Resultater for Hillerød Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag kl. 9.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer 16-33 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Kühnell |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.64 |
514 |
1:00.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.41 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolaj Assentoft Brandt |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.76 |
312 |
1:11.24 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.56 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christopher Perplies Nielsen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.99 |
218 |
1:20.21 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.97 |
(-6.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Holbøll Danquart |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.70 |
209 |
1:21.42 |
+21.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.56 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 11:57:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.71 |
344 |
1:08.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.68 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Kammer |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.78 |
295 |
1:12.56 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.37 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Kempel Laursen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.68 |
278 |
1:14.03 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.55 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Nyborg Nielsen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.73 |
195 |
1:23.34 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.68 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 11:57:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.80 |
171 |
1:27.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.57 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Skov |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.71 |
124 |
1:36.71 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.73 |
(-10.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
119 |
1:38.24 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.13 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Micas Andersen |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.87 |
114 |
1:39.42 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-20.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Bendtsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.76 |
95 |
1:45.65 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.92 |
(+4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emias Haupt Poulsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.86 |
53 |
2:08.37 |
+41.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.05 |
(+5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Willum Bech |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.99 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 11:57:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Rygsvømning Herrer 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tjalfe Claridge |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.67 |
112 |
1:40.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.75 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Skab |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
+0.70 |
83 |
1:50.53 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.60 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Lund Nielsen |
2013 |
Næstved Svømmeklub |
+0.57 |
78 |
1:52.86 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Teodor Foksanivic-Miloradovic |
2013 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.66 |
41 |
2:19.18 |
+38.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.27 |
(+8.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-09-2022 11:57:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-09-2022 12:04.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|