Resultater for Klubmesterskab Afsnit II
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2022 to 29. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
427 |
38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
400 |
39.76 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viola Demuth Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
383 |
40.33 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Augustinus |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
369 |
40.84 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
354 |
41.39 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:24:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
388 |
40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
373 |
40.70 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
365 |
40.98 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
349 |
41.59 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
347 |
41.67 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
346 |
41.71 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
299 |
43.80 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
235 |
47.43 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amélie Barrios Kaaberbøl |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:24:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
387 |
40.18 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
373 |
40.70 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
369 |
40.84 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
340 |
41.94 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
322 |
42.72 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
314 |
43.08 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
309 |
43.30 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
252 |
46.37 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julie Jakobsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
240 |
47.10 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Egebech Warnaars |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
198 |
50.19 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marica Peulicke Olesen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
153 |
54.68 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elena Gavana |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malou Voigt |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:24:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
356 |
41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
325 |
42.58 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
264 |
45.62 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
252 |
46.34 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
235 |
47.43 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
214 |
48.93 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
185 |
51.42 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
171 |
52.69 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Woznica |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
158 |
54.12 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Klara Grundy |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
157 |
54.31 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Klepsch |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
151 |
54.91 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
141 |
56.23 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
137 |
56.77 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
133 |
57.29 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
128 |
58.10 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alina Krueger |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
124 |
58.70 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Summer Jorgensen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
93 |
1:04.67 |
+23.34 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Veronika Wienberg Sørensen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
46 |
1:21.47 |
+40.14 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elisabeth Schilder-Vaughan |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
45 |
1:22.30 |
+40.97 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rojan Parvane |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
43 |
1:23.31 |
+41.98 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 After the start or after each turn single butterfly kick not performed before the first breaststroke leg kick |
|
|
|
|
- |
|
Norma Louise Lundgaard |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:24:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Brystsvømning Damer 1-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
186 |
51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
175 |
52.32 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
165 |
53.38 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
163 |
53.63 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
150 |
55.10 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
140 |
56.31 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
139 |
56.51 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
139 |
56.55 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Thagesen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
131 |
57.61 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
131 |
57.68 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
130 |
57.80 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
123 |
58.84 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
105 |
1:02.00 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isolde Viola Hempel |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
95 |
1:04.08 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
95 |
1:04.18 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
84 |
1:06.68 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
83 |
1:07.10 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
78 |
1:08.42 |
+17.10 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
63 |
1:13.27 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Henningsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Feline Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Fay Wichmann |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:24:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-05-2022 16:55.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2022 to 29. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer 19-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
|
654 |
29.89 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Emil Lønborg |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
|
543 |
31.79 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christoffer Weiss |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
|
511 |
32.45 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl August B. Balle |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
445 |
33.97 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Dessau |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
|
341 |
37.13 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:40:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
480 |
33.12 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
474 |
33.26 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
438 |
34.17 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
414 |
34.81 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valdemar Birn-Bringgaard |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
367 |
36.23 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
288 |
39.28 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oswald Lindquist |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:40:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
481 |
33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
452 |
33.80 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
450 |
33.86 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
361 |
36.42 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
343 |
37.04 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
317 |
38.02 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
307 |
38.44 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
282 |
39.55 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asbjørn Stenuum Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
275 |
39.88 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
268 |
40.22 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
268 |
40.24 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
256 |
40.82 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:40:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
244 |
41.48 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
237 |
41.88 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
209 |
43.71 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
204 |
44.08 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
195 |
44.72 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
181 |
45.87 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Gamborg-Nielsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
176 |
46.25 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Erik Hansen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
169 |
46.93 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
144 |
49.47 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
142 |
49.64 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Harboe |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
127 |
51.62 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
117 |
52.98 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
117 |
53.00 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ming Qi |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
108 |
54.44 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Luca Storm |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
106 |
54.82 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laurids Egtved Eichel |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
62 |
1:05.46 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
47 |
1:11.41 |
+29.93 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Strauss |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:40:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Brystsvømning Herrer 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor Lausten |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
114 |
53.38 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
112 |
53.80 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
107 |
54.63 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
99 |
56.06 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
97 |
56.29 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrick Finlay |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
88 |
58.18 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
87 |
58.50 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl-Philip Nylandsted |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
77 |
1:00.99 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felix W. Takla |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
76 |
1:01.07 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
David Morales |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
76 |
1:01.08 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Robinson |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
65 |
1:04.32 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tor McDonald |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
59 |
1:06.49 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
57 |
1:07.17 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Sommer-Nisgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
51 |
1:09.81 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jakob Grundy |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
28 |
1:24.76 |
+31.38 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Richter |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:40:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-05-2022 16:46.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2022 to 29. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
597 |
2:24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
389 |
2:46.84 |
+22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:48:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
406 |
2:44.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:48:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-05-2022 16:59.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2022 to 29. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Butterfly Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
551 |
2:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
489 |
2:20.51 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
414 |
2:28.55 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
309 |
2:43.76 |
+28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:49:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Butterfly Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
541 |
2:15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:49:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-05-2022 16:59.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2022 to 29. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
550 |
1:10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.62 |
491 |
1:12.79 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Augustinus |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
457 |
1:14.57 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:09:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.87 |
490 |
1:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.84 |
454 |
1:14.70 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.86 |
452 |
1:14.84 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
418 |
1:16.80 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:09:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
402 |
1:17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
397 |
1:18.11 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
389 |
1:18.66 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
384 |
1:19.03 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.90 |
362 |
1:20.57 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
333 |
1:22.83 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:09:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
391 |
1:18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
301 |
1:25.70 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
282 |
1:27.53 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
264 |
1:29.55 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.92 |
197 |
1:38.66 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
184 |
1:40.96 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
172 |
1:43.29 |
+24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
169 |
1:43.75 |
+25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Summer Jorgensen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.85 |
166 |
1:44.45 |
+25.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
150 |
1:47.90 |
+29.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.81 |
107 |
2:00.74 |
+42.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.30 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Norma Louise Lundgaard |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:09:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Rygsvømning Damer 1-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
202 |
1:37.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.84 |
191 |
1:39.68 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
189 |
1:39.98 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
183 |
1:41.05 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
167 |
1:44.31 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.90 |
141 |
1:50.20 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Thagesen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
139 |
1:50.73 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
132 |
1:52.55 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.84 |
122 |
1:55.75 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
119 |
1:56.69 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
111 |
1:59.33 |
+21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
111 |
1:59.46 |
+21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.83 |
96 |
2:05.21 |
+27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Henningsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Feline Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Fay Wichmann |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:09:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-05-2022 17:17.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2022 to 29. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 19-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
652 |
59.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:21:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
408 |
1:09.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oswald Lindquist |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:21:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
513 |
1:04.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
440 |
1:08.13 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
419 |
1:09.28 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.87 |
349 |
1:13.62 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
310 |
1:16.54 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
288 |
1:18.45 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.85 |
271 |
1:20.11 |
+15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:21:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.89 |
334 |
1:14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
275 |
1:19.65 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
235 |
1:23.96 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Gamborg-Nielsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
233 |
1:24.23 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
212 |
1:26.84 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.84 |
198 |
1:28.86 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
194 |
1:29.56 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ming Qi |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
187 |
1:30.56 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
187 |
1:30.63 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Harboe |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
180 |
1:31.68 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.94 |
179 |
1:31.99 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luca Storm |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
137 |
1:40.42 |
+25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
91 |
1:54.98 |
+40.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:21:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
146 |
1:38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.88 |
117 |
1:45.83 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
114 |
1:46.90 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Morales |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
97 |
1:52.78 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
95 |
1:53.51 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl-Philip Nylandsted |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:21:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-05-2022 17:27.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2022 to 29. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
387 |
3:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
381 |
3:11.57 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:31:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
322 |
3:22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
290 |
3:29.70 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
271 |
3:34.58 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:31:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Brystsvømning Damer 1-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
181 |
4:05.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
149 |
4:21.87 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
127 |
4:35.86 |
+30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:31:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-05-2022 17:36.16 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2022 to 29. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
448 |
2:44.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
377 |
2:54.45 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
330 |
3:02.50 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:41:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
215 |
3:30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
212 |
3:31.33 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
160 |
3:52.18 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
158 |
3:53.26 |
+22.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Erik Hansen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
145 |
3:59.93 |
+29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luca Storm |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
112 |
4:20.92 |
+50.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:41:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor Lausten |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
122 |
4:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
121 |
4:14.88 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
89 |
4:42.15 |
+27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 17:41:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-05-2022 17:45.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2022 to 29. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 400m Frisvømning Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
441 |
5:10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:02:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 400m Frisvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
541 |
4:50.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
517 |
4:54.52 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
493 |
4:59.28 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
406 |
5:19.08 |
+28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
401 |
5:20.54 |
+30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:02:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 400m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
473 |
5:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:02:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 400m Frisvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
270 |
6:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
253 |
6:13.44 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
172 |
7:05.04 |
+59.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
168 |
7:07.86 |
+1:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:02:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 400m Frisvømning Damer 1-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
200 |
6:43.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
192 |
6:49.53 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
152 |
7:22.37 |
+38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:02:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-05-2022 18:13.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2022 to 29. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
603 |
4:20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
555 |
4:27.64 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:16:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
479 |
4:41.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
369 |
5:06.66 |
+25.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
340 |
5:15.25 |
+34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:16:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
267 |
5:41.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
234 |
5:57.04 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ming Qi |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
202 |
6:14.67 |
+33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
112 |
7:35.82 |
+1:54.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:16:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
115 |
7:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl-Philip Nylandsted |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:16:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-05-2022 18:19.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2022 to 29. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
518 |
1:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Augustinus |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
483 |
1:05.89 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
431 |
1:08.43 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:28:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
525 |
1:04.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:28:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
446 |
1:07.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
441 |
1:07.90 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
404 |
1:09.92 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
381 |
1:11.32 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
359 |
1:12.74 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
353 |
1:13.15 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:28:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
419 |
1:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
314 |
1:16.03 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
255 |
1:21.46 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Drescher |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
225 |
1:24.99 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
206 |
1:27.52 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
182 |
1:31.15 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Summer Jorgensen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
160 |
1:35.25 |
+26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Norma Louise Lundgaard |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:28:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 1-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
177 |
1:32.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
168 |
1:33.64 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
157 |
1:35.82 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Thagesen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
136 |
1:40.34 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
133 |
1:41.27 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isolde Viola Hempel |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
126 |
1:42.99 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
126 |
1:43.04 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
117 |
1:45.56 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
114 |
1:46.47 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
103 |
1:50.00 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
93 |
1:53.78 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
90 |
1:55.20 |
+23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
88 |
1:56.23 |
+24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
74 |
2:03.03 |
+30.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Henningsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Feline Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Fay Wichmann |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:28:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-05-2022 18:30.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2022 to 29. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer 19-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
|
710 |
52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
Gentofte Svømme Klub |
|
620 |
55.01 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Emil Lønborg |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
|
590 |
55.90 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer Weiss |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
|
589 |
55.94 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Dessau |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
|
451 |
1:01.15 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:42:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
580 |
56.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Birn-Bringgaard |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
478 |
59.97 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
428 |
1:02.21 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
418 |
1:02.69 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oswald Lindquist |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:42:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
503 |
58.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
474 |
1:00.13 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
464 |
1:00.56 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
439 |
1:01.68 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
436 |
1:01.84 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
384 |
1:04.49 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
363 |
1:05.75 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
317 |
1:08.75 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:42:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
351 |
1:06.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Gamborg-Nielsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
314 |
1:08.99 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
287 |
1:11.06 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
237 |
1:15.77 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
194 |
1:20.92 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Harboe |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
189 |
1:21.61 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
178 |
1:23.24 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
177 |
1:23.42 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Erik Hansen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
134 |
1:31.49 |
+25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:42:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl-Philip Nylandsted |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
143 |
1:29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
134 |
1:31.48 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
121 |
1:34.74 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Robinson |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
107 |
1:38.80 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix W. Takla |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
100 |
1:40.98 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theodor Lausten |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
92 |
1:43.57 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
85 |
1:46.66 |
+17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Morales |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
81 |
1:48.10 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
70 |
1:53.29 |
+23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Richter |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:42:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-05-2022 18:50.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2022 to 29. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
585 |
32.25 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
480 |
34.45 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Augustinus |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
456 |
35.04 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viola Demuth Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
408 |
36.36 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:59:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer 15-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.82 |
485 |
34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.84 |
458 |
34.99 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna E.E. Balle |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
450 |
35.20 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
448 |
35.24 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
447 |
35.28 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
437 |
35.53 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
410 |
36.30 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amélie Barrios Kaaberbøl |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Heurlin Lunding |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:59:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.62 |
491 |
34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
414 |
36.19 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
398 |
36.67 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Toft |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
392 |
36.86 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.88 |
371 |
37.54 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ingrid Kaas Permin |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
367 |
37.68 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
365 |
37.75 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
328 |
39.12 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julie Jakobsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.88 |
215 |
45.02 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marica Peulicke Olesen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
200 |
46.11 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elena Gavana |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malou Voigt |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:59:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Smilla Stavnsbjerg Frederiksen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.73 |
401 |
36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
348 |
38.35 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.84 |
297 |
40.40 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
275 |
41.48 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
272 |
41.63 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
268 |
41.82 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Maria Schønnemann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.88 |
221 |
44.56 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.83 |
186 |
47.23 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
185 |
47.31 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Klepsch |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.82 |
183 |
47.47 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Enna Gonzalez-Folic |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.60 |
169 |
48.74 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
162 |
49.40 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Klara Grundy |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
144 |
51.36 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Summer Jorgensen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.93 |
140 |
51.85 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.84 |
113 |
55.75 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rojan Parvane |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
111 |
56.04 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elisabeth Schilder-Vaughan |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
62 |
1:08.05 |
+31.47 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Veronika Wienberg Sørensen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.82 |
56 |
1:10.30 |
+33.72 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Norma Louise Lundgaard |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Woznica |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:59:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer 1-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
213 |
45.12 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
209 |
45.46 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Thagesen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.94 |
193 |
46.66 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Ingemann Andersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.84 |
193 |
46.67 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
185 |
47.33 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilia Castelli |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
182 |
47.58 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.60 |
167 |
48.93 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.97 |
141 |
51.78 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isolde Viola Hempel |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.75 |
136 |
52.36 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lea Kirsten Barchard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.90 |
133 |
52.74 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
129 |
53.36 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
127 |
53.66 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
117 |
55.01 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.59 |
115 |
55.43 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
115 |
55.47 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.82 |
113 |
55.66 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rose Balle Schou |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.85 |
111 |
56.09 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.83 |
106 |
56.98 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.82 |
100 |
58.06 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Henningsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Feline Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Fay Wichmann |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 18:59:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-05-2022 19:02.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2022 to 29. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer 19-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
614 |
27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 19:13:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
612 |
28.03 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
516 |
29.67 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Rybak-Andersen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
485 |
30.29 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
411 |
32.01 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.77 |
293 |
35.83 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oswald Lindquist |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 19:13:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
542 |
29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
502 |
29.93 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
429 |
31.54 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
387 |
32.64 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
356 |
33.58 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.86 |
334 |
34.29 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
316 |
34.94 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.91 |
313 |
35.03 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.81 |
287 |
36.06 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
268 |
36.88 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.84 |
259 |
37.32 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asbjørn Stenuum Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.89 |
256 |
37.46 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 19:13:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor Lindhardt Delbing |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.81 |
349 |
33.80 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Raahauge Jensen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.67 |
265 |
37.01 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.85 |
258 |
37.34 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
222 |
39.29 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Gamborg-Nielsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.64 |
220 |
39.39 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.70 |
208 |
40.12 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ming Qi |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
200 |
40.64 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
197 |
40.84 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Bertram Hjortshøj |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
196 |
40.96 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
186 |
41.62 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Mollerup |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
162 |
43.59 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonas Frahm-Falkenberg |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.82 |
162 |
43.63 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Harboe |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
161 |
43.69 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Luca Storm |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.76 |
135 |
46.39 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sebastian Erik Hansen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
109 |
49.77 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laurids Egtved Eichel |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
94 |
52.34 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cristiano Baiutti |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.84 |
90 |
52.96 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Strauss |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 19:13:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.56 |
153 |
44.43 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Marius Hansen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.82 |
120 |
48.22 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl-Philip Nylandsted |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.84 |
116 |
48.79 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theodor Lausten |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
110 |
49.67 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.87 |
108 |
49.87 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
108 |
49.89 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.82 |
91 |
52.76 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Robinson |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.98 |
90 |
53.00 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
David Morales |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
89 |
53.13 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Sommer-Nisgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
83 |
54.37 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felix W. Takla |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.84 |
80 |
55.01 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.79 |
78 |
55.68 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathias Claussen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.55 |
75 |
56.19 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Patrick Finlay |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
73 |
56.77 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jakob Grundy |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.80 |
59 |
1:00.97 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tor McDonald |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.90 |
46 |
1:06.42 |
+21.99 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Richter |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ludvig Aarup |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 19:13:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-05-2022 19:21.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2022 to 29. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Frisvømning Damer 20 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
|
825 |
25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-05-2022 16:41:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-05-2022 16:46.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|