Results for Thygesen Textile Group MidsommerCup 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thygesen Textile Group- Midsommecup 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Ikast Svømmecenter |
Arrangør |
Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. jun 2022 to 12. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Butterfly Herrer Årg. 2005 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
598 |
2:08.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
387 |
2:28.42 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ejnar Truelsen |
2002 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
335 |
2:35.73 |
+27.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.79 |
236 |
2:54.95 |
+46.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Andersen |
2000 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.76 |
177 |
3:12.66 |
+1:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:44:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Butterfly Herrer Årg. 2006 -2007 - Final |
|
|
Sponsor |
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johannes Jervidalo |
2006 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
+0.74 |
395 |
2:27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marius Lund Bendixen |
2007 |
Skanderborg Svømmeklub |
+0.66 |
383 |
2:28.96 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
264 |
2:48.56 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.79 |
216 |
3:00.22 |
+32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.83 |
158 |
3:20.02 |
+52.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl Emil Stæhr Lose |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.65 |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Poulsen |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:44:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Butterfly Herrer Årg. 2008 -2009 - Final |
|
|
Sponsor |
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.75 |
400 |
2:26.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
373 |
2:30.25 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Halle |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.73 |
245 |
2:52.87 |
+26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annas Sallam |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.73 |
244 |
2:53.20 |
+26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Hother Jensen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
169 |
3:15.70 |
+48.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Schumann Thrane |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.93 |
137 |
3:29.58 |
+1:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.61 |
127 |
3:34.90 |
+1:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.90 |
79 |
4:11.56 |
+1:44.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:44:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 200m Butterfly Herrer Årg. 2010 -2011 - Final |
|
|
Sponsor |
Thygesen Textile Group |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.88 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
ikke synk. bevægelse sto |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-06-2022 15:44:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-06-2022 16:01.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Ikast Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|