2022-09-27   18:32:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM Langbane - Åben klasse 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.30

Document
Resultater
DM langbane Åben klasse 2022
Placering: Nørresundby Idrætscenter Arrangør Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl
Svømmeh 50m Stævne dato: 23. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer - Indledende
ER 47.11 Kliment Kolesnikov 2000  (RUS) Tokyo (JPN) 28-07-2021
DR 49.06 Jakob S. Andkjær 1985 Aarhus (DEN) 07-07-2007
DJR 50.19 Magnus Westermann 1995 Poznan (POL) 11-07-2013
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Max Berg 2002 France +0.64 815 50.22 QA
Entry time: 49.36 (+0.86)
50m: 23.35
100m: 50.22
(26.87)
2 Pierre Lebois 2000 France +0.67 813 50.25 +0.03 QA
Entry time: 49.92 (+0.33)
50m: 24.15
100m: 50.25
(26.10)
3 Frederik Riedel Lentz 2001 Gladsaxe Svømmeklub +0.65 769 51.19 +0.97 QA
Entry time: 49.33 (+1.86)
50m: 24.60
100m: 51.19
(26.59)
4 Kevin Witt Christensen 1995 Farum Svømmeklub +0.70 759 51.41 +1.19 QA
Entry time: 50.11 (+1.30)
50m: 24.77
100m: 51.41
(26.64)
5 Nicholas Castella 2007 Herlev Svømning +0.62 738 51.89 +1.67 QA
Entry time: 50.78 (+1.11)
50m: 25.15
100m: 51.89
(26.74)
6 Christian L H Frederiksen 2001 Agfs Svømmeafdeling +0.65 730 52.09 +1.87 QA
Entry time: 50.43 (+1.66)
50m: 25.11
100m: 52.09
(26.98)
7 Mathias Zander Rysgaard 1998 Hørsholm Svømmeforening +0.70 719 52.36 +2.14 QA
Entry time: 49.08 (+3.28)
50m: 25.12
100m: 52.36
(27.24)
8 Julius Munk 2000 Helsingør Svømmeklub +0.60 716 52.43 +2.21 DI
Entry time: 51.04 (+1.39)
50m: 24.71
100m: 52.43
(27.72)
9 Mikkel Gadgaard 1999 Esbjerg Svømmeklub +0.71 712 52.51 +2.29 DI
Entry time: 51.13 (+1.38)
50m: 24.82
100m: 52.51
(27.69)
10 Oliver Søgaard-Andersen 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.65 709 52.59 +2.37 QA
Entry time: 50.90 (+1.69)
50m: 25.26
100m: 52.59
(27.33)
11 Guillaume Guth 2000 France +0.67 807 50.37 +0.15 QB
Entry time: 49.12 (+1.25)
50m: 23.88
100m: 50.37
(26.49)
12 Wissan-Amazigh Yebba 2000 France +0.68 805 50.41 +0.19 QB
Entry time: 50.48 (-0.07)
50m: 23.99
100m: 50.41
(26.42)
13 Sebastian Tullberg 2000 Helsingør Svømmeklub +0.68 694 52.96 +2.74 QB
Entry time: 54.19 (-1.23)
50m: 25.63
100m: 52.96
(27.33)
14 Alfred Højberg 2002 Sigma Swim Birkerød +0.66 685 53.19 +2.97 QB
Entry time: 52.52 (+0.67)
50m: 25.42
100m: 53.19
(27.77)
15 Theodor Wernberg Løvgreen 2005 Sigma Swim Allerød +0.67 678 53.38 +3.16 QB
Entry time: 53.59 (-0.21)
50m: 25.49
100m: 53.38
(27.89)
16 Sebastian Sand Gottlieb 2005 Sigma Swim Allerød +0.66 675 53.46 +3.24 DI
Entry time: 52.45 (+1.01)
50m: 25.48
100m: 53.46
(27.98)
17 Sebastian Greisen 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.66 669 53.61 +3.39 QB
Entry time: 52.45 (+1.16)
50m: 26.05
100m: 53.61
(27.56)
18 Alexander Vergereau 2004 Sigma Swim Birkerød +0.71 668 53.64 +3.42 QB
Entry time: 52.08 (+1.56)
50m: 25.60
100m: 53.64
(28.04)
19 Martin H. Abel 2001 Esbjerg Svømmeklub +0.63 665 53.72 +3.50 QB
Entry time: 50.56 (+3.16)
50m: 25.51
