Results for Farum Cup 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag A-Flight
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Farum Svømmehal |
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. jun 2022 to 5. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 305, 100m Butterfly Damer - Gr. 3+4 13-14 år - Indledende |
|
|
FarumCu |
1:00.20 |
|
|
|
Kathrine Holm Sørensen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub (DE |
Farum (DEN) |
05-05-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kobbernagel |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
438 |
1:13.03 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke M. Rasmussen |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
422 |
1:13.94 |
+0.91 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Flach |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
413 |
1:14.45 |
+1.42 |
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thorey Margret Magnusdottir |
2009 |
Sunddeild Breidabliks |
|
411 |
1:14.58 |
+1.55 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
405 |
1:14.93 |
+1.90 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
393 |
1:15.73 |
+2.70 |
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
387 |
1:16.09 |
+3.06 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Petrea Asferg Larsson |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
362 |
1:17.79 |
+4.76 |
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
361 |
1:17.90 |
+4.87 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cornelia Matthesen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
331 |
1:20.18 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma Gottorp Sørensen |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
324 |
1:20.70 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
322 |
1:20.94 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
317 |
1:21.34 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maddie Evers Kokholm |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
312 |
1:21.74 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
312 |
1:21.76 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
291 |
1:23.69 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
224 |
1:31.29 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
165 |
1:41.01 |
+27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lucca Lundemoes |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
153 |
1:43.59 |
+30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Melani Jesse |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
|
144 |
1:45.80 |
+32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 14:23:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 305, 100m Butterfly Damer - Gr. 3+4 12 og yngre - Indledende |
|
|
FarumCu |
1:00.20 |
|
|
|
Kathrine Holm Sørensen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub (DE |
Farum (DEN) |
05-05-2013 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
305 |
1:22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
239 |
1:29.32 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marina Lund |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
196 |
1:35.43 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2022 14:23:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2022 14:48.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|