Results for DM Langbane - Åben klasse 2022
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag kl. 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM langbane Åben klasse 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørresundby Idrætscenter |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer - Indledende |
|
|
ER |
2:19.11 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
(DEN) |
Barcelona (ESP) |
01-08-2013 |
|
|
|
|
DR |
2:19.11 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odense |
Barcelona (ESP) |
01-08-2013 |
|
|
|
|
DJR |
2:25.98 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Glasgow (GBR) |
06-08-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.72 |
744 |
2:33.28 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:24.37 |
(+8.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.72 |
732 |
2:34.12 |
+0.84 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:27.67 |
(+6.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederikke Mertins |
2000 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.48 |
707 |
2:35.95 |
+2.67 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:31.00 |
(+4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laure Barreau |
2002 |
France |
+0.69 |
696 |
2:36.79 |
+3.51 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:31.05 |
(+5.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karoline Kjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
668 |
2:38.92 |
+5.64 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:36.90 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
664 |
2:39.21 |
+5.93 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:33.88 |
(+5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
658 |
2:39.73 |
+6.45 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:36.82 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
658 |
2:39.74 |
+6.46 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:37.41 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.65 |
656 |
2:39.91 |
+6.63 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:35.56 |
(+4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.76 |
649 |
2:40.47 |
+7.19 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:32.95 |
(+7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.71 |
641 |
2:41.09 |
+7.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:37.07 |
(+4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.70 |
631 |
2:41.99 |
+8.71 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:37.81 |
(+4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
628 |
2:42.24 |
+8.96 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:34.75 |
(+7.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.66 |
621 |
2:42.86 |
+9.58 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:39.06 |
(+3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.78 |
575 |
2:47.04 |
+13.76 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:43.77 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eva Hjort |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.70 |
575 |
2:47.09 |
+13.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:39.48 |
(+7.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.82 |
567 |
2:47.83 |
+14.55 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:41.20 |
(+6.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mathilde Hager |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.72 |
566 |
2:47.96 |
+14.68 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:45.38 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.72 |
562 |
2:48.33 |
+15.05 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:43.39 |
(+4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
561 |
2:48.44 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.04 |
(+8.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Bjørnholdt |
2000 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.63 |
555 |
2:49.06 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.30 |
(+10.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lara Ghizzaui |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.74 |
547 |
2:49.83 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.22 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
545 |
2:50.09 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.44 |
(+4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
544 |
2:50.20 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.30 |
(+5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.75 |
543 |
2:50.25 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.90 |
(+8.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Amalie Nielsen |
2003 |
GTI - Ishøj |
+0.75 |
540 |
2:50.62 |
+17.34 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:42.88 |
(+7.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.74 |
532 |
2:51.41 |
+18.13 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:44.26 |
(+7.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
526 |
2:52.04 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.83 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
518 |
2:52.93 |
+19.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.77 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
GTI - Greve |
+0.69 |
514 |
2:53.39 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.63 |
(+5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
480 |
2:57.38 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.21 |
(+10.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
475 |
2:58.02 |
+24.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.37 |
(+12.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 12:03:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-06-2022 12:03.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|