2022-11-28   09:04:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM Langbane - Åben klasse 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.30

Document
Resultater
DM langbane Åben klasse 2022
Placering: Nørresundby Idrætscenter Arrangør Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl
Svømmeh 50m Stævne dato: 23. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer - Indledende
ER 29.30 Benedetta Pilato 2005  (ITA) Budapest (HUN) 22-05-2021
DR 30.57 Rikke Møller Pedersen 1989 Frem Odense Barcelona (ESP) 03-08-2013
DJR 31.70 Thea Blomsterberg 2002 Budapest (HUN) 20-08-2019
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Josefine B. Pedersen 1999 Svømmeklubben MK31 +0.73 773 31.92 QA
Entry time: 31.81 (+0.11)
2 Thea Blomsterberg 2002 Swim Team Odense +0.71 748 32.27 +0.35 QA
Entry time: 32.05 (+0.22)
3 Astrid Nielsen 2002 Esbjerg Svømmeklub +0.66 743 32.34 +0.42 QA
Entry time: 32.06 (+0.28)
4 Ida Skov Kragh 2006 A6 Slangerup Svømmeklub +0.66 719 32.70 +0.78 QA
Entry time: 32.58 (+0.12)
5 Josephine Kruse 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.59 712 32.80 +0.88 QA
Entry time: 31.89 (+0.91)
6 Matilde Schrøder 1996 Sigma Swim Allerød +0.83 682 33.28 +1.36 QA
Entry time: 32.67 (+0.61)
7 Dicte Skov Forsberg 2004 Viborg Svømme Klub +0.62 664 33.57 +1.65 QA
Entry time: 33.43 (+0.14)
8 Anna Munk Fuglsang 2005 Svømmeklubben S 68 +0.71 660 33.64 +1.72 QA
Entry time: 32.44 (+1.20)
9 Regitze Gaard 2001 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 660 33.65 +1.73 QB
Entry time: 33.44 (+0.21)
10 Ida Jensdottir Fremming 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.68 659 33.66 +1.74 QB
Entry time: 33.17 (+0.49)
11 Sara Damkjær Bartels 2004 Gladsaxe Svømmeklub +0.71 657 33.70 +1.78 QB
Entry time: 33.22 (+0.48)
12 Sara Bundgaard 2003 Svømmeklubben S 68 +0.74 652 33.78 +1.86 QB
Entry time: 33.79 (-0.01)
13 Dagmar Boeck 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.73 636 34.07 +2.15 QB
Entry time: 32.46 (+1.61)
14 Amalie Kruse Enemærke 2003 Herlev Svømning +0.69 630 34.17 +2.25 QB
Entry time: 33.63 (+0.54)
15 Olivia Hemmeløff 2006 Ringe Svømme Klub +0.70 618 34.38 +2.46 QB
Entry time: 34.00 (+0.38)
16 Amalie Nielsen 2003 GTI - Ishøj +0.70 617 34.41 +2.49 QB
Entry time: 33.76 (+0.65)
17 Maria Bebe Hansen 2004 Vejle Svømmeklub +0.78 616 34.42 +2.50
Entry time: 34.15 (+0.27)
18 Mille Frydendahl 2006 Sigma Swim Allerød +0.67 610 34.53 +2.61
Entry time: 33.24 (+1.29)
19 Johanne Weber 2005 Helsingør Svømmeklub +0.72 597 34.78 +2.86
Entry time: 34.47 (+0.31)
20 Katrine Stoltenhoff 2006 Horsens Svømmeklub +0.67 596 34.81 +2.89
Entry time: 33.78 (+1.03)
21 Karoline Kjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub +0.73 591 34.91 +2.99
Entry time: 34.47 (+0.44)
22 Caroline Haugland 2007 Helsingør Svømmeklub +0.81 588 34.96 +3.04
Entry time: 34.34 (+0.62)
23 Emilie Nyegaard 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.76 583 35.07 +3.15
Entry time: 33.79 (+1.28)
24 Julie Philip 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 579 35.15 +3.23
Entry time: 34.61 (+0.54)
25 Millie Møller 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.63 577 35.19 +3.27
Entry time: 34.58 (+0.61)
=26 Nikoline Biltoft-Jensen 2001 Lyngby Svømmeklub +0.76 576 35.21 +3.29
Entry time: 34.13 (+1.08)
=26 Mathilde Severs 2006 Lyngby Svømmeklub +0.70 576 35.21 +3.29
Entry time: 35.01 (+0.20)
28 Mathilde Thy Asmussen 2004 Fredericia Svømmeklub +0.75 572 35.29 +3.37
Entry time: 34.35 (+0.94)
29 Nina Katrine N. Nissen 2006 Lyngby Svømmeklub +0.76 560 35.54 +3.62
Entry time: 35.02 (+0.52)
30 Mathilde Hager 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.72 555 35.65 +3.73
Entry time: 34.14 (+1.51)
31 Sarah Ankjær Pedersen 2006 GTI - Greve +0.70 545 35.85 +3.93
Entry time: 35.39 (+0.46)
32 Freja Krøjgaard Olesen 2005 Aarhus Swim - Skovbakken +0.77 545 35.86 +3.94
Entry time: 35.83 (+0.03)
33 Sarah Gudme 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.71 544 35.89 +3.97
Entry time: 33.19 (+2.70)
34 Maya Amstrup Riis 2007 Vest-Brøndby +0.68 538 36.01 +4.09
Entry time: 34.93 (+1.08)
35 Eva Hjort 2004 Aarhus Swim - Skovbakken +0.71 533 36.13 +4.21
Entry time: 34.68 (+1.45)
36 Clara Dam Lukowski 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.74 532 36.14 +4.22
Entry time: 35.20 (+0.94)
37 Luanna Russo 2006 Aalborg Svømmeklub +0.81 529 36.21 +4.29
Entry time: 34.52 (+1.69)
38 Liva Gottorp Sørensen 2006 Vest-Brøndby +0.64 527 36.27 +4.35
Entry time: 35.64 (+0.63)
39 Nikoline R. Amstrup 2005 Sigma Swim Birkerød +0.73 522 36.38 +4.46
Entry time: 35.06 (+1.32)
40 Lara Ghizzaui 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.72 495 37.03 +5.11
Entry time: 37.60 (-0.57)
- Marie Bertram 2006 Aarhus Swim - Lyseng akut syg
Entry time: 35.41 (-35.41)
- Cille Kirketerp 2005 Svømmeklubben MK31 +0.55 DSQ
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
Løb officielt kl.: 25-06-2022 12:44:37
25-06-2022 12:45.25 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aalborg Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner