2022-11-28   10:24:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM Langbane - Åben klasse 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.30

Document
Resultater
DM langbane Åben klasse 2022
Placering: Nørresundby Idrætscenter Arrangør Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl
Svømmeh 50m Stævne dato: 23. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 28, 50m Rygsvømning Damer - Indledende
ER 27.10 Kira Toussaint 1994  (NED) Eindhoven (NED) 10-04-2021
DR 27.63 Mie Østergaard Nielsen 1996 Aalborg Kazan (RUS) 05-08-2015
DJR 28.51 Mie Østergaard Nielsen 1996 Antwerpen (BEL) 06-07-2012
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Pauline Mahieu 1999 France +0.59 848 28.50 QA
Entry time: 28.21 (+0.29)
2 Elise Tanis 2002 KNZB +0.57 751 29.68 +1.18 QA
Entry time: 29.13 (+0.55)
3 Ella Korre Stenholt 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.57 729 29.97 +1.47 QA
Entry time: 29.23 (+0.74)
4 Karoline Sørensen 2002 Thisted Svømmeklub +0.58 726 30.01 +1.51 QA
Entry time: 29.38 (+0.63)
5 Amalie Bach Nielsen 1999 Horsens Svømmeklub +0.63 713 30.20 +1.70 QA
Entry time: 28.92 (+1.28)
6 Frederikke Marie Hansen 2003 Gladsaxe Svømmeklub +0.61 686 30.59 +2.09 QA
Entry time: 29.46 (+1.13)
7 Ida Jacobsen 2005 Esbjerg Svømmeklub +0.63 675 30.75 +2.25 QA
Entry time: 28.97 (+1.78)
8 Sara Sylvest 2000 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.65 665 30.90 +2.40 QA
Entry time: 29.30 (+1.60)
9 Lieke Oude Lenferink 2002 KNZB +0.64 734 29.90 +1.40 QB
Entry time: 29.00 (+0.90)
10 Britta Koehorst 2003 KNZB +0.61 733 29.92 +1.42 QB
Entry time: 29.48 (+0.44)
11 Rikke Friis Kanstrup 2006 Aarhus Swim - HEI +0.67 661 30.96 +2.46 QB
Entry time: 29.90 (+1.06)
12 Luanna Russo 2006 Aalborg Svømmeklub +0.64 656 31.04 +2.54 QB
Entry time: 29.91 (+1.13)
13 Amalie Nielsen 2003 GTI - Ishøj +0.72 654 31.07 +2.57 QB
Entry time: 30.55 (+0.52)
14 Louise Lie Thisted 2005 Aalborg Svømmeklub +0.54 652 31.11 +2.61 DI
Entry time: 30.14 (+0.97)
15 Isabella Pedersen 2007 Herlev Svømning +0.66 645 31.22 +2.72 DI
Entry time: 31.24 (-0.02)
16 Mathilde Møller 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.64 641 31.29 +2.79 QB
Entry time: 29.28 (+2.01)
17 Falka Tind 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.59 633 31.42 +2.92 QB
Entry time: 30.41 (+1.01)
18 Camilla Brøgger-Andersen 2002 Aalborg Svømmeklub +0.70 627 31.51 +3.01 DI
Entry time: 31.42 (+0.09)
19 Josefine Nielsen 2005 Frederiksværk Svømmeklub +0.53 624 31.56 +3.06 DI
Entry time: 31.16 (+0.40)
20 Mille C. Berg 2001 Horsens Svømmeklub +0.65 620 31.63 +3.13 QB
Entry time: 31.02 (+0.61)
21 Nikoline Marie Lange 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.59 618 31.67 +3.17
Entry time: 31.69 (-0.02)
22 Matilde Maagøe 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.61 617 31.68 +3.18
Entry time: 30.67 (+1.01)
23 Alberte Skov Forsberg 2003 Viborg Svømme Klub +0.63 611 31.78 +3.28
Entry time: 30.78 (+1.00)
24 Marie-Louise Stentved 2000 Swim Team Odense +0.72 609 31.82 +3.32
Entry time: 31.70 (+0.12)
25 Amalie Wichmann Larsen 2005 Køge Svømmeklub +0.58 602 31.94 +3.44
Entry time: 29.94 (+2.00)
26 Signe Eie 2005 Herlev Svømning +0.59 597 32.03 +3.53
Entry time: 31.06 (+0.97)
=27 Agnete Boelt 2006 Sigma Swim Allerød +0.61 596 32.05 +3.55
Entry time: 30.10 (+1.95)
=27 Ida Villemoes Poulsen 2007 Gladsaxe Svømmeklub +0.63 596 32.05 +3.55
Entry time: 30.36 (+1.69)
29 Sif Bramm 2006 A6 JGI-Swim +0.62 592 32.13 +3.63
Entry time: 31.11 (+1.02)
=30 Lærke Dann-Nielsen 2005 Hvidovre Svømmeklub +0.64 589 32.17 +3.67
Entry time: 31.00 (+1.17)
=30 Cecilie Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub +0.65 589 32.17 +3.67
Entry time: 30.67 (+1.50)
32 Martha Bjerg 2004 Aarhus Swim - Lyseng +0.63 588 32.19 +3.69
Entry time: 31.46 (+0.73)
33 Clara Kapke 2006 Vejle Svømmeklub +0.58 587 32.22 +3.72
Entry time: 31.23 (+0.99)
34 Kajsa Salomonsen 2005 Svømmeklubben MK31 +0.71 584 32.26 +3.76
Entry time: 30.96 (+1.30)
35 Julie Stampe 2002 Sigma Swim Allerød +0.63 582 32.30 +3.80 DI
Entry time: 29.59 (+2.71)
36 Alba Mantoni 2006 Gentofte Svømme Klub +0.64 574 32.45 +3.95 DI
Entry time: 30.40 (+2.05)
37 Alma Olivarius 2005 Lyngby Svømmeklub +0.61 569 32.55 +4.05
Entry time: 31.19 (+1.36)
38 Freja Røjkjær Rasmussen 2004 Swim Team Neptun +0.66 564 32.65 +4.15
Entry time: 31.69 (+0.96)
39 Linnea Hietala 2004 Helsingør Svømmeklub +0.63 559 32.74 +4.24
Entry time: 30.43 (+2.31)
40 Silje Mathiasen 2006 Svøm Slagelse Korsør +0.67 556 32.80 +4.30
Entry time: 31.73 (+1.07)
41 Helene Friis Fanø 2007 Farum Svømmeklub +0.71 555 32.82 +4.32
Entry time: 32.67 (+0.15)
42 Malou Soelberg 2004 Gentofte Svømme Klub +0.63 554 32.84 +4.34
Entry time: 31.53 (+1.31)
43 Rebecca Petersen 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 551 32.89 +4.39
Entry time: 30.26 (+2.63)
44 Thilde Rosen Lundsfryd 2004 Ringe Svømme Klub +0.62 548 32.96 +4.46
Entry time: 31.75 (+1.21)
45 Nina Griffin 2007 Gentofte Svømme Klub +0.63 532 33.28 +4.78
Entry time: 30.50 (+2.78)
46 Rebecca Bell 2007 Lyngby Svømmeklub +0.63 528 33.37 +4.87
Entry time: 31.26 (+2.11)
47 Femke Iris Keulen 2005 Esbjerg Svømmeklub +0.63 490 34.22 +5.72
Entry time: 33.73 (+0.49)
48 Camilla Bitz Witt 2003 Fredericia Svømmeklub +0.79 429 42.79 +14.29 S9
Entry time: 41.78 (+1.01)
- Yara Kalmthout 2002 KNZB +0.64 641 31.28 +2.78
Entry time: 30.52 (+0.76)
- Mari.Liis Maas 2004 TOP Swimclub +0.61 602 31.94 +3.44
Entry time: 31.08 (+0.86)
- Hanna Vutt 2003 TOP Swimclub +0.66 635 31.38 +2.88
Entry time: 30.13 (+1.25)
- Emmely Östman Pedersen 2005 Helsingør Svømmeklub +0.61 DSQ
SW 6.3 Helt neddykket under løbet (Undtagen for de første 15m efter start/vending)
Løb officielt kl.: 25-06-2022 12:49:11
25-06-2022 14:39.11 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aalborg Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner