2022-11-28   08:48:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM Langbane - Åben klasse 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag kl. 09.30

Document
Resultater
DM langbane Åben klasse 2022
Placering: Nørresundby Idrætscenter Arrangør Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl
Svømmeh 50m Stævne dato: 23. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 22, 100m Frisvømning Damer - Indledende
ER 51.71 Sarah Sjöström 1993  (SWE) Budapest, Ungarn (HUN) 23-07-2017
DR 52.69 Pernille Blume 1994 Gladsaxe Budapest (HUN) 17-02-2022
DJR 55.10 Mie Østergaard Nielsen 1996 Bellahøj (DEN) 23-03-2012
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Imani Jong 2002 KNZB +0.68 753 56.82 QA
Entry time: 55.35 (+1.47)
50m: 27.54
100m: 56.82
(29.28)
2 Lison Nowaczyk 2003 France +0.73 745 57.03 +0.21 QA
Entry time: 54.92 (+2.11)
50m: 27.09
100m: 57.03
(29.94)
3 Liva Stjernholm 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.74 693 58.43 +1.61 QA
Entry time: 56.70 (+1.73)
50m: 28.69
100m: 58.43
(29.74)
4 Naya Modin Thomsen 2003 Køge Svømmeklub +0.69 681 58.76 +1.94 QA
Entry time: 57.01 (+1.75)
50m: 28.28
100m: 58.76
(30.48)
5 Isabella Pedersen 2007 Herlev Svømning +0.68 679 58.83 +2.01 QA
Entry time: 58.35 (+0.48)
50m: 28.45
100m: 58.83
(30.38)
6 Marina Heller Hansen 1994 Søllerød Svømmeklub +0.70 675 58.94 +2.12 QA
Entry time: 57.71 (+1.23)
50m: 28.37
100m: 58.94
(30.57)
7 Sofie Bruun Høvring 2004 Svømmeklubben MK31 +0.67 669 59.12 +2.30 QA
Entry time: 58.93 (+0.19)
50m: 28.81
100m: 59.12
(30.31)
8 Camilla Brøgger-Andersen 2002 Aalborg Svømmeklub +0.75 665 59.23 +2.41 QA
Entry time: 58.21 (+1.02)
50m: 28.68
100m: 59.23
(30.55)
9 Silke Holkenborg 2001 KNZB +0.57 735 57.28 +0.46 QB
Entry time: 55.69 (+1.59)
50m: 27.56
100m: 57.28
(29.72)
10 Nienke Jonk 2002 KNZB +0.71 729 57.43 +0.61 QB
Entry time: 55.87 (+1.56)
50m: 27.84
100m: 57.43
(29.59)
11 Fenja Romanski 2005 Aalborg Svømmeklub +0.73 662 59.33 +2.51 QB
Entry time: 57.06 (+2.27)
50m: 28.61
100m: 59.33
(30.72)
12 Caroline Wiuff Jensen 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.77 660 59.39 +2.57 QB
Entry time: 58.55 (+0.84)
50m: 28.64
100m: 59.39
(30.75)
13 Helena V. Elling 2000 Aalborg Svømmeklub +0.76 656 59.51 +2.69 QB
Entry time: 58.38 (+1.13)
50m: 28.19
100m: 59.51
(31.32)
14 Sofia Altoft 1998 Hørsholm Svømmeforening +0.67 654 59.55 +2.73 QB
Entry time: 57.92 (+1.63)
50m: 28.58
100m: 59.55
(30.97)
15 Ida Skov Kragh 2006 A6 Slangerup Svømmeklub +0.70 651 59.66 +2.84 DI
Entry time: 59.35 (+0.31)
50m: 28.76
100m: 59.66
(30.90)
16 Stine Saaby Schmidt 2002 Farum Svømmeklub +0.71 650 59.68 +2.86 QB
Entry time: 58.55 (+1.13)
50m: 28.42
100m: 59.68
(31.26)
17 Caroline Laursen 2002 Esbjerg Svømmeklub +0.57 643 59.91 +3.09 QB
Entry time: 59.41 (+0.50)
50m: 28.73
100m: 59.91
(31.18)
18 Cille Kirketerp 2005 Svømmeklubben MK31 +0.68 642 59.94 +3.12 DI
Entry time: 58.88 (+1.06)
50m: 28.79
100m: 59.94
(31.15)
19 Louise D. Liboriussen 2002 Viborg Svømme Klub +0.69 641 59.97 +3.15 DI
Entry time: 59.01 (+0.96)
50m: 28.87
100m: 59.97
(31.10)
20 Mathilde Maria Thorsen 2004 Helsingør Svømmeklub +0.69 634 1:00.17 +3.35
Entry time: 58.88 (+1.29)
50m: 28.66
100m: 1:00.17
(31.51)
21 Stine Bendixen Nissen 2004 Horsens Svømmeklub +0.78 632 1:00.24 +3.42
Entry time: 59.66 (+0.58)
50m: 29.19
100m: 1:00.24
(31.05)
22 Emilie Pedersen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.69 631 1:00.27 +3.45
Entry time: 1:00.72 (-0.45)
50m: 29.26
100m: 1:00.27
(31.01)
23 Marina Nissen Jakobsen 2000 Hørsholm Svømmeforening +0.76 624 1:00.49 +3.67
Entry time: 58.64 (+1.85)
50m: 29.02
100m: 1:00.49
(31.47)
24 Marie Louise B Andersen 2005 Svøm Slagelse Korsør +0.68 617 1:00.71 +3.89
Entry time: 1:00.18 (+0.53)
50m: 28.97
100m: 1:00.71
(31.74)
25 Katrine Stoltenhoff 2006 Horsens Svømmeklub +0.67 617 1:00.72 +3.90
Entry time: 59.66 (+1.06)
50m: 29.29
100m: 1:00.72
(31.43)
26 Clara Dam Lukowski 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.74 615 1:00.79 +3.97
Entry time: 1:02.02 (-1.23)
50m: 29.14
100m: 1:00.79
(31.65)
27 Coco Li Fuhrmann 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 614 1:00.81 +3.99
Entry time: 58.02 (+2.79)
50m: 28.88
100m: 1:00.81
(31.93)
28 Mikkeline Steen Stokkebro 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 606 1:01.08 +4.26
Entry time: 58.66 (+2.42)
50m: 29.11
100m: 1:01.08
(31.97)
29 Matilde Maagøe 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.71 602 1:01.21 +4.39
Entry time: 59.63 (+1.58)
50m: 29.49
100m: 1:01.21
(31.72)
30 Thea Blomsterberg 2002 Swim Team Odense +0.69 601 1:01.26 +4.44
Entry time: 59.68 (+1.58)
50m: 29.74
100m: 1:01.26
(31.52)
31 Sarah Gudme 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.72 601 1:01.27 +4.45
Entry time: 59.39 (+1.88)
50m: 28.72
100m: 1:01.27
(32.55)
32 Kajsa G. Christensen 2004 Sigma Swim Birkerød +0.66 599 1:01.34 +4.52
Entry time: 1:00.41 (+0.93)
50m: 29.41
100m: 1:01.34
(31.93)
33 Kristiane Frøslev 2007 Aalborg Svømmeklub +0.77 597 1:01.39 +4.57
Entry time: 59.76 (+1.63)
50m: 29.69
100m: 1:01.39
(31.70)
34 Ida Villemoes Poulsen 2007 Gladsaxe Svømmeklub +0.63 595 1:01.48 +4.66
Entry time: 1:00.05 (+1.43)
50m: 29.55
100m: 1:01.48
(31.93)
35 Mejse Vinther-Okholm 2006 Swim Team Odense +0.72 594 1:01.49 +4.67
Entry time: 1:00.18 (+1.31)
50m: 29.67
100m: 1:01.49
(31.82)
36 Andrea Lindberg Vedøe 2006 Sigma Swim Allerød +0.76 593 1:01.52 +4.70
Entry time: 59.27 (+2.25)
50m: 29.44
100m: 1:01.52
(32.08)
37 Karoline L. Kristensen 2003 Aalborg Svømmeklub +0.72 591 1:01.59 +4.77
Entry time: 1:00.25 (+1.34)
50m: 29.47
100m: 1:01.59
(32.12)
38 Sofie Kruse Rasmussen 2005 Swim Team Neptun +0.52 591 1:01.60 +4.78
Entry time: 1:01.73 (-0.13)
50m: 29.61
100m: 1:01.60
(31.99)
39 Line J. V. Hededal 2001 Vejle Svømmeklub +0.72 590 1:01.63 +4.81
Entry time: 58.08 (+3.55)
50m: 29.52
100m: 1:01.63
(32.11)
40 Amalie Wichmann Larsen 2005 Køge Svømmeklub +0.74 564 1:02.56 +5.74
Entry time: 59.98 (+2.58)
50m: 30.06
100m: 1:02.56
(32.50)
41 Anna Andersen 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.66 525 1:04.07 +7.25
Entry time: 58.68 (+5.39)
50m: 29.01
100m: 1:04.07
(35.06)
42 Karoline Prang Andersen 2005 Hobro Svømmeklub +0.64 508 1:04.77 +7.95
Entry time: 1:04.08 (+0.69)
50m: 31.18
100m: 1:04.77
(33.59)
- Femke Hoppenbrouwer 2003 KNZB +0.72 716 57.79 +0.97
Entry time: 56.51 (+1.28)
50m: 27.48
100m: 57.79
(30.31)
- Yara Kalmthout 2002 KNZB +0.76 701 58.21 +1.39
Entry time: 56.59 (+1.62)
50m: 28.29
100m: 58.21
(29.92)
- Britta Koehorst 2003 KNZB +0.71 682 58.73 +1.91
Entry time: 56.66 (+2.07)
50m: 27.80
100m: 58.73
(30.93)
- Emily Muteti 1998 Grand Canyon University +0.67 674 58.97 +2.15
Entry time: 57.11 (+1.86)
50m: 28.22
100m: 58.97
(30.75)
- Milou Wijk 2004 KNZB +0.76 690 58.50 +1.68
Entry time: 56.11 (+2.39)
50m: 28.18
100m: 58.50
(30.32)
- Julie Liv Madsen 2006 GTI - Greve DNS
- Elisabet Mätlik 2002 TOP Swimclub DNS
Løb officielt kl.: 25-06-2022 12:41:10
25-06-2022 12:41.17 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aalborg Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner