2022-09-27   18:41:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM Langbane - Åben klasse 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.30

Document
Resultater
DM langbane Åben klasse 2022
Placering: Nørresundby Idrætscenter Arrangør Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl
Svømmeh 50m Stævne dato: 23. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 27, 50m Brystsvømning Herrer - Indledende
ER 25.95 Adam Peaty 1994  (GBR) Budapest (HUN) 25-07-2017
DR 27.08 Tobias B. Bjerg 1998 Gwangju (KOR) 23-07-2019
DJR 27.97 Tobias B. Bjerg 1998 Hódmezovásárhely (HUN) 08-07-2016
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ivo Kroes 2003 KNZB +0.70 733 28.78 QA
Entry time: 28.66 (+0.12)
2 Rajmund Koska 2003 Svøm Slagelse Korsør +0.65 717 28.99 +0.21 QA
Entry time: 28.44 (+0.55)
3 Jonas Gaur 2005 Agfs Svømmeafdeling +0.63 703 29.18 +0.40 QA
Entry time: 28.82 (+0.36)
4 Tim Korstanje 2003 KNZB +0.57 698 29.25 +0.47 QB
Entry time: 28.34 (+0.91)
5 Bram Zwetsloot 2002 KNZB +0.66 673 29.61 +0.83 QB
Entry time: 28.46 (+1.15)
6 Mikkel Thagaard Jakobsen 2000 Agfs Svømmeafdeling +0.65 671 29.63 +0.85 QA
Entry time: 28.71 (+0.92)
7 Frederik Junker Neldeberg 2000 Helsinge Svømmeklub +0.67 649 29.97 +1.19 QA
Entry time: 29.42 (+0.55)
8 Oliver Christensen 2003 Silkeborg Svømmeklub +0.70 635 30.18 +1.40 QA
Entry time: 30.06 (+0.12)
9 Oliver Phil Langsted 1999 Ringe Svømme Klub +0.64 625 30.34 +1.56 QA
Entry time: 30.39 (-0.05)
10 David Kilsgaard Andersen 2005 Aarhus Swim - Skovbakken +0.63 619 30.44 +1.66 QA
Entry time: 30.48 (-0.04)
11 Magnus Tullberg 2005 Helsingør Svømmeklub +0.50 617 30.48 +1.70 QB
Entry time: 30.20 (+0.28)
12 Sebastian Eliasen 2006 Svømmeklubben Nord +0.70 594 30.87 +2.09 QB
Entry time: 30.56 (+0.31)
13 Mikkel Bredal Larsen 2005 Nyborg Svømmeklub +0.72 588 30.96 +2.18 QB
Entry time: 30.84 (+0.12)
14 Tobias Rosengaard 2005 Sigma Swim Birkerød +0.69 587 30.98 +2.20 QB
Entry time: 30.21 (+0.77)
15 Malthe Lindeblad 2001 Vejle Svømmeklub +0.61 562 31.44 +2.66 QB
Entry time: 30.54 (+0.90)
16 Joshua P. Sidebotham 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.74 561 31.46 +2.68 QB
Entry time: 31.37 (+0.09)
17 Joakim Brønnum 1997 Sigma Swim Allerød +0.66 556 31.55 +2.77
Entry time: 30.42 (+1.13)
18 Laurits Boserup 2005 Gentofte Svømme Klub +0.67 551 31.64 +2.86
Entry time: 30.90 (+0.74)
19 Emil Kruse Enemærke 2005 Herlev Svømning +0.59 531 32.03 +3.25
Entry time: 31.80 (+0.23)
20 Alexander Marcus Englev 2004 GTI - Greve +0.62 518 32.31 +3.53
Entry time: 31.30 (+1.01)
21 Magnus Rasmussen 2006 Vest-Brøndby +0.73 513 32.40 +3.62
Entry time: 31.48 (+0.92)
22 Sebastian Møller-Munkøe 2005 Roskilde Svømning +0.61 509 32.48 +3.70 DI
Entry time: 31.64 (+0.84)
23 Nicklas Rasmussen 1997 Agfs Svømmeafdeling +0.69 507 32.53 +3.75
Entry time: 31.39 (+1.14)
24 Aksel Thuesen Güsmer 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.70 502 32.65 +3.87
Entry time: 31.76 (+0.89)
25 Jacob Aagaard Andersen 2004 Aalborg Svømmeklub +0.67 499 32.71 +3.93
Entry time: 31.85 (+0.86)
26 Jannik Jørgensen 2004 Svøm Slagelse Korsør +0.66 498 32.73 +3.95
Entry time: 32.01 (+0.72)
27 Oscar David Morthorst 2007 Herlev Svømning +0.70 493 32.83 +4.05
Entry time: 33.14 (-0.31)
28 Asger Johansen 2003 Glostrup Svømmeklub +0.64 491 32.89 +4.11
Entry time: 31.86 (+1.03)
29 Anders Mose 2004 Esbjerg Svømmeklub +0.66 488 32.95 +4.17
Entry time: 32.09 (+0.86)
30 Magnus Jacobsen 2006 Sigma Swim Birkerød +0.71 480 33.14 +4.36
Entry time: 31.90 (+1.24)
31 Andreas Bahnsen 2005 Haderslev Svømme Klub +0.65 469 33.38 +4.60
Entry time: 31.50 (+1.88)
32 Philip Krogh Brønnicke 2000 Swim Team Taastrup +0.63 449 33.88 +5.10
Entry time: 32.91 (+0.97)
33 Gustav Nissen 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.60 448 33.91 +5.13
Entry time: 32.32 (+1.59)
- Marko Priednieks 2001 Horsens Svømmeklub +0.63 628 30.30 +1.52
Entry time: 30.47 (-0.17)
- Bryar Long 1997 MKS Juvenia DNS
Løb officielt kl.: 25-06-2022 12:47:35
02-08-2022 11:17.59 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner