2022-11-28   08:42:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM Langbane - Åben klasse 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.30

Document
Resultater
DM langbane Åben klasse 2022
Placering: Nørresundby Idrætscenter Arrangør Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl
Svømmeh 50m Stævne dato: 23. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 30, 1500m Frisvømning Herrer - Final
ER 14:33.10 Gregorio Paltrinieri 1994  (ITA) Rom (ITA) 13-08-2020
DR 14:47.75 Alexander Aslak Nørgaa 2000 Gwangju (KOR) 27-07-2019
DJR 15:10.88 Alexander Aslak Nørgaa 2000 Helsinki, Finland (FIN) 05-07-2018
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Carl Krabbe Heldgaard 2004 Gladsaxe Svømmeklub +0.68 685 16:27.94
Entry time: 15:50.99 (+36.95)
50m: 29.91
150m: 1:35.36
(1:35.36)
250m: 2:41.71
(2:41.71)
300m: 3:15.06
(33.35)
350m: 3:48.27
(33.21)
400m: 4:21.53
(33.26)
450m: 4:54.36
(32.83)
500m: 5:27.18
(32.82)
550m: 6:00.38
(33.20)
600m: 6:33.67
(33.29)
650m: 7:06.54
(32.87)
700m: 7:39.47
(32.93)
750m: 8:12.67
(33.20)
800m: 8:45.84
(33.17)
850m: 9:19.22
(33.38)
900m: 9:52.23
(33.01)
950m: 10:25.13
(32.90)
1000m: 10:58.09
(32.96)
1050m: 11:31.73
(33.64)
1100m: 12:04.56
(32.83)
1150m: 12:38.19
(33.63)
1200m: 13:11.74
(33.55)
1250m: 13:44.70
(32.96)
1300m: 14:17.53
(32.83)
1350m: 14:50.70
(33.17)
1400m: 15:23.79
(33.09)
1450m: 15:56.31
(32.52)
1500m: 16:27.94
(31.63)
2 Oscar Rybak-Andersen 2005 Gentofte Svømme Klub +0.73 657 16:41.66 +13.72
Entry time: 16:48.89 (-7.23)
50m: 29.94
100m: 1:03.05
(33.11)
150m: 1:36.05
(33.00)
200m: 2:09.51
(33.46)
250m: 2:42.95
(33.44)
300m: 3:16.59
(33.64)
350m: 3:49.84
(33.25)
400m: 4:23.67
(33.83)
450m: 4:57.25
(33.58)
500m: 5:30.83
(33.58)
550m: 6:04.20
(33.37)
600m: 6:38.13
(33.93)
650m: 7:11.93
(33.80)
700m: 7:45.80
(33.87)
750m: 8:19.11
(33.31)
800m: 8:53.08
(33.97)
850m: 9:26.47
(33.39)
900m: 10:00.25
(33.78)
950m: 10:33.89
(33.64)
1000m: 11:07.48
(33.59)
1050m: 11:41.19
(33.71)
1100m: 12:15.44
(34.25)
1150m: 12:49.45
(34.01)
1200m: 13:23.20
(33.75)
1250m: 13:56.82
(33.62)
1300m: 14:30.80
(33.98)
1350m: 15:04.17
(33.37)
1400m: 15:37.61
(33.44)
1450m: 16:10.14
(32.53)
1500m: 16:41.66
(31.52)
3 Mads Stamholt 2003 Vejle Svømmeklub +0.66 655 16:42.52 +14.58
Entry time: 16:30.45 (+12.07)
50m: 30.49
100m: 1:03.69
(33.20)
150m: 1:37.24
(33.55)
200m: 2:10.59
(33.35)
250m: 2:44.48
(33.89)
300m: 3:18.41
(33.93)
350m: 3:52.68
(34.27)
400m: 4:26.80
(34.12)
450m: 5:01.24
(34.44)
500m: 5:35.38
(34.14)
550m: 6:09.45
(34.07)
600m: 6:43.29
(33.84)
650m: 7:17.34
(34.05)
700m: 7:50.94
(33.60)
750m: 8:25.05
(34.11)
800m: 8:58.84
(33.79)
850m: 9:32.89
(34.05)
900m: 10:06.68
(33.79)
950m: 10:40.87
(34.19)
1000m: 11:14.81
(33.94)
1050m: 11:48.46
(33.65)
1100m: 12:21.76
(33.30)
1150m: 12:54.99
(33.23)
1200m: 13:28.37
(33.38)
1250m: 14:01.73
(33.36)
1300m: 14:34.91
(33.18)
1350m: 15:07.90
(32.99)
1400m: 15:40.57
(32.67)
1450m: 16:12.13
(31.56)
1500m: 16:42.52
(30.39)
4 Frederik Nielsen 2006 Nyborg Svømmeklub +0.72 578 17:25.07 +57.13
50m: 30.19
100m: 1:04.19
(34.00)
150m: 1:38.35
(34.16)
200m: 2:12.50
(34.15)
250m: 2:46.64
(34.14)
300m: 3:21.15
(34.51)
350m: 3:55.97
(34.82)
400m: 4:30.62
(34.65)
450m: 5:05.33
(34.71)
500m: 5:39.85
(34.52)
550m: 6:14.24
(34.39)
600m: 6:48.47
(34.23)
650m: 7:23.19
(34.72)
700m: 7:57.71
(34.52)
750m: 8:32.60
(34.89)
800m: 9:07.38
(34.78)
850m: 9:42.46
(35.08)
900m: 10:17.18
(34.72)
950m: 10:52.40
(35.22)
1000m: 11:27.59
(35.19)
1050m: 12:03.43
(35.84)
1100m: 12:39.61
(36.18)
1150m: 13:15.53
(35.92)
1200m: 13:51.38
(35.85)
1250m: 14:27.44
(36.06)
1300m: 15:03.59
(36.15)
1350m: 15:40.04
(36.45)
1400m: 16:15.64
(35.60)
1450m: 16:50.94
(35.30)
1500m: 17:25.07
(34.13)
- Sander Crooijmans 2001 KNZB +0.72 760 15:54.40 -33.54
Entry time: 15:30.53 (+23.87)
50m: 29.83
100m: 1:01.65
(31.82)
150m: 1:33.43
(31.78)
200m: 2:05.01
(31.58)
250m: 2:36.91
(31.90)
300m: 3:08.32
(31.41)
350m: 3:39.91
(31.59)
400m: 4:11.47
(31.56)
450m: 4:42.88
(31.41)
500m: 5:14.60
(31.72)
550m: 5:46.31
(31.71)
650m: 6:50.05
(6:50.05)
750m: 7:53.81
(7:53.81)
800m: 8:26.06
(32.25)
850m: 8:58.34
(32.28)
950m: 10:02.06
(10:02.06)
1050m: 11:06.85
(11:06.85)
1100m: 11:39.38
(32.53)
1150m: 12:11.42
(32.04)
1200m: 12:43.60
(32.18)
1250m: 13:15.92
(32.32)
1300m: 13:47.95
(32.03)
1350m: 14:19.82
(31.87)
1400m: 14:51.71
(31.89)
1450m: 15:23.64
(31.93)
1500m: 15:54.40
(30.76)
- Vincent Crooijmans 2001 KNZB +0.76 789 15:42.50 -45.44
Entry time: 15:31.21 (+11.29)
50m: 29.78
100m: 1:01.59
(31.81)
150m: 1:33.30
(31.71)
200m: 2:04.81
(31.51)
250m: 2:36.63
(31.82)
300m: 3:08.04
(31.41)
350m: 3:39.65
(31.61)
400m: 4:11.11
(31.46)
450m: 4:42.61
(31.50)
500m: 5:14.18
(31.57)
550m: 5:45.92
(31.74)
600m: 6:17.46
(31.54)
650m: 6:49.16
(31.70)
700m: 7:20.52
(31.36)
750m: 7:51.78
(31.26)
800m: 8:22.87
(31.09)
850m: 8:54.30
(31.43)
900m: 9:25.63
(31.33)
950m: 9:57.06
(31.43)
1000m: 10:28.59
(31.53)
1050m: 10:59.91
(31.32)
1100m: 11:31.48
(31.57)
1150m: 12:03.10
(31.62)
1200m: 12:34.52
(31.42)
1250m: 13:06.30
(31.78)
1300m: 13:38.03
(31.73)
1350m: 14:09.76
(31.73)
1400m: 14:41.35
(31.59)
1450m: 15:12.51
(31.16)
1500m: 15:42.50
(29.99)
Løb officielt kl.: 25-06-2022 18:22:57
25-06-2022 18:23.00 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aalborg Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner