Results for Hela-uinnit
Below are all results from the competition shown by session.
Aamujakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Impivaaran uimahalli |
Järjestäjä: |
Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry ja Aurajo |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
26 05 2022 - 26 05 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Selkäuinti Miehet, P16 Sarja P16 - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Vikingline |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Romeo Manner |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.77 |
413 |
2:30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
400 |
2:31.89 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matias Saarinen |
2006 |
Salon Uimarit |
+0.64 |
387 |
2:33.57 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.69 |
386 |
2:33.68 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.88 |
344 |
2:39.63 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Roope Piironen |
2007 |
Loimaan Uimaseura |
+0.74 |
343 |
2:39.85 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
342 |
2:39.96 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
341 |
2:40.12 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Linde |
2007 |
Åbo Simklubb |
+0.75 |
317 |
2:44.06 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.80 |
314 |
2:44.49 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Taavi Tedresaar |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
313 |
2:44.77 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jan Virransuo |
2008 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.66 |
300 |
2:47.01 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wili Sauhula |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.84 |
274 |
2:52.27 |
+21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eetu Ääri |
2010 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.59 |
266 |
2:53.92 |
+23.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Veeti Tuulensuu |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.62 |
255 |
2:56.49 |
+26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Arttu Kaskimies |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.69 |
224 |
3:04.05 |
+33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.5.2022 15.09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Selkäuinti Miehet, P16 Sarja Miehet - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Vikingline |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ajjuub Ezzat |
2005 |
Aurajoen Uinti Ry |
+0.59 |
630 |
2:10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aku Kaila |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
618 |
2:11.38 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarni Linderborg |
2005 |
Åbo Simklubb |
+0.73 |
410 |
2:30.55 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.5.2022 15.09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-05-2022 15.09.34 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Aurajoen Uinti Ry |
|
|
|
|
|
|