Tulokset DM Langbane - Åben klasse 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag kl. 09.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM langbane Åben klasse 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørresundby Idrætscenter |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Frisvømning Damer - Indledende |
|
|
ER |
1:52.98 |
|
|
|
Frederica Pelligrini |
1988 |
(ITA) |
Rom (ITA) |
29-07-2009 |
|
|
|
|
DR |
1:57.61 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1084 |
Birkerød |
Rom (ITA) |
30-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
1:59.91 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Antwerpen (BEL) |
07-07-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silke Holkenborg |
2001 |
KNZB |
+0.68 |
793 |
2:02.04 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:58.70 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Imani Jong |
2002 |
KNZB |
+0.71 |
780 |
2:02.72 |
+0.68 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:58.88 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marina Heller Hansen |
1994 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.70 |
729 |
2:05.50 |
+3.46 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.64 |
(+4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
716 |
2:06.27 |
+4.23 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.71 |
(+3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.69 |
702 |
2:07.12 |
+5.08 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:01.68 |
(+5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
701 |
2:07.16 |
+5.12 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.03 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
689 |
2:07.91 |
+5.87 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.87 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liva Stjernholm |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.77 |
668 |
2:09.24 |
+7.20 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:02.64 |
(+6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Yara Kalmthout |
2002 |
KNZB |
+0.79 |
716 |
2:06.26 |
+4.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:01.02 |
(+5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
664 |
2:09.45 |
+7.41 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.54 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.77 |
644 |
2:10.80 |
+8.76 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.15 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.64 |
635 |
2:11.39 |
+9.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:07.90 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
Farum Svømmeklub |
+0.70 |
633 |
2:11.52 |
+9.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:09.54 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
630 |
2:11.73 |
+9.69 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:09.12 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Cecilie Wiuff |
2000 |
A6 JGI-Swim |
+0.67 |
630 |
2:11.73 |
+9.69 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:09.10 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
630 |
2:11.78 |
+9.74 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.76 |
(+6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Louise Bach Andersen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
620 |
2:12.48 |
+10.44 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:08.89 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
609 |
2:13.23 |
+11.19 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:09.89 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caroline Trøjgaard |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.70 |
608 |
2:13.32 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.06 |
(+5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.69 |
607 |
2:13.39 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.26 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sarah Gudme |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.72 |
603 |
2:13.69 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.75 |
(+4.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline Laursen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.76 |
603 |
2:13.72 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.19 |
(+5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Marie Louise B Andersen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.72 |
592 |
2:14.48 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.57 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilie Pedersen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
572 |
2:16.08 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.54 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Andersen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.73 |
469 |
2:25.40 |
+23.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.86 |
(+17.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
Entry time: 2:14.39 |
(-2:14.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 10:18:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2022 12:40.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|