Resultat för Farum Cup 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag B-Flght
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Farum Svømmehal |
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. jun 2022 to 5. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 316, 100m Rygsvømning Herrer - Gr. 3+4 14-15 år - Indledende |
|
|
FarumCu |
56.20 |
|
|
|
Magnus Jakupsson |
1994 |
Farum Svømmeklub (ISL) |
Farum (DEN) |
06-05-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.75 |
481 |
1:06.17 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.59 |
448 |
1:07.75 |
+1.58 |
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian K Olesen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.74 |
396 |
1:10.59 |
+4.42 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.65 |
386 |
1:11.19 |
+5.02 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
384 |
1:11.33 |
+5.16 |
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lucas Korger |
2007 |
Sigma Swim Allerød |
+0.67 |
343 |
1:14.07 |
+7.90 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nikolaj Assentoft Brandt |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.75 |
330 |
1:14.96 |
+8.79 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Bendixen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.89 |
327 |
1:15.23 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
326 |
1:15.29 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.81 |
291 |
1:18.23 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.64 |
276 |
1:19.55 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.72 |
276 |
1:19.56 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anton Kasten |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
264 |
1:20.80 |
+14.63 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lukas Højfeldt |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.77 |
255 |
1:21.66 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.61 |
251 |
1:22.16 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anders Koch Jensen |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
+0.80 |
250 |
1:22.30 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jacob Hwaiz |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.65 |
247 |
1:22.54 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-06-2022 14:09:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 316, 100m Rygsvømning Herrer - Gr. 3+4 13 og yngre - Indledende |
|
|
FarumCu |
56.20 |
|
|
|
Magnus Jakupsson |
1994 |
Farum Svømmeklub (ISL) |
Farum (DEN) |
06-05-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
398 |
1:10.44 |
|
|
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
382 |
1:11.44 |
+1.00 |
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.59 |
323 |
1:15.52 |
+5.08 |
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
312 |
1:16.41 |
+5.97 |
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
307 |
1:16.81 |
+6.37 |
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.65 |
269 |
1:20.30 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.85 |
265 |
1:20.68 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.65 |
256 |
1:21.64 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.71 |
244 |
1:22.88 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
225 |
1:25.17 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
222 |
1:25.52 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
200 |
1:28.65 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.70 |
185 |
1:30.96 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Storm Raagefelt |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.73 |
161 |
1:35.18 |
+24.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elias Hoe Bertelsen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.72 |
158 |
1:35.72 |
+25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tjalfe Claridge |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.64 |
127 |
1:43.15 |
+32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jakob Bay |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
115 |
1:46.40 |
+35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nikolas Valdemar Rasmussen |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.82 |
114 |
1:46.72 |
+36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jonas Xiaoyan Liu |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.81 |
112 |
1:47.45 |
+37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frederik Hald |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
101 |
1:51.02 |
+40.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ludvig Kragh |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
100 |
1:51.36 |
+40.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Simon Hammershaimb |
2011 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
97 |
1:52.81 |
+42.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mads Skovsgaard Salling |
2013 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.74 |
87 |
1:57.00 |
+46.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Victor Liberkind Christensen |
2010 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.74 |
85 |
1:57.83 |
+47.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alexander Ross |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.78 |
72 |
2:04.28 |
+53.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hannibal Sejr Jensen |
2012 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-06-2022 14:09:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-06-2022 16:28.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|