Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 800m Frisim Damer 15 och yngre - Final |
|
|
|
9:21.63 |
|
|
|
Tiffani Segerbrand |
|
Simklubben Neptun (SWE |
Järfälla |
2019-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
|
9:54.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
10:18.75 |
+24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
|
10:27.08 |
+33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
+0.79 |
|
10:31.37 |
+37.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
10:41.05 |
+47.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
|
10:47.27 |
+53.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise Löfström |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
10:47.42 |
+53.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thea Lindberg Emilsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.63 |
|
10:49.19 |
+55.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
10:51.20 |
+57.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
11:04.42 |
+1:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
11:16.89 |
+1:22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
11:18.32 |
+1:24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
+0.77 |
|
11:28.93 |
+1:34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-08 18:53:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 800m Frisim Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
9:21.63 |
|
|
|
Tiffani Segerbrand |
|
Simklubben Neptun (SWE |
Järfälla |
2019-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
9:48.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
+0.34 |
|
9:56.36 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Danderyd Simklubb |
+0.62 |
|
10:48.18 |
+59.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
10:55.34 |
+1:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-08 18:53:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 800m Frisim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
9:21.63 |
|
|
|
Tiffani Segerbrand |
|
Simklubben Neptun (SWE |
Järfälla |
2019-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
10:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
|
10:20.32 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyra Öhlin |
2004 |
SK Triton |
+0.64 |
|
10:33.72 |
+26.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-08 18:53:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-08 18:54:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar 15 och yngre - Final |
|
|
|
8:26.13 |
|
|
|
Robin Hanson |
2001 |
Spårvägen Simförening (S |
Järfällabadet (SWE) |
2020-02-14 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Siljekvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
10:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
10:26.59 |
+21.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-08 19:13:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
|
8:26.13 |
|
|
|
Robin Hanson |
2001 |
Spårvägen Simförening (S |
Järfällabadet (SWE) |
2020-02-14 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Bönnemark |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
9:14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Wirelius |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
|
9:32.76 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Omberg |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
+0.61 |
|
9:38.43 |
+23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Love Sigfelt |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.77 |
|
9:48.36 |
+33.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
10:19.67 |
+1:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nathanael Alexanderson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
10:37.94 |
+1:23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Svensson |
2006 |
Upplands-Bro Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-08 19:13:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
8:26.13 |
|
|
|
Robin Hanson |
2001 |
Spårvägen Simförening (S |
Järfällabadet (SWE) |
2020-02-14 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
|
9:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.59 |
|
9:22.31 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.56 |
|
9:22.59 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
9:39.78 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyd Simklubb |
+0.79 |
|
9:43.12 |
+26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.47 |
|
9:50.48 |
+33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jan Salentin |
2004 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.78 |
|
10:09.66 |
+52.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-08 19:13:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-08 19:14:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 1500m Frisim Damer 15 och yngre - Final |
|
|
|
17:20.14 |
|
|
|
Esther Rydbeck-Nordén |
|
Täby Sim (SWE) |
Järfälla |
2019-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Greta Sjögren |
2007 |
Motala Simsällskap |
+0.54 |
|
19:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
|
19:58.37 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amelie Jägemar |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
20:51.70 |
+1:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
21:02.16 |
+1:25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
22:01.33 |
+2:25.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
22:55.97 |
+3:19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-08 19:37:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 1500m Frisim Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
17:20.14 |
|
|
|
Esther Rydbeck-Nordén |
|
Täby Sim (SWE) |
Järfälla |
2019-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisa Kroon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
|
20:14.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-08 19:37:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 1500m Frisim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
17:20.14 |
|
|
|
Esther Rydbeck-Nordén |
|
Täby Sim (SWE) |
Järfälla |
2019-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
19:06.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-08 19:37:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-08 19:38:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 1500m Frisim Herrar 15 och yngre - Final |
|
|
|
16:15.42 |
|
|
|
Mattias Glenesk |
|
Simklubben Neptun (SWE |
Järfälla |
2019-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
17:50.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.59 |
|
18:01.98 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alejandro Rei Bacas Fujiki |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
19:47.19 |
+1:56.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Bang |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.64 |
|
20:02.17 |
+2:11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-08 19:58:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 1500m Frisim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
|
16:15.42 |
|
|
|
Mattias Glenesk |
|
Simklubben Neptun (SWE |
Järfälla |
2019-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.84 |
|
17:33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
|
18:00.50 |
+26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
19:06.87 |
+1:33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.52 |
|
19:25.69 |
+1:51.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-08 19:58:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 1500m Frisim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
16:15.42 |
|
|
|
Mattias Glenesk |
|
Simklubben Neptun (SWE |
Järfälla |
2019-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
17:54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-08 19:58:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-08 19:58:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 15 och yngre - Final |
|
|
|
32.14 |
|
|
Emelie Fast |
|
Södertörns Simsällskap (S |
Järfälla |
2019-02-16 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eline Finne |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.72 |
|
36.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Forsgren |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
|
36.51 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
|
36.73 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
36.73 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
|
36.87 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
+0.80 |
|
36.97 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Jörgensen |
2007 |
SK Triton |
+0.51 |
|
37.57 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.83 |
|
37.59 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
|
37.73 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
37.79 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
37.81 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
38.06 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
39.05 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iris Flykt-Rosén |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.51 |
|
39.12 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
|
39.22 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
39.23 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
+0.69 |
|
39.29 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
39.34 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
|
|
39.39 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
39.73 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
+0.52 |
|
39.74 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Olivia Strömberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
|
39.76 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.75 |
|
40.06 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
|
|
40.10 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julia Lundgren |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
|
40.15 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elvira Sjöblom Hallner |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.60 |
|
40.42 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Stella Rahm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.54 |
|
40.44 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Greta Bruzelius |
2008 |
Danderyd Simklubb |
+0.83 |
|
40.63 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Fanny Karls |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
40.72 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
40.75 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.63 |
|
40.76 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.53 |
|
41.16 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
|
41.20 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Isabel Behring |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.85 |
|
41.24 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Edith Forsell |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
41.28 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alicia Wallberg |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
41.56 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.73 |
|
41.58 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Amy Sterby |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.59 |
|
41.63 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
42.12 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
42.22 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Tyra Berglin |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
42.77 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyd Simklubb |
+0.83 |
|
43.02 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Tilde Furingsten |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
43.03 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Bianca Utgren |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
43.21 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Molly McKechnie |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.64 |
|
43.36 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.61 |
|
43.60 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Martha Hammes |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
43.91 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Jasmine Musaji |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
|
44.38 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
44.52 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Ella Hagström |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
44.80 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Felicia Tiippana-Henriksson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
+0.75 |
|
45.28 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Signe Sanneving |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
|
45.57 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
45.86 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Julia Figura |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
|
46.44 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Elsie Cooper |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
|
46.75 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Ebba Wellsmo Månsson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
46.99 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
47.13 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Eva Byman |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.76 |
|
47.47 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Caisa Karlsson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
|
47.70 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Wilma Söderqvist |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.52 |
|
49.88 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Lotta Lande |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
50.29 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Wilma Johem |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
+0.87 |
|
50.71 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Ronja Ahlén |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
51.17 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Elisia Witt Hjort |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.97 |
|
51.20 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Fabronia Nehme |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
52.60 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Moa Hansen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
+0.77 |
|
52.91 |
+16.45 |
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Rasah Bihbodzade |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.80 |
|
57.34 |
+20.88 |
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Tuba Caliskan |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:05.03 |
+28.57 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 09:15:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
32.14 |
|
|
Emelie Fast |
|
Södertörns Simsällskap (S |
Järfälla |
2019-02-16 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.60 |
|
34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
|
|
35.90 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.63 |
|
36.50 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
|
36.88 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.59 |
|
37.56 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
|
37.71 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Jacobsson |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.72 |
|
37.75 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
37.90 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
|
|
38.04 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyd Simklubb |
+0.65 |
|
38.76 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
40.39 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stella Mandorf |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.68 |
|
41.04 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.69 |
|
41.42 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Högqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
42.22 |
+7.88 |
|
SB7 |
|
|
|
|
15 |
|
Milou Rönnbro |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
46.63 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 09:15:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
32.14 |
|
|
Emelie Fast |
|
Södertörns Simsällskap (S |
Järfälla |
2019-02-16 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Lindberg |
1996 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
|
32.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ingrid Franks |
2003 |
Täby Sim |
+0.65 |
|
34.29 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.57 |
|
34.64 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Engla Ellbrant |
2004 |
Täby Sim |
|
|
34.77 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.71 |
|
35.03 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
|
35.21 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felicia Östlund |
2002 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
35.22 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
+0.76 |
|
35.76 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
35.87 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabelle Brodd |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.75 |
|
37.22 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victoria Flyman |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.73 |
|
37.64 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
37.66 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malin Ekstrand |
2002 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
37.95 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
39.09 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elin Lindqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
39.86 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elina Hellgren |
2004 |
Täby Sim |
+0.67 |
|
40.07 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliwia Lange |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
|
40.63 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 09:15:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-09 09:16:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar 15 och yngre - Final |
|
|
|
54.15 |
|
|
|
Jesper Jonsson |
|
Södertörns Simsällskap (S |
Järfälla |
2019-02-16 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.67 |
|
1:03.44 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Lindeberg |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:04.20 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
1:05.03 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
|
1:05.49 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
|
1:05.73 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Rundström |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
|
1:06.62 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Löf |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.67 |
|
1:07.07 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
+0.75 |
|
1:07.54 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Rehn |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
|
1:08.24 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonathan Granqvist |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:08.95 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
|
1:09.81 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:10.08 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nils Franzen |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.52 |
|
1:10.93 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alejandro Rei Bacas Fujiki |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
|
1:11.09 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anton Kamakin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:13.10 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Skantz |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
|
1:13.13 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Simon Siljekvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
|
1:13.29 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.80 |
|
1:14.27 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alexander Lindblom |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.64 |
|
1:15.40 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:15.48 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hugo Holmlund |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
|
1:17.10 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
|
1:17.48 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Algot Augustsson Spets |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:17.50 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Peter Oechtering |
2008 |
Danderyd Simklubb |
+0.75 |
|
1:18.28 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Christian Nylander Senke |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
|
1:20.85 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ian Kim |
2008 |
Danderyd Simklubb |
+0.60 |
|
1:21.11 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
|
1:22.22 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Axel Kallin |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:23.06 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.55 |
|
1:23.60 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Melvin Eriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:24.11 |
+21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:24.53 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
|
1:25.32 |
+22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Felix Bang |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.63 |
|
1:26.60 |
+23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Robin Andersson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:29.72 |
+27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Nicola Ponzio |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:30.95 |
+28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 09:31:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
|
54.15 |
|
|
|
Jesper Jonsson |
|
Södertörns Simsällskap (S |
Järfälla |
2019-02-16 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
58.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Borg |
2005 |
SK Triton |
|
|
1:01.49 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:02.36 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.61 |
|
1:04.01 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Ullstrand |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.66 |
|
1:04.54 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
|
1:04.66 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:04.83 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jens Magnusson |
2005 |
SK Triton |
+0.71 |
|
1:04.99 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
|
1:05.25 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elijas Eriksson |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:05.55 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maxim Jelagin |
2005 |
Lidingö Simklubb |
+0.72 |
|
1:06.04 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ludwig Skantz |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
+0.65 |
|
1:06.11 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Harper |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
+0.72 |
|
1:07.29 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.75 |
|
1:07.67 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:08.00 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Trindade |
2006 |
Lidingö Simklubb |
+0.65 |
|
1:08.07 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:08.39 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:09.06 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emil Alsered Fällman |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
|
1:09.84 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tee Thern |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:10.40 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.77 |
|
1:11.87 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.75 |
|
1:12.80 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Troy Eriksson |
2006 |
Motala Simsällskap |
|
|
1:13.50 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nathanael Alexanderson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:21.13 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
|
1:24.26 |
+25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hampus Glanshed |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:24.91 |
+26.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.63 |
|
1:28.23 |
+29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christopher Brown |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 09:31:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
54.15 |
|
|
|
Jesper Jonsson |
|
Södertörns Simsällskap (S |
Järfälla |
2019-02-16 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Rasmuson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
59.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Leifsen |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
|
59.59 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
|
1:00.72 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
|
1:01.02 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:01.87 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Karell |
2003 |
Täby Sim |
+0.61 |
|
1:02.23 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
|
1:02.64 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.72 |
|
1:02.69 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Edvin Karlsson |
2004 |
Motala Simsällskap |
|
|
1:04.10 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Linus Thörn |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
|
1:04.30 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Olausson |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.62 |
|
1:05.46 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.69 |
|
1:05.66 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
1:05.89 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
|
1:06.03 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Bilal Mustefa |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:10.53 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albin Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Kjellberg |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 09:31:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-09 09:32:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Frisim Damer 15 och yngre - Final |
|
|
|
58.21 |
|
|
|
Gloria Muzito |
2002 |
Njurunda Simsällskap (S |
Järfällabadet (SWE) |
2020-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stella Svensson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
|
1:03.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
|
1:03.27 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.67 |
|
1:03.37 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:04.00 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
+0.77 |
|
1:04.38 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.37 |
|
1:04.48 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:04.67 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:05.01 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Jörgensen |
2007 |
SK Triton |
|
|
1:05.13 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
|
1:05.17 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
|
1:05.55 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nadja Travar |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:05.58 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
+0.65 |
|
1:05.66 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
|
1:05.93 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thea Lindberg Emilsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:05.99 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Juni D. Linder |
2008 |
Simklubben Ägir |
+0.71 |
|
1:06.16 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Delara Ronquist |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.54 |
|
1:06.27 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Greta Sjögren |
2007 |
Motala Simsällskap |
|
|
1:06.65 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Filippa Andersson-Lundin |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:06.81 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Louise Löfström |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:07.00 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyd Simklubb |
+0.84 |
|
1:07.27 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Edith Nyman |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:07.44 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:07.61 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
|
1:07.71 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:07.78 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:07.80 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frida Forsmark |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
|
1:07.91 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Molly Brodd |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:08.04 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Viktoria Milic |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.70 |
|
1:08.18 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
|
1:08.25 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Leia Bergling |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.63 |
|
1:08.49 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:09.03 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Vanja Ramm-Ericson |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
|
1:09.04 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alicia Dahlberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.85 |
|
1:09.17 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emilia Säther |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.83 |
|
1:09.41 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:09.64 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.64 |
|
1:09.65 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Agnes Harlin Emanuelson |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.50 |
|
1:09.79 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:09.86 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
1:10.05 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Amelie Jägemar |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:10.26 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.71 |
|
1:10.69 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
|
1:10.91 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Liv Nyman |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
|
1:11.03 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Wilma Söderqvist |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.71 |
|
1:11.17 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Adella Nordin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:11.20 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
|
1:11.22 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=48 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
1:11.23 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=48 |
|
Jonna Klasén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.74 |
|
1:11.23 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Tyra Berglin |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.72 |
|
1:11.24 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Edith Forsell |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:11.32 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
+0.72 |
|
1:11.46 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Alicia Wallberg |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
1:11.50 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Tilde Furingsten |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:12.26 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
+0.73 |
|
1:12.33 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:12.35 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Elsa Sjöblom Sterne |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:12.43 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:12.46 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
|
1:12.73 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=60 |
|
Louise Axland |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
|
1:12.89 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=60 |
|
Isabel Behring |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:12.89 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Ester Fritzson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
|
1:13.02 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Lottie Berglind |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:13.03 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Agnes Bergqvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
|
1:13.29 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Lovis Carltoft |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
1:13.35 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
|
1:13.36 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Greta Bruzelius |
2008 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:13.85 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Wilma Sundberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:14.01 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:14.20 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Leila Georgsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.70 |
|
1:14.30 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Stella Rahm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:14.49 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Elsie Cooper |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
|
1:14.57 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Olivia Jakobs Hanefors |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.57 |
|
1:14.92 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
|
1:15.30 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Emmy Skånstad Fant |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:15.57 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=76 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.79 |
|
1:15.93 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=76 |
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
|
1:15.93 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Elin Storell |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:16.15 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Hedvig Lindegren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.65 |
|
1:16.24 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Emmy Mattsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
1:16.96 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Tea Orneman |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:17.18 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
|
Matilda Ireby |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
+0.79 |
|
1:17.58 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
83 |
|
Moa Frejd |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:17.95 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
84 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
1:18.19 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
85 |
|
Ebba Wellsmo Månsson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:18.78 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
86 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:19.18 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
87 |
|
Ellen Johansson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:20.97 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
88 |
|
Elisia Witt Hjort |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:21.19 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
89 |
|
Rasah Bihbodzade |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.81 |
|
1:22.89 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
90 |
|
Caisa Karlsson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:25.07 |
+21.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
91 |
|
Felicia Tiippana-Henriksson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
+0.69 |
|
1:25.98 |
+22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
92 |
|
Ronja Ahlén |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.61 |
|
1:27.07 |
+23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
93 |
|
Julia Figura |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:28.35 |
+25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
94 |
|
Moa Hansen |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
+0.77 |
|
1:29.22 |
+26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
95 |
|
Tilda Petruson |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
+0.73 |
|
1:30.10 |
+26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
96 |
|
Wilma Johem |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:32.25 |
+29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
97 |
|
Fabronia Nehme |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:35.65 |
+32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
98 |
|
Tuba Caliskan |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:37.99 |
+34.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Björkholm |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.41 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Eklöf Jungwallius |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.46 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Sundström Curstedt |
2008 |
Danderyd Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 10:01:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Frisim Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
58.21 |
|
|
|
Gloria Muzito |
2002 |
Njurunda Simsällskap (S |
Järfällabadet (SWE) |
2020-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Wallberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
|
1:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
+0.75 |
|
1:02.37 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:02.54 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:02.61 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:03.33 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Sundholm |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:03.99 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.68 |
|
1:04.39 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
1:04.50 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:04.54 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
+0.69 |
|
1:04.62 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.78 |
|
1:04.67 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
|
1:05.92 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:06.20 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:06.26 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
|
1:06.64 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frida Steen |
2005 |
Täby Sim |
+0.73 |
|
1:06.81 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:06.84 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Ericsson |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.68 |
|
1:07.03 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:07.72 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:08.17 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:08.19 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
|
1:08.42 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.80 |
|
1:08.59 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Matilda Bergström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:08.93 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Nobrant |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:09.10 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Agnes Arver |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:09.27 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Amanda Pålsson |
2005 |
SK Triton |
+0.79 |
|
1:11.94 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Clara Högqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:13.76 |
+11.90 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
1:14.85 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Milou Rönnbro |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.78 |
|
1:17.06 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Maja Andersson |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
+0.82 |
|
1:17.36 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 10:01:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Frisim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
58.21 |
|
|
|
Gloria Muzito |
2002 |
Njurunda Simsällskap (S |
Järfällabadet (SWE) |
2020-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
|
1:00.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.64 |
|
1:00.70 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Lundgren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:00.83 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.82 |
|
1:01.25 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilma Brolund |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:01.73 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
|
1:01.78 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Bergh |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:01.79 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Blomliden |
2004 |
SK Triton |
|
|
1:01.88 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Louise Hertegren |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.56 |
|
1:02.03 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:02.03 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amanda Nilsson |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
|
1:02.76 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
+0.72 |
|
1:02.82 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
+0.65 |
|
1:03.22 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:03.56 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:04.05 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
1:05.38 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:05.41 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Victoria Flyman |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:05.73 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.74 |
|
1:05.91 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
1:06.01 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ingrid Franks |
2003 |
Täby Sim |
|
|
1:06.80 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tyra Öhlin |
2004 |
SK Triton |
|
|
1:07.54 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:07.62 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
|
1:07.69 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emelie Bergvall |
2003 |
Täby Sim |
+0.55 |
|
1:08.87 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 10:01:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-09 10:01:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 400m Frisim Herrar 15 och yngre - Final |
|
|
|
4:02.98 |
|
|
|
Robin Hanson |
2001 |
Spårvägen Simförening (S |
Järfällabadet (SWE) |
2020-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
4:30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arthur Forsfält |
2008 |
Motala Simsällskap |
|
|
4:33.73 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
4:33.76 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
+0.60 |
|
4:39.50 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
4:48.71 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Skantz |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
4:49.72 |
+19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Siljekvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.64 |
|
4:49.73 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
|
4:59.69 |
+29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
5:02.50 |
+32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erik Edbom |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
5:03.68 |
+33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.59 |
|
5:05.96 |
+35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melvin Eriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
|
5:09.77 |
+39.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
5:11.19 |
+41.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Felix Bang |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
5:11.32 |
+41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
David Demirian |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.75 |
|
5:13.49 |
+43.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gustaf Färnqvist |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
5:21.98 |
+51.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
5:32.05 |
+1:01.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Arsenij Gojs |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.68 |
|
5:33.37 |
+1:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emil Danielsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
5:38.88 |
+1:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nicola Ponzio |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
5:56.22 |
+1:26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emil Corlevi |
2009 |
Lidingö Simklubb |
|
|
6:05.70 |
+1:35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 10:31:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 400m Frisim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
|
4:02.98 |
|
|
|
Robin Hanson |
2001 |
Spårvägen Simförening (S |
Järfällabadet (SWE) |
2020-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Bönnemark |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
4:28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyd Simklubb |
+0.72 |
|
4:38.09 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Benjamin Wirelius |
2006 |
Wisby Simsällskap |
+0.69 |
|
4:38.82 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Omberg |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
+0.44 |
|
4:39.39 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Love Sigfelt |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
4:41.78 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
4:44.29 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Ekenhill |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
+0.75 |
|
4:47.16 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
+0.77 |
|
4:52.41 |
+23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.76 |
|
5:00.47 |
+31.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hampus Glanshed |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.77 |
|
5:33.42 |
+1:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Johanson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
5:34.97 |
+1:06.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 10:31:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 400m Frisim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
4:02.98 |
|
|
|
Robin Hanson |
2001 |
Spårvägen Simförening (S |
Järfällabadet (SWE) |
2020-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
|
4:22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Seel |
2003 |
Täby Sim |
+0.64 |
|
4:27.20 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pijus Guvenius |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.63 |
|
4:32.94 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
|
4:40.18 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyd Simklubb |
|
|
4:42.14 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
4:47.43 |
+24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Norberg |
1998 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.68 |
|
4:49.06 |
+26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
4:56.51 |
+34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jan Salentin |
2004 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.79 |
|
5:00.40 |
+37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 10:31:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-09 10:31:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer 15 och yngre - Final |
|
|
|
28.82 |
|
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap (SWE) |
Järfällabadet (SWE) |
2020-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
29.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Bergström |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
30.13 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
|
30.71 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.68 |
|
31.22 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
|
31.69 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.85 |
|
32.23 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
+0.76 |
|
32.39 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Lundgren |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
|
32.41 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
32.51 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
|
32.59 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
|
|
32.70 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyd Simklubb |
+0.92 |
|
32.86 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viktoria Milic |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
33.02 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.70 |
|
33.28 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
33.41 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
|
33.45 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Bianca Utgren |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.85 |
|
33.46 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.70 |
|
33.65 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
33.67 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
+0.65 |
|
33.80 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
|
33.90 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Filippa Andersson-Lundin |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
34.37 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jasmine Musaji |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
|
34.43 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ella Hagström |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
34.44 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Fanny Karls |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
34.71 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.51 |
|
34.73 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
+0.78 |
|
35.06 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
35.18 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.82 |
|
35.47 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
35.76 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
35.89 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Martha Hammes |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
36.64 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
36.66 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
36.89 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Tea Orneman |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
37.12 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Emmy Skånstad Fant |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
+0.58 |
|
37.30 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Jonna Klasén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
37.56 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Lotta Lande |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
|
37.79 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
|
|
37.83 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Signe Sanneving |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
37.87 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.63 |
|
38.09 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
38.74 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Emmy Mattsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.59 |
|
39.02 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Wilma Söderqvist |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.73 |
|
39.11 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Elsie Cooper |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
39.18 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Amelie Jägemar |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
39.44 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Lovis Carltoft |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
|
39.56 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Ester Fritzson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
40.01 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Moa Frejd |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
40.19 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
|
40.98 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Eva Byman |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.75 |
|
41.09 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Elin Storell |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.77 |
|
41.63 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Julia Figura |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
43.72 |
+13.88 |
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Rasah Bihbodzade |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.75 |
|
44.51 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Ronja Ahlén |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
46.71 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Caisa Karlsson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
47.83 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Tilda Petruson |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
48.10 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Eklöf Jungwallius |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 10:46:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
28.82 |
|
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap (SWE) |
Järfällabadet (SWE) |
2020-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.65 |
|
30.28 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
+0.73 |
|
30.54 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Näsvall Jarl |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
30.83 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Wallberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
|
30.93 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kateryna Lato |
2006 |
Täby Sim |
|
|
30.95 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
|
31.42 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
31.59 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.53 |
|
31.96 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stella Egmar |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
32.10 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
32.53 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
+0.68 |
|
32.86 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
33.19 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alva Jacobsson |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.72 |
|
33.21 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frida Steen |
2005 |
Täby Sim |
|
|
33.51 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
33.76 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
33.87 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
34.20 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amanda Pålsson |
2005 |
SK Triton |
|
|
34.24 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elisia Berg |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.74 |
|
34.35 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Olivia Ericsson |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.71 |
|
34.49 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Bonnie Tham |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.62 |
|
34.53 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Natalie Nilsson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
|
34.92 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Agnes Arver |
2006 |
Täby Sim |
|
|
34.97 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyd Simklubb |
|
|
36.23 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Clara Högqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
38.38 |
+8.13 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 10:46:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
28.82 |
|
|
Julia Lindgren |
2004 |
Falu Simsällskap (SWE) |
Järfällabadet (SWE) |
2020-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
|
|
29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Hertegren |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
29.52 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
30.24 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Michelle Wissinger |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
|
30.44 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Lövquist |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
|
30.48 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Blomliden |
2004 |
SK Triton |
|
|
31.04 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.72 |
|
31.08 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
31.10 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.71 |
|
31.12 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
|
31.12 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
|
31.13 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
+0.67 |
|
31.23 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matilda Ringbom |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.67 |
|
31.41 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ingrid Franks |
2003 |
Täby Sim |
|
|
31.45 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amanda Nilsson |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.68 |
|
31.52 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.52 |
|
31.60 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Engla Ellbrant |
2004 |
Täby Sim |
+0.74 |
|
31.66 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
31.66 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
31.68 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
|
31.70 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ylva Lindén |
2003 |
Täby Sim |
+0.77 |
|
32.57 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
32.73 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
32.96 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.65 |
|
33.18 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oliwia Lange |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
33.20 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
+0.79 |
|
33.68 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
|
|
33.72 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elin Lindqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.78 |
|
33.95 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tyra Öhlin |
2004 |
SK Triton |
|
|
34.37 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emilia Wullrich |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
|
34.75 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 10:46:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-09 11:51:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar 15 och yngre - Final |
|
|
|
58.60 |
|
|
|
Fabian Bergman |
1994 |
Simklubben Neptun (SWE |
Järfällabadet (SWE) |
2020-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
|
1:07.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.66 |
|
1:07.27 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
|
1:08.30 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Martin Löf |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.63 |
|
1:08.47 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
|
1:09.74 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
+0.63 |
|
1:10.08 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Rehn |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.61 |
|
1:10.33 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
+0.75 |
|
1:10.68 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
|
1:10.73 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Filip Lindeberg |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
|
1:11.65 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Theodor Gladare |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.63 |
|
1:12.77 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
|
1:12.99 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
|
1:13.16 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
1:13.28 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.70 |
|
1:14.73 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonathan Nilsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
|
1:14.92 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alejandro Rei Bacas Fujiki |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
|
1:15.24 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.62 |
|
1:15.34 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Axel Engman |
2009 |
Wisby Simsällskap |
+0.78 |
|
1:16.09 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Algot Augustsson Spets |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.63 |
|
1:16.11 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Milton Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
|
1:16.13 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jonathan Granqvist |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.52 |
|
1:16.31 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emil Danielsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.65 |
|
1:16.94 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.81 |
|
1:17.28 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Dimitri Basov |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.67 |
|
1:18.83 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.60 |
|
1:19.53 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Axel Kallin |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
|
1:19.56 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
|
1:19.98 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alexander Kvarfordh Andres |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.73 |
|
1:20.26 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
David Demirian |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.60 |
|
1:20.58 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
|
1:20.60 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
|
1:21.54 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Hjalmar Pettersson |
2007 |
Wisby Simsällskap |
+0.78 |
|
1:21.75 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
|
1:21.88 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Joakim Sandström |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
|
1:21.89 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Peter Oechtering |
2008 |
Danderyd Simklubb |
+0.65 |
|
1:22.42 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Max Hedin |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.78 |
|
1:22.70 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Arsenij Gojs |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.81 |
|
1:23.94 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Robin Andersson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.83 |
|
1:24.60 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Alexander Yegane |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
|
1:24.96 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Isak Kållberg |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.57 |
|
1:26.99 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Nicolás Garcia |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
|
1:30.07 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Albin Forsberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.77 |
|
1:30.48 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Martin Oskarsson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.77 |
|
1:30.60 |
+23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Erik Gylje |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
|
1:31.76 |
+24.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Max Löfgren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.78 |
|
1:33.68 |
+26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sebastian Mann |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
|
1:34.12 |
+26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
William Bergstrand |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.65 |
|
1:34.84 |
+27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Garbis Doshoian |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
|
1:39.23 |
+31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Rasmus Larsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.65 |
|
1:39.84 |
+32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Alexander Zuccato |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.49 |
|
1:44.89 |
+37.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Goulet |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 11:17:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
|
58.60 |
|
|
|
Fabian Bergman |
1994 |
Simklubben Neptun (SWE |
Järfällabadet (SWE) |
2020-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Palmqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
|
1:02.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jens Magnusson |
2005 |
SK Triton |
+0.61 |
|
1:02.98 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
|
1:04.24 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.60 |
|
1:05.50 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
|
1:05.59 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.64 |
|
1:06.93 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
|
1:06.98 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maxim Jelagin |
2005 |
Lidingö Simklubb |
+0.68 |
|
1:08.52 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victor Borg |
2005 |
SK Triton |
+0.63 |
|
1:08.79 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
Lidingö Simklubb |
+0.56 |
|
1:08.95 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Harper |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
+0.63 |
|
1:08.98 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ludvig Löfström |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.61 |
|
1:11.65 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.63 |
|
1:12.34 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christopher Brown |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
|
1:14.47 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Joel Weman |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
|
1:17.08 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.72 |
|
1:19.73 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
1:21.75 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Axel Lund |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
+0.65 |
|
1:24.91 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Victor Sundberg |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
+0.75 |
|
1:27.35 |
+24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 11:17:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
58.60 |
|
|
|
Fabian Bergman |
1994 |
Simklubben Neptun (SWE |
Järfällabadet (SWE) |
2020-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.60 |
|
1:00.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.57 |
|
1:01.58 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Leifsen |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.63 |
|
1:03.15 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.54 |
|
1:04.23 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edvin Karlsson |
2004 |
Motala Simsällskap |
+0.62 |
|
1:05.77 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
|
1:06.93 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mats Rehn |
2002 |
Wisby Simsällskap |
+0.59 |
|
1:07.68 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
|
1:08.19 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
Spårvägen Simförening |
+0.56 |
|
1:09.81 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sergej Basov |
2003 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.69 |
|
1:11.92 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
|
1:12.66 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Kjellberg |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theo Oerther |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 11:17:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-09 11:18:13 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Medley Damer 15 och yngre - Final |
|
|
|
2:18.87 |
|
|
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Sala Simsällskap (SWE) |
Järfällabadet (SWE) |
2020-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:32.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eline Finne |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:33.93 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
|
2:37.02 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:39.35 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:40.05 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
2:40.11 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stella Svensson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
+0.68 |
|
2:41.53 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Greta Sjögren |
2007 |
Motala Simsällskap |
|
|
2:43.12 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Moa Forsgren |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
2:43.63 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
|
2:43.78 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.88 |
|
2:44.19 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
|
2:44.22 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
|
2:44.72 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.61 |
|
2:44.76 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Jörgensen |
2007 |
SK Triton |
+0.74 |
|
2:45.61 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Juni D. Linder |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:45.65 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
2:46.09 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
+0.76 |
|
2:46.94 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
|
2:47.59 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:47.70 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Thea Lindberg Emilsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.73 |
|
2:48.15 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilia Säther |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.88 |
|
2:48.63 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:48.99 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.73 |
|
2:49.34 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:50.10 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:50.23 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Olivia Strömberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
|
2:51.30 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
2:51.56 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:51.61 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elsa Sjöblom Sterne |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:52.34 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=31 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.70 |
|
2:52.64 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=31 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
|
2:52.64 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:52.80 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
|
2:53.41 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Leia Bergling |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:53.72 |
+21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
2:54.34 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:54.85 |
+22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:56.21 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Jasmine Musaji |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:56.41 |
+23.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Elvira Sjöblom Hallner |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:57.39 |
+24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:58.43 |
+25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Edith Forsell |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
|
2:58.58 |
+26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Lottie Berglind |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:59.96 |
+27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Adella Nordin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
3:00.10 |
+27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Wilma Sundberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.89 |
|
3:01.78 |
+29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Liv Nyman |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.63 |
|
3:03.56 |
+31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Martha Hammes |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
|
3:03.61 |
+31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Leila Georgsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
|
3:03.73 |
+31.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Agnes Bergqvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
3:05.83 |
+33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Louise Axland |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
|
3:07.26 |
+34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Signe Sanneving |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
|
3:07.81 |
+35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
3:08.02 |
+35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.94 |
|
3:09.66 |
+37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Elin Storell |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.84 |
|
3:11.53 |
+38.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Elsie Cooper |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
3:11.85 |
+39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Molly McKechnie |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.70 |
|
3:12.93 |
+40.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Lotta Lande |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
3:14.10 |
+41.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Matilda Ireby |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
+0.71 |
|
3:14.88 |
+42.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Hedvig Lindegren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:15.85 |
+43.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Olivia Jakobs Hanefors |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:16.91 |
+44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Julia Figura |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.85 |
|
3:29.69 |
+57.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Fabronia Nehme |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.77 |
|
3:33.83 |
+1:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Rasah Bihbodzade |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:38.55 |
+1:05.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 11:51:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Medley Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
2:18.87 |
|
|
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Sala Simsällskap (SWE) |
Järfällabadet (SWE) |
2020-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alicia Söderlind |
2005 |
Tyresö Simsällskap |
+0.64 |
|
2:33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
|
2:37.96 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
+0.76 |
|
2:41.27 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.65 |
|
2:44.40 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:44.66 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lisa Kroon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.53 |
|
2:47.13 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebba Näsvall Jarl |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:48.38 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
2:49.45 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:53.28 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Natalie Nilsson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.71 |
|
2:55.83 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
3:02.43 |
+28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Högqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
3:12.40 |
+38.91 |
|
SM9 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 11:51:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 200m Medley Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
2:18.87 |
|
|
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Sala Simsällskap (SWE) |
Järfällabadet (SWE) |
2020-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
|
2:30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:34.44 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
+0.70 |
|
2:34.72 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Bergh |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:34.86 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
|
2:35.60 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:35.60 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
|
2:38.31 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:40.25 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elina Hellgren |
2004 |
Täby Sim |
|
|
2:43.13 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Victoria Flyman |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.69 |
|
2:43.78 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:47.89 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elin Lindqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:49.25 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malin Ekstrand |
2002 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.72 |
|
2:49.48 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Helena Fältman |
1980 |
Spårvägen Simförening |
+0.69 |
|
3:28.43 |
+57.79 |
|
SM10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 11:51:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-09 11:52:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar 15 och yngre - Final |
|
|
|
2:22.86 |
|
|
|
Daniel Räisänen |
|
Täby Sim (SWE) |
Järfälla |
2019-02-16 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nils Franzen |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Rundström |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:47.71 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arthur Forsfält |
2008 |
Motala Simsällskap |
+0.73 |
|
2:49.05 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.75 |
|
2:49.61 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:50.81 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
+0.71 |
|
2:56.15 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Andersson |
2007 |
Lidingö Simklubb |
+0.55 |
|
2:57.05 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Nylander Senke |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
3:02.41 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Einar Welander |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
3:03.73 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milton Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.51 |
|
3:06.74 |
+19.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
3:08.82 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.60 |
|
3:09.38 |
+22.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
|
3:10.79 |
+23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ian Kim |
2008 |
Danderyd Simklubb |
+0.76 |
|
3:11.85 |
+25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Albin Forsberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:18.21 |
+31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elliot Engström |
2009 |
Lidingö Simklubb |
+0.55 |
|
3:18.80 |
+31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hjalmar Pettersson |
2007 |
Wisby Simsällskap |
|
|
3:21.32 |
+34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Felix Bang |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
3:21.57 |
+34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.60 |
|
3:23.53 |
+36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Max Löfgren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.59 |
|
3:27.37 |
+40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
William Bergstrand |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:28.50 |
+41.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Joakim Sandström |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
3:31.15 |
+44.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
3:31.85 |
+45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Larsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 12:11:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
|
2:22.86 |
|
|
|
Daniel Räisänen |
|
Täby Sim (SWE) |
Järfälla |
2019-02-16 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
|
|
2:35.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
|
2:37.29 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alvin Johansson |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.63 |
|
2:41.14 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.84 |
|
2:42.60 |
+6.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marcus Lundgren |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
|
2:42.78 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
|
2:47.69 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ludwig Skantz |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:48.66 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Casper Drozdz |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.67 |
|
2:56.26 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.69 |
|
2:56.41 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nathanael Alexanderson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
3:01.49 |
+25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lucas Samuelsson |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
3:10.65 |
+34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
|
3:28.27 |
+52.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 12:11:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
2:22.86 |
|
|
|
Daniel Räisänen |
|
Täby Sim (SWE) |
Järfälla |
2019-02-16 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.63 |
|
2:33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
|
2:35.47 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:38.93 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:47.09 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
|
2:48.61 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 12:11:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-09 12:11:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 4x200m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Järfälla Simsällskap |
18 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Mira Wallin |
2006 |
AC6406 |
+0.74 |
32.05 |
1:07.19 |
2:17.50 |
2:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Kinane |
2006 |
AC5406 |
+0.51 |
31.89 |
1:07.10 |
2:18.18 |
4:35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Linn Bengtsson |
2007 |
AB9207 |
+0.54 |
32.39 |
1:07.68 |
2:19.90 |
6:55.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Göthberg |
2004 |
AW4204 |
|
30.59 |
1:05.36 |
2:19.10 |
9:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 1 |
18 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
9:20.77 |
+6.09 |
|
|
|
|
Elsa Lövquist |
2004 |
BD6604 |
+0.76 |
32.27 |
1:07.89 |
2:24.49 |
2:24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Bergström |
2007 |
AK9807 |
+0.30 |
29.92 |
1:03.53 |
2:14.38 |
4:38.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
AW5404 |
+0.16 |
32.13 |
1:07.69 |
2:23.37 |
7:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Wallberg |
2005 |
AP9605 |
+0.25 |
30.88 |
1:06.41 |
2:18.53 |
9:20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Neptun F Lag 3 |
16 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
9:31.26 |
+16.58 |
|
|
|
|
Filippa Hanikat |
2007 |
AK7207 |
|
32.76 |
1:09.01 |
2:22.50 |
2:22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
BB0606 |
|
30.79 |
1:05.59 |
2:18.28 |
4:40.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Eneroth |
2007 |
AK4607 |
|
31.58 |
1:08.27 |
2:21.55 |
7:02.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadja Travar |
2007 |
AP2607 |
|
32.33 |
1:11.45 |
2:28.93 |
9:31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Skuru Idrottsklubb |
20 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
9:31.35 |
+16.67 |
|
|
|
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
AR8407 |
|
32.67 |
1:09.86 |
2:25.10 |
2:25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Furingsten |
2006 |
AH5806 |
|
32.89 |
1:09.75 |
2:22.33 |
4:47.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Sandström |
2007 |
AB3207 |
|
33.12 |
1:11.40 |
2:29.56 |
7:16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Östlund |
2002 |
BD6202 |
|
30.94 |
1:04.32 |
2:14.36 |
9:31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Upsala Simsällskap Lag 1 |
15 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:31.58 |
+16.90 |
|
|
|
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
AA1807 |
|
32.25 |
1:08.24 |
2:21.56 |
2:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Alva Marhold |
2007 |
AL5407 |
|
32.25 |
1:08.90 |
2:21.42 |
4:42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Glantz |
2007 |
AW3607 |
|
32.11 |
1:09.43 |
2:26.08 |
7:09.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Andersson |
2007 |
AA6207 |
|
33.38 |
1:10.29 |
2:22.52 |
9:31.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 SUMS |
21 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
9:38.46 |
+23.78 |
|
|
|
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
AE5201 |
|
32.01 |
1:08.07 |
2:21.45 |
2:21.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Danielsson |
2006 |
AJ1206 |
|
33.47 |
1:11.22 |
2:26.24 |
4:47.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Lingman |
2006 |
BI3806 |
|
32.03 |
1:08.29 |
2:24.46 |
7:12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Utgren |
2007 |
AL6207 |
|
32.35 |
1:08.84 |
2:26.31 |
9:38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Södertörns Simsällskap 1 |
16 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:44.39 |
+29.71 |
|
|
|
|
Ellinor Eldh |
2006 |
BA0206 |
+0.76 |
33.84 |
1:10.74 |
2:27.91 |
2:27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Stella Svensson |
2009 |
AJ6809 |
+0.26 |
30.71 |
1:06.71 |
2:22.90 |
4:50.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
AO8207 |
+0.24 |
31.20 |
1:07.86 |
2:25.42 |
7:16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Qvist |
2006 |
BR5406 |
+0.28 |
32.06 |
1:09.15 |
2:28.16 |
9:44.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
14 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
9:46.82 |
+32.14 |
|
|
|
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
AG3608 |
+0.69 |
33.42 |
1:10.46 |
2:24.67 |
2:24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Isenstam |
2009 |
AC9809 |
+0.32 |
33.53 |
1:11.82 |
2:27.81 |
4:52.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Thorngren |
2008 |
BI6608 |
+0.49 |
32.30 |
1:10.24 |
2:24.34 |
7:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annahita Kamkar |
2008 |
AO5408 |
+0.35 |
32.70 |
1:10.78 |
2:30.00 |
9:46.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Neptun F Lag 1 |
14 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
9:58.32 |
+43.64 |
|
|
|
|
Agnes Harlin Emanuelson |
2008 |
AX0608 |
|
34.97 |
1:13.60 |
2:33.79 |
2:33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Frida Forsmark |
2008 |
AF8208 |
|
31.95 |
1:08.67 |
2:28.32 |
5:02.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Brodd |
2008 |
AF1208 |
|
33.28 |
1:12.46 |
2:31.03 |
7:33.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Löfström |
2008 |
AM0808 |
|
31.64 |
1:09.03 |
2:25.18 |
9:58.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Danderyd Simklubb |
17 |
Danderyd Simklubb |
|
|
|
|
|
9:58.64 |
+43.96 |
|
|
|
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
AU8208 |
|
33.87 |
1:11.47 |
2:27.18 |
2:27.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Greta Bruzelius |
2008 |
BE9008 |
|
35.75 |
1:16.11 |
2:38.84 |
5:06.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
BH1805 |
|
31.87 |
1:09.40 |
2:27.23 |
7:33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Bonorden |
2005 |
AH5805 |
|
32.66 |
1:09.43 |
2:25.39 |
9:58.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Neptun F Lag 2 |
15 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
10:06.26 |
+51.58 |
|
|
|
|
Delara Ronquist |
2007 |
AN7807 |
+0.61 |
34.68 |
1:13.55 |
2:32.34 |
2:32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
AK0407 |
+0.37 |
33.38 |
1:11.77 |
2:30.42 |
5:02.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Dahlberg |
2007 |
AN9807 |
+0.48 |
32.97 |
1:11.01 |
2:34.28 |
7:37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lundgren |
2007 |
AZ2207 |
+0.20 |
33.10 |
1:11.55 |
2:29.22 |
10:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
13 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
10:11.94 |
+57.26 |
|
|
|
|
Thea Lindberg Emilsson |
2009 |
AB3209 |
+0.77 |
|
1:13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leia Bergling |
2009 |
AJ5409 |
|
|
3:43.50 |
5:03.15 |
5:03.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Nyman |
2009 |
AG5809 |
+0.29 |
5:03.15 |
1:13.72 |
2:33.66 |
7:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Sjöblom Sterne |
2009 |
AB4209 |
|
7:36.81 |
1:15.98 |
2:35.13 |
10:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Upsala Simsällskap lag 3 |
21 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
10:18.38 |
+1:03.7 |
|
|
|
|
Tova Franzén |
2001 |
AK9601 |
+0.87 |
33.74 |
1:11.86 |
2:27.70 |
2:27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Säfsten |
2006 |
BD4806 |
+0.55 |
36.20 |
1:17.89 |
2:43.28 |
5:10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nelly Widmark |
2008 |
AP0408 |
+0.43 |
34.42 |
1:14.61 |
2:34.93 |
7:45.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilma Wahlström |
2006 |
AB8806 |
+0.22 |
33.62 |
1:12.85 |
2:32.47 |
10:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Åkersberga Simsällskap |
16 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Blom |
2008 |
AI8208 |
|
37.07 |
1:19.37 |
2:46.37 |
2:46.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adella Nordin |
2007 |
AL8407 |
|
38.21 |
1:22.19 |
2:46.62 |
5:32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Söderqvist |
2007 |
AI6807 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milou Rönnbro |
2006 |
BB0206 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ösmo Simsällskap |
18 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Audrey Glavas |
2008 |
AD8408 |
+0.86 |
32.80 |
1:09.85 |
2:24.16 |
2:24.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Lindberg |
2008 |
AF6608 |
+0.49 |
33.10 |
1:10.21 |
2:28.32 |
4:52.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fiona Karlsson |
2004 |
AE6404 |
+0.56 |
31.94 |
1:09.13 |
2:26.76 |
7:19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Thunvall |
2006 |
AG9206 |
-0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Södertörns Simsällskap lag 2 |
0 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 12:35:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-09 12:36:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar 15 och yngre - Final |
|
|
|
27.54 |
|
|
Robin Hanson |
|
Järfälla Simsällskap (SWE) |
Järfälla |
2019-02-16 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.61 |
|
30.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.58 |
|
32.06 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Löf |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.63 |
|
32.09 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filip Lindeberg |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
|
32.52 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Rehn |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.59 |
|
32.78 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
|
33.26 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
|
33.66 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
33.69 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
|
33.82 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonathan Granqvist |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.35 |
|
34.26 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.70 |
|
34.41 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
|
34.43 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Philip Hedqvist Göthberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.58 |
|
34.56 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Axel Engman |
2009 |
Wisby Simsällskap |
+0.70 |
|
34.62 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Dimitri Basov |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.69 |
|
34.72 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.64 |
|
34.80 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Adrian Calvo |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.85 |
|
35.30 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Algot Augustsson Spets |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
|
35.36 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Milton Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
|
35.59 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
|
36.31 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Emil Corlevi |
2009 |
Lidingö Simklubb |
+0.62 |
|
36.60 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Oliver Martin |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
|
36.60 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alexander Kvarfordh Andres |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.68 |
|
36.76 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Anton Kamakin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.70 |
|
37.20 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
|
37.34 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
David Demirian |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.58 |
|
38.47 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Joakim Sandström |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
|
38.59 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Robin Andersson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.84 |
|
38.73 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.56 |
|
38.74 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
39.00 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Gustaf Färnqvist |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
|
39.68 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Isak Sjöblom |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
|
40.20 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Nicolás Garcia |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
|
40.38 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Martin Oskarsson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.78 |
|
41.64 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nicola Ponzio |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.62 |
|
42.33 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
William Bergstrand |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
43.10 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Sebastian Mann |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
|
43.53 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Alexander Zuccato |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.61 |
|
44.36 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Garbis Doshoian |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.87 |
|
44.48 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Rasmus Larsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
|
47.15 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Gylje |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 16:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
|
27.54 |
|
|
Robin Hanson |
|
Järfälla Simsällskap (SWE) |
Järfälla |
2019-02-16 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Palmqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.60 |
|
29.28 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Magnusson |
2005 |
SK Triton |
+0.63 |
|
29.84 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
|
30.29 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
|
30.49 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maxim Jelagin |
2005 |
Lidingö Simklubb |
+0.62 |
|
31.26 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.64 |
|
31.73 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
Lidingö Simklubb |
+0.59 |
|
31.78 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tee Thern |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.63 |
|
31.99 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ludvig Löfström |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.56 |
|
32.49 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.99 |
|
32.78 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Harper |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
+0.65 |
|
32.84 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Niklas Nygren |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.68 |
|
33.45 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyd Simklubb |
+0.71 |
|
33.68 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Elijas Eriksson |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
+0.77 |
|
33.75 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.76 |
|
33.75 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.67 |
|
33.77 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
|
33.96 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Erik Dahle |
2005 |
Lidingö Simklubb |
+0.68 |
|
36.28 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikael Lanestrand |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.66 |
|
36.45 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
36.68 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Joel Weman |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.51 |
|
37.15 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emil Johanson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.74 |
|
39.42 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hampus Glanshed |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.66 |
|
40.40 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Victor Sundberg |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
+0.81 |
|
40.80 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 16:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
27.54 |
|
|
Robin Hanson |
|
Järfälla Simsällskap (SWE) |
Järfälla |
2019-02-16 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.62 |
|
27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.57 |
|
28.59 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Niring |
2004 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.57 |
|
29.30 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.61 |
|
29.55 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
|
29.79 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Leifsen |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.64 |
|
30.11 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Edvin Karlsson |
2004 |
Motala Simsällskap |
+0.64 |
|
30.33 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mats Rehn |
2002 |
Wisby Simsällskap |
+0.54 |
|
30.54 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Kanth |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.55 |
|
30.64 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
|
30.76 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
|
30.98 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sergej Basov |
2003 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.68 |
|
32.84 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 16:08:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-09 16:08:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Frisim Damer 15 och yngre - Final |
|
|
|
2:08.05 |
|
|
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap (SWE) |
Järfällabadet (SWE) |
2020-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Bergström |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.64 |
|
2:13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eline Finne |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
2:19.35 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:20.95 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
|
2:21.55 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
2:22.29 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
2:22.44 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Jörgensen |
2007 |
SK Triton |
+0.75 |
|
2:24.48 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:27.64 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
|
2:27.65 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:27.86 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:27.89 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
+0.74 |
|
2:28.10 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amelie Jägemar |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
|
2:28.39 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Edith Nyman |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
2:28.92 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Louise Löfström |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:29.05 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vanja Ramm-Ericson |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.54 |
|
2:29.73 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
+0.71 |
|
2:30.00 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Thea Lindberg Emilsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.77 |
|
2:30.36 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyd Simklubb |
|
|
2:31.21 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Delara Ronquist |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:31.45 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.65 |
|
2:31.69 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
|
2:31.98 |
+18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:32.13 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frida Forsmark |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
|
2:32.72 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jonna Klasén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
2:33.06 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Filippa Andersson-Lundin |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
2:33.11 |
+19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ella Hagström |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.74 |
|
2:33.16 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alicia Wallberg |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
2:33.36 |
+19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Iris Flykt-Rosén |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:33.40 |
+19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.73 |
|
2:33.43 |
+19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.41 |
|
2:33.57 |
+19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Leia Bergling |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.58 |
|
2:33.69 |
+20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.81 |
|
2:34.06 |
+20.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:34.37 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Liv Öhrman |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:34.77 |
+21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
|
2:35.39 |
+21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
2:35.77 |
+22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:35.82 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emma Johanson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.70 |
|
2:35.90 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Jasmine Musaji |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
|
2:36.80 |
+23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
|
2:37.12 |
+23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
|
2:37.88 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Agnes Bergqvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.75 |
|
2:37.92 |
+24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:38.15 |
+24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Agnes Harlin Emanuelson |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
|
2:39.08 |
+25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Ester Fritzson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:39.13 |
+25.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Adella Nordin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.78 |
|
2:41.10 |
+27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Louise Axland |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
|
2:41.14 |
+27.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Liv Nyman |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:41.55 |
+27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Elvira Sjöblom Hallner |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:41.69 |
+28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:43.25 |
+29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Molly McKechnie |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:43.74 |
+30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Stella Rahm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:44.95 |
+31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.66 |
|
2:45.49 |
+31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Hedvig Lindegren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.67 |
|
2:45.81 |
+32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Wilma Sundberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
|
2:45.91 |
+32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Lottie Berglind |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.79 |
|
2:46.24 |
+32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Elin Storell |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:46.91 |
+33.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Ebba Wellsmo Månsson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
2:47.74 |
+34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Eva Byman |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.73 |
|
2:49.31 |
+35.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=61 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
2:51.29 |
+37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=61 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
|
2:51.29 |
+37.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Emmy Mattsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.72 |
|
2:51.78 |
+38.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Olivia Jakobs Hanefors |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.76 |
|
2:54.01 |
+40.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Lotta Lande |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:54.94 |
+41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Elisia Witt Hjort |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.87 |
|
2:57.60 |
+43.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
|
2:59.02 |
+45.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Tea Orneman |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.79 |
|
3:00.72 |
+47.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Tilda Petruson |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
3:24.66 |
+1:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Tuba Caliskan |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:36.74 |
+1:23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 16:44:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Frisim Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
2:08.05 |
|
|
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap (SWE) |
Järfällabadet (SWE) |
2020-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
|
2:15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
2:16.52 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
|
2:18.04 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:18.04 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Wallberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
|
2:21.10 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.67 |
|
2:21.31 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Sundholm |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:21.85 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:24.29 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.71 |
|
2:24.42 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
|
2:25.03 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:25.06 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Danderyd Simklubb |
+0.78 |
|
2:25.29 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.63 |
|
2:26.37 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.88 |
|
2:26.80 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olivia Ericsson |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.69 |
|
2:27.84 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Nobrant |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.71 |
|
2:28.89 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Agnes Arver |
2006 |
Täby Sim |
|
|
2:29.81 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Matilda Bergström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:32.29 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Clara Högqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:42.46 |
+27.10 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
2:44.48 |
+29.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Milou Rönnbro |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.71 |
|
2:58.58 |
+43.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 16:44:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Frisim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
2:08.05 |
|
|
|
Ebba Andersson |
2001 |
Väsby Simsällskap (SWE) |
Järfällabadet (SWE) |
2020-02-15 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
|
2:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Bergh |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:13.46 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Blomliden |
2004 |
SK Triton |
+0.83 |
|
2:14.16 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Lundgren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:15.48 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise Hertegren |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:16.84 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
|
|
2:17.02 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Nilsson |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:17.13 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.72 |
|
2:20.32 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victoria Flyman |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.68 |
|
2:21.87 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jennifer Nyblom |
2003 |
Täby Sim |
+0.72 |
|
2:22.46 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.57 |
|
2:22.83 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.71 |
|
2:23.32 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tyra Öhlin |
2004 |
SK Triton |
|
|
2:24.88 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
+0.85 |
|
2:30.27 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
2:30.35 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emelie Bergvall |
2003 |
Täby Sim |
|
|
2:34.20 |
+22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 16:44:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-09 16:44:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Frisim Herrar 15 och yngre - Final |
|
|
|
23.52 |
|
|
Robin Hanson |
|
Järfälla Simsällskap (SWE) |
Järfälla |
2019-02-16 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
26.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
26.77 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Rundström |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
|
26.99 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
27.19 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
|
27.28 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
|
|
27.31 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filip Lindeberg |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.79 |
|
27.38 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
+0.67 |
|
27.40 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.65 |
|
27.52 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
27.54 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Lundström-Gars |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
27.73 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Theodor Gladare |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
|
27.87 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
27.97 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Erik Edbom |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
28.03 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Martin Löf |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
|
28.28 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hugo Holmlund |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
|
28.47 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.61 |
|
28.53 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Skantz |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
28.59 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tommy Ritmberg |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
|
28.67 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
|
28.79 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elias Nättinen |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.65 |
|
28.83 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jonathan Granqvist |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.68 |
|
28.99 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
29.14 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Philip Hedqvist Göthberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
29.27 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Arsenij Gojs |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.77 |
|
29.31 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
|
29.41 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
29.45 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Dimitri Basov |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.75 |
|
29.63 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Otto Andersson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
+0.51 |
|
29.87 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Oliver Martin |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
30.00 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alejandro Rei Bacas Fujiki |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
30.06 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Robin Andersson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.68 |
|
30.13 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Algot Augustsson Spets |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.59 |
|
30.15 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Simon Siljekvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
30.19 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
30.28 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alexander Lindblom |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.61 |
|
30.30 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Joakim Sandström |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
30.41 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
30.56 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ian Kim |
2008 |
Danderyd Simklubb |
+0.76 |
|
30.60 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
30.67 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Adrian Calvo |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.93 |
|
30.68 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Axel Kallin |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
30.70 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Hjalmar Pettersson |
2007 |
Wisby Simsällskap |
+0.74 |
|
30.75 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Martin Oskarsson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.62 |
|
31.06 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Anton Rejnwahl |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.73 |
|
31.19 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
31.45 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
31.50 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
31.80 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
=49 |
|
David Demirian |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.78 |
|
32.41 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
=49 |
|
Gustaf Färnqvist |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
32.41 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
32.56 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Melvin Eriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.61 |
|
32.60 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Oliver Fridblom |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
+0.65 |
|
32.83 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
32.91 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
|
32.97 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Alexander Kvarfordh Andres |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.71 |
|
33.08 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Nicola Ponzio |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
|
33.17 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Vincent Eriksson |
2009 |
Motala Simsällskap |
+0.66 |
|
33.24 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Isak Sjöblom |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
33.28 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Nicolás Garcia |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
33.33 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
61 |
|
William Bergstrand |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
33.64 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Erik Gylje |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
|
33.87 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Garbis Doshoian |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.80 |
|
34.32 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Oliver Crawford |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
34.80 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Alexander Zuccato |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
35.14 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Sebastian Mann |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.62 |
|
38.94 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Rasmus Larsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
41.55 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 16:58:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Frisim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
|
23.52 |
|
|
Robin Hanson |
|
Järfälla Simsällskap (SWE) |
Järfälla |
2019-02-16 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.70 |
|
25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.60 |
|
25.35 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
+0.57 |
|
26.00 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
26.13 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Ullstrand |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.68 |
|
26.43 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
26.53 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Maxim Jelagin |
2005 |
Lidingö Simklubb |
+0.72 |
|
26.59 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Alexander Trindade |
2006 |
Lidingö Simklubb |
+0.64 |
|
26.59 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyd Simklubb |
+0.71 |
|
26.62 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Emil Alsered Fällman |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
|
26.65 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Albin Tetli |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
|
26.65 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
26.68 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
26.69 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.75 |
|
26.72 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Troy Eriksson |
2006 |
Motala Simsällskap |
|
|
26.74 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lukas Ekenhill |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
26.75 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jens Magnusson |
2005 |
SK Triton |
+0.72 |
|
26.78 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ludwig Skantz |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
26.80 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Victor Borg |
2005 |
SK Triton |
|
|
26.88 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tee Thern |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
27.17 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.66 |
|
27.34 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
+0.68 |
|
27.34 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
27.41 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Carl Omberg |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
+0.54 |
|
27.46 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emil Fällgren |
2006 |
Lidingö Simklubb |
+0.71 |
|
27.53 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
27.55 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.71 |
|
27.56 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
27.66 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
Lidingö Simklubb |
+0.52 |
|
27.75 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Benjamin Wirelius |
2006 |
Wisby Simsällskap |
+0.71 |
|
28.01 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Henrik Viberg |
2006 |
Lidingö Simklubb |
+0.68 |
|
28.06 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Casper Drozdz |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
28.11 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Oliver Harper |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
|
28.39 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Elijas Eriksson |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
28.62 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
|
28.69 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.66 |
|
28.71 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.70 |
|
28.83 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Niklas Nygren |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
28.89 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.72 |
|
28.90 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Erik Dahle |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
|
29.54 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Emil Johanson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.64 |
|
30.01 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Hampus Glanshed |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
|
30.76 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
30.90 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Joel Weman |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
|
31.02 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Victor Sundberg |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
+0.77 |
|
31.65 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Axel Lund |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
+0.80 |
|
31.75 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Mikael Lanestrand |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.79 |
|
32.99 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 16:58:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 50m Frisim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
23.52 |
|
|
Robin Hanson |
|
Järfälla Simsällskap (SWE) |
Järfälla |
2019-02-16 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Rasmuson |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
|
24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.64 |
|
25.40 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
|
25.64 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.48 |
|
25.73 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
25.76 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
|
|
25.79 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Tikkanen |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.64 |
|
25.81 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sergej Basov |
2003 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
25.88 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicolas Nolén |
2000 |
SK Triton |
+0.44 |
|
25.91 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
|
25.97 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karl Palmqvist |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
|
26.01 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
26.24 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
26.29 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simon Brunn |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.60 |
|
26.39 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
|
26.40 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Spencer Huerta |
2004 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
|
26.46 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linus Thörn |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
26.55 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mats Rehn |
2002 |
Wisby Simsällskap |
+0.62 |
|
26.81 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
26.90 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Edvin Karlsson |
2004 |
Motala Simsällskap |
+0.69 |
|
27.26 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.69 |
|
27.91 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
27.97 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anton Kanth |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.65 |
|
28.02 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 16:58:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-09 16:58:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 400m Medley Damer 15 och yngre - Final |
|
|
|
4:50.51 |
|
|
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Väsby Simsällskap (SWE) |
Järfällabadet (SWE) |
2021-06-06 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
|
5:24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.79 |
|
5:33.26 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
5:47.51 |
+23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.89 |
|
5:47.98 |
+23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Ösund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
+0.92 |
|
5:48.90 |
+24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Lundgren |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.79 |
|
5:49.19 |
+25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Greta Sjögren |
2007 |
Motala Simsällskap |
+0.65 |
|
5:50.92 |
+26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
5:53.39 |
+29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
5:56.07 |
+31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
6:02.50 |
+38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
6:02.54 |
+38.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
6:06.06 |
+41.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.70 |
|
6:07.75 |
+43.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elsa Sjöblom Sterne |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.57 |
|
6:12.58 |
+48.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 17:19:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 400m Medley Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
4:50.51 |
|
|
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Väsby Simsällskap (SWE) |
Järfällabadet (SWE) |
2021-06-06 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lisa Kroon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.53 |
|
6:07.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 17:19:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 400m Medley Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
4:50.51 |
|
|
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Väsby Simsällskap (SWE) |
Järfällabadet (SWE) |
2021-06-06 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
5:26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
|
5:26.59 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
5:32.09 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
5:32.41 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.73 |
|
5:36.07 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elina Hellgren |
2004 |
Täby Sim |
+0.71 |
|
5:45.97 |
+19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 17:19:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-09 17:19:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar 15 och yngre - Final |
|
|
|
1:06.11 |
|
|
|
Daniel Räisänen |
|
Täby Sim (SWE) |
Järfälla |
2019-02-16 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
1:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Rundström |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
|
1:14.59 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arthur Forsfält |
2008 |
Motala Simsällskap |
+0.74 |
|
1:15.90 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nils Franzen |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.60 |
|
1:15.92 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.73 |
|
1:17.39 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Kamakin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.44 |
|
1:17.55 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:17.57 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
|
1:18.15 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:18.21 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Andersson |
2007 |
Lidingö Simklubb |
+0.49 |
|
1:18.38 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
|
1:19.81 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:20.06 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
1:21.68 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Lundström-Gars |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.69 |
|
1:22.20 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:23.25 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Einar Welander |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:24.09 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christian Nylander Senke |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.39 |
|
1:24.23 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
1:24.27 |
+14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jonathan Nilsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
1:24.72 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isak Sjöblom |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
|
1:25.29 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
+0.68 |
|
1:25.78 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Erik Edbom |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.73 |
|
1:26.01 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ian Kim |
2008 |
Danderyd Simklubb |
+0.71 |
|
1:26.57 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Milton Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
|
1:27.26 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Dimitri Basov |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.62 |
|
1:28.35 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.60 |
|
1:28.60 |
+18.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
|
1:29.37 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:29.53 |
+19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:30.59 |
+20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Robin Andersson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:30.97 |
+21.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Arsenij Gojs |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.74 |
|
1:32.10 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Vincent Eriksson |
2009 |
Motala Simsällskap |
+0.51 |
|
1:32.74 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Albin Forsberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.72 |
|
1:33.06 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=34 |
|
Felix Bang |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:34.47 |
+24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=34 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.62 |
|
1:34.47 |
+24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Max Hedin |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.65 |
|
1:34.76 |
+25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Anton Rejnwahl |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.71 |
|
1:34.89 |
+25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Max Löfgren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.59 |
|
1:37.18 |
+27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Elliot Engström |
2009 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:37.26 |
+27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Joakim Sandström |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
|
1:37.96 |
+28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
William Bergstrand |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
1:38.10 |
+28.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
|
1:39.17 |
+29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Emil Corlevi |
2009 |
Lidingö Simklubb |
+0.70 |
|
1:39.87 |
+30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Martin Oskarsson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.67 |
|
1:41.15 |
+31.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Erik Gylje |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
|
1:43.21 |
+33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Emil Danielsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
1:43.26 |
+33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Nicolás Garcia |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
1:43.92 |
+34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Alexander Kvarfordh Andres |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.79 |
|
1:46.02 |
+36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Oliver Crawford |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
1:46.64 |
+36.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Alexander Zuccato |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.67 |
|
1:48.85 |
+39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Isak Kållberg |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:49.02 |
+39.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Garbis Doshoian |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:50.17 |
+40.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Rasmus Larsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:54.64 |
+44.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melvin Eriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 17:37:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
|
1:06.11 |
|
|
|
Daniel Räisänen |
|
Täby Sim (SWE) |
Järfälla |
2019-02-16 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
|
1:10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvin Johansson |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
|
1:10.65 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
+0.68 |
|
1:11.10 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
|
1:12.05 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.82 |
|
1:14.24 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
1:15.41 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ludwig Skantz |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:15.55 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:16.06 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Love Sigfelt |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:17.27 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.67 |
|
1:18.12 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emil Johanson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:20.70 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Casper Drozdz |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
1:21.43 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Carl Omberg |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
+0.64 |
|
1:24.33 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joel Weman |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:26.22 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.76 |
|
1:30.29 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:37.48 |
+26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victor Sundberg |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:38.30 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 17:37:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
1:06.11 |
|
|
|
Daniel Räisänen |
|
Täby Sim (SWE) |
Järfälla |
2019-02-16 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.71 |
|
1:08.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.63 |
|
1:09.57 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Karell |
2003 |
Täby Sim |
|
|
1:10.34 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:11.16 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Tikkanen |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:12.21 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.30 |
|
1:12.46 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
|
1:16.51 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:16.76 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.75 |
|
1:17.47 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
|
1:17.82 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
+0.70 |
|
1:23.33 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 17:37:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-09 17:37:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 15 och yngre - Final |
|
|
|
2:22.49 |
|
|
|
Annie Hegmegi |
|
Jönköpings Simsällskap (S |
Järfälla |
2019-02-16 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.70 |
|
2:35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Molly Brodd |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
|
2:37.02 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Säther |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
|
2:38.23 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
+0.66 |
|
2:38.58 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nadja Travar |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
|
2:38.90 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stella Svensson |
2009 |
Södertörns Simsällskap |
+0.66 |
|
2:40.14 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
2:40.28 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
|
2:40.45 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
|
2:41.64 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.65 |
|
2:44.26 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
+0.71 |
|
2:44.57 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.78 |
|
2:47.33 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
+0.74 |
|
2:47.89 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
2:48.20 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:48.58 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Thea Lindberg Emilsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
|
2:49.08 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alicia Dahlberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
|
2:49.13 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
2:49.37 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.71 |
|
2:50.39 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Edith Nyman |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.62 |
|
2:51.55 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.92 |
|
2:51.61 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.76 |
|
2:53.08 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Leila Georgsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.71 |
|
2:53.93 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyd Simklubb |
+0.70 |
|
2:55.27 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.87 |
|
2:55.70 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.85 |
|
2:56.05 |
+20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Leia Bergling |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
|
2:56.12 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
2:56.24 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.64 |
|
2:56.35 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.87 |
|
2:56.92 |
+21.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
+0.72 |
|
2:57.38 |
+21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Jasmine Musaji |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.75 |
|
2:58.23 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Jonna Klasén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.75 |
|
2:59.27 |
+23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
|
2:59.52 |
+23.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lovis Carltoft |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
|
3:00.73 |
+24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
|
3:04.58 |
+28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
|
3:05.17 |
+29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Agnes Bergqvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.80 |
|
3:07.26 |
+31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.77 |
|
3:09.08 |
+33.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
3:10.77 |
+34.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
3:11.96 |
+36.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Lotta Lande |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
+0.77 |
|
3:13.24 |
+37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 18:15:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
2:22.49 |
|
|
|
Annie Hegmegi |
|
Jönköpings Simsällskap (S |
Järfälla |
2019-02-16 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
+0.70 |
|
2:33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
|
2:36.30 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.82 |
|
2:38.65 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.81 |
|
2:40.44 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.71 |
|
2:45.95 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.79 |
|
2:46.06 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Natalie Nilsson |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.57 |
|
2:47.77 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
Danderyd Simklubb |
+0.66 |
|
2:49.40 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Ericsson |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.64 |
|
2:50.38 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
|
2:53.21 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.82 |
|
2:58.65 |
+25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
|
3:00.26 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Högqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 18:15:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
2:22.49 |
|
|
|
Annie Hegmegi |
|
Jönköpings Simsällskap (S |
Järfälla |
2019-02-16 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Bergh |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.67 |
|
2:32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
|
2:36.19 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
2:38.91 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
|
2:44.81 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 18:15:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-09 18:15:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Fjärilsim Herrar 15 och yngre - Final |
|
|
|
2:09.36 |
|
|
|
Christopher Lindholm |
|
Väsby SS (SWE) |
Järfälla |
2021-06-06 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:19.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
2:20.11 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:34.95 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
+0.50 |
|
2:39.03 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alejandro Rei Bacas Fujiki |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
|
2:40.63 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
|
2:43.21 |
+23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter Oechtering |
2008 |
Danderyd Simklubb |
|
|
3:00.97 |
+41.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
3:04.67 |
+45.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
+0.44 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 18:24:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Fjärilsim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
|
2:09.36 |
|
|
|
Christopher Lindholm |
|
Väsby SS (SWE) |
Järfälla |
2021-06-06 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
|
2:15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Bönnemark |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.65 |
|
2:22.04 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
+0.76 |
|
2:32.49 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nathanael Alexanderson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.89 |
|
2:57.18 |
+41.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Borg |
2005 |
SK Triton |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 18:24:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Fjärilsim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
2:09.36 |
|
|
|
Christopher Lindholm |
|
Väsby SS (SWE) |
Järfälla |
2021-06-06 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
|
2:13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:22.84 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.71 |
|
2:27.02 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 18:24:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-09 18:25:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 4x100m Frisim Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Järfälla Simsällskap |
18 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Louise Hertegren |
2004 |
AD0604 |
|
30.00 |
1:03.00 |
|
|
|
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Eline Finne |
2007 |
AG0807 |
|
30.65 |
1:04.49 |
|
|
|
2:07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Mira Wallin |
2006 |
AC6406 |
|
30.53 |
1:03.17 |
|
|
|
3:10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Bengtsson |
2007 |
AB9207 |
|
30.79 |
1:03.94 |
|
|
|
4:14.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 SUMS |
16 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
4:16.15 |
+1.55 |
|
|
|
|
Cornelia Utgren |
2007 |
AL6207 |
|
31.91 |
1:06.04 |
|
|
|
1:06.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Bergström |
2007 |
AK9807 |
|
28.99 |
59.81 |
|
|
|
2:05.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Lingman |
2006 |
BI3806 |
|
31.21 |
1:05.50 |
|
|
|
3:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leah Ishaq |
2006 |
AO6406 |
|
30.63 |
1:04.80 |
|
|
|
4:16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 |
21 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
4:19.44 |
+4.84 |
|
|
|
|
Elsa Lövquist |
2004 |
BD6604 |
+0.82 |
31.65 |
1:06.52 |
|
|
|
1:06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Danielsson |
2006 |
AJ1206 |
+0.37 |
31.27 |
1:06.26 |
|
|
|
2:12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Wallberg |
2005 |
AP9605 |
+0.22 |
29.29 |
1:01.98 |
|
|
|
3:14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
AE5201 |
+0.23 |
30.33 |
1:04.68 |
|
|
|
4:19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Södertörns Simsällskap 1 |
16 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:19.49 |
+4.89 |
|
|
|
|
Alva Qvist |
2006 |
BR5406 |
+0.61 |
30.92 |
1:04.38 |
|
|
|
1:04.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Svensson |
2009 |
AJ6809 |
+0.35 |
30.09 |
1:04.94 |
|
|
|
2:09.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mimmi Nordström Renlund |
2007 |
AO8207 |
+0.31 |
30.84 |
1:06.24 |
|
|
|
3:15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellinor Eldh |
2006 |
BA0206 |
+0.47 |
29.51 |
1:03.93 |
|
|
|
4:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Södertörns Simsällskap lag 3 |
20 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:20.65 |
+6.05 |
|
|
|
|
Elin Lundgren |
2003 |
AW2603 |
+0.78 |
29.74 |
1:01.27 |
|
|
|
1:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Nilsson |
2002 |
BS9202 |
+0.48 |
30.00 |
1:03.03 |
|
|
|
2:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Märta Bengtsson |
2008 |
BH8408 |
+0.29 |
31.64 |
1:08.07 |
|
|
|
3:12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Johanson |
2008 |
AL9608 |
+0.07 |
31.17 |
1:08.28 |
|
|
|
4:20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Upsala Simsällskap lag 4 |
15 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:21.95 |
+7.35 |
|
|
|
|
Alva Marhold |
2007 |
AL5407 |
+0.71 |
30.81 |
1:04.19 |
|
|
|
1:04.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Andersson |
2007 |
AA6207 |
+0.28 |
31.55 |
1:06.80 |
|
|
|
2:10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Glantz |
2007 |
AW3607 |
+0.31 |
30.50 |
1:04.71 |
|
|
|
3:15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
AA1807 |
+0.40 |
31.84 |
1:06.25 |
|
|
|
4:21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Skuru Idrottsklubb |
16 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
4:22.43 |
+7.83 |
|
|
|
|
Isabelle Sandström |
2007 |
AB3207 |
+0.70 |
31.16 |
1:05.35 |
|
|
|
1:05.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
AR8407 |
+0.31 |
30.11 |
1:04.92 |
|
|
|
2:10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Furingsten |
2006 |
AH5806 |
+0.47 |
30.69 |
1:03.89 |
|
|
|
3:14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Flykt-Rosén |
2007 |
AC6607 |
+0.28 |
32.20 |
1:08.27 |
|
|
|
4:22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ösmo Simsällskap |
16 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:23.54 |
+8.94 |
|
|
|
|
Meja Thunvall |
2006 |
AG9206 |
+0.71 |
31.36 |
1:04.47 |
|
|
|
1:04.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Audrey Glavas |
2008 |
AD8408 |
+0.60 |
31.93 |
1:06.30 |
|
|
|
2:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Thunvall |
2008 |
AG0808 |
+0.46 |
31.19 |
1:06.65 |
|
|
|
3:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Vesterlund |
2006 |
AA7606 |
+0.58 |
30.39 |
1:06.12 |
|
|
|
4:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
14 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:27.90 |
+13.30 |
|
|
|
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
AG3608 |
+0.72 |
31.51 |
1:06.42 |
|
|
|
1:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Iris Thorngren |
2008 |
BI6608 |
+0.45 |
30.65 |
1:06.16 |
|
|
|
2:12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nelly Widmark |
2008 |
AP0408 |
+0.32 |
32.16 |
1:08.08 |
|
|
|
3:20.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Isenstam |
2009 |
AC9809 |
+0.23 |
31.92 |
1:07.24 |
|
|
|
4:27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stockholms Kappsimningsklub |
15 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
4:30.25 |
+15.65 |
|
|
|
|
Alma Brorson |
2008 |
AT8208 |
|
30.84 |
1:02.81 |
|
|
|
1:02.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Säther |
2008 |
AZ7208 |
|
32.33 |
1:08.46 |
|
|
|
2:11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elise Karlsson |
2007 |
BA4607 |
|
31.80 |
1:08.92 |
|
|
|
3:20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Nilsson |
2008 |
BC7208 |
|
33.80 |
1:10.06 |
|
|
|
4:30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Neptun F Lag 3 |
15 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
4:30.30 |
+15.70 |
|
|
|
|
Filippa Hanikat |
2007 |
AK7207 |
+0.77 |
31.74 |
1:05.18 |
|
|
|
1:05.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Delara Ronquist |
2007 |
AN7807 |
+0.41 |
31.60 |
1:06.85 |
|
|
|
2:12.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadja Travar |
2007 |
AP2607 |
+0.45 |
32.62 |
1:07.94 |
|
|
|
3:19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Dahlberg |
2007 |
AN9807 |
+0.36 |
32.59 |
1:10.33 |
|
|
|
4:30.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Neptun F Lag 1 |
14 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
4:30.92 |
+16.32 |
|
|
|
|
Louise Löfström |
2008 |
AM0808 |
+0.70 |
31.70 |
1:06.94 |
|
|
|
1:06.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Forsmark |
2008 |
AF8208 |
+0.34 |
30.43 |
1:06.03 |
|
|
|
2:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Brodd |
2008 |
AF1208 |
+0.67 |
32.04 |
1:08.75 |
|
|
|
3:21.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Harlin Emanuelson |
2008 |
AX0608 |
+0.52 |
32.72 |
1:09.20 |
|
|
|
4:30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Danderyd Simklubb |
17 |
Danderyd Simklubb |
|
|
|
|
|
4:31.46 |
+16.86 |
|
|
|
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
BH1805 |
+0.65 |
30.97 |
1:05.94 |
|
|
|
1:05.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
AU8208 |
+0.04 |
32.75 |
1:08.80 |
|
|
|
2:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Bonorden |
2005 |
AH5805 |
+0.16 |
32.50 |
1:07.02 |
|
|
|
3:21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
BO4406 |
+0.29 |
33.73 |
1:09.70 |
|
|
|
4:31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Neptun F Lag 4 |
15 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
4:32.13 |
+17.53 |
|
|
|
|
Anna Eneroth |
2007 |
AK4607 |
+0.43 |
31.06 |
1:05.43 |
|
|
|
1:05.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
AK0407 |
+0.17 |
32.23 |
1:08.59 |
|
|
|
2:14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Strömberg |
2007 |
AO4207 |
+0.19 |
32.63 |
1:10.08 |
|
|
|
3:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Vanja Ramm-Ericson |
2007 |
AC0807 |
+0.46 |
33.00 |
1:08.03 |
|
|
|
4:32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
14 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:35.83 |
+21.23 |
|
|
|
|
Thea Lindberg Emilsson |
2009 |
AB3209 |
|
31.71 |
1:06.28 |
|
|
|
1:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leia Bergling |
2009 |
AJ5409 |
|
32.78 |
1:08.64 |
|
|
|
2:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Nyman |
2009 |
AG5809 |
|
33.18 |
1:11.29 |
|
|
|
3:26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Bergqvist |
2008 |
AR5408 |
|
33.01 |
1:09.62 |
|
|
|
4:35.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Norrköpings Kappsimningsklu |
17 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
4:37.62 |
+23.02 |
|
|
|
|
Edith Nyman |
2007 |
AD0407 |
|
32.61 |
1:09.55 |
|
|
|
1:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Nobrant |
2005 |
BM9605 |
+0.28 |
32.94 |
1:09.20 |
|
|
|
2:18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Hagström |
2007 |
AL1607 |
+0.13 |
32.61 |
1:10.28 |
|
|
|
3:29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Wallberg |
2007 |
AG9207 |
-0.18 |
31.85 |
1:08.59 |
|
|
|
4:37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Väsby Simsällskap |
15 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:38.95 |
+24.35 |
|
|
|
|
Tilda Flodin |
2007 |
BB9207 |
|
31.18 |
1:04.94 |
|
|
|
1:04.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amelie Jägemar |
2008 |
BC4408 |
|
33.53 |
1:09.51 |
|
|
|
2:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Orheden |
2008 |
AR8608 |
|
33.75 |
1:11.23 |
|
|
|
3:25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ester Fritzson |
2008 |
AH6208 |
|
33.69 |
1:13.27 |
|
|
|
4:38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Upsala Simsällskap lag 3 |
21 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:40.45 |
+25.85 |
|
|
|
|
Tova Franzén |
2001 |
AK9601 |
+0.82 |
31.92 |
1:06.51 |
|
|
|
1:06.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Kroon |
2006 |
BB0406 |
+0.56 |
33.57 |
1:09.80 |
|
|
|
2:16.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hilma Wahlström |
2006 |
AB8806 |
+0.28 |
32.27 |
1:07.22 |
|
|
|
3:23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Märta Säfsten |
2006 |
BD4806 |
+0.33 |
36.05 |
1:16.92 |
|
|
|
4:40.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Turebergs Simklubb |
15 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
4:43.91 |
+29.31 |
|
|
|
|
Tea Hermelin |
2008 |
AD8208 |
|
32.86 |
1:09.97 |
|
|
|
1:09.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Arnö |
2008 |
AB6608 |
|
33.90 |
1:13.62 |
|
|
|
2:23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Holkedahl |
2008 |
AS9608 |
|
33.49 |
1:10.89 |
|
|
|
3:34.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Edith Forsell |
2007 |
AR3407 |
|
32.72 |
1:09.43 |
|
|
|
4:43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ösmo Simsällskap lag 2 |
18 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:44.23 |
+29.63 |
|
|
|
|
Alva Lindberg |
2008 |
AF6608 |
|
32.71 |
1:08.14 |
|
|
|
1:08.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fiona Karlsson |
2004 |
AE6404 |
|
32.93 |
1:09.29 |
|
|
|
2:17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Wellsmo Månsson |
2009 |
AD5209 |
|
36.69 |
1:17.40 |
|
|
|
3:34.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Öhman |
2006 |
AG2406 |
|
32.64 |
1:09.40 |
|
|
|
4:44.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Södertörns Simsällskap lag 4 |
15 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:46.33 |
+31.73 |
|
|
|
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
BP9607 |
+0.76 |
33.05 |
1:08.27 |
|
|
|
1:08.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jasmin Nassiri |
2007 |
BF5407 |
+0.55 |
33.37 |
1:10.03 |
|
|
|
2:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lotta Lande |
2007 |
AY4407 |
+0.34 |
37.78 |
1:19.12 |
|
|
|
3:37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jasmine Musaji |
2008 |
AO7808 |
+0.53 |
33.50 |
1:08.91 |
|
|
|
4:46.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Upsala Simsällskap lag 4 |
15 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:46.40 |
+31.80 |
|
|
|
|
Annahita Kamkar |
2008 |
AO5408 |
+0.80 |
32.45 |
1:09.02 |
|
|
|
1:09.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milia Hardy |
2008 |
BI0408 |
+0.32 |
33.63 |
1:10.50 |
|
|
|
2:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Inez Lundqvist |
2009 |
AD2209 |
+0.62 |
34.92 |
1:15.63 |
|
|
|
3:35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Sara Högdin |
2007 |
AS1607 |
+0.44 |
32.90 |
1:11.25 |
|
|
|
4:46.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Södertörns Simsällskap lag 2 |
17 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:48.83 |
+34.23 |
|
|
|
|
Natalie Nilsson |
2005 |
BV5205 |
+0.68 |
32.59 |
1:10.74 |
|
|
|
1:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilja Stålnacke |
2005 |
BW4205 |
+0.19 |
32.01 |
1:09.35 |
|
|
|
2:20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leila Georgsson |
2008 |
BK3008 |
+0.38 |
34.74 |
1:14.52 |
|
|
|
3:34.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Storell |
2008 |
BH5008 |
+0.56 |
34.28 |
1:14.22 |
|
|
|
4:48.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Åkersberga Simsällskap |
16 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:58.77 |
+44.17 |
|
|
|
|
Evelina Dahlberg |
2007 |
AI7607 |
+0.78 |
33.67 |
1:11.11 |
|
|
|
1:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milou Rönnbro |
2006 |
BB0206 |
+0.79 |
37.36 |
1:17.90 |
|
|
|
2:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Adella Nordin |
2007 |
AL8407 |
+0.39 |
35.67 |
1:13.98 |
|
|
|
3:42.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Blom |
2008 |
AI8208 |
+0.58 |
36.00 |
1:15.78 |
|
|
|
4:58.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 3 |
14 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
5:08.29 |
+53.69 |
|
|
|
|
Molly McKechnie |
2008 |
BG8808 |
|
33.87 |
1:12.65 |
|
|
|
1:12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Rahm |
2009 |
AM6809 |
|
36.22 |
1:15.37 |
|
|
|
2:28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wendela Ulltin |
2008 |
BJ4408 |
|
38.19 |
1:21.93 |
|
|
|
3:49.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tea Orneman |
2008 |
BG2608 |
|
36.33 |
1:18.34 |
|
|
|
5:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SK Triton |
18 |
SK Triton |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Blomliden |
2004 |
AW1804 |
+0.67 |
29.77 |
1:02.32 |
|
|
|
1:02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Pålsson |
2005 |
AV6805 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Öhlin |
2004 |
AX5204 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Jörgensen |
2007 |
AK2207 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 3 |
15 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Bianca Utgren |
2008 |
AU2608 |
+0.78 |
32.96 |
1:09.20 |
|
|
|
1:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martha Hammes |
2008 |
AO1608 |
-0.05 |
36.68 |
1:18.04 |
|
|
|
2:27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lova Hjort |
2007 |
BJ4807 |
-0.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Axland |
2007 |
BA6607 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Neptun F Lag 2 |
15 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lundgren |
2007 |
AZ2207 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amy Sterby |
2008 |
AM5608 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
AX1808 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovis Carltoft |
2008 |
AM6608 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 18:43:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-09 18:46:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 4x100m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Södertörns Simsällskap lag 1 |
20 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Fridh |
2002 |
AT3302 |
+0.56 |
25.91 |
54.60 |
|
|
|
54.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Botvid Wiell |
2005 |
AB3305 |
|
26.77 |
56.61 |
|
|
|
1:51.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
AI1306 |
|
26.06 |
54.44 |
|
|
|
2:45.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mattias Kvist |
2003 |
AB5503 |
|
25.63 |
55.35 |
|
|
|
3:41.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 SENIO |
20 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
3:44.12 |
+3.12 |
|
|
|
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
AM1302 |
+0.64 |
26.71 |
56.40 |
|
|
|
56.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Jakobsson |
2002 |
AG4302 |
+0.21 |
26.20 |
55.86 |
|
|
|
1:52.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Palmqvist |
2002 |
AZ6102 |
+0.13 |
26.32 |
56.37 |
|
|
|
2:48.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Fridsell |
2003 |
AS7503 |
+0.48 |
26.57 |
55.49 |
|
|
|
3:44.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Neptun P Lag 5 |
19 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
3:45.31 |
+4.31 |
|
|
|
|
Ferdinand Bang |
2005 |
AF1305 |
+0.64 |
25.40 |
56.96 |
|
|
|
56.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Albin Eriksson |
2003 |
AF3503 |
+0.24 |
26.74 |
57.66 |
|
|
|
1:54.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Uno Härmark |
2005 |
AD8705 |
+0.37 |
27.40 |
57.57 |
|
|
|
2:52.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakob Rasmuson |
2003 |
AP9103 |
+0.14 |
24.74 |
53.12 |
|
|
|
3:45.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Spårvägen Simförening |
23 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
3:46.64 |
+5.64 |
|
|
|
|
Andreas Wallén |
2002 |
AP9302 |
+0.59 |
26.66 |
55.95 |
|
|
|
55.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Erneholm |
2006 |
AD5506 |
+0.17 |
26.85 |
56.78 |
|
|
|
1:52.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
AQ7105 |
+0.22 |
26.32 |
57.52 |
|
|
|
2:50.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
AX0599 |
+0.26 |
26.18 |
56.39 |
|
|
|
3:46.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 J |
18 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
3:52.46 |
+11.46 |
|
|
|
|
Gustav Aglert |
2004 |
AY4304 |
|
27.23 |
57.64 |
|
|
|
57.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Johansson |
2005 |
AV4705 |
+0.36 |
27.67 |
58.91 |
|
|
|
1:56.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malkolm Nömm |
2005 |
AT6905 |
+0.19 |
27.05 |
57.02 |
|
|
|
2:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tee Thern |
2006 |
AC3106 |
-0.04 |
27.57 |
58.89 |
|
|
|
3:52.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Upsala Simsällskap Lag 1 |
17 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:54.07 |
+13.07 |
|
|
|
|
Adam Wahlberg |
2006 |
AI7306 |
+0.76 |
27.81 |
58.99 |
|
|
|
58.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Loklint |
2005 |
AD2105 |
+0.27 |
27.44 |
57.33 |
|
|
|
1:56.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Franzén |
2007 |
AA3707 |
+0.38 |
28.18 |
59.45 |
|
|
|
2:55.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Jönsson |
2007 |
AM3707 |
+0.44 |
27.97 |
58.30 |
|
|
|
3:54.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Väsby Simsällskap |
20 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:54.21 |
+13.21 |
|
|
|
|
Gustav Leifsen |
2002 |
BO3102 |
|
26.97 |
55.67 |
|
|
|
55.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Filip Lindeberg |
2007 |
AP8107 |
|
28.00 |
58.95 |
|
|
|
1:54.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Rizell |
2008 |
AR8508 |
|
27.56 |
57.33 |
|
|
|
2:51.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Watanabe |
2008 |
AF7108 |
|
29.26 |
1:02.26 |
|
|
|
3:54.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Skuru Idrottsklubb |
19 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
3:55.06 |
+14.06 |
|
|
|
|
Axel Hallenborg |
2004 |
AO5504 |
|
27.24 |
57.06 |
|
|
|
57.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Nilsson |
2003 |
AG2703 |
|
27.78 |
59.44 |
|
|
|
1:56.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adrian Ekström |
2004 |
AV6104 |
|
27.90 |
58.95 |
|
|
|
2:55.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Manfred Bränström |
2005 |
AI6705 |
|
28.35 |
59.61 |
|
|
|
3:55.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Norrköpings Kappsimningsklu |
19 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
3:57.25 |
+16.25 |
|
|
|
|
Sergej Basov |
2003 |
BA8103 |
+0.64 |
26.78 |
56.36 |
|
|
|
56.36 |
|
|
|
|
|
|
|
David Ullstrand |
2005 |
AB2505 |
+0.47 |
26.97 |
58.59 |
|
|
|
1:54.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Bönnemark |
2006 |
AI0506 |
+0.13 |
27.50 |
58.18 |
|
|
|
2:53.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
AD5308 |
+0.52 |
29.95 |
1:04.12 |
|
|
|
3:57.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Neptun P Lag 4 |
16 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
3:59.63 |
+18.63 |
|
|
|
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
AI7106 |
+0.65 |
28.61 |
58.39 |
|
|
|
58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
AC8706 |
+0.26 |
27.33 |
58.38 |
|
|
|
1:56.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
AI3506 |
+0.48 |
29.25 |
1:01.37 |
|
|
|
2:58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Löfström |
2006 |
AI4506 |
+0.40 |
28.80 |
1:01.49 |
|
|
|
3:59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lidingö Simklubb lag 1 |
16 |
Lidingö Simklubb |
|
|
|
|
|
4:01.37 |
+20.37 |
|
|
|
|
Henrik Viberg |
2006 |
AF7106 |
+0.68 |
28.91 |
1:00.64 |
|
|
|
1:00.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Trindade |
2006 |
AP6106 |
+0.29 |
27.64 |
58.37 |
|
|
|
1:59.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
AS8306 |
+0.71 |
28.97 |
1:00.88 |
|
|
|
2:59.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Fällgren |
2006 |
AX8706 |
+0.52 |
28.54 |
1:01.48 |
|
|
|
4:01.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Järfälla Simsällskap |
17 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:03.87 |
+22.87 |
|
|
|
|
Ludwig Skantz |
2005 |
AE6705 |
+0.70 |
28.69 |
1:00.56 |
|
|
|
1:00.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Alsered Fällman |
2006 |
AN3906 |
+0.51 |
28.85 |
59.89 |
|
|
|
2:00.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
AC7907 |
+0.20 |
28.00 |
1:01.89 |
|
|
|
3:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Edbom |
2007 |
AD3907 |
+0.35 |
29.16 |
1:01.53 |
|
|
|
4:03.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wisby Simsällskap |
20 |
Wisby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:05.29 |
+24.29 |
|
|
|
|
Hjalmar Pettersson |
2007 |
AL6107 |
+0.75 |
32.65 |
1:06.78 |
|
|
|
1:06.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mats Rehn |
2002 |
AW8902 |
+0.39 |
27.96 |
58.50 |
|
|
|
2:05.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Wirelius |
2006 |
AS3306 |
+0.48 |
28.53 |
1:00.50 |
|
|
|
3:05.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jack Sjöberg |
2005 |
AI3305 |
+0.32 |
28.23 |
59.51 |
|
|
|
4:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Neptun P Lag 2 |
15 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
4:08.33 |
+27.33 |
|
|
|
|
Theodor Gladare |
2007 |
AC0707 |
+0.60 |
29.13 |
1:00.85 |
|
|
|
1:00.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Nordlander |
2007 |
AF2707 |
+0.50 |
28.65 |
1:00.65 |
|
|
|
2:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Rundström |
2008 |
AC9108 |
+0.46 |
27.78 |
58.68 |
|
|
|
3:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Milton Eriksson |
2007 |
AC8307 |
+0.12 |
31.19 |
1:08.15 |
|
|
|
4:08.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Södertörns Simsällskap lag 3 |
24 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:11.26 |
+30.26 |
|
|
|
|
Love Sigfelt |
2005 |
AZ2705 |
+0.71 |
27.90 |
58.21 |
|
|
|
58.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Antlöv |
1998 |
AE5998 |
+0.36 |
29.64 |
1:02.42 |
|
|
|
2:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arsenij Gojs |
2007 |
BQ1907 |
+0.44 |
31.07 |
1:05.68 |
|
|
|
3:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moritz Karlsson |
2008 |
AC8908 |
+0.43 |
30.73 |
1:04.95 |
|
|
|
4:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Spårvägen Simförening lag 2 |
19 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
4:12.46 |
+31.46 |
|
|
|
|
Oliver Geaney |
2006 |
AH0506 |
+0.73 |
29.07 |
1:01.94 |
|
|
|
1:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jakub Majta |
2003 |
AV9703 |
+0.10 |
28.07 |
59.80 |
|
|
|
2:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Östling |
2007 |
AK8107 |
+0.30 |
28.45 |
1:00.81 |
|
|
|
3:02.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Nathanael Alexanderson |
2006 |
AJ7706 |
+0.11 |
32.94 |
1:09.91 |
|
|
|
4:12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 2 |
15 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
4:19.34 |
+38.34 |
|
|
|
|
Alexander Lundström-Gars |
2007 |
AS3107 |
+0.56 |
28.94 |
1:02.14 |
|
|
|
1:02.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Philip Hedqvist Göthberg |
2007 |
AP0907 |
+0.10 |
30.14 |
1:04.37 |
|
|
|
2:06.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Lindblom |
2007 |
BP4707 |
+0.17 |
31.37 |
1:07.82 |
|
|
|
3:14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Nättinen |
2007 |
AV1107 |
|
30.50 |
1:05.01 |
|
|
|
4:19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Neptun P Lag 3 |
16 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
4:19.51 |
+38.51 |
|
|
|
|
Marcus Lundgren |
2006 |
AN1506 |
|
29.10 |
1:01.27 |
|
|
|
1:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alejandro Rei Bacas Fujiki |
2007 |
AS5907 |
|
30.43 |
1:06.22 |
|
|
|
2:07.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Holmlund |
2007 |
AL4307 |
|
29.72 |
1:03.79 |
|
|
|
3:11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Axel Kallin |
2007 |
AL3107 |
|
32.21 |
1:08.23 |
|
|
|
4:19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Södertörns Simsällskap |
17 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:22.14 |
+41.14 |
|
|
|
|
Julius Dorch Juliusson |
2007 |
AC7707 |
|
30.35 |
1:05.56 |
|
|
|
1:05.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niklas Nygren |
2006 |
AL1106 |
|
29.76 |
1:02.67 |
|
|
|
2:08.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hampus Glanshed |
2006 |
AV2306 |
|
31.49 |
1:06.20 |
|
|
|
3:14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Johanson |
2005 |
AX4105 |
|
31.76 |
1:07.71 |
|
|
|
4:22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Neptun P Lag 1 |
14 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
4:27.36 |
+46.36 |
|
|
|
|
Simon Rehn |
2008 |
AG0308 |
|
30.67 |
1:05.04 |
|
|
|
1:05.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Nilsson |
2008 |
AG2308 |
|
29.64 |
1:05.01 |
|
|
|
2:10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Nylander Senke |
2008 |
AM1108 |
|
32.12 |
1:09.53 |
|
|
|
3:19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Einar Welander |
2008 |
AM1308 |
|
31.55 |
1:07.78 |
|
|
|
4:27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
14 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:32.09 |
+51.09 |
|
|
|
|
Algot Augustsson Spets |
2008 |
AC8508 |
|
30.96 |
1:03.99 |
|
|
|
1:03.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melvin Eriksson |
2008 |
AC6308 |
|
34.20 |
1:10.07 |
|
|
|
2:14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Max Hedin |
2008 |
AL4708 |
|
32.69 |
1:09.21 |
|
|
|
3:23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Demirian |
2008 |
AD4908 |
|
33.05 |
1:08.82 |
|
|
|
4:32.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lidingö Simklubb lag 2 |
17 |
Lidingö Simklubb |
|
|
|
|
|
4:45.33 |
+1:04.3 |
|
|
|
|
Erik Dahle |
2005 |
AV5905 |
+0.79 |
30.42 |
1:04.83 |
|
|
|
1:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Andersson |
2007 |
AK3107 |
+0.32 |
29.51 |
1:03.89 |
|
|
|
2:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Elliot Engström |
2009 |
AV7309 |
+0.86 |
37.48 |
1:19.29 |
|
|
|
3:28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Corlevi |
2009 |
AK9509 |
+0.63 |
36.37 |
1:17.32 |
|
|
|
4:45.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Upsala Simsällskap lag 3 |
16 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:47.56 |
+1:06.5 |
|
|
|
|
Joel Weman |
2006 |
AT9306 |
+0.68 |
32.94 |
1:10.38 |
|
|
|
1:10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Andersson |
2007 |
AC7507 |
+0.21 |
34.01 |
1:10.29 |
|
|
|
2:20.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valter Kåver |
2009 |
AL7109 |
+0.49 |
34.71 |
1:15.41 |
|
|
|
3:36.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sixten Lindell |
2008 |
AH8308 |
+0.42 |
33.99 |
1:11.48 |
|
|
|
4:47.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
15 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Simon Jansson |
2007 |
AM0507 |
+0.67 |
30.17 |
1:02.12 |
|
|
|
1:02.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seved Rönnholm |
2007 |
AM2707 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
AP1708 |
-0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Call |
2009 |
AE9109 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-09 18:59:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-09 19:00:19 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar 15 och yngre - Final |
|
|
|
28.63 |
|
|
Johannes Skagius |
|
Simklubben Neptun (SWE |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
|
31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
33.73 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Kamakin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.65 |
|
34.33 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
34.76 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.52 |
|
35.04 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
35.72 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nils Franzen |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.60 |
|
35.80 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Lundström-Gars |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
36.28 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dimitri Basov |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
36.80 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
|
37.60 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ian Kim |
2008 |
Danderyd Simklubb |
+0.76 |
|
39.24 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Rejnwahl |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.70 |
|
39.41 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Robin Andersson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.72 |
|
40.18 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elias Nättinen |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.66 |
|
40.51 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Martin |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
40.73 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
40.92 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vincent Eriksson |
2009 |
Motala Simsällskap |
+0.62 |
|
41.29 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
41.40 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
42.20 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Adrian Calvo |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
|
42.35 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
43.70 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Martin Oskarsson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.66 |
|
44.12 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
45.74 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nicolás Garcia |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
46.27 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alexander Zuccato |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.82 |
|
47.47 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Erik Gylje |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
47.59 |
+16.18 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Felix Persson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
48.18 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Garbis Doshoian |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
49.43 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Rasmus Larsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
50.42 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Marcus Thisner |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.86 |
|
51.73 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alvin Kopec Öhrström |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.62 |
|
52.25 |
+20.84 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Charlie Henriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.56 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Goulet |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 09:06:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
|
28.63 |
|
|
Johannes Skagius |
|
Simklubben Neptun (SWE |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
|
31.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvin Johansson |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
|
31.90 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
+0.68 |
|
32.53 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.68 |
|
32.70 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.61 |
|
32.72 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
32.79 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marcus Lundgren |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
33.47 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludwig Skantz |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
+0.66 |
|
34.21 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
35.12 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Troy Eriksson |
2006 |
Motala Simsällskap |
+0.62 |
|
35.15 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Harper |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
|
35.23 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Casper Drozdz |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
36.02 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 09:06:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
28.63 |
|
|
Johannes Skagius |
|
Simklubben Neptun (SWE |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
|
30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Karell |
2003 |
Täby Sim |
|
|
31.32 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.60 |
|
31.43 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
32.21 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
32.67 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
|
32.68 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.71 |
|
33.03 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.60 |
|
33.19 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
|
34.73 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lars Hennert |
1961 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
35.41 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 09:06:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-10 09:06:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Fjärilsim Damer 15 och yngre - Final |
|
|
|
1:02.15 |
|
|
|
Edith Jernstedt |
|
Västerås Simsällskap (SW |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.72 |
|
1:09.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
|
1:10.96 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Ösund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
+0.80 |
|
1:12.86 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Lundgren |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
|
1:13.10 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
|
1:13.73 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:13.96 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyd Simklubb |
|
|
1:15.09 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
|
1:15.22 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
+0.65 |
|
1:16.47 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
|
1:16.78 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eline Finne |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.63 |
|
1:17.31 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
+0.83 |
|
1:17.80 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viktoria Milic |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:17.93 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
|
1:18.08 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
1:18.23 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bianca Utgren |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:18.99 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ella Hagström |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.78 |
|
1:19.07 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
|
1:19.70 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.83 |
|
1:19.91 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Thea Lindberg Emilsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.67 |
|
1:19.97 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.77 |
|
1:20.02 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:20.24 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Wilma Sundberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.67 |
|
1:20.39 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.78 |
|
1:22.01 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emilia Säther |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.81 |
|
1:22.31 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Fanny Karls |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.72 |
|
1:23.59 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.62 |
|
1:24.57 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:27.30 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:33.68 |
+23.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Signe Sanneving |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
|
1:35.10 |
+25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emmy Mattsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.76 |
|
1:36.46 |
+26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Tea Orneman |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.70 |
|
1:37.10 |
+27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Harlin Emanuelson |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rebecka Collby |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 09:19:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Fjärilsim Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
1:02.15 |
|
|
|
Edith Jernstedt |
|
Västerås Simsällskap (SW |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
|
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Näsvall Jarl |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
|
1:07.72 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:10.07 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:16.27 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
+0.80 |
|
1:16.99 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Sundholm |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
+0.82 |
|
1:17.68 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:20.02 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:21.00 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 09:19:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Fjärilsim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
1:02.15 |
|
|
|
Edith Jernstedt |
|
Västerås Simsällskap (SW |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Rosenquist |
1989 |
Ystads Simsällskap |
+0.78 |
|
1:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
|
|
1:07.54 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Hertegren |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
1:08.35 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:08.36 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elina Hellgren |
2004 |
Täby Sim |
+0.71 |
|
1:08.78 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
1:09.29 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Bolmstrand |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
|
1:09.99 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.76 |
|
1:10.11 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.89 |
|
1:10.93 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.62 |
|
1:11.02 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:11.11 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
|
1:11.81 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Elsa Lövquist |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:11.81 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johanna Bagelius |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.67 |
|
1:13.23 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.74 |
|
1:13.75 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
|
|
1:13.95 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Engla Ellbrant |
2004 |
Täby Sim |
|
|
1:15.12 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.65 |
|
1:15.32 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Victoria Flyman |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:22.30 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 09:19:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-10 09:19:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Frisim Herrar 15 och yngre - Final |
|
|
|
53.78 |
|
|
|
Robin Hanson |
|
Järfälla Simsällskap (SWE) |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.59 |
|
57.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Lindeberg |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
57.90 |
+0.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
58.23 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arthur Forsfält |
2008 |
Motala Simsällskap |
+0.74 |
|
58.67 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
59.39 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
|
59.42 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
|
|
59.47 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
59.59 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Rundström |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
|
59.61 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Theodor Gladare |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
|
59.83 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:00.16 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:00.49 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kasper Lee |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
|
1:00.57 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:00.66 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:00.68 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
|
1:00.91 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.77 |
|
1:00.98 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Skantz |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.62 |
|
1:01.13 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=19 |
|
Alexander Lundström-Gars |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:01.37 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=19 |
|
Martin Löf |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:01.37 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Erik Edbom |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
|
1:01.55 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:01.85 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.68 |
|
1:02.54 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hugo Holmlund |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.60 |
|
1:03.09 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jonathan Granqvist |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.56 |
|
1:03.14 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:03.47 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=27 |
|
Algot Augustsson Spets |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:03.89 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=27 |
|
Simon Siljekvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.62 |
|
1:03.89 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elwe Montelius |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.72 |
|
1:03.96 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
|
1:04.55 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=31 |
|
Nils Franzen |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:04.68 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=31 |
|
Simon Rehn |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
|
1:04.68 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
|
1:04.85 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Elias Nättinen |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.70 |
|
1:05.11 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Alejandro Rei Bacas Fujiki |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
|
1:05.30 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
|
1:05.34 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Otto Andersson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
+0.68 |
|
1:05.41 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Jonathan Nilsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.64 |
|
1:05.76 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Viggo Johansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
|
1:05.85 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:06.07 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
1:06.14 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Dimitri Basov |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.75 |
|
1:06.57 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Robin Andersson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.58 |
|
1:07.29 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
David Demirian |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.72 |
|
1:07.40 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Christian Nylander Senke |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:07.52 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Einar Welander |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
|
1:07.60 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Axel Engman |
2009 |
Wisby Simsällskap |
+0.60 |
|
1:07.68 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Axel Kallin |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
|
1:07.70 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Ian Kim |
2008 |
Danderyd Simklubb |
+0.68 |
|
1:07.97 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=50 |
|
Joakim Sandström |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.82 |
|
1:08.06 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=50 |
|
Alexander Yegane |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.58 |
|
1:08.06 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
|
1:08.19 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Alexander Lindblom |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.55 |
|
1:08.30 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Gustaf Färnqvist |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:09.04 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Max Hedin |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:09.30 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Emil Danielsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
|
1:09.68 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Melvin Eriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
|
1:09.72 |
+11.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Anton Rejnwahl |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:10.11 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
1:10.15 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Adrian Calvo |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.82 |
|
1:10.23 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
1:10.68 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:11.40 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Hugo Bentzer |
2009 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:11.87 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Albin Forsberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.52 |
|
1:12.53 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Martin Oskarsson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.56 |
|
1:13.06 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.69 |
|
1:13.17 |
+15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Nicola Ponzio |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
|
1:14.26 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Vincent Eriksson |
2009 |
Motala Simsällskap |
|
|
1:14.31 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Nicolás Garcia |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
1:15.01 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Elliot Engström |
2009 |
Lidingö Simklubb |
+0.66 |
|
1:17.18 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Erik Gylje |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:18.57 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Felix Persson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
|
1:18.84 |
+21.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Garbis Doshoian |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.60 |
|
1:18.95 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Oliver Crawford |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
+0.70 |
|
1:19.09 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Isak Kållberg |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.60 |
|
1:19.21 |
+21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Max Löfgren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:20.14 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Charlie Henriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
1:21.78 |
+24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Alexander Zuccato |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.82 |
|
1:24.34 |
+26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Marcus Thisner |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
|
1:25.72 |
+27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Sebastian Mann |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
1:26.87 |
+29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Alvin Kopec Öhrström |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:28.96 |
+31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
|
Rasmus Larsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
|
1:31.34 |
+33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Fridblom |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Goulet |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 09:44:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Frisim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
|
53.78 |
|
|
|
Robin Hanson |
|
Järfälla Simsällskap (SWE) |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
|
54.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
+0.71 |
|
56.47 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
|
57.04 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
|
57.35 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jens Magnusson |
2005 |
SK Triton |
+0.71 |
|
57.60 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
57.98 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Borg |
2005 |
SK Triton |
+0.58 |
|
58.24 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyd Simklubb |
|
|
58.25 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christos Theodosiadis |
2006 |
Simklubben Neptun |
|
|
58.47 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
|
58.49 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
David Ullstrand |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.63 |
|
58.91 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aksel Hillerström Vagli |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.66 |
|
58.95 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.74 |
|
59.09 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tee Thern |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.67 |
|
59.71 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emil Alsered Fällman |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
59.96 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Carl Omberg |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
+0.38 |
|
1:00.04 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maxim Jelagin |
2005 |
Lidingö Simklubb |
+0.72 |
|
1:00.05 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
+0.73 |
|
1:00.10 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Troy Eriksson |
2006 |
Motala Simsällskap |
|
|
1:00.27 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ludwig Skantz |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
+0.65 |
|
1:00.29 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.73 |
|
1:00.30 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
1:00.55 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.66 |
|
1:00.82 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
Lidingö Simklubb |
+0.67 |
|
1:01.04 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Albin Tetli |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
|
1:02.17 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.62 |
|
1:02.27 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:02.67 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elijas Eriksson |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
1:02.74 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Casper Drozdz |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
|
1:03.05 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.56 |
|
1:03.75 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.65 |
|
1:04.55 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:06.97 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
|
1:09.71 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Ekenhill |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 09:44:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 100m Frisim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
53.78 |
|
|
|
Robin Hanson |
|
Järfälla Simsällskap (SWE) |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.68 |
|
54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Leifsen |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
|
55.42 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
55.85 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
55.89 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalle Voigt |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
|
56.41 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sergej Basov |
2003 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.62 |
|
56.72 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.72 |
|
56.75 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
+0.63 |
|
56.87 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicolas Nolén |
2000 |
SK Triton |
+0.58 |
|
56.93 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
57.04 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Edvin Karlsson |
2004 |
Motala Simsällskap |
+0.72 |
|
57.54 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
|
57.67 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mats Rehn |
2002 |
Wisby Simsällskap |
+0.62 |
|
57.77 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
57.97 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simon Brunn |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
58.23 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.74 |
|
58.34 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linus Thörn |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
|
58.36 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alexander Olausson |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.61 |
|
58.87 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyd Simklubb |
|
|
59.66 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Albin Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
|
59.96 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.70 |
|
1:00.96 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.71 |
|
1:02.08 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Bilal Mustefa |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
1:03.17 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
|
1:03.68 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:04.26 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 09:44:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-10 09:45:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 400m Frisim Damer 15 och yngre - Final |
|
|
|
4:25.91 |
|
|
|
Esther Rydbeck-Nordén |
|
Täby Sim (SWE) |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Greta Sjögren |
2007 |
Motala Simsällskap |
+0.65 |
|
4:54.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
4:54.62 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.88 |
|
4:56.85 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
4:58.69 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
|
4:59.98 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.79 |
|
5:05.31 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Louise Löfström |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
5:10.78 |
+16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Ösund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
+0.92 |
|
5:12.56 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amelie Jägemar |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
5:14.25 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
5:14.53 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Jörgensen |
2007 |
SK Triton |
|
|
5:16.11 |
+21.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
5:16.32 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elsa Sjöblom Sterne |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
5:22.65 |
+28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
5:27.28 |
+33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liv Nyman |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
5:29.23 |
+35.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Leia Bergling |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.72 |
|
5:29.43 |
+35.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liv Öhrman |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.61 |
|
5:30.39 |
+36.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
5:30.71 |
+36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
5:32.86 |
+38.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Hagström |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.78 |
|
5:33.96 |
+39.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Agnes Bergqvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
5:35.82 |
+41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frida Forsmark |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
|
5:40.16 |
+46.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ebba Wellsmo Månsson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.71 |
|
5:52.48 |
+58.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Rasah Bihbodzade |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.81 |
|
6:27.12 |
+1:32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 10:16:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 400m Frisim Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
4:25.91 |
|
|
|
Esther Rydbeck-Nordén |
|
Täby Sim (SWE) |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
+0.75 |
|
4:51.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
|
4:55.37 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellinor Eldh |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.76 |
|
5:14.94 |
+23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
5:17.21 |
+25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Sundholm |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
5:18.70 |
+26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Nobrant |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.72 |
|
5:19.51 |
+27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebba Mattisson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.90 |
|
5:32.86 |
+41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
5:34.30 |
+42.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 10:16:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 400m Frisim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
4:25.91 |
|
|
|
Esther Rydbeck-Nordén |
|
Täby Sim (SWE) |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
|
4:46.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Bergh |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.72 |
|
4:46.75 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Hertegren |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
4:56.49 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Nilsson |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
|
4:57.98 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tyra Öhlin |
2004 |
SK Triton |
+0.52 |
|
5:03.13 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.66 |
|
5:04.04 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
5:04.24 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
+0.75 |
|
5:10.26 |
+24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emelie Bergvall |
2003 |
Täby Sim |
+0.63 |
|
5:25.05 |
+38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 10:16:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-10 10:16:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Fjärilsim Herrar 15 och yngre - Final |
|
|
|
24.95 |
|
|
Robin Hanson |
|
Järfälla Simsällskap (SWE) |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Lindeberg |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
|
27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
|
28.57 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
29.01 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
|
|
29.12 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
|
29.12 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
+0.80 |
|
29.51 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonathan Granqvist |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.67 |
|
29.58 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.82 |
|
29.93 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Kamakin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.66 |
|
30.61 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
+0.65 |
|
30.80 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Lundström-Gars |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.71 |
|
31.11 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Lindblom |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.60 |
|
31.67 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
31.70 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
31.99 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Philip Hedqvist Göthberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.50 |
|
32.41 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hjalmar Pettersson |
2007 |
Wisby Simsällskap |
+0.76 |
|
32.89 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Adrian Calvo |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
|
33.26 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ian Kim |
2008 |
Danderyd Simklubb |
+0.71 |
|
33.56 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Robin Andersson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.62 |
|
33.63 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Otto Andersson |
2008 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
33.88 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
34.34 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alexander Yegane |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
|
34.66 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.64 |
|
34.94 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oliver Martin |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
|
35.13 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Garbis Doshoian |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
35.26 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Melvin Eriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.65 |
|
35.37 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
35.48 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Joakim Sandström |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
36.40 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Martin Oskarsson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.72 |
|
37.61 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
37.79 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
|
38.82 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nicolás Garcia |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
|
39.00 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Oliver Fridblom |
2009 |
Tyresö Simsällskap |
+0.69 |
|
39.46 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Erik Gylje |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
40.22 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Alexander Zuccato |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
44.74 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Charlie Henriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.90 |
|
44.95 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Felix Persson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.85 |
|
46.62 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Alvin Kopec Öhrström |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.60 |
|
51.13 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 10:25:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Fjärilsim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
|
24.95 |
|
|
Robin Hanson |
|
Järfälla Simsällskap (SWE) |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
+0.72 |
|
27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
27.46 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Bönnemark |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
27.68 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Borg |
2005 |
SK Triton |
+0.68 |
|
28.06 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
28.38 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maxim Jelagin |
2005 |
Lidingö Simklubb |
+0.74 |
|
28.45 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ludwig Skantz |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
+0.67 |
|
28.58 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
|
28.68 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.68 |
|
28.71 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Albin Tetli |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
28.79 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elijas Eriksson |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
+0.72 |
|
28.91 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
+0.68 |
|
29.23 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marcus Lundgren |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.55 |
|
29.53 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
29.68 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Harper |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
29.69 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emil Alsered Fällman |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
+0.66 |
|
29.86 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
29.93 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alvin Johansson |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
30.06 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
30.20 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tee Thern |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
30.21 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
30.35 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.70 |
|
30.41 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.65 |
|
30.72 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Troy Eriksson |
2006 |
Motala Simsällskap |
|
|
31.06 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
33.17 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Nathanael Alexanderson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.76 |
|
35.33 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Trindade |
2006 |
Lidingö Simklubb |
+0.28 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 10:25:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 50m Fjärilsim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
24.95 |
|
|
Robin Hanson |
|
Järfälla Simsällskap (SWE) |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Eriksson |
2003 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
|
26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
|
26.77 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl Palmqvist |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
26.86 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
27.03 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
|
27.03 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Jakobsson |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.73 |
|
27.12 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Karell |
2003 |
Täby Sim |
+0.68 |
|
27.19 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Hennert |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.60 |
|
27.38 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicolas Nolén |
2000 |
SK Triton |
+0.63 |
|
27.91 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
|
27.94 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Filip Antlöv |
1998 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
|
27.97 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Edvin Karlsson |
2004 |
Motala Simsällskap |
|
|
28.09 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linus Thörn |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
|
28.18 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
|
28.42 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.66 |
|
28.62 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anton Kanth |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.58 |
|
28.87 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sergej Basov |
2003 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.63 |
|
29.51 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Theodor Sköld |
2001 |
Väsby Simsällskap |
|
|
29.58 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Simon Brunn |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
+0.69 |
|
30.30 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Bilal Mustefa |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.60 |
|
30.59 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 10:25:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-10 10:26:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Ryggsim Damer 15 och yngre - Final |
|
|
|
1:05.52 |
|
|
|
Hannah Brunzell |
|
Västerås Simsällskap (SW |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.63 |
|
1:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Molly Brodd |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.60 |
|
1:11.63 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
|
1:13.00 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
1:13.61 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nadja Travar |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
|
1:13.92 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
+0.63 |
|
1:14.64 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Säther |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
|
1:14.97 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
|
1:15.03 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
1:15.84 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viktoria Milic |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.59 |
|
1:15.92 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.75 |
|
1:16.13 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thea Lindberg Emilsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.67 |
|
1:16.51 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Edith Nyman |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.59 |
|
1:17.12 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alicia Dahlberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
|
1:17.16 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
1:17.29 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
1:17.46 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.63 |
|
1:17.94 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
|
1:18.13 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.80 |
|
1:18.50 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Leila Georgsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.59 |
|
1:18.74 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
|
1:19.42 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vanja Ramm-Ericson |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
|
1:19.46 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.90 |
|
1:19.47 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.66 |
|
1:19.73 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.81 |
|
1:20.14 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
+0.78 |
|
1:20.74 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Fanny Karls |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
|
1:20.85 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
1:20.91 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyd Simklubb |
+0.68 |
|
1:21.18 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Leia Bergling |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.62 |
|
1:21.22 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Delara Ronquist |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.52 |
|
1:21.35 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.84 |
|
1:21.83 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Frida Forsmark |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
|
1:22.16 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lottie Berglind |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.77 |
|
1:22.17 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lovis Carltoft |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
|
1:22.40 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Jonna Klasén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.69 |
|
1:23.10 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
|
1:23.15 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
|
1:23.19 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.76 |
|
1:23.32 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Liv Nyman |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.64 |
|
1:24.13 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
|
1:24.56 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.49 |
|
1:24.97 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Signe Sanneving |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.67 |
|
1:25.64 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.70 |
|
1:25.88 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Martha Hammes |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
|
1:26.94 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
1:27.35 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
1:28.43 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Louise Axland |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
|
1:28.84 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.89 |
|
1:29.37 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Elsie Cooper |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.66 |
|
1:29.78 |
+19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Moa Frejd |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
|
1:30.64 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Linnea Björkholm |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.91 |
|
1:31.55 |
+21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Elisia Witt Hjort |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
|
1:31.99 |
+21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Tea Orneman |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:33.68 |
+23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Ellen Johansson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.77 |
|
1:34.07 |
+23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Hedvig Lindegren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.62 |
|
1:36.66 |
+26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Rasah Bihbodzade |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.80 |
|
1:38.44 |
+28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Rebecka Collby |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.78 |
|
1:41.27 |
+30.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Fabronia Nehme |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.85 |
|
1:43.98 |
+33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Ronja Ahlén |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
|
1:45.70 |
+35.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Julia Figura |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
|
1:48.24 |
+37.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Tuba Caliskan |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.75 |
|
1:51.61 |
+41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 11:00:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Ryggsim Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
1:05.52 |
|
|
|
Hannah Brunzell |
|
Västerås Simsällskap (SW |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
+0.66 |
|
1:11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.67 |
|
1:13.77 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
+0.64 |
|
1:14.12 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.82 |
|
1:14.16 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Ericsson |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.64 |
|
1:14.57 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
+0.65 |
|
1:15.19 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
|
1:15.25 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.85 |
|
1:16.59 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.81 |
|
1:18.74 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amanda Pålsson |
2005 |
SK Triton |
+0.74 |
|
1:19.10 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
Danderyd Simklubb |
+0.64 |
|
1:19.12 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.77 |
|
1:23.49 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Andersson |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
+0.73 |
|
1:27.64 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 11:00:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Ryggsim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
1:05.52 |
|
|
|
Hannah Brunzell |
|
Västerås Simsällskap (SW |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Lundgren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.71 |
|
1:08.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
1:09.68 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.62 |
|
1:10.19 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Blomliden |
2004 |
SK Triton |
+0.70 |
|
1:11.68 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
+0.64 |
|
1:12.39 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ylva Lindén |
2003 |
Täby Sim |
+0.70 |
|
1:12.66 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
|
1:13.58 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:20.51 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 11:00:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-10 11:01:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Medley Herrar 15 och yngre - Final |
|
|
|
2:13.00 |
|
|
|
Daniel Räisänen |
|
Täby Sim (SWE) |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.62 |
|
2:23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arthur Forsfält |
2008 |
Motala Simsällskap |
|
|
2:26.30 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
+0.70 |
|
2:28.34 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Lee |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
|
2:28.50 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Martin Löf |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:30.56 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
2:30.68 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Rundström |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
|
2:30.85 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
|
2:31.25 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nils Franzen |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.49 |
|
2:31.47 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
2:32.64 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
|
2:34.64 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
+0.69 |
|
2:35.61 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:36.06 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Erik Edbom |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.67 |
|
2:37.15 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Wilmer Jakobsson |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.66 |
|
2:37.79 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:39.90 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jonathan Nilsson |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.51 |
|
2:41.06 |
+17.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Algot Augustsson Spets |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.77 |
|
2:43.73 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
2:45.22 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Milton Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
2:45.39 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Einar Welander |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
|
2:50.20 |
+26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
David Demirian |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:50.79 |
+26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
2:51.62 |
+27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:51.88 |
+27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Axel Kallin |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:52.07 |
+28.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emil Danielsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
2:52.17 |
+28.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Felix Bang |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.60 |
|
2:52.19 |
+28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Peter Oechtering |
2008 |
Danderyd Simklubb |
+0.73 |
|
2:53.35 |
+29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Gustaf Färnqvist |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
|
2:53.63 |
+29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Max Hedin |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.81 |
|
2:54.91 |
+30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elliot Engström |
2009 |
Lidingö Simklubb |
+0.68 |
|
2:59.44 |
+35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Joakim Sandström |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.80 |
|
2:59.61 |
+35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Albin Forsberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.55 |
|
3:01.40 |
+37.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Nicola Ponzio |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.50 |
|
3:08.95 |
+44.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nicolás Garcia |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
3:08.96 |
+44.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Oliver Crawford |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
+0.70 |
|
3:20.54 |
+56.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Garbis Doshoian |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:27.48 |
+1:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Felix Persson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.73 |
|
3:31.84 |
+1:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Alexander Zuccato |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:38.37 |
+1:14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theodor Gladare |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Gylje |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Charlie Henriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isak Kållberg |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Larsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Löfgren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hjalmar Pettersson |
2007 |
Wisby Simsällskap |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Goulet |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 11:27:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 200m Medley Herrar 16-17 år - Final |
|
|
|
2:13.00 |
|
|
|
Daniel Räisänen |
|
Täby Sim (SWE) |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.62 |
|
2:17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
|
2:19.66 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jens Magnusson |
2005 |
SK Triton |
+0.72 |
|
2:20.32 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.63 |
|
2:20.68 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:20.68 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
+0.72 |
|
2:26.47 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Ullstrand |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
2:26.77 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
|
2:31.10 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Love Sigfelt |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:32.33 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nathanael Alexanderson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:46.82 |
+29.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.73 |
|
2:51.65 |
+34.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
2:52.51 |
+35.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 11:27:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-10 11:27:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Bröstsim Damer 15 och yngre - Final |
|
|
|
2:36.68 |
|
|
|
Emelie Fast |
|
Södertörns Simsällskap (S |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eline Finne |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.60 |
|
2:48.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:53.54 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
|
3:01.72 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elvira Sjöblom Hallner |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.62 |
|
3:01.78 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
3:02.20 |
+13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juni D. Linder |
2008 |
Simklubben Ägir |
+0.71 |
|
3:02.97 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
3:04.85 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Lundgren |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
|
3:05.94 |
+16.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
|
3:07.07 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.66 |
|
3:07.19 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
3:07.48 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
|
3:08.89 |
+19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nadja Travar |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
3:09.53 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
+0.77 |
|
3:11.14 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Greta Sjögren |
2007 |
Motala Simsällskap |
+0.67 |
|
3:11.94 |
+22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alicia Wallberg |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
3:14.30 |
+25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lottie Berglind |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.62 |
|
3:16.10 |
+27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elsa Sjöblom Sterne |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:17.89 |
+28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amy Sterby |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.81 |
|
3:19.79 |
+30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Wilma Sundberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.78 |
|
3:24.44 |
+35.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Agnes Bergqvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.57 |
|
3:24.79 |
+35.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
3:25.86 |
+36.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elin Storell |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.75 |
|
3:27.56 |
+38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
|
3:28.48 |
+39.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Louise Axland |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
3:40.93 |
+51.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
3:45.75 |
+56.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 11:43:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Bröstsim Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
2:36.68 |
|
|
|
Emelie Fast |
|
Södertörns Simsällskap (S |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.59 |
|
2:53.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
|
2:57.81 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lisa Kroon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
3:09.52 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Mattisson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.81 |
|
3:14.45 |
+21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
3:17.99 |
+24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stella Mandorf |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.68 |
|
3:21.56 |
+28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 11:43:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 200m Bröstsim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
2:36.68 |
|
|
|
Emelie Fast |
|
Södertörns Simsällskap (S |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.72 |
|
2:46.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:49.71 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilly Eriksson |
2004 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:56.78 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
+0.80 |
|
3:00.01 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
3:06.95 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 11:43:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-10 11:44:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Ryggsim Damer 15 och yngre - Final |
|
|
|
30.42 |
|
|
Alice Velden |
|
SS04 (SWE) |
Järfälla |
2021-06-06 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.67 |
|
32.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Molly Brodd |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.60 |
|
33.36 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
|
33.46 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
|
33.71 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
|
33.87 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thea Bergström |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
|
34.10 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.66 |
|
34.11 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nadja Travar |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
|
34.59 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
34.80 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Edith Nyman |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.64 |
|
34.95 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thea Lindberg Emilsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.66 |
|
35.36 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
35.51 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Louise Löfström |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
|
35.95 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Säther |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
|
36.11 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
|
36.23 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
|
36.23 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.60 |
|
36.51 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.83 |
|
36.55 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alicia Dahlberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
|
36.60 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Viktoria Milic |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.54 |
|
37.12 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
37.21 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
|
37.35 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.82 |
|
37.50 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.79 |
|
37.51 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
|
37.78 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyd Simklubb |
+0.66 |
|
37.80 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
|
37.82 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lovis Carltoft |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
|
37.86 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
38.06 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.90 |
|
38.17 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Fanny Karls |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
|
38.21 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Jonna Klasén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.65 |
|
38.44 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ester Fritzson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.88 |
|
38.80 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Wilma Söderqvist |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.55 |
|
38.91 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.61 |
|
39.15 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Signe Sanneving |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
|
39.41 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.75 |
|
39.73 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.69 |
|
39.89 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
|
39.96 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
|
40.06 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Elisia Witt Hjort |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.55 |
|
40.43 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Linnea Björkholm |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.79 |
|
40.61 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
40.82 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Martha Hammes |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.86 |
|
41.07 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.76 |
|
41.21 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Tea Orneman |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.73 |
|
41.30 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Ebba Wellsmo Månsson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.66 |
|
41.45 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Amelie Jägemar |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.84 |
|
41.64 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Moa Frejd |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.73 |
|
41.82 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Wilma Brunn |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
+0.95 |
|
42.52 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Eva Byman |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
42.55 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
=52 |
|
Rebecka Collby |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
|
42.73 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
=52 |
|
Ebba Omberg |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.67 |
|
42.73 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Hedvig Lindegren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.61 |
|
44.16 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Olivia Jakobs Hanefors |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.76 |
|
44.22 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Rasah Bihbodzade |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
|
44.54 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Ellen Johansson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
|
45.20 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Ronja Ahlén |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
46.79 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Julia Figura |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
47.59 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Fabronia Nehme |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.82 |
|
47.88 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Tuba Caliskan |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.64 |
|
51.21 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.50 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 16:10:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Ryggsim Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
30.42 |
|
|
Alice Velden |
|
SS04 (SWE) |
Järfälla |
2021-06-06 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.64 |
|
32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Ericsson |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.69 |
|
33.22 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
+0.63 |
|
33.36 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
+0.64 |
|
33.62 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nike Johnston |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.77 |
|
33.93 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
+0.61 |
|
34.62 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyd Simklubb |
+0.65 |
|
35.25 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
|
35.68 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.77 |
|
35.78 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
|
35.81 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amanda Pålsson |
2005 |
SK Triton |
+0.77 |
|
36.89 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
Danderyd Simklubb |
+0.60 |
|
36.90 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Lidell |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.73 |
|
38.45 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.79 |
|
38.71 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Andersson |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
+0.73 |
|
40.14 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
42.89 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 16:10:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Ryggsim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
30.42 |
|
|
Alice Velden |
|
SS04 (SWE) |
Järfälla |
2021-06-06 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.61 |
|
32.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.58 |
|
32.37 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.70 |
|
32.42 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.65 |
|
32.44 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Blomliden |
2004 |
SK Triton |
+0.68 |
|
32.94 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
+0.60 |
|
33.06 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
33.57 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.56 |
|
34.03 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ylva Lindén |
2003 |
Täby Sim |
+0.80 |
|
34.14 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nora Rönnbro |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.65 |
|
35.74 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tyra Öhlin |
2004 |
SK Triton |
+0.57 |
|
36.07 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
|
36.26 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.80 |
|
37.20 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
|
37.74 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elin Lindqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.79 |
|
38.02 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nora Lundberg |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.66 |
|
38.31 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 16:10:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-10 16:10:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Frisim Herrar 15 och yngre - Final |
|
|
|
1:53.23 |
|
|
|
Felix Bengs-Stattin |
|
Umeå Simsällskap (SWE) |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.63 |
|
2:06.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arthur Forsfält |
2008 |
Motala Simsällskap |
+0.75 |
|
2:09.05 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Nordlander |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.55 |
|
2:09.76 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
2:10.12 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
+0.73 |
|
2:10.31 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filip Lindeberg |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:10.70 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:12.81 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Löf |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
|
2:13.25 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Rundström |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.65 |
|
2:15.66 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.86 |
|
2:16.68 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Skantz |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.64 |
|
2:17.09 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simon Siljekvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.65 |
|
2:18.06 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nils Franzen |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.53 |
|
2:19.30 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Theodor Gladare |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
|
2:20.11 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Erik Edbom |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
|
2:20.36 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonathan Granqvist |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.72 |
|
2:20.65 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:21.53 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hugo Holmlund |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:21.82 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alejandro Rei Bacas Fujiki |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:21.85 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
2:22.06 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Algot Augustsson Spets |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
|
2:24.03 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gustav Call |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.51 |
|
2:25.32 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
David Demirian |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.73 |
|
2:26.43 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
2:26.47 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Melvin Eriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.68 |
|
2:27.55 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Dimitri Basov |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
2:29.33 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Axel Engman |
2009 |
Wisby Simsällskap |
+0.54 |
|
2:29.50 |
+22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Axel Kallin |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
2:30.00 |
+23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
2:30.07 |
+23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Hjalmar Pettersson |
2007 |
Wisby Simsällskap |
+0.76 |
|
2:30.77 |
+23.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Max Hedin |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.81 |
|
2:33.45 |
+26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ian Kim |
2008 |
Danderyd Simklubb |
+0.78 |
|
2:33.50 |
+26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emil Danielsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:33.60 |
+26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sixten Lindell |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:34.63 |
+27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Joakim Sandström |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.90 |
|
2:34.85 |
+28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:35.31 |
+28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Lucas Tang |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.54 |
|
2:36.17 |
+29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Robin Andersson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.80 |
|
2:36.68 |
+29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Alexander Lindblom |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.65 |
|
2:37.60 |
+30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Anton Rejnwahl |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:40.32 |
+33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Albin Forsberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:42.84 |
+36.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Nicolás Garcia |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.83 |
|
2:43.47 |
+36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Martin Oskarsson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
+0.79 |
|
2:49.84 |
+43.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Max Löfgren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.72 |
|
2:54.48 |
+47.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Erik Gylje |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
|
2:54.75 |
+47.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Marcus Thisner |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.58 |
|
3:03.14 |
+56.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Felix Persson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:03.68 |
+56.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Charlie Henriksson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.80 |
|
3:06.93 |
+1:00.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Sebastian Mann |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
3:16.66 |
+1:09.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Alvin Kopec Öhrström |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:19.02 |
+1:12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isak Kållberg |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 16:39:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Frisim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
|
1:53.23 |
|
|
|
Felix Bengs-Stattin |
|
Umeå Simsällskap (SWE) |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:05.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
|
2:06.28 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.65 |
|
2:07.15 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
|
|
2:08.89 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Borg |
2005 |
SK Triton |
+0.71 |
|
2:08.96 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Norlin |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
|
2:09.06 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Botvid Wiell |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:09.30 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Love Sigfelt |
2005 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:09.47 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyd Simklubb |
|
|
2:10.56 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
2:10.90 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl Omberg |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
+0.64 |
|
2:11.85 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Benjamin Wirelius |
2006 |
Wisby Simsällskap |
+0.69 |
|
2:12.77 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Pettersson |
2006 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
|
2:13.91 |
+8.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tee Thern |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
|
2:15.66 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.59 |
|
2:18.82 |
+13.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Manfred Bränström |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
2:19.24 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eskil Bränström |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.66 |
|
2:20.64 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Hedin |
2005 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.73 |
|
2:25.97 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=19 |
|
Nathanael Alexanderson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.63 |
|
2:33.17 |
+27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=19 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.66 |
|
2:33.17 |
+27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Axel Lund |
2006 |
Tyresö Simsällskap |
+0.68 |
|
2:48.26 |
+42.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 16:39:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 200m Frisim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
1:53.23 |
|
|
|
Felix Bengs-Stattin |
|
Umeå Simsällskap (SWE) |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
|
2:07.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sergej Basov |
2003 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.70 |
|
2:08.78 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
|
2:09.19 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
Spårvägen Simförening |
|
|
2:10.32 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edvin Karlsson |
2004 |
Motala Simsällskap |
|
|
2:11.12 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Thörn |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.77 |
|
2:12.17 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mats Rehn |
2002 |
Wisby Simsällskap |
+0.66 |
|
2:14.07 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludvig Utterström |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.67 |
|
2:14.11 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyd Simklubb |
|
|
2:14.97 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:19.22 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicolas Nolén |
2000 |
SK Triton |
+0.65 |
|
2:22.27 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Theodor Fridh |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
+0.69 |
|
2:24.16 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gustaf Sandström |
2003 |
Hudiksvalls Simsällskap |
+0.57 |
|
2:25.18 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 16:39:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-10 16:39:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Frisim Damer 15 och yngre - Final |
|
|
|
27.11 |
|
|
Gloria Muzito |
|
Njurunda Simsällskap (S |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Bergström |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.81 |
|
27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Jörgensen |
2007 |
SK Triton |
+0.70 |
|
28.57 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
28.84 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
29.21 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.68 |
|
29.43 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
|
29.66 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
+0.71 |
|
29.70 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.72 |
|
29.80 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Delara Ronquist |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
29.80 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.72 |
|
29.81 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eline Finne |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
29.87 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
30.00 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
30.07 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.78 |
|
30.19 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thea Lindberg Emilsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.63 |
|
30.30 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Edith Nyman |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
30.36 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
|
30.46 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Iris Flykt-Rosén |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.63 |
|
30.48 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Louise Löfström |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.53 |
|
30.49 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.82 |
|
30.65 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.77 |
|
30.80 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
|
|
30.82 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isabelle Nilsson |
2008 |
Danderyd Simklubb |
+0.81 |
|
30.87 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.68 |
|
30.88 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Viktoria Milic |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.58 |
|
30.88 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
31.10 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tilde Furingsten |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.63 |
|
31.25 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Agnes Harlin Emanuelson |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
|
31.40 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Wilma Söderqvist |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.71 |
|
31.53 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Milia Hardy |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
31.55 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tilda Isenstam |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
31.63 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alicia Wallberg |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.74 |
|
31.73 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emilia Säther |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.86 |
|
31.83 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Tyra Berglin |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.79 |
|
31.92 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
31.96 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Bianca Utgren |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
32.03 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Alicia Dahlberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.75 |
|
32.12 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.64 |
|
32.12 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
=37 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
32.12 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ella Hagström |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.77 |
|
32.27 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Edith Forsell |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
32.34 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Inez Lundqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
32.56 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Louise Axland |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.68 |
|
32.70 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Lovis Carltoft |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
32.71 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Jonna Klasén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.75 |
|
32.72 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
32.74 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
|
32.90 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Wilma Brunn |
2007 |
Tyresö Simsällskap |
+0.68 |
|
33.13 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Molly McKechnie |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.68 |
|
33.22 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
33.41 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Linnea Björkholm |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
33.43 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Ester Fritzson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
|
33.54 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Amelie Jägemar |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.56 |
|
33.65 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.82 |
|
33.69 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Olivia Jakobs Hanefors |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.67 |
|
33.72 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Stella Rahm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.67 |
|
34.02 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Elsie Cooper |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
34.05 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Eva Byman |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
34.09 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
|
34.10 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.62 |
|
34.23 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Hedvig Lindegren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.66 |
|
34.26 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
34.30 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Tea Orneman |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.82 |
|
34.86 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
35.08 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.80 |
|
35.11 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Elisia Witt Hjort |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.86 |
|
35.17 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Martha Hammes |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
35.59 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Ellen Johansson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
35.70 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Ebba Wellsmo Månsson |
2009 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
36.19 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Moa Frejd |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.74 |
|
36.24 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.73 |
|
36.29 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Rasah Bihbodzade |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.75 |
|
36.31 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Ebba Omberg |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.73 |
|
37.25 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Ronja Ahlén |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
38.12 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Julia Figura |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
38.81 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Rebecka Collby |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
38.94 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Tuba Caliskan |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
41.92 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Fabronia Nehme |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.78 |
|
41.95 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 16:56:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Frisim Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
27.11 |
|
|
Gloria Muzito |
|
Njurunda Simsällskap (S |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Wallberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
+0.59 |
|
28.30 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kateryna Lato |
2006 |
Täby Sim |
|
|
28.44 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
+0.70 |
|
28.63 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
28.73 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
|
28.91 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.58 |
|
29.02 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Sundholm |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
+0.73 |
|
29.03 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
+0.71 |
|
29.06 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Meja Thunvall |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.45 |
|
29.26 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.66 |
|
29.30 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.61 |
|
29.34 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
+0.67 |
|
29.40 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frida Steen |
2005 |
Täby Sim |
+0.74 |
|
29.49 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyd Simklubb |
|
|
29.61 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
29.85 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ella Adman |
2006 |
Wisby Simsällskap |
+0.71 |
|
30.00 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
+0.67 |
|
30.08 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.81 |
|
30.38 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Bonnie Tham |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.56 |
|
30.62 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
30.74 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.81 |
|
30.76 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elisia Berg |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.76 |
|
31.23 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ebba Näsvall Jarl |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
31.43 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Agnes Öhman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.65 |
|
31.54 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
|
31.59 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elsa Ekenbäck |
2006 |
Danderyd Simklubb |
|
|
31.63 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emma Nobrant |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.74 |
|
31.94 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Amanda Pålsson |
2005 |
SK Triton |
+0.71 |
|
32.24 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Lidell |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.84 |
|
32.70 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emelie Bilands |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.81 |
|
32.99 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Stella Mandorf |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
34.03 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.84 |
|
34.05 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 16:56:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 50m Frisim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
27.11 |
|
|
Gloria Muzito |
|
Njurunda Simsällskap (S |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Therese Baltzarsson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.66 |
|
27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tiffani Segerbrand |
1999 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
|
27.73 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Bolling |
2004 |
Täby Sim |
+0.67 |
|
27.90 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Maja Blomliden |
2004 |
SK Triton |
+0.76 |
|
27.97 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Sara Torstensson |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
27.97 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Lundgren |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.79 |
|
28.34 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefin Alm |
2001 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
28.44 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Bergh |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.69 |
|
28.48 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Louise Hertegren |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
29.36 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tea Angerfelt |
2004 |
Tyresö Simsällskap |
|
|
29.52 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victoria Flyman |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
29.61 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
+0.82 |
|
29.86 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.72 |
|
29.87 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elsa Lövquist |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.78 |
|
29.92 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabelle Grönlund |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.59 |
|
30.06 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Maja Frejd |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
+0.74 |
|
30.62 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Isabel Teglöf |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.68 |
|
30.62 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kajsa Franzén |
2004 |
Upsala Simsällskap |
+0.76 |
|
30.88 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Malin Ekstrand |
2002 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.73 |
|
30.93 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isabelle Persson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.72 |
|
31.04 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Matilda Ringbom |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
+0.70 |
|
31.12 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tyra Öhlin |
2004 |
SK Triton |
|
|
31.19 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nora Rönnbro |
2004 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
31.22 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
31.24 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Klara Eklöf |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
|
31.54 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elin Lindqvist |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
31.91 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nora Lundberg |
2003 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
32.62 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 16:56:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-10 16:56:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 400m Medley Herrar 15 och yngre - Final |
|
|
|
4:44.09 |
|
|
|
Mikael Söderberg |
|
Uppsala SS (SWE) |
Järfälla |
2021-06-06 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.58 |
|
5:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.70 |
|
5:05.08 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arthur Forsfält |
2008 |
Motala Simsällskap |
|
|
5:15.10 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Skantz |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.65 |
|
5:50.98 |
+47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
|
5:58.73 |
+54.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Bang |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.54 |
|
6:03.92 |
+1:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter Oechtering |
2008 |
Danderyd Simklubb |
+0.77 |
|
6:07.65 |
+1:03.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elliot Engström |
2009 |
Lidingö Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 17:11:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 400m Medley Herrar 16-17 år - Final |
|
|
|
4:44.09 |
|
|
|
Mikael Söderberg |
|
Uppsala SS (SWE) |
Järfälla |
2021-06-06 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
5:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jack Sjöberg |
2005 |
Wisby Simsällskap |
+0.68 |
|
5:14.41 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Uno Härmark |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
5:15.48 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ferdinand Bang |
2005 |
Simklubben Neptun |
|
|
5:23.86 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.65 |
|
6:15.13 |
+1:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.64 |
|
6:22.19 |
+1:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nathanael Alexanderson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.78 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 17:11:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 400m Medley Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
4:44.09 |
|
|
|
Mikael Söderberg |
|
Uppsala SS (SWE) |
Järfälla |
2021-06-06 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Leifsen |
2002 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
|
4:50.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 17:11:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-10 17:11:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Bröstsim Damer 15 och yngre - Final |
|
|
|
1:11.64 |
|
|
|
Cecilia Viberg |
|
SKK (SWE) |
Järfälla |
2021-06-06 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eline Finne |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Jörgensen |
2007 |
SK Triton |
+0.75 |
|
1:21.30 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:22.16 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nadja Travar |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.74 |
|
1:23.54 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.65 |
|
1:23.67 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:24.66 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
|
1:24.98 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Juni D. Linder |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:24.99 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:24.99 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elvira Sjöblom Hallner |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
|
1:26.13 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sara Högdin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
1:26.58 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
+0.72 |
|
1:26.95 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olivia Strömberg |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.53 |
|
1:27.04 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
+0.54 |
|
1:28.02 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Fanny Karls |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.59 |
|
1:28.41 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
1:28.42 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elin Bohman |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:29.01 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
|
1:29.57 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.70 |
|
1:29.60 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lottie Berglind |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
1:29.74 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Edith Forsell |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.77 |
|
1:29.79 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Liv Öhrman |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.67 |
|
1:30.05 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frida Forsmark |
2008 |
Simklubben Neptun |
|
|
1:30.37 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alicia Wallberg |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
1:30.46 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.63 |
|
1:31.85 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Stella Rahm |
2009 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.64 |
|
1:31.86 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Amy Sterby |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.73 |
|
1:32.49 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elsa Sjöblom Sterne |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
1:32.76 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Leia Bergling |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.67 |
|
1:33.02 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
|
1:33.87 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Bianca Utgren |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.74 |
|
1:33.90 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ella Hagström |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.76 |
|
1:34.59 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ester Wallström |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:34.92 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Agnes Bergqvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
1:34.96 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:35.11 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Lova Hjort |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.69 |
|
1:35.65 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Molly McKechnie |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:36.04 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Wilma Sundberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:36.45 |
+17.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Märta Bengtsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.62 |
|
1:38.09 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Tilde Furingsten |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.67 |
|
1:39.29 |
+19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Julia Figura |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.79 |
|
1:39.41 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Elin Storell |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
+0.65 |
|
1:40.18 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Liv Nyman |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
|
1:41.29 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Hedvig Lindegren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:44.86 |
+25.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Elsie Cooper |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.68 |
|
1:46.10 |
+26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Olivia Melin |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:47.61 |
+28.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Ebba Omberg |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.77 |
|
1:49.27 |
+29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Wilma Söderqvist |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:50.44 |
+31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Ronja Ahlén |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:51.76 |
+32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Rebecka Collby |
2008 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:53.29 |
+33.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Fabronia Nehme |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
+0.87 |
|
1:57.27 |
+37.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Rasah Bihbodzade |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.70 |
|
2:10.26 |
+50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Tuba Caliskan |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.89 |
|
2:30.66 |
+1:11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 17:29:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Bröstsim Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
1:11.64 |
|
|
|
Cecilia Viberg |
|
SKK (SWE) |
Järfälla |
2021-06-06 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Nyblom |
2005 |
Täby Sim |
+0.57 |
|
1:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amelia Gustafsson |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.72 |
|
1:19.28 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alina Färm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
|
1:20.08 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
1:21.33 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Claesson |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.72 |
|
1:21.40 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
|
|
1:22.16 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
+0.62 |
|
1:24.89 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lisa Uddeholt |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
|
1:28.06 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Ericsson |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:28.93 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freja Vesterlund |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.80 |
|
1:29.64 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stella Mandorf |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.69 |
|
1:32.22 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Steen |
2005 |
Täby Sim |
+0.74 |
|
1:34.93 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
|
|
1:35.19 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 17:29:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Bröstsim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
1:11.64 |
|
|
|
Cecilia Viberg |
|
SKK (SWE) |
Järfälla |
2021-06-06 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Parsons |
2002 |
Tyresö Simsällskap |
+0.71 |
|
1:16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tyra Strömbom |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.70 |
|
1:16.46 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Engla Ellbrant |
2004 |
Täby Sim |
+0.73 |
|
1:18.28 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
|
1:18.62 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
+0.77 |
|
1:20.45 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Madicken Eriksson |
2003 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.69 |
|
1:23.27 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malin Ekstrand |
2002 |
Stockholmspolisens IF Simföreni |
+0.70 |
|
1:24.59 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria Flyman |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:26.24 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Fiona Karlsson |
2004 |
Ösmo Simsällskap |
+0.95 |
|
1:28.64 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 17:29:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-10 17:29:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 200m Ryggsim Herrar 15 och yngre - Final |
|
|
|
2:07.54 |
|
|
|
Gustav Henriksen |
|
Spårvägen Simförening (S |
Järfälla |
2021-06-06 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.64 |
|
2:24.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Lee |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.69 |
|
2:25.17 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Löf |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.58 |
|
2:26.43 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.67 |
|
2:29.52 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Rehn |
2008 |
Simklubben Neptun |
+0.57 |
|
2:32.61 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.73 |
|
2:33.70 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.68 |
|
2:35.46 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.69 |
|
2:36.12 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nils Franzen |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.75 |
|
2:42.61 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Algot Augustsson Spets |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
|
2:44.05 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Seved Rönnholm |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.83 |
|
2:47.77 |
+23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Axel Engman |
2009 |
Wisby Simsällskap |
+0.68 |
|
2:48.60 |
+24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Valter Kåver |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.71 |
|
2:52.19 |
+28.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
David Demirian |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
+0.58 |
|
2:53.71 |
+29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milton Eriksson |
2007 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 17:40:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 200m Ryggsim Herrar 16-17 år - Final |
|
|
|
2:07.54 |
|
|
|
Gustav Henriksen |
|
Spårvägen Simförening (S |
Järfälla |
2021-06-06 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jens Magnusson |
2005 |
SK Triton |
+0.60 |
|
2:16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Loklint |
2005 |
Upsala Simsällskap |
+0.60 |
|
2:20.59 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Palmqvist |
2005 |
Simklubben Neptun |
+0.70 |
|
2:20.77 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
+0.70 |
|
2:20.92 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ludvig Löfström |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.62 |
|
2:31.66 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
+0.68 |
|
2:34.79 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Jansson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
2:55.37 |
+38.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 17:40:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 200m Ryggsim Herrar 18 och äldre - Final |
|
|
|
2:07.54 |
|
|
|
Gustav Henriksen |
|
Spårvägen Simförening (S |
Järfälla |
2021-06-06 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mattias Kvist |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
+0.60 |
|
2:15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
+0.61 |
|
2:17.24 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edvin Karlsson |
2004 |
Motala Simsällskap |
+0.61 |
|
2:24.05 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mats Rehn |
2002 |
Wisby Simsällskap |
+0.57 |
|
2:35.03 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 17:40:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-10 17:41:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 200m Fjärilsim Damer 15 och yngre - Final |
|
|
|
2:23.73 |
|
|
|
Carin Klasson |
|
Södertörns Simsällskap (S |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linn Bengtsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
|
2:38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Eneroth |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.67 |
|
2:48.06 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Greta Sjögren |
2007 |
Motala Simsällskap |
+0.69 |
|
2:55.65 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:56.42 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
3:06.31 |
+27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Lundgren |
2007 |
Simklubben Neptun |
+0.80 |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 18:01:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 200m Fjärilsim Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
2:23.73 |
|
|
|
Carin Klasson |
|
Södertörns Simsällskap (S |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebba Näsvall Jarl |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:37.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hannah Kinane |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
+0.74 |
|
2:38.41 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
|
2:40.06 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 18:01:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 200m Fjärilsim Damer 18 och äldre - Final |
|
|
|
2:23.73 |
|
|
|
Carin Klasson |
|
Södertörns Simsällskap (S |
Järfälla |
2019-02-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
|
2:30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Else Jomaa |
2004 |
Simklubben Neptun |
+0.71 |
|
2:33.08 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felicia Göthberg |
2004 |
Järfälla Simsällskap |
+0.71 |
|
2:34.44 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tova Franzén |
2001 |
Upsala Simsällskap |
|
|
2:35.78 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Florén |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.75 |
|
2:38.69 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:38.73 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 18:01:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-10 18:02:06 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 4X100m Medley Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Södertörns Simsällskap |
20 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Mattias Kvist |
2003 |
AB5503 |
+0.56 |
32.14 |
1:04.32 |
|
|
|
1:04.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Fridh |
2002 |
AT3302 |
+0.26 |
30.42 |
1:06.39 |
|
|
|
2:10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Botvid Wiell |
2005 |
AB3305 |
+0.14 |
27.33 |
59.97 |
|
|
|
3:10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
AI1306 |
+0.11 |
25.74 |
54.16 |
|
|
|
4:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 |
20 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
4:08.28 |
+3.44 |
|
|
|
|
Oskar Fridsell |
2003 |
AS7503 |
+0.60 |
30.00 |
1:02.21 |
|
|
|
1:02.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Johansson |
2005 |
AV4705 |
+0.22 |
32.35 |
1:10.39 |
|
|
|
2:12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Jakobsson |
2002 |
AG4302 |
+0.28 |
27.35 |
59.94 |
|
|
|
3:12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
AM1302 |
+0.25 |
26.42 |
55.74 |
|
|
|
4:08.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Spårvägen Simförening |
23 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
4:16.55 |
+11.71 |
|
|
|
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
AQ7105 |
+0.66 |
30.67 |
1:04.11 |
|
|
|
1:04.11 |
|
|
|
|
|
|
|
William Erneholm |
2006 |
AD5506 |
+0.12 |
33.32 |
1:10.86 |
|
|
|
2:14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Geaney |
2006 |
AH0506 |
+0.52 |
29.75 |
1:05.28 |
|
|
|
3:20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
AX0599 |
+0.23 |
26.43 |
56.30 |
|
|
|
4:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 |
20 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
4:24.25 |
+19.41 |
|
|
|
|
Malkolm Nömm |
2005 |
AT6905 |
+0.68 |
33.26 |
1:09.97 |
|
|
|
1:09.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linus Thörn |
2002 |
AN6102 |
|
34.35 |
1:14.47 |
|
|
|
2:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Palmqvist |
2002 |
AZ6102 |
|
27.79 |
1:02.60 |
|
|
|
3:27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Aglert |
2004 |
AY4304 |
|
26.86 |
57.21 |
|
|
|
4:24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Skuru Idrottsklubb |
19 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
4:27.05 |
+22.21 |
|
|
|
|
Eskil Bränström |
2006 |
AE3506 |
+0.64 |
34.69 |
1:12.11 |
|
|
|
1:12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Adrian Ekström |
2004 |
AV6104 |
+0.67 |
34.57 |
1:15.01 |
|
|
|
2:27.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Nilsson |
2003 |
AG2703 |
+0.39 |
28.30 |
1:03.20 |
|
|
|
3:30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Hallenborg |
2004 |
AO5504 |
+0.13 |
27.17 |
56.73 |
|
|
|
4:27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Väsby Simsällskap |
20 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:28.45 |
+23.61 |
|
|
|
|
Gustav Leifsen |
2002 |
BO3102 |
+0.63 |
30.77 |
1:03.37 |
|
|
|
1:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Watanabe |
2008 |
AF7108 |
|
37.87 |
1:22.96 |
|
|
|
2:26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Rizell |
2008 |
AR8508 |
|
29.05 |
1:03.11 |
|
|
|
3:29.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Lindeberg |
2007 |
AP8107 |
|
28.26 |
59.01 |
|
|
|
4:28.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Upsala Simsällskap |
17 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:30.28 |
+25.44 |
|
|
|
|
Simon Jansson |
2007 |
AM0507 |
+0.59 |
32.57 |
1:07.18 |
|
|
|
1:07.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
AP1708 |
+0.54 |
35.41 |
1:17.71 |
|
|
|
2:24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Loklint |
2005 |
AD2105 |
+0.33 |
29.97 |
1:06.24 |
|
|
|
3:31.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leo Jönsson |
2007 |
AM3707 |
+0.34 |
28.40 |
59.15 |
|
|
|
4:30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Järfälla Simsällskap |
17 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:31.34 |
+26.50 |
|
|
|
|
Martin Löf |
2008 |
AC1308 |
+0.62 |
33.04 |
1:08.32 |
|
|
|
1:08.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
AC7907 |
|
35.00 |
1:16.71 |
|
|
|
2:25.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elijas Eriksson |
2005 |
AG6905 |
|
29.80 |
1:06.33 |
|
|
|
3:31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Alsered Fällman |
2006 |
AN3906 |
|
28.65 |
59.98 |
|
|
|
4:31.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Neptun P Lag 1 |
14 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
4:33.39 |
+28.55 |
|
|
|
|
Kasper Lee |
2008 |
AP0308 |
+0.73 |
33.01 |
1:07.59 |
|
|
|
1:07.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Rundström |
2008 |
AC9108 |
+0.21 |
34.07 |
1:13.38 |
|
|
|
2:20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Rehn |
2008 |
AG0308 |
+0.32 |
31.86 |
1:09.39 |
|
|
|
3:30.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan Nilsson |
2008 |
AG2308 |
+0.13 |
29.64 |
1:03.03 |
|
|
|
4:33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Neptun P Lag 2 |
16 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
4:38.30 |
+33.46 |
|
|
|
|
Ludvig Löfström |
2006 |
AI4506 |
+0.70 |
34.87 |
1:13.56 |
|
|
|
1:13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Lundgren |
2006 |
AN1506 |
+0.29 |
33.95 |
1:13.15 |
|
|
|
2:26.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alejandro Rei Bacas Fujiki |
2007 |
AS5907 |
+0.10 |
32.38 |
1:10.60 |
|
|
|
3:37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Skott Storheden |
2006 |
AI3506 |
+0.34 |
28.70 |
1:00.99 |
|
|
|
4:38.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Neptun P Lag 3 |
15 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
4:58.37 |
+53.53 |
|
|
|
|
Axel Kallin |
2007 |
AL3107 |
+0.70 |
38.81 |
1:21.55 |
|
|
|
1:21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Nordlander |
2007 |
AF2707 |
+0.29 |
35.50 |
1:18.59 |
|
|
|
2:40.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Holmlund |
2007 |
AL4307 |
+0.26 |
33.33 |
1:17.74 |
|
|
|
3:57.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theodor Gladare |
2007 |
AC0707 |
|
28.28 |
1:00.49 |
|
|
|
4:58.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
14 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:10.40 |
+1:05.5 |
|
|
|
|
Emil Danielsson |
2009 |
AY3309 |
+0.66 |
36.19 |
1:15.17 |
|
|
|
1:15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Forsberg |
2009 |
AA1709 |
+0.57 |
43.21 |
1:31.93 |
|
|
|
2:47.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Demirian |
2008 |
AD4908 |
|
35.46 |
1:18.43 |
|
|
|
4:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Algot Augustsson Spets |
2008 |
AC8508 |
+0.28 |
31.05 |
1:04.87 |
|
|
|
5:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 3 |
14 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
5:13.98 |
+1:09.1 |
|
|
|
|
Viggo Johansson |
2008 |
AH6508 |
+0.61 |
37.69 |
1:20.44 |
|
|
|
1:20.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Tang |
2008 |
AH1708 |
|
39.89 |
1:26.63 |
|
|
|
2:47.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melker Larsson |
2008 |
AK3508 |
|
35.77 |
1:20.62 |
|
|
|
4:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joakim Sandström |
2008 |
AR5308 |
|
30.68 |
1:06.29 |
|
|
|
5:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
16 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:17.27 |
+1:12.4 |
|
|
|
|
Linus Jansson |
2006 |
AY3306 |
+0.61 |
37.91 |
1:19.11 |
|
|
|
1:19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Seved Rönnholm |
2007 |
AM2707 |
+0.50 |
45.39 |
1:37.76 |
|
|
|
2:56.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Call |
2009 |
AE9109 |
+0.23 |
35.92 |
1:20.70 |
|
|
|
4:17.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Malte Franzén |
2007 |
AA3707 |
+0.18 |
28.12 |
59.70 |
|
|
|
5:17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Skuru Idrottsklubb lag 2 |
15 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Philip Hedqvist Göthberg |
2007 |
AP0907 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Rejnwahl |
2008 |
AS0308 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Lindblom |
2007 |
BP4707 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Lundström-Gars |
2007 |
AS3107 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 18:14:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-10 18:15:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 8 apr 2022 till den 10 apr 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 4X100m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Järfälla Simsällskap |
18 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Mira Wallin |
2006 |
AC6406 |
+0.69 |
35.30 |
1:12.21 |
|
|
|
1:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Eline Finne |
2007 |
AG0807 |
+0.45 |
36.71 |
1:17.97 |
|
|
|
2:30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Kinane |
2006 |
AC5406 |
+0.59 |
31.44 |
1:06.81 |
|
|
|
3:36.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Hertegren |
2004 |
AD0604 |
+0.25 |
28.85 |
1:01.32 |
|
|
|
4:38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 lag 2 |
18 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
4:40.35 |
+2.04 |
|
|
|
|
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
AW5404 |
+0.69 |
32.62 |
1:08.43 |
|
|
|
1:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Danielsson |
2006 |
AJ1206 |
+0.21 |
37.83 |
1:21.75 |
|
|
|
2:30.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Lövquist |
2004 |
BD6604 |
+0.27 |
31.27 |
1:09.63 |
|
|
|
3:39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Wallberg |
2005 |
AP9605 |
+0.25 |
28.77 |
1:00.54 |
|
|
|
4:40.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Solna Sundbyberg SS 04 SUMS |
16 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
4:42.93 |
+4.62 |
|
|
|
|
Emilia Lingman |
2006 |
BI3806 |
+0.78 |
36.32 |
1:15.90 |
|
|
|
1:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Leah Ishaq |
2006 |
AO6406 |
+0.14 |
34.98 |
1:15.99 |
|
|
|
2:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Utgren |
2007 |
AL6207 |
+0.43 |
32.40 |
1:11.38 |
|
|
|
3:43.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Bergström |
2007 |
AK9807 |
+0.48 |
28.74 |
59.66 |
|
|
|
4:42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Skuru Idrottsklubb |
20 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
4:45.25 |
+6.94 |
|
|
|
|
Julia Rodriguez Räms |
2007 |
AR8407 |
+0.65 |
34.18 |
1:10.14 |
|
|
|
1:10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Sandström |
2007 |
AB3207 |
|
38.71 |
1:23.61 |
|
|
|
2:33.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Östlund |
2002 |
BD6202 |
|
31.84 |
1:09.32 |
|
|
|
3:43.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Furingsten |
2006 |
AH5806 |
|
29.93 |
1:02.18 |
|
|
|
4:45.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Upsala Simsällskap lag 1 |
21 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:54.81 |
+16.50 |
|
|
|
|
Alva Marhold |
2007 |
AL5407 |
+0.63 |
35.15 |
1:12.85 |
|
|
|
1:12.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
AA1807 |
+0.08 |
39.37 |
1:25.52 |
|
|
|
2:38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tova Franzén |
2001 |
AK9601 |
+0.63 |
32.47 |
1:10.89 |
|
|
|
3:49.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Glantz |
2007 |
AW3607 |
+0.42 |
30.97 |
1:05.55 |
|
|
|
4:54.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Neptun F Lag 3 |
18 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
4:59.12 |
+20.81 |
|
|
|
|
Filippa Hanikat |
2007 |
AK7207 |
+0.67 |
35.41 |
1:14.24 |
|
|
|
1:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Else Jomaa |
2004 |
AK1204 |
|
39.94 |
1:24.67 |
|
|
|
2:38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Eneroth |
2007 |
AK4607 |
|
32.82 |
1:13.92 |
|
|
|
3:52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Delara Ronquist |
2007 |
AN7807 |
|
31.70 |
1:06.29 |
|
|
|
4:59.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
14 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:02.12 |
+23.81 |
|
|
|
|
Iris Thorngren |
2008 |
BI6608 |
+0.65 |
35.27 |
1:13.60 |
|
|
|
1:13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Elin Bohman |
2009 |
AD9609 |
+0.41 |
41.37 |
1:28.67 |
|
|
|
2:42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annahita Kamkar |
2008 |
AO5408 |
+0.19 |
33.76 |
1:14.94 |
|
|
|
3:57.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lava Pelling Trautenberger |
2008 |
AG3608 |
+0.29 |
30.75 |
1:04.91 |
|
|
|
5:02.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ösmo Simsällskap |
16 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:03.40 |
+25.09 |
|
|
|
|
Audrey Glavas |
2008 |
AD8408 |
+0.69 |
36.91 |
1:15.92 |
|
|
|
1:15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Thunvall |
2008 |
AG0808 |
|
39.08 |
1:24.11 |
|
|
|
2:40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Vesterlund |
2006 |
AA7606 |
|
34.28 |
1:18.00 |
|
|
|
3:58.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Thunvall |
2006 |
AG9206 |
|
31.27 |
1:05.37 |
|
|
|
5:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Neptun F Lag 4 |
15 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
5:03.41 |
+25.10 |
|
|
|
|
Nadja Travar |
2007 |
AP2607 |
+0.71 |
36.53 |
1:14.68 |
|
|
|
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Strömberg |
2007 |
AO4207 |
+0.25 |
39.80 |
1:27.52 |
|
|
|
2:42.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Lundgren |
2007 |
AZ2207 |
+0.05 |
33.14 |
1:12.04 |
|
|
|
3:54.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Dahlberg |
2007 |
AN9807 |
+0.13 |
31.81 |
1:09.17 |
|
|
|
5:03.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stockholms Kappsimningsklub |
15 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
5:05.64 |
+27.33 |
|
|
|
|
Emilia Säther |
2008 |
AZ7208 |
+0.71 |
36.49 |
1:14.42 |
|
|
|
1:14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elise Karlsson |
2007 |
BA4607 |
|
42.97 |
1:33.10 |
|
|
|
2:47.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Brorson |
2008 |
AT8208 |
|
31.80 |
1:09.39 |
|
|
|
3:56.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Nilsson |
2008 |
BC7208 |
|
32.37 |
1:08.73 |
|
|
|
5:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Simklubben Neptun |
14 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
5:05.75 |
+27.44 |
|
|
|
|
Molly Brodd |
2008 |
AF1208 |
+0.53 |
34.33 |
1:12.98 |
|
|
|
1:12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Frida Forsmark |
2008 |
AF8208 |
+0.31 |
40.15 |
1:28.55 |
|
|
|
2:41.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Harlin Emanuelson |
2008 |
AX0608 |
+0.40 |
35.94 |
1:19.94 |
|
|
|
4:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Löfström |
2008 |
AM0808 |
+0.02 |
30.08 |
1:04.28 |
|
|
|
5:05.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Väsby Simsällskap |
15 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:08.15 |
+29.84 |
|
|
|
|
Fanny Karls |
2007 |
AD1407 |
+0.74 |
38.94 |
1:20.76 |
|
|
|
1:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Orheden |
2008 |
AR8608 |
|
41.35 |
1:28.15 |
|
|
|
2:48.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Audrey Luo |
2009 |
AV6609 |
|
34.89 |
1:14.57 |
|
|
|
4:03.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Flodin |
2007 |
BB9207 |
|
30.61 |
1:04.67 |
|
|
|
5:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
14 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:10.94 |
+32.63 |
|
|
|
|
Thea Lindberg Emilsson |
2009 |
AB3209 |
+0.69 |
37.24 |
1:17.15 |
|
|
|
1:17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lottie Berglind |
2008 |
BE9208 |
|
42.50 |
1:27.90 |
|
|
|
2:45.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Sundberg |
2009 |
AB1809 |
+0.40 |
35.79 |
1:18.89 |
|
|
|
4:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leia Bergling |
2009 |
AJ5409 |
+0.19 |
31.85 |
1:07.00 |
|
|
|
5:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 2 |
17 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
5:13.38 |
+35.07 |
|
|
|
|
Matilda Bergström |
2005 |
AU9605 |
+0.84 |
36.82 |
1:18.33 |
|
|
|
1:18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iris Flykt-Rosén |
2007 |
AC6607 |
+0.34 |
39.97 |
1:27.37 |
|
|
|
2:45.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktoria Milic |
2008 |
AT5408 |
+0.39 |
35.23 |
1:19.68 |
|
|
|
4:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Bonnie Tham |
2006 |
BG5406 |
+0.39 |
31.95 |
1:08.00 |
|
|
|
5:13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Upsala Simsällskap lag 3 |
18 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:15.43 |
+37.12 |
|
|
|
|
Ella Andersson |
2007 |
AA6207 |
+0.79 |
37.46 |
1:17.80 |
|
|
|
1:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Kroon |
2006 |
BB0406 |
+0.36 |
41.33 |
1:28.21 |
|
|
|
2:46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Högdin |
2007 |
AS1607 |
+0.39 |
36.65 |
1:21.84 |
|
|
|
4:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kajsa Franzén |
2004 |
AC7204 |
+0.09 |
31.33 |
1:07.58 |
|
|
|
5:15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ösmo Simsällskap lag 2 |
18 |
Ösmo Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:23.45 |
+45.14 |
|
|
|
|
Alva Lindberg |
2008 |
AF6608 |
+0.62 |
38.60 |
1:19.91 |
|
|
|
1:19.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fiona Karlsson |
2004 |
AE6404 |
+0.62 |
40.19 |
1:25.95 |
|
|
|
2:45.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Öhman |
2006 |
AG2406 |
+0.30 |
36.49 |
1:20.18 |
|
|
|
4:06.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Wellsmo Månsson |
2009 |
AD5209 |
+0.47 |
36.63 |
1:17.41 |
|
|
|
5:23.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Åkersberga Simsällskap |
19 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:28.90 |
+50.59 |
|
|
|
|
Nora Lundberg |
2003 |
AT8203 |
+0.74 |
41.20 |
1:26.93 |
|
|
|
1:26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Eiving |
2008 |
AB0208 |
+0.21 |
40.53 |
1:26.86 |
|
|
|
2:53.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nora Rönnbro |
2004 |
AU8404 |
+0.39 |
37.10 |
1:23.50 |
|
|
|
4:17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Söderqvist |
2007 |
AI6807 |
+0.21 |
33.08 |
1:11.61 |
|
|
|
5:28.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Upsala Simsällskap lag 4 |
14 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:29.97 |
+51.66 |
|
|
|
|
Ester Wallström |
2009 |
AR3209 |
+0.73 |
41.37 |
1:26.73 |
|
|
|
1:26.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milia Hardy |
2008 |
BI0408 |
+0.34 |
41.54 |
1:33.43 |
|
|
|
3:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Isenstam |
2009 |
AC9809 |
+0.41 |
35.38 |
1:17.79 |
|
|
|
4:17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Inez Lundqvist |
2009 |
AD2209 |
+0.72 |
33.89 |
1:12.02 |
|
|
|
5:29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Skuru Idrottsklubb lag 3 |
14 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
|
|
5:52.51 |
+1:14.2 |
|
|
|
|
Linnea Björkholm |
2008 |
AD7408 |
+0.83 |
43.26 |
1:29.18 |
|
|
|
1:29.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stella Rahm |
2009 |
AM6809 |
|
42.73 |
1:32.44 |
|
|
|
3:01.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tea Orneman |
2008 |
BG2608 |
|
41.15 |
1:37.21 |
|
|
|
4:38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly McKechnie |
2008 |
BG8808 |
|
34.00 |
1:13.68 |
|
|
|
5:52.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Neptun F Lag 2 |
14 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
Fanny Lidegran |
2008 |
AM3608 |
+0.71 |
35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amy Sterby |
2008 |
AM5608 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lovis Carltoft |
2008 |
AM6608 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisen Skott-Storheden |
2008 |
AX1808 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-04-10 18:30:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-04-10 18:31:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|