Tulokset Prisma-Uinnit 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Urheilupuiston uimahalli |
Järjestäjä: |
Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
10 04 2022 - 10 04 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Selkäuinti T11, 13, N 14 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tinka Tamminen |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.97 |
|
33.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.68 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tiinu Tamminen |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.81 |
|
34.46 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.59 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmi Viherkoski |
2005 |
Kouvolan Uimarit |
+0.68 |
|
34.90 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.89 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ada Puranen |
2006 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.74 |
|
37.08 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.02 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Sarvilahti |
2008 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.66 |
|
39.62 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.23 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10.4.2022 12.13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Selkäuinti T11, 13, N 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juuli Salum |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.63 |
|
35.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.76 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aida Laukkanen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.71 |
|
37.87 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.98 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Suvi Sipari |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
+0.99 |
|
38.62 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.56 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annabel Salo |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.66 |
|
40.65 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.44 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mette Virtanen |
2009 |
Uimaseura Aquila |
+0.77 |
|
45.52 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.44 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Taru Tykkälä |
2010 |
Kouvolan Uimarit |
+1.01 |
|
54.19 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefina Mutku |
2010 |
Uimaseura Aquila |
+0.79 |
|
1:07.63 |
+31.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.73 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10.4.2022 12.13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Selkäuinti T11, 13, N 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenniina Juopperi |
2011 |
Kouvolan Uimarit |
+0.91 |
|
42.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.12 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Miloserdova |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.80 |
|
42.75 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.93 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Vlasova |
2011 |
Kouvolan Uimarit |
+0.89 |
|
47.69 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.00 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Meea Haapalainen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.88 |
|
49.43 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.57 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaisla Suomalainen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.86 |
|
51.96 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.98 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilja Holopainen |
2012 |
Kouvolan Uimarit |
+0.86 |
|
52.59 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.94 |
(-5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Karhunen |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.72 |
|
53.73 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.91 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siina Savolainen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.77 |
|
54.94 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.64 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rimma Shmakova |
2011 |
Kouvolan Uimarit |
+0.79 |
|
55.45 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.75 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iina Ekman |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.71 |
|
59.31 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.56 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Vesterinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.87 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10.4.2022 12.13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-04-2022 12.14.12 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Kouvolan Uimarit |
|
|
|
|
|
|