2022-11-28   09:37:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM Langbane - Åben klasse 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.30

Document
Resultater
DM langbane Åben klasse 2022
Placering: Nørresundby Idrætscenter Arrangør Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl
Svømmeh 50m Stævne dato: 23. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 25, 400m Medley Herrer - Indledende
ER 4:06.16 Laszlo Cseh 1985  (HUN) Beijing (CHN) 10-08-2008
DR 4:16.34 Anton Ørskov Ipsen 1994 Taastrup (DEN) 07-04-2019
DJR 4:25.23 Jacob Carstensen 1978 Geneve (SUI) 20-07-1995
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christoffer Weiss 2002 Søllerød Svømmeklub +0.68 664 4:39.37 Q
Entry time: 4:30.77 (+8.60)
50m: 28.18
100m: 1:01.25
(33.07)
150m: 1:38.24
(36.99)
200m: 2:14.42
(36.18)
250m: 2:54.20
(39.78)
300m: 3:35.51
(41.31)
350m: 4:07.97
(32.46)
400m: 4:39.37
(31.40)
2 Alfred August Grubert 2001 Gladsaxe Svømmeklub +0.70 658 4:40.34 +0.97 Q
Entry time: 4:29.14 (+11.20)
50m: 28.96
100m: 1:03.22
(34.26)
150m: 1:40.51
(37.29)
200m: 2:15.94
(35.43)
250m: 2:55.41
(39.47)
300m: 3:34.70
(39.29)
350m: 4:07.77
(33.07)
400m: 4:40.34
(32.57)
3 Ulrik Blach Petersen 2001 Hørsholm Svømmeforening +0.69 632 4:44.09 +4.72 Q
Entry time: 4:31.21 (+12.88)
50m: 29.32
100m: 1:04.53
(35.21)
150m: 1:41.19
(36.66)
200m: 2:17.07
(35.88)
250m: 2:57.14
(40.07)
300m: 3:37.87
(40.73)
350m: 4:11.76
(33.89)
400m: 4:44.09
(32.33)
4 Andreas Hansen 2000 Vejle Svømmeklub 623 4:45.39 +6.02 Q
Entry time: 4:25.32 (+20.07)
50m: 28.98
100m: 1:02.98
(34.00)
150m: 1:40.54
(37.56)
200m: 2:17.54
(37.00)
250m: 2:58.23
(40.69)
300m: 3:39.46
(41.23)
350m: 4:12.84
(33.38)
400m: 4:45.39
(32.55)
5 Christian Thorhauge 2005 Aalborg Svømmeklub +0.64 619 4:46.06 +6.69 Q
Entry time: 4:33.78 (+12.28)
50m: 29.23
100m: 1:03.83
(34.60)
150m: 1:41.58
(37.75)
200m: 2:19.77
(38.19)
250m: 2:59.83
(40.06)
300m: 3:41.22
(41.39)
350m: 4:13.92
(32.70)
400m: 4:46.06
(32.14)
6 Robin Tatar 2002 TOP Swimclub 600 4:49.05 +9.68 Q
Entry time: 4:35.37 (+13.68)
50m: 30.21
100m: 1:05.34
(35.13)
150m: 1:42.36
(37.02)
250m: 3:02.10
(3:02.10)
300m: 3:44.38
(42.28)
350m: 4:17.16
(32.78)
400m: 4:49.05
(31.89)
7 Jonas Kjær 2003 Esbjerg Svømmeklub 599 4:49.20 +9.83 Q
Entry time: 4:31.04 (+18.16)
50m: 29.52
100m: 1:04.29
(34.77)
150m: 1:41.27
(36.98)
200m: 2:17.66
(36.39)
250m: 3:00.22
(42.56)
300m: 3:41.51
(41.29)
350m: 4:15.72
(34.21)
400m: 4:49.20
(33.48)
8 Mikkel Andersen 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.66 595 4:49.85 +10.48 Q
Entry time: 4:45.09 (+4.76)
50m: 30.81
100m: 1:06.88
(36.07)
150m: 1:43.46
(36.58)
200m: 2:19.77
(36.31)
250m: 3:01.12
(41.35)
300m: 3:43.38
(42.26)
350m: 4:17.03
(33.65)
400m: 4:49.85
(32.82)
9 Andreas Rasmussen 2000 Swim Team Odense +0.71 587 4:51.08 +11.71
Entry time: 4:42.57 (+8.51)
50m: 29.34
100m: 1:02.99
(33.65)
150m: 1:41.28
(38.29)
200m: 2:19.63
(38.35)
250m: 3:02.31
(42.68)
300m: 3:46.98
(44.67)
350m: 4:19.08
(32.10)
400m: 4:51.08
(32.00)
10 Frederik Venø Elling 2003 Silkeborg Svømmeklub +0.76 587 4:51.11 +11.74
Entry time: 4:41.46 (+9.65)
50m: 28.90
100m: 1:03.31
(34.41)
150m: 1:41.71
(38.40)
200m: 2:19.85
(38.14)
250m: 3:00.78
(40.93)
300m: 3:42.37
(41.59)
350m: 4:17.60
(35.23)
400m: 4:51.11
(33.51)
11 Anders Gaard 2006 Hovedstadens Svømmeklub 584 4:51.58 +12.21
Entry time: 4:40.41 (+11.17)
50m: 29.64
100m: 1:04.24
(34.60)
150m: 1:42.35
(38.11)
200m: 2:19.94
(37.59)
250m: 3:01.46
(41.52)
300m: 3:43.97
(42.51)
350m: 4:18.71
(34.74)
400m: 4:51.58
(32.87)
12 Viktor Lei Lamberg 2004 Aarhus Swim - Skovbakken 571 4:53.84 +14.47
Entry time: 4:43.48 (+10.36)
50m: 30.62
100m: 1:07.35
(36.73)
150m: 1:46.07
(38.72)
200m: 2:23.57
(37.50)
250m: 3:05.13
(41.56)
300m: 3:47.24
(42.11)
350m: 4:21.26
(34.02)
400m: 4:53.84
(32.58)
13 Mikkel S. Hansen 2000 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.65 570 4:54.02 +14.65
Entry time: 4:37.56 (+16.46)
50m: 29.42
100m: 1:03.85
(34.43)
150m: 1:44.59
(40.74)
200m: 2:24.55
(39.96)
250m: 3:04.79
(40.24)
300m: 3:46.27
(41.48)
350m: 4:21.59
(35.32)
400m: 4:54.02
(32.43)
14 Mikkel Mølgaard 2003 Silkeborg Svømmeklub 562 4:55.35 +15.98
Entry time: 4:46.17 (+9.18)
50m: 29.69
100m: 1:04.62
(34.93)
150m: 1:45.72
(41.10)
200m: 2:25.95
(40.23)
250m: 3:06.57
(40.62)
300m: 3:49.21
(42.64)
350m: 4:23.58
(34.37)
400m: 4:55.35
(31.77)
15 Christian Duetoft 2005 Vejle Svømmeklub +0.72 554 4:56.76 +17.39
Entry time: 4:40.08 (+16.68)
50m: 29.31
100m: 1:04.92
(35.61)
150m: 1:44.29
(39.37)
200m: 2:22.56
(38.27)
250m: 3:07.43
(44.87)
300m: 3:51.25
(43.82)
350m: 4:24.86
(33.61)
400m: 4:56.76
(31.90)
16 Karl Anton Kristensen 2005 Svømmeklubben S 68 +0.80 553 4:56.93 +17.56
Entry time: 4:46.08 (+10.85)
50m: 30.86
100m: 1:06.61
(35.75)
150m: 1:45.60
(38.99)
200m: 2:24.49
(38.89)
250m: 3:06.09
(41.60)
300m: 3:49.19
(43.10)
350m: 4:23.90
(34.71)
400m: 4:56.93
(33.03)
17 Asger Mathiasen 2004 Thisted Svømmeklub +0.78 530 5:01.21 +21.84
Entry time: 4:54.88 (+6.33)
50m: 30.93
100m: 1:06.61
(35.68)
150m: 1:44.04
(37.43)
200m: 2:20.77
(36.73)
250m: 3:05.76
(44.99)
300m: 3:51.31
(45.55)
350m: 4:26.54
(35.23)
400m: 5:01.21
(34.67)
18 Marius Lundsteen Brøndum 2005 Søllerød Svømmeklub 521 5:03.00 +23.63
Entry time: 4:57.07 (+5.93)
50m: 29.44
100m: 1:04.74
(35.30)
150m: 1:43.49
(38.75)
200m: 2:22.10
(38.61)
250m: 3:06.64
(44.54)
300m: 3:52.12
(45.48)
350m: 4:27.96
(35.84)
400m: 5:03.00
(35.04)
19 Philip Rindum 2005 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.67 512 5:04.69 +25.32
Entry time: 4:54.50 (+10.19)
50m: 30.29
100m: 1:05.14
(34.85)
150m: 1:44.87
(39.73)
200m: 2:24.74
(39.87)
250m: 3:08.52
(43.78)
300m: 3:55.34
(46.82)
350m: 4:30.31
(34.97)
400m: 5:04.69
(34.38)
Løb officielt kl.: 25-06-2022 12:42:50
25-06-2022 12:42.54 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aalborg Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner