2022-11-28   09:55:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM Langbane - Åben klasse 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.30

Document
Resultater
DM langbane Åben klasse 2022
Placering: Nørresundby Idrætscenter Arrangør Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl
Svømmeh 50m Stævne dato: 23. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 29, 50m Rygsvømning Herrer - Indledende
ER 23.80 Kliment Kolesnikov 2000  (RUS) Budapest (HUN) 18-05-2021
DR 25.43 Magnus Jákupsson 1994 Bellahøj (DEN) 15-04-2016
DJR 26.29 Kasper Johnsen 2003 Taastrup (DEN) 21-04-2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Connor Ferguson 1999 Ireland +0.51 760 26.07 DI
Entry time: 24.81 (+1.26)
2 Geoffroy Mathieu 1997 France +0.64 731 26.41 +0.34 DI
Entry time: 25.71 (+0.70)
3 Kasper Johnsen 2003 Agfs Svømmeafdeling +0.58 713 26.63 +0.56 QA
Entry time: 24.69 (+1.94)
4 Patrick Zakaryan Olsen 2002 Horsens Svømmeklub +0.56 700 26.80 +0.73 QA
Entry time: 25.74 (+1.06)
5 Robert E. Falborg Pedersen 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.61 694 26.87 +0.80 QA
Entry time: 26.35 (+0.52)
6 Luccas Dam Brenner 2001 Sigma Swim Birkerød +0.57 691 26.92 +0.85 QA
Entry time: 26.52 (+0.40)
7 Mathias Zander Rysgaard 1998 Hørsholm Svømmeforening +0.58 689 26.94 +0.87 QA
Entry time: 26.51 (+0.43)
8 Nicholas Castella 2007 Herlev Svømning +0.64 675 27.13 +1.06 QA
Entry time: 26.70 (+0.43)
9 Casper Puggaard 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.57 664 27.27 +1.20 QA
Entry time: 25.99 (+1.28)
10 Anton Borg Hjort 2000 Aarhus Swim - Lyseng +0.63 639 27.62 +1.55 QA
Entry time: 26.74 (+0.88)
11 Christian Damborg Thomsen 2005 Fredericia Svømmeklub +0.64 637 27.66 +1.59 QB
Entry time: 26.95 (+0.71)
12 Lucas Møller Larsen 2005 Køge Svømmeklub +0.59 627 27.80 +1.73 QB
Entry time: 26.92 (+0.88)
13 Sebastian Tullberg 2000 Helsingør Svømmeklub +0.63 624 27.85 +1.78 DI
Entry time: 26.99 (+0.86)
14 David Hjort 2000 Agfs Svømmeafdeling +0.53 622 27.87 +1.80 QB
Entry time: 28.15 (-0.28)
15 Mads Møller 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 613 28.01 +1.94 QB
Entry time: 26.33 (+1.68)
16 Gustav Jørgensen 2000 Køge Svømmeklub +0.59 611 28.04 +1.97 QB
Entry time: 27.05 (+0.99)
17 Christian Duetoft 2005 Vejle Svømmeklub +0.63 606 28.12 +2.05 QB
Entry time: 27.04 (+1.08)
18 Antoine Ohn 2002 Lyngby Svømmeklub +0.60 605 28.14 +2.07 QB
Entry time: 27.63 (+0.51)
19 Jonas Kjær 2003 Esbjerg Svømmeklub +0.68 601 28.19 +2.12 DI
Entry time: 27.02 (+1.17)
20 Alexander Korsager Elkjær 2001 Aarhus Swim - Lyseng +0.56 594 28.30 +2.23 QB
Entry time: 27.81 (+0.49)
21 Carl Clausen 2005 Esbjerg Svømmeklub +0.61 591 28.36 +2.29
Entry time: 28.13 (+0.23)
22 Peter Bjerre Olsen 2006 Gentofte Svømme Klub +0.58 589 28.38 +2.31
Entry time: 28.03 (+0.35)
23 Sean Petersen 2006 Herlev Svømning +0.54 587 28.41 +2.34 DI
Entry time: 27.81 (+0.60)
24 Alexander Hillhouse 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.58 1004 28.50 +2.43 S14 DR S14
Entry time: 28.79 (-0.29)
25 Mikkel Roed 2004 Køge Svømmeklub +0.55 574 28.63 +2.56
Entry time: 28.31 (+0.32)
=26 Anton Rytter Bech 2005 Hvidovre Svømmeklub +0.55 570 28.70 +2.63
Entry time: 28.19 (+0.51)
=26 Mathias Vestergaard 2001 Gladsaxe Svømmeklub +0.60 570 28.70 +2.63
Entry time: 28.13 (+0.57)
=26 Silas Waterval 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.62 570 28.70 +2.63
Entry time: 28.39 (+0.31)
29 Villads Seneca 2006 Agfs Svømmeafdeling +0.65 569 28.71 +2.64
Entry time: 27.12 (+1.59)
30 Nicklas Rasmussen 1997 Agfs Svømmeafdeling +0.70 568 28.73 +2.66
Entry time: 27.60 (+1.13)
31 Kristoffer Desmareth 2000 Ringe Svømme Klub +0.61 559 28.89 +2.82
Entry time: 27.74 (+1.15)
32 Jakob Schmidt 1999 Holbæk Svømme Klub +0.66 557 28.92 +2.85
Entry time: 27.61 (+1.31)
33 Mads Peter Hansen 2004 Vejle Svømmeklub +0.63 556 28.94 +2.87
Entry time: 27.01 (+1.93)
34 Elias Hanghøj Jonsson 2002 Svømmeklubben S 68 +0.92 554 28.97 +2.90
Entry time: 27.82 (+1.15)
35 Kristian Kjær 2005 Thisted Svømmeklub +0.54 552 29.01 +2.94
Entry time: 28.29 (+0.72)
36 Jonas Hansen 2001 Køge Svømmeklub +0.51 551 29.03 +2.96
Entry time: 27.12 (+1.91)
37 Wessel Stupers 2002 Hovedstadens Svømmeklub +0.70 542 29.19 +3.12
Entry time: 27.82 (+1.37)
38 Matthias Hansen 2001 Køge Svømmeklub +0.59 534 29.32 +3.25
Entry time: 27.94 (+1.38)
39 Vincent Kay 2006 Holbæk Svømme Klub +0.73 523 29.53 +3.46
Entry time: 28.84 (+0.69)
40 Asgar Knakkergaard 2004 Aalborg Svømmeklub +0.70 520 29.59 +3.52
Entry time: 27.82 (+1.77)
41 Thor Majgård 2005 Vejle Svømmeklub +0.59 517 29.64 +3.57
Entry time: 28.71 (+0.93)
42 Georgi Goldberg 2004 TOP Swimclub +0.55 517 29.65 +3.58
Entry time: 28.38 (+1.27)
43 Lukas Holger Pihl Holst 2004 Hvidovre Svømmeklub +0.70 499 29.99 +3.92
Entry time: 29.13 (+0.86)
44 Mads Mikkelsen 2004 Aarhus Swim - Skovbakken +0.62 481 30.36 +4.29
Entry time: 29.31 (+1.05)
45 Lars Thor Sørensen 1999 Vest-Brøndby +0.60 479 30.40 +4.33
Entry time: 29.40 (+1.00)
46 Elias Elmedyb 2006 Herlev Svømning +0.69 463 30.75 +4.68
Entry time: 27.45 (+3.30)
47 Hugo Haakansson 2006 Vest-Brøndby +0.64 446 31.15 +5.08
Entry time: 28.07 (+3.08)
- Villads Bomholt Larsen 2001 Helsingør Svømmeklub +0.70 DSQ
SW 6.3 Helt neddykket under løbet (Undtagen for de første 15m efter start/vending)
- William Studsgaard 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.35 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 25-06-2022 12:50:18
25-06-2022 12:51.00 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aalborg Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner