jeroen Langenveld |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
32.00 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.40 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Morgan Valoti |
2006 |
ACSI ITALY |
|
|
32.50 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.00 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rune Van Lersberghe |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
32.56 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.13 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
32.58 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.76 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Artho Heuvelmans |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
33.50 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.73 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 18.00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 50m Butterfly Men 18-24 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Tradeka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Franz Pühringer |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
26.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.06 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Paier |
2002 |
ASKOE Austria |
|
|
27.32 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.82 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cristian Zanetta |
2000 |
ACSI ITALY |
|
|
28.23 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
NICHOLAS FASANO |
2002 |
ACSI ITALY |
|
|
28.47 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.60 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lars van Wingerden |
2004 |
NCS Netherlands |
|
|
29.42 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.30 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
CRISTIAN FACENNA |
2002 |
ACSI ITALY |
|
|
29.98 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.50 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stefano Molfetta |
2004 |
ACSI ITALY |
|
|
38.24 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.20 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mattia Pati |
2004 |
ACSI ITALY |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 18.00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 50m Butterfly Men 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsor: |
Tradeka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jan Vriens |
1988 |
NCS Netherlands |
|
|
29.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.40 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roel Rademaker |
1994 |
NCS Netherlands |
|
|
29.18 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.10 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Seyed Majid Mirhashemi Dehn |
1981 |
FAWSI Iran |
|
|
31.22 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.00 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ali Hamzehei Hossein Abadi |
1997 |
FAWSI Iran |
|
|
31.95 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arto Katajamäki |
1972 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
32.37 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.86 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kfir Hanash |
1976 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
35.44 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jussi Kanste |
1966 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
35.73 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.70 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Behnam Khosravi Samani |
1980 |
FAWSI Iran |
|
|
39.12 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(+4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ali Akbar Ameli Varnousfader |
1974 |
FAWSI Iran |
|
|
39.31 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.00 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amir Taghounaki |
1980 |
FAWSI Iran |
|
|
39.65 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mojtaba Maktoubian |
1984 |
FAWSI Iran |
|
|
40.93 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.00 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Avraham Panski |
1961 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
45.52 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.00 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
ANDREW ZHIGALIN |
1967 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
48.84 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.00 |
(+2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ali Hadadi |
1982 |
FAWSI Iran |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mehdi Riazi |
1982 |
FAWSI Iran |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 18.00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-27 18.00.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Butterfly Women 13 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
Tradeka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
32.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.07 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ditte Claeys |
2010 |
Fros Belgium |
|
|
34.84 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.20 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
35.08 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.61 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adele Vecchio |
2011 |
AICS ITALY |
|
|
37.19 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.19 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
40.16 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.37 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
47.56 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.87 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mimosa Ryhänen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
47.69 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.93 |
(+3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
48.47 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.05 |
(+6.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
|
50.99 |
+18.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.90 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
53.29 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.45 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
54.39 |
+21.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.24 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 18.10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Butterfly Women 14-15 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Tradeka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caterina Sirri |
2007 |
AICS ITALY |
|
|
30.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.70 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hannah Ehrich |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
30.15 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.90 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nomi Olivier |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
30.35 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Paier |
2008 |
ASKOE Austria |
|
|
31.69 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.98 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maud van Zwienen |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
33.34 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.30 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
33.87 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.58 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eline Dardenne |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
34.23 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.20 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
34.54 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma D'Hoore |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
35.23 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.73 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Evy Knops |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
35.71 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.90 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna van Arkel |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
35.76 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.90 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ofelia Schillewaert |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
36.21 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.01 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
36.28 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.75 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
37.00 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.41 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kaat De Vos |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
37.39 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.95 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
37.46 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.09 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nanou Van Alsenoy |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
38.32 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.72 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nette Claeys |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
39.12 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.67 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ashley Cocquyt |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
39.57 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.74 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 18.10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Butterfly Women 16-17 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Tradeka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Kurzewski |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
29.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annelot Vervisch |
2005 |
Fros Belgium |
|
|
31.50 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.82 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
31.51 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.73 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jennifer Veldhuisen |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
31.82 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anabel Ripfel |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
32.47 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.95 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Ravaioli |
2006 |
AICS ITALY |
|
|
32.70 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
33.79 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.87 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Miruna Delfgou |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
35.24 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.09 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pien de Haan |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
35.63 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Manon Bouwer |
2006 |
NCS Netherlands |
|
|
36.36 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.60 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iida Häcklin |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
36.44 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.71 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 18.10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Butterfly Women 18-24 years - Final |
|
|
Sponsor: |
Tradeka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erika Narcisi |
2003 |
ACSI ITALY |
|
|
30.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.90 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
|
32.04 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.21 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Loes Kolenberg |
2001 |
NCS Netherlands |
|
|
33.18 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.10 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Denise Veldhuisen |
2000 |
NCS Netherlands |
|
|
34.15 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.30 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naomi Veldhuisen |
2001 |
NCS Netherlands |
|
|
35.08 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.20 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexandra Hackl |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
35.18 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Franziska Schmoll |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
37.36 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.09 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 18.10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 50m Butterfly Women 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsor: |
Tradeka |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Quittry Van den Bergh |
1993 |
Fros Belgium |
|
|
34.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.89 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hagit Cohen |
1966 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
37.31 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
KARIN ANGELA COHEN |
1960 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
56.47 |
+21.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.00 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GALIT ZIPORA GOLDZAK KUNI |
1975 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 18.10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-27 18.10.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 100m Backstroke Men 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mattia Pellegrino |
2009 |
AICS ITALY |
|
|
1:17.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.67 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvar Mikkola |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:36.24 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.10 |
(+6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:39.09 |
+21.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.76 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patric Laukkanen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:42.23 |
+24.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.09 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
|
1:46.17 |
+28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Salo |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
.71 |
|
1:46.35 |
+28.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.93 |
(-7.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
1.12 |
|
1:47.07 |
+29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
.52 |
|
1:52.55 |
+34.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.78 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 18.24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 100m Backstroke Men 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Scharrer |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
1:04.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.19 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moritz Markitz |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
1:07.91 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.92 |
(+3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ahti Kotila |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:14.71 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.34 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Hiltunen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
|
1:15.78 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.97 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Michael Kroese |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
1:19.42 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.80 |
(+4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuur Strijkers |
2008 |
NCS Netherlands |
|
|
1:22.62 |
+18.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.10 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
German Voronin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:28.87 |
+24.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.95 |
(-9.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 18.24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 100m Backstroke Men 16-17 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Din Schlauer |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
1:05.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.11 |
(+6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Riccardo Ravaioli |
2006 |
AICS ITALY |
.68 |
|
1:05.56 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.00 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alex Georgescu |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
1:06.37 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.95 |
(+5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mike Tjepkema |
2006 |
NCS Netherlands |
.62 |
|
1:09.49 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.60 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Vanbeveren |
2006 |
Fros Belgium |
.67 |
|
1:11.25 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.89 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maarten De Vos |
2006 |
Fros Belgium |
.64 |
|
1:11.93 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.94 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Micha Lindenaar |
2006 |
NCS Netherlands |
|
|
1:12.50 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.40 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Koen Woudenberg |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
1:15.74 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.20 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lowiek Vervisch |
2006 |
Fros Belgium |
|
|
1:18.29 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.03 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 18.24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 100m Backstroke Men 18-24 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julian Mittermayr |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
1:01.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.00 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Toni Lipponen |
2003 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
1:04.19 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bart de Waard |
2004 |
NCS Netherlands |
|
|
1:06.14 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.80 |
(+4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Längle |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
1:07.35 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.07 |
(+5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
.65 |
|
1:09.53 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.33 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lars van Wingerden |
2004 |
NCS Netherlands |
.74 |
|
1:11.41 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.80 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 18.24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 100m Backstroke Men 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roel Rademaker |
1994 |
NCS Netherlands |
.66 |
|
1:09.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.40 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ali Hadadi |
1982 |
FAWSI Iran |
|
|
1:27.20 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(+7.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Davoud Sharifi Dorcheh |
1983 |
FAWSI Iran |
|
|
1:30.64 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(+10.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emad Samiei Nezhad |
1989 |
FAWSI Iran |
.74 |
|
1:32.98 |
+23.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(+22.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Seyed Mohammad javad Mou |
1991 |
FAWSI Iran |
|
|
1:35.87 |
+26.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(+20.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
PHILIP PERLOV |
1986 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
1:37.61 |
+27.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+7.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
IGOR DANEVICH TOKAREV |
1973 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
.71 |
|
1:45.27 |
+35.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.37 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 18.24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-27 18.24.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 100m Backstroke Women 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Laukkanen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:16.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.32 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:19.92 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.20 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vittoria Maria Greco |
2010 |
AICS ITALY |
|
|
1:24.38 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.87 |
(+3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:24.76 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.75 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:25.99 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.49 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adele Vecchio |
2011 |
AICS ITALY |
|
|
1:28.64 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.90 |
(+4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:30.48 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.63 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:30.62 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.34 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Enna Alasuutari |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:30.71 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.33 |
(+6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silja Saario |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:36.93 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.06 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hilla Vilppola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
|
1:42.21 |
+25.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.76 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Lohet |
|
|
1:47.52 |
+30.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.39 |
(+5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Lohet |
.76 |
|
1:54.59 |
+37.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.00 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
.80 |
|
1:56.75 |
+39.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.27 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 18.48.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 100m Backstroke Women 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theresa Maieritsch |
2008 |
ASKOE Austria |
|
|
1:11.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.22 |
(+4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hannah Ehrich |
2007 |
ASKOE Austria |
|
|
1:11.13 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.96 |
(+6.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Maria Selce |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
1:15.11 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.64 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caterina Sirri |
2007 |
AICS ITALY |
|
|
1:15.32 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.00 |
(+6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Margherita Bronzetti |
2007 |
AICS ITALY |
|
|
1:15.61 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Rondoni |
2008 |
AICS ITALY |
|
|
1:15.86 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.00 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:16.67 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.64 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iina Pasuri |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
1:16.87 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.22 |
(+5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nanou Van Alsenoy |
2008 |
Fros Belgium |
|
|
1:20.18 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.79 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna van Arkel |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
1:21.35 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.80 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maija Leinonen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:22.33 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.18 |
(+6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Enni Alatalo |
2007 |
Oulun Lohet |
|
|
1:25.55 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.83 |
(+5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Camille Tommelein |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
1:25.56 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.74 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Evelyne Eggert |
2007 |
Fros Belgium |
|
|
1:28.75 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.16 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maud van Zwienen |
2007 |
NCS Netherlands |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut käsivedon päätyttyä |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 18.48.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 100m Backstroke Women 16-17 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Kurzewski |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
1:07.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.25 |
(+4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annelot Vervisch |
2005 |
Fros Belgium |
|
|
1:14.43 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.82 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linda Paier |
2005 |
ASKOE Austria |
|
|
1:16.53 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.51 |
(+5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Manon Bouwer |
2006 |
NCS Netherlands |
|
|
1:17.15 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(+7.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martta Ryynänen |
2005 |
Oulun Lohet |
|
|
1:21.92 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.01 |
(+3.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pien de Haan |
2005 |
NCS Netherlands |
|
|
1:22.88 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.90 |
(+7.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
|
1:26.73 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.89 |
(+7.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 18.48.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 100m Backstroke Women 18-24 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
|
1:11.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.42 |
(+4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Loes Kolenberg |
2001 |
NCS Netherlands |
|
|
1:20.58 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.70 |
(+5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lara van Cuijk |
2002 |
NCS Netherlands |
|
|
1:21.55 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.40 |
(+7.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Franziska Schmoll |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
1:23.64 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.96 |
(+6.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Vasic |
2004 |
ASKOE Austria |
|
|
1:25.72 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.91 |
(+7.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 18.48.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 100m Backstroke Women 25 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Quittry Van den Bergh |
1993 |
Fros Belgium |
|
|
1:21.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.20 |
(+4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
EKATERINA SARA HILEL |
1973 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
1.00 |
|
1:56.74 |
+35.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(-13.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GALIT ZIPORA GOLDZAK KUNI |
1975 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 18.48.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-27 18.48.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 4x50m Freestyle Men 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
AICS B13 |
13 |
AICS ITALY |
|
|
|
|
|
2:22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Gioele Pio Pellegrino |
2011 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paolo Ciurlia |
2011 |
|
|
1:15.52 |
|
|
|
|
1:15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniele Rausa |
2011 |
|
|
36.14 |
|
|
|
|
1:51.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mattia Pellegrino |
2009 |
|
|
30.88 |
|
|
|
|
2:22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oulun Lohet |
13 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
2:40.12 |
+17.58 |
|
|
|
|
Lenni Pessa |
2011 |
11A905 |
|
41.69 |
|
|
|
|
41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Havana |
2010 |
10A642 |
|
38.04 |
|
|
|
|
1:19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eetu Haverinen |
2009 |
09A789 |
|
36.98 |
|
|
|
|
1:56.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
11A846 |
|
43.41 |
|
|
|
|
2:40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 19.03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 4x50m Freestyle Men 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ASKOE Men 1 |
15 |
ASKOE Austria |
|
|
|
|
|
1:47.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Moritz Markitz |
2007 |
|
|
27.37 |
|
|
|
|
27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Moritz Werkgartner |
2007 |
|
|
27.54 |
|
|
|
|
54.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Lorenz Wotawa |
2008 |
|
|
26.87 |
|
|
|
|
1:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Scharrer |
2007 |
|
|
25.54 |
|
|
|
|
1:47.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AICS Men |
14 |
AICS ITALY |
|
|
|
|
|
1:51.17 |
+3.85 |
|
|
|
|
Roberto Avanzi |
2008 |
|
|
28.01 |
|
|
|
|
28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carlo Ciurlia |
2009 |
|
|
28.30 |
|
|
|
|
56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Diego Gatta |
2008 |
|
|
28.27 |
|
|
|
|
1:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simone Maggio |
2008 |
|
|
26.59 |
|
|
|
|
1:51.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
WVNL Men 3 |
15 |
NCS Netherlands |
|
|
|
|
|
2:01.14 |
+13.82 |
|
|
|
|
Tuur Strijkers |
2008 |
|
|
30.97 |
|
|
|
|
30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Milan Dekkers |
2007 |
|
|
31.20 |
|
|
|
|
1:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Michael Kroese |
2007 |
|
|
31.26 |
|
|
|
|
1:33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luuk Hommen |
2007 |
|
|
27.71 |
|
|
|
|
2:01.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Haukiputaan Heitto boys 1 |
14 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
|
2:25.65 |
+38.33 |
|
|
|
|
German Voronin |
2008 |
08B178 |
|
34.16 |
|
|
|
|
34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patric Laukkanen |
2011 |
11A761 |
|
38.44 |
|
|
|
|
1:12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
08B129 |
|
34.90 |
|
|
|
|
1:47.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvar Mikkola |
2009 |
09A647 |
|
38.15 |
|
|
|
|
2:25.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 19.03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 4x50m Freestyle Men 16-17 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ASKOE Men 2 |
17 |
ASKOE Austria |
|
|
|
|
|
1:41.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Alex Georgescu |
2005 |
|
|
25.76 |
|
|
|
|
25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Philipp Fellinger |
2005 |
|
|
26.40 |
|
|
|
|
52.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Din Schlauer |
2005 |
|
|
24.90 |
|
|
|
|
1:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Schoppe |
2005 |
|
|
24.19 |
|
|
|
|
1:41.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Boys B17 team A |
16 |
Fros Belgium |
|
|
|
|
|
1:51.33 |
+10.08 |
|
|
|
|
Lowiek Vervisch |
2006 |
|
|
28.49 |
|
|
|
|
28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Vanbeveren |
2006 |
|
|
28.06 |
|
|
|
|
56.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maarten De Vos |
2006 |
|
|
27.85 |
|
|
|
|
1:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rune Van Lersberghe |
2006 |
|
|
26.93 |
|
|
|
|
1:51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
WVNL Men 2 |
17 |
NCS Netherlands |
|
|
|
|
|
1:51.88 |
+10.63 |
|
|
|
|
Jeroen Langenveld |
2005 |
|
|
29.51 |
|
|
|
|
29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Micha Lindenaar |
2006 |
|
|
28.02 |
|
|
|
|
57.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Koen Woudenberg |
2005 |
|
|
28.56 |
|
|
|
|
1:26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mike Tjepkema |
2006 |
|
|
25.79 |
|
|
|
|
1:51.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
ACSI B17 |
17 |
ACSI ITALY |
|
|
|
|
|
1:56.57 |
+15.32 |
|
|
|
|
DIEGO RUSSO |
2006 |
|
|
28.91 |
|
|
|
|
28.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elia Lombardo |
2005 |
|
|
28.21 |
|
|
|
|
57.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Morgan Valoti |
2006 |
|
|
29.47 |
|
|
|
|
1:26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fabrizio Paravisi |
2006 |
|
|
29.98 |
|
|
|
|
1:56.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 19.03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 4x50m Freestyle Men 18 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ASKOE Men 3 |
20 |
ASKOE Austria |
|
|
|
|
|
1:40.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Julian Mittermayr |
2004 |
|
|
25.54 |
|
|
|
|
25.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Paier |
2002 |
|
|
25.08 |
|
|
|
|
50.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Franz Pühringer |
2004 |
|
|
24.79 |
|
|
|
|
1:15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Längle |
2004 |
|
|
25.41 |
|
|
|
|
1:40.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
ACSI Men |
22 |
ACSI ITALY |
|
|
|
|
|
1:41.38 |
+0.56 |
|
|
|
|
ARMANDO FERRINI |
2005 |
|
|
25.64 |
|
|
|
|
25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.64 |
|
|
|
|
25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NICHOLAS FASANO |
2002 |
|
|
25.49 |
|
|
|
|
51.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.49 |
|
|
|
|
51.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cristian Zanetta |
2000 |
|
|
25.40 |
|
|
|
|
1:16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.40 |
|
|
|
|
1:16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
CRISTIAN FACENNA |
2002 |
|
|
24.85 |
|
|
|
|
1:41.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24.85 |
|
|
|
|
1:41.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
WVNL Men 1 |
34 |
NCS Netherlands |
|
|
|
|
|
1:45.09 |
+4.27 |
|
|
|
|
Jan Vriens |
1988 |
|
|
27.57 |
|
|
|
|
27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars van Wingerden |
2004 |
|
|
25.82 |
|
|
|
|
53.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bart de Waard |
2004 |
|
|
25.93 |
|
|
|
|
1:19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Roel Rademaker |
1994 |
|
|
25.77 |
|
|
|
|
1:45.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Northern Finland |
19 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
1:45.24 |
+4.42 |
|
|
|
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
03A344 |
|
27.54 |
|
|
|
|
27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Jesse Koskinen |
2006 |
06A898 |
|
26.72 |
|
|
|
|
54.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toni Lipponen |
2003 |
03A125 |
|
24.73 |
|
|
|
|
1:18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jeriko Helanen |
2008 |
08A802 |
|
26.25 |
|
|
|
|
1:45.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Boys B17 team B |
61 |
Fros Belgium |
|
|
|
|
|
2:01.27 |
+20.45 |
|
|
|
|
Wilfried Caestecker |
1961 |
|
|
36.05 |
|
|
|
|
36.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tiebert Dumont |
2008 |
|
|
28.59 |
|
|
|
|
1:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Artho Heuvelmans |
2006 |
|
|
28.88 |
|
|
|
|
1:33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ruhne Winderickx |
2007 |
|
|
27.75 |
|
|
|
|
2:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Haukiputaan Heitto Men + 18 |
56 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
|
2:05.69 |
+24.87 |
|
|
|
|
Jussi Kanste |
1966 |
66A091 |
|
32.90 |
|
|
|
|
32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Arto Katajamäki |
1972 |
72A063 |
|
30.95 |
|
|
|
|
1:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
06A828 |
|
30.00 |
|
|
|
|
1:33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
08A911 |
|
31.84 |
|
|
|
|
2:05.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
HAPOEL M243 |
65 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
|
|
|
2:16.26 |
+35.44 |
|
|
|
|
PHILIP PERLOV |
1986 |
|
|
31.33 |
|
|
|
|
31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ILIA SHNAIDER |
1960 |
|
|
32.61 |
|
|
|
|
1:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Levinar Chaim |
1957 |
|
|
44.12 |
|
|
|
|
1:48.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kfir Hanash |
1976 |
|
|
28.20 |
|
|
|
|
2:16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 19.03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-27 19.06.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Oulun uimahalli |
Organizer: |
Haukiputaan Heitto / Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Aug 26, 2022 to Aug 27, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 4x50m Freestyle Women 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Haukiputaan Heitto Girls 2 |
13 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
|
2:10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
Tuuli Leinonen |
2009 |
09A349 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Rautio |
2010 |
10A452 |
|
1:08.01 |
|
|
|
|
1:08.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Saana Runtti |
2010 |
10A339 |
|
32.23 |
|
|
|
|
1:40.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Laukkanen |
2009 |
09A204 |
|
30.06 |
|
|
|
|
2:10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oulun Lohet 1 |
13 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
2:22.91 |
+12.61 |
|
|
|
|
Saimi Siika-aho |
2009 |
09A433 |
|
36.87 |
|
|
|
|
36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
10A499 |
|
36.09 |
|
|
|
|
1:12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Enna Alasuutari |
2009 |
09A504 |
|
35.98 |
|
|
|
|
1:48.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Minja Haapala |
2009 |
09A685 |
|
33.97 |
|
|
|
|
2:22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
AICS G13 |
12 |
AICS ITALY |
|
|
|
|
|
2:23.78 |
+13.48 |
|
|
|
|
Sara Resta |
2010 |
|
|
35.91 |
|
|
|
|
35.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Maggio |
2010 |
|
|
35.60 |
|
|
|
|
1:11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adele Vecchio |
2011 |
|
|
37.82 |
|
|
|
|
1:49.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vittoria Maria Greco |
2010 |
|
|
34.45 |
|
|
|
|
2:23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oulun Lohet 2 |
13 |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
2:26.00 |
+15.70 |
|
|
|
|
Hilla Vilppola |
2010 |
10B098 |
|
40.21 |
|
|
|
|
40.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rinja Nikunlassi |
2009 |
09A897 |
|
35.60 |
|
|
|
|
1:15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isla Kettula |
2010 |
10A647 |
|
33.46 |
|
|
|
|
1:49.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silja Saario |
2010 |
10A626 |
|
36.73 |
|
|
|
|
2:26.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Haukiputaan Heitto Girls 3 |
13 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
|
2:39.74 |
+29.44 |
|
|
|
|
Minttu Saukko |
2012 |
12A688 |
|
43.48 |
|
|
|
|
43.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Aada Haapakoski |
2011 |
11B052 |
|
40.14 |
|
|
|
|
1:23.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aamu Litendahl |
2010 |
10B262 |
|
37.06 |
|
|
|
|
2:00.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mimosa Ryhänen |
2009 |
09B179 |
|
39.06 |
|
|
|
|
2:39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 19.16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 4x50m Freestyle Women 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ASKOE Women 1 |
15 |
ASKOE Austria |
|
|
|
|
|
1:56.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Theresa Maieritsch |
2008 |
|
|
29.30 |
|
|
|
|
29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Paier |
2008 |
|
|
29.32 |
|
|
|
|
58.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Ehrich |
2007 |
|
|
28.81 |
|
|
|
|
1:27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lorena Schweda |
2007 |
|
|
28.81 |
|
|
|
|
1:56.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AICS Women |
15 |
AICS ITALY |
|
|
|
|
|
2:02.55 |
+6.31 |
|
|
|
|
Caterina Sirri |
2007 |
|
|
29.06 |
|
|
|
|
29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Marta Rausa |
2007 |
|
|
31.85 |
|
|
|
|
1:00.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Giusy Belperio |
2008 |
|
|
31.28 |
|
|
|
|
1:32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Maria Selce |
2008 |
|
|
30.36 |
|
|
|
|
2:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
WVNL Women 3 |
15 |
NCS Netherlands |
|
|
|
|
|
2:02.97 |
+6.73 |
|
|
|
|
Evy Knops |
2007 |
|
|
31.76 |
|
|
|
|
31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna van Arkel |
2007 |
|
|
33.23 |
|
|
|
|
1:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maud van Zwienen |
2007 |
|
|
29.67 |
|
|
|
|
1:34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nomi Olivier |
2007 |
|
|
28.31 |
|
|
|
|
2:02.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Girls G15 team A |
15 |
Fros Belgium |
|
|
|
|
|
2:04.09 |
+7.85 |
|
|
|
|
Nanou Van Alsenoy |
2008 |
|
|
31.61 |
|
|
|
|
31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Ditte Claeys |
2010 |
|
|
30.85 |
|
|
|
|
1:02.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ofelia Schillewaert |
2008 |
|
|
31.82 |
|
|
|
|
1:34.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eline Dardenne |
2007 |
|
|
29.81 |
|
|
|
|
2:04.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Haukiputaan Heitto Girls 1 |
15 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
|
|
2:05.27 |
+9.03 |
|
|
|
|
Iina Pasuri |
2007 |
07A476 |
|
30.52 |
|
|
|
|
30.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Sivonen |
2007 |
07A439 |
|
32.21 |
|
|
|
|
1:02.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eerika Häcklin |
2008 |
08A323 |
|
32.91 |
|
|
|
|
1:35.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Auroora Kurttila |
2008 |
08A479 |
|
29.63 |
|
|
|
|
2:05.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Girls G15 team B |
15 |
Fros Belgium |
|
|
|
|
|
2:10.40 |
+14.16 |
|
|
|
|
Kaat De Vos |
2008 |
|
|
33.75 |
|
|
|
|
33.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Emma D'Hoore |
2007 |
|
|
31.65 |
|
|
|
|
1:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noor Loncke |
2008 |
|
|
33.40 |
|
|
|
|
1:38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camille Tommelein |
2007 |
|
|
31.60 |
|
|
|
|
2:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 19.16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 4x50m Freestyle Women 16-17 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ASKOE Women 2 |
17 |
ASKOE Austria |
|
|
|
|
|
1:55.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Kurzewski |
2005 |
|
|
28.41 |
|
|
|
|
28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linda Paier |
2005 |
|
|
28.65 |
|
|
|
|
57.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anabel Ripfel |
2005 |
|
|
29.05 |
|
|
|
|
1:26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pina Mayer |
2006 |
|
|
29.20 |
|
|
|
|
1:55.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
WVNL Women 2 |
17 |
NCS Netherlands |
|
|
|
|
|
2:05.30 |
+9.99 |
|
|
|
|
Jennifer Veldhuisen |
2005 |
|
|
30.54 |
|
|
|
|
30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Pien de Haan |
2005 |
|
|
32.91 |
|
|
|
|
1:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miruna Delfgou |
2005 |
|
|
30.27 |
|
|
|
|
1:33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Manon Bouwer |
2006 |
|
|
31.58 |
|
|
|
|
2:05.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 19.16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 4x50m Freestyle Women 18 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
ASKOE Women 3 |
18 |
ASKOE Austria |
|
|
|
|
|
2:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Vasic |
2004 |
|
|
30.77 |
|
|
|
|
30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Georgescu |
2008 |
|
|
28.97 |
|
|
|
|
59.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Hackl |
2004 |
|
|
31.18 |
|
|
|
|
1:30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Franziska Schmoll |
2004 |
|
|
31.66 |
|
|
|
|
2:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
WVNL Women 1 |
22 |
NCS Netherlands |
|
|
|
|
|
2:03.42 |
+0.84 |
|
|
|
|
Naomi Veldhuisen |
2001 |
|
|
31.29 |
|
|
|
|
31.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Denise Veldhuisen |
2000 |
|
|
30.31 |
|
|
|
|
1:01.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lara van Cuijk |
2002 |
|
|
31.43 |
|
|
|
|
1:33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Loes Kolenberg |
2001 |
|
|
30.39 |
|
|
|
|
2:03.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Girls W18 team A |
29 |
Fros Belgium |
|
|
|
|
|
2:04.35 |
+1.77 |
|
|
|
|
Annelot Vervisch |
2005 |
|
|
29.97 |
|
|
|
|
29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Femke De Cuyper |
2010 |
|
|
32.96 |
|
|
|
|
1:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Quittry Van den Bergh |
1993 |
|
|
32.54 |
|
|
|
|
1:35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dawn Versluys |
2005 |
|
|
28.88 |
|
|
|
|
2:04.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
HAPOEL W243 |
62 |
HAPOEL - CLALIT ISRAEL |
|
|
|
|
|
3:02.02 |
+59.44 |
|
|
|
|
OLGA DUBINSKY |
1967 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
INNA SHNMIDOV |
1966 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KARIN ANGELA COHEN |
1960 |
|
|
2:20.17 |
|
|
|
|
2:20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EKATERINA SARA HILEL |
1973 |
|
|
41.85 |
|
|
|
|
3:02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 27.8.2022 19.16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-08-27 19.17.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|