Resultater for Holbæk Børne- og årgangscup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holbæk børne- og årgangscup
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Holbæk Sportsby |
Arrangør |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
7. maj 2022 to 7. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Juel Kraft |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.66 |
|
39.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 5/7/2022 11:31:08 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Pedersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.95 |
|
35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Loui Petersen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.89 |
|
40.13 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 5/7/2022 11:31:08 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.92 |
|
36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.88 |
|
37.89 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.82 |
|
40.45 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tjalfe Antilles |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.75 |
|
45.11 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Christiansen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.83 |
|
47.96 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 5/7/2022 11:31:08 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
|
39.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Georg Jørgensen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.81 |
|
40.42 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Galberg-Lund |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.62 |
|
42.44 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
|
47.26 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.86 |
|
48.03 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.85 |
|
49.19 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Paustian |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
51.67 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 5/7/2022 11:31:08 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Fjord Kristensen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.71 |
|
48.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Højgaard Andersen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
|
51.91 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Dahlgaard Stokholm |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.76 |
|
55.48 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Sønderup |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.86 |
|
1:01.30 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Sukkot |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.84 |
|
1:05.57 |
+16.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 5/7/2022 11:31:08 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer 10 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Jensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.83 |
|
1:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Lytje |
2013 |
Albertslund IF |
+0.81 |
|
1:04.06 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 5/7/2022 11:31:08 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 11:33.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|