Tulokset DM Langbane - Åben klasse 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag kl. 16.45
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM langbane Åben klasse 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørresundby Idrætscenter |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 200m Rygsvømning Damer - A Finale |
|
|
ER |
2:04.94 |
|
|
|
Anastasia Fesikova |
1990 |
(RUS) |
Rom (ITA) |
01-08-2009 |
|
|
|
|
DR |
2:10.27 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
AGF |
Rom (ITA) |
31-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:11.97 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj (DEN) |
25-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.57 |
746 |
2:15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.13 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
686 |
2:19.84 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.06 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alba Mantoni |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.62 |
668 |
2:21.06 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.66 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.68 |
664 |
2:21.33 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.24 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.56 |
657 |
2:21.83 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.65 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.57 |
652 |
2:22.24 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.17 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bertille Cousson |
2002 |
France |
+0.60 |
764 |
2:14.92 |
-1.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.86 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pauline Mahieu |
1999 |
France |
+0.61 |
799 |
2:12.90 |
-3.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.90 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 18:50:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 200m Rygsvømning Damer - B Finale |
|
|
ER |
2:04.94 |
|
|
|
Anastasia Fesikova |
1990 |
(RUS) |
Rom (ITA) |
01-08-2009 |
|
|
|
|
DR |
2:10.27 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
AGF |
Rom (ITA) |
31-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:11.97 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj (DEN) |
25-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
597 |
2:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.37 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
583 |
2:27.60 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.88 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
569 |
2:28.78 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.95 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.67 |
566 |
2:29.07 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.37 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille C. Berg |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
558 |
2:29.80 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.08 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
529 |
2:32.46 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.18 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lotte Hosper |
2002 |
KNZB |
+0.67 |
736 |
2:16.58 |
-9.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.52 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lieke Oude Lenferink |
2002 |
KNZB |
+0.64 |
675 |
2:20.61 |
-5.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.46 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 18:50:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-06-2022 18:52.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|