Results for Hillerød Cup 2022
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag kl. 9.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Hillerød Svømmehal |
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2022 to 25. sep 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer 16-33 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
|
640 |
1:04.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.48 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
455 |
1:11.93 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.78 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Scott Foged |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
444 |
1:12.54 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.11 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Rask |
2006 |
Kalundborg SK |
|
441 |
1:12.66 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.40 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram Olesen |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
431 |
1:13.23 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.20 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Gram Peters |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
429 |
1:13.37 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.19 |
(+4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicklas Kolt Købsted |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
418 |
1:13.97 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.44 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolaj Assentoft Brandt |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
416 |
1:14.10 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.02 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
376 |
1:16.62 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.60 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thorbjørn Jari Ikkala |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
374 |
1:16.80 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.61 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lasse S. Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
349 |
1:18.53 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.74 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikkel Rasmussen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
323 |
1:20.64 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.98 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lauritz Viborg Husum |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
280 |
1:24.55 |
+20.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.72 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nicolai Preben-Andersen |
2007 |
Værløse Svømmeklub |
|
237 |
1:29.33 |
+25.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.88 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christopher Perplies Nielsen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
207 |
1:33.53 |
+29.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.94 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Otto Holbøll Danquart |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
190 |
1:36.22 |
+32.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.51 |
(-5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:23:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Foged |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
|
416 |
1:14.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.57 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Øster Boisen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
300 |
1:22.63 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.63 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Groth |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
283 |
1:24.20 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.58 |
(-7.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Kempel Laursen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
276 |
1:24.91 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.31 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sander Y Hansen |
2009 |
Kalundborg SK |
|
253 |
1:27.40 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.64 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Kühl |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
213 |
1:32.65 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.13 |
(+5.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian S. Sørensen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
183 |
1:37.37 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.52 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:23:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Rasmussen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
210 |
1:33.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.27 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christoffer Midtgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
181 |
1:37.75 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.76 |
(-13.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
156 |
1:42.78 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.63 |
(-5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Kristensen |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
137 |
1:47.31 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.46 |
(-11.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Willum Bech |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
129 |
1:49.36 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+19.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Kijne |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
111 |
1:55.12 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.79 |
(-9.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:23:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Hansen |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
186 |
1:36.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.26 |
(-6.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-09-2022 13:23:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-09-2022 13:24.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|