Resultater for DM Langbane - Åben klasse 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM langbane Åben klasse 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørresundby Idrætscenter |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Butterfly Damer - Indledende |
|
|
ER |
24.43 |
|
|
Sarah Sjöström |
1993 |
(SWE) |
Borås, Sverige (SWE) |
05-07-2014 |
|
|
|
|
DR |
25.24 |
|
|
Jeanette Ottesen Gray |
1987 |
Lyngby |
Barcelona (ESP) |
03-08-2013 |
|
|
|
|
DJR |
26.92 |
|
|
Julie Kepp Jensen |
2000 |
|
Bellahøj (DEN) |
02-04-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amalie Mikkelsen |
1997 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
702 |
27.48 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 26.41 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nienke Jonk |
2002 |
KNZB |
+0.68 |
680 |
27.78 |
+0.30 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.29 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.67 |
668 |
27.94 |
+0.46 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.19 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilou Ressencourt |
2003 |
France |
+0.70 |
659 |
28.07 |
+0.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.04 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
652 |
28.16 |
+0.68 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 27.53 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Regitze Gaard |
2001 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
631 |
28.47 |
+0.99 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 27.99 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
621 |
28.62 |
+1.14 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.17 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
620 |
28.64 |
+1.16 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.77 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
611 |
28.78 |
+1.30 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.85 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Britta Koehorst |
2003 |
KNZB |
+0.67 |
657 |
28.09 |
+0.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.28 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Femke Hoppenbrouwer |
2003 |
KNZB |
+0.73 |
635 |
28.41 |
+0.93 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.78 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andrea Paaske |
2001 |
A6 JGI-Swim |
+0.74 |
607 |
28.85 |
+1.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.75 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.67 |
605 |
28.87 |
+1.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.07 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.74 |
595 |
29.04 |
+1.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.17 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
594 |
29.06 |
+1.58 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.53 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
573 |
29.40 |
+1.92 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.10 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Kamma Rasmussen |
2006 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.60 |
573 |
29.40 |
+1.92 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.87 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
+0.71 |
570 |
29.46 |
+1.98 |
|
? |
|
|
|
|
Entry time: 28.75 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Mejse Vinther-Okholm |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.73 |
570 |
29.46 |
+1.98 |
|
? |
|
|
|
|
Entry time: 29.58 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Line J. V. Hededal |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
568 |
29.49 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.28 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Signe Eie |
2005 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
567 |
29.51 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.15 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
567 |
29.51 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.70 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
564 |
29.56 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.49 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Anna Andersen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.70 |
561 |
29.62 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.34 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
+0.76 |
561 |
29.62 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.04 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ida Maria Nielsen |
2000 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.75 |
558 |
29.66 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.32 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Annika Frederiksen |
2007 |
GTI - Tune I.F. |
+0.74 |
556 |
29.70 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.40 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
554 |
29.74 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.66 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.67 |
552 |
29.77 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.52 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
537 |
30.05 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.71 |
536 |
30.07 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.83 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
+0.70 |
529 |
30.19 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.20 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.78 |
529 |
30.19 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.33 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.68 |
524 |
30.30 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.12 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
521 |
30.36 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.45 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Matilde Schrøder |
1996 |
Sigma Swim Allerød |
+0.80 |
510 |
30.57 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.14 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
+0.70 |
501 |
30.74 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.65 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
499 |
30.78 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.66 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.74 |
473 |
31.34 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.76 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Johanne Weber |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.71 |
457 |
31.71 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.17 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Caroline Haugland |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.75 |
433 |
32.29 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.37 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
akut syg |
|
|
|
Entry time: 29.28 |
(-29.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emily Muteti |
1998 |
Grand Canyon University |
+0.68 |
614 |
28.73 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.26 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Imara Bella Thorpe |
2001 |
University of Edinburgh |
+0.62 |
612 |
28.77 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.36 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milou Wijk |
2004 |
KNZB |
+0.75 |
572 |
29.43 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.76 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elisabet Mätlik |
2002 |
TOP Swimclub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 12:52:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2022 14:56.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|