100m: 53.72
(28.21)
20 Mikkel Mortensen 2003 Svøm Slagelse Korsør +0.68 655 54.01 +3.79
Entry time: 51.44 (+2.57)
50m: 25.65
100m: 54.01
(28.36)
21 Daniel Bornhøft Nielsen 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.64 649 54.17 +3.95
Entry time: 53.44 (+0.73)
50m: 25.94
100m: 54.17
(28.23)
22 Gabriel Elmedyb 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.64 647 54.21 +3.99
Entry time: 53.01 (+1.20)
50m: 26.10
100m: 54.21
(28.11)
23 Mads Peter Hansen 2004 Vejle Svømmeklub +0.66 645 54.27 +4.05
Entry time: 52.93 (+1.34)
50m: 26.18
100m: 54.27
(28.09)
24 Anders Elsborg 2003 Viborg Svømme Klub +0.71 645 54.29 +4.07
Entry time: 53.30 (+0.99)
50m: 26.18
100m: 54.29
(28.11)
25 Gustav Haugård Hansen 2002 Hvidovre Svømmeklub +0.67 642 54.35 +4.13
Entry time: 53.56 (+0.79)
50m: 25.85
100m: 54.35
(28.50)
26 Wessel Stupers 2002 Hovedstadens Svømmeklub +0.60 638 54.49 +4.27
Entry time: 53.89 (+0.60)
50m: 26.20
100m: 54.49
(28.29)
27 Sebastian Jørgensen 2005 Thisted Svømmeklub +0.64 627 54.79 +4.57
Entry time: 53.52 (+1.27)
50m: 26.13
100m: 54.79
(28.66)
28 Nikolaj Rytger Knudsen 2006 Aars Svømmeklub +0.74 622 54.93 +4.71
Entry time: 54.77 (+0.16)
50m: 26.74
100m: 54.93
(28.19)
29 Mathias Rasmussen 2001 Aalborg Svømmeklub +0.70 621 54.97 +4.75
Entry time: 54.59 (+0.38)
50m: 26.29
100m: 54.97
(28.68)
30 Mads Mikkelsen 2004 Aarhus Swim - Skovbakken +0.66 617 55.10 +4.88
Entry time: 53.19 (+1.91)
50m: 26.33
100m: 55.10
(28.77)
31 Emil Kildahl Døssing 2002 Sigma Swim Birkerød +0.60 614 55.19 +4.97
Entry time: 54.28 (+0.91)
50m: 26.76
100m: 55.19
(28.43)
32 Elias Noe 2004 Holbæk Svømme Klub +0.68 609 55.34 +5.12
Entry time: 53.59 (+1.75)
50m: 26.45
100m: 55.34
(28.89)
33 Elias Elmedyb 2006 Herlev Svømning +0.61 598 55.65 +5.43
Entry time: 55.30 (+0.35)
50m: 26.75
100m: 55.65
(28.90)
=34 Magnus Løhr 2001 Næstved Svømmeklub +0.71 598 55.66 +5.44
Entry time: 54.00 (+1.66)
50m: 26.27
100m: 55.66
(29.39)
=34 Sean Petersen 2006 Herlev Svømning +0.72 598 55.66 +5.44
Entry time: 53.77 (+1.89)
50m: 27.31
100m: 55.66
(28.35)
36 Christian Damborg Thomsen 2005 Fredericia Svømmeklub +0.70 594 55.80 +5.58
Entry time: 54.33 (+1.47)
50m: 31.49
100m: 55.80
(24.31)
37 Hugo Haakansson 2006 Vest-Brøndby +0.69 593 55.82 +5.60
Entry time: 53.69 (+2.13)
50m: 26.34
100m: 55.82
(29.48)
=38 Andreas Egemose Gregersen 2003 Horsens Svømmeklub +0.61 590 55.90 +5.68
Entry time: 54.46 (+1.44)
50m: 26.03
100m: 55.90
(29.87)
=38 Anders Sanggaard 2005 Agfs Svømmeafdeling +0.75 590 55.90 +5.68
Entry time: 53.36 (+2.54)
50m: 26.74
100m: 55.90
(29.16)
40 Daniel Bastholm 2005 GTI - Greve +0.70 583 56.14 +5.92
Entry time: 55.98 (+0.16)
50m: 26.86
100m: 56.14
(29.28)
=41 Gustav Steen Andersen 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.65 581 56.19 +5.97
Entry time: 56.17 (+0.02)
50m: 27.33
100m: 56.19
(28.86)
=41 Christoffer P. Voldbjerg 2005 Aalborg Svømmeklub +0.65 581 56.19 +5.97
Entry time: 53.66 (+2.53)
50m: 23.08
100m: 56.19
(33.11)
43 Viktor Enevold Sørensen 2004 Thisted Svømmeklub +0.69 581 56.20 +5.98
Entry time: 54.59 (+1.61)
50m: 26.66
100m: 56.20
(29.54)
44 Morten H. Kobbelgaard 2005 Aalborg Svømmeklub +0.65 580 56.22 +6.00
Entry time: 53.18 (+3.04)
50m: 26.52
100m: 56.22
(29.70)
=45 Christian Duetoft 2005 Vejle Svømmeklub +0.69 579 56.27 +6.05
Entry time: 54.39 (+1.88)
50m: 26.97
100m: 56.27
(29.30)
=45 Lucas Lund Rasmussen 2007 Viborg Svømme Klub +0.72 579 56.27 +6.05
Entry time: 57.31 (-1.04)
50m: 27.09
100m: 56.27
(29.18)
47 Frederik Gersby 2006 Sigma Swim Allerød +0.68 572 56.49 +6.27
Entry time: 55.16 (+1.33)
50m: 26.65
100m: 56.49
(29.84)
48 Alec Hans Mortensen 2002 Svømmeklubben MK31 +0.70 572 56.50 +6.28
Entry time: 53.50 (+3.00)
50m: 26.67
100m: 56.50
(29.83)
49 Phillip Niemann Madsen 2004 Lyngby Svømmeklub +0.69 569 56.60 +6.38
Entry time: 55.78 (+0.82)
50m: 27.08
100m: 56.60
(29.52)
50 Carlos Halawi 2006 Herlev Svømning +0.72 558 56.96 +6.74
Entry time: 53.31 (+3.65)
50m: 26.98
100m: 56.96
(29.98)
51 Anders Mosbæk Toft Johannes 2005 Swim Team Odense +0.72 548 57.29 +7.07
Entry time: 57.61 (-0.32)
50m: 27.54
100m: 57.29
(29.75)
52 Sebastian Hviid Larsen 2004 Hørsholm Svømmeforening +0.67 547 57.34 +7.12
Entry time: 54.41 (+2.93)
50m: 26.79
100m: 57.34
(30.55)
53 Emil Togsverd 2005 Silkeborg Svømmeklub +0.73 545 57.40 +7.18
Entry time: 56.48 (+0.92)
50m: 28.08
100m: 57.40
(29.32)
54 Thorbjørn Jari Ikkala 2002 Frederiksværk Svømmeklub +0.79 528 58.03 +7.81
Entry time: 56.90 (+1.13)
50m: 27.34
100m: 58.03
(30.69)
55 Magnus Rasmussen 2006 Vest-Brøndby +0.76 527 58.05 +7.83
Entry time: 55.67 (+2.38)
50m: 27.33
100m: 58.05
(30.72)
56 Victor Dyrhauge 2004 Frederikssund Svømmeklub +0.76 523 58.22 +8.00
Entry time: 57.34 (+0.88)
50m: 27.66
100m: 58.22
(30.56)
- David Cumberlidge 1996 Edinburgh University +0.73 757 51.45 +1.23
Entry time: 50.02 (+1.43)
50m: 24.75
100m: 51.45
(26.70)
- Georgi Goldberg 2004 TOP Swimclub +0.64 652 54.09 +3.87
Entry time: 53.39 (+0.70)
50m: 25.98
100m: 54.09
(28.11)
- Tim Hoogerwerf 2000 De Dolfijn +0.69 727 52.15 +1.93
Entry time: 50.27 (+1.88)
50m: 24.98
100m: 52.15
(27.17)
- Tim Korstanje 2003 KNZB +0.64 749 51.65 +1.43
Entry time: 50.59 (+1.06)
50m: 24.58
100m: 51.65
(27.07)
- Luc Kroon 2001 KNZB +0.70 767 51.23 +1.01
Entry time: 49.68 (+1.55)
50m: 24.49
100m: 51.23
(26.74)
- Monyo Maina 2003 Olympian Swim Club +0.61 616 55.11 +4.89
Entry time: 53.72 (+1.39)
50m: 26.25
100m: 55.11
(28.86)
- Ridhwan Mohamed 2000 Plymouth Leander +0.68 619 55.04 +4.82
Entry time: 53.15 (+1.89)
50m: 26.42
100m: 55.04
(28.62)
- Sean Niewold 2002 KNZB +0.72 782 50.90 +0.68
Entry time: 49.78 (+1.12)
50m: 24.66
100m: 50.90
(26.24)
- Thomas Piron 2000 France +0.70 803 50.46 +0.24
Entry time: 49.21 (+1.25)
50m: 24.06
100m: 50.46
(26.40)
- Jordan Sloan 1993 Ireland +0.70 726 52.19 +1.97
Entry time: 49.55 (+2.64)
50m: 25.01
100m: 52.19
(27.18)
- Jack Taylor 2001 Churchie Swim Club DNS
Løb officielt kl.: 25-06-2022 12:40:58
25-06-2022 12:41.07 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aalborg Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner