2022-08-16   02:50:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM Langbane - Åben klasse 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag kl. 09.30

Document
Resultater
DM langbane Åben klasse 2022
Placering: Nørresundby Idrætscenter Arrangør Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl
Svømmeh 50m Stævne dato: 23. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 8, 800m Frisvømning Herrer - Final
ER 7:39.27 Gregorio Paltrinieri 1994  (ITA) Gwangju (KOR) 24-07-2019
DR 7:48.74 Anton Ørskov Ipsen 1994 Gwangju (KOR) 23-07-2019
DJR 7:57.50 Alexander Aslak Nørgaa 2000 Helsinki, Finland (FIN) 07-07-2018
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anton Ørskov Ipsen 1994 Sigma Swim Birkerød +0.67 769 8:13.42
Entry time: 7:52.07 (+21.35)
50m: 28.40
100m: 58.74
(30.34)
150m: 1:29.09
(30.35)
200m: 2:00.02
(30.93)
250m: 2:30.63
(30.61)
300m: 3:01.50
(30.87)
350m: 3:32.27
(30.77)
400m: 4:03.53
(31.26)
450m: 4:34.73
(31.20)
500m: 5:06.01
(31.28)
550m: 5:37.43
(31.42)
600m: 6:08.87
(31.44)
650m: 6:40.58
(31.71)
700m: 7:12.17
(31.59)
750m: 7:43.80
(31.63)
800m: 8:13.42
(29.62)
2 Frederik Lindholm 2004 Aarhus Swim - Lyseng +0.68 707 8:27.40 +13.98
Entry time: 8:17.69 (+9.71)
50m: 28.73
100m: 59.74
(31.01)
150m: 1:31.14
(31.40)
200m: 2:03.14
(32.00)
250m: 2:35.01
(31.87)
300m: 3:06.85
(31.84)
350m: 3:39.24
(32.39)
400m: 4:11.11
(31.87)
450m: 4:43.50
(32.39)
500m: 5:15.84
(32.34)
550m: 5:48.33
(32.49)
600m: 6:20.56
(32.23)
650m: 6:53.03
(32.47)
700m: 7:25.51
(32.48)
750m: 7:57.37
(31.86)
800m: 8:27.40
(30.03)
3 Carl Krabbe Heldgaard 2004 Gladsaxe Svømmeklub +0.68 667 8:37.32 +23.90
Entry time: 8:17.34 (+19.98)
50m: 28.80
100m: 1:00.47
(31.67)
150m: 1:32.70
(32.23)
200m: 2:05.33
(32.63)
250m: 2:37.35
(32.02)
300m: 3:09.57
(32.22)
350m: 3:42.08
(32.51)
400m: 4:14.54
(32.46)
450m: 4:47.61
(33.07)
500m: 5:20.52
(32.91)
550m: 5:53.66
(33.14)
600m: 6:26.80
(33.14)
650m: 6:59.89
(33.09)
700m: 7:32.91
(33.02)
750m: 8:05.95
(33.04)
800m: 8:37.32
(31.37)
4 Mads Stamholt 2003 Vejle Svømmeklub +0.68 642 8:43.89 +30.47
Entry time: 8:33.30 (+10.59)
50m: 29.80
100m: 1:02.53
(32.73)
150m: 1:35.86
(33.33)
200m: 2:09.51
(33.65)
250m: 2:42.93
(33.42)
300m: 3:16.47
(33.54)
350m: 3:50.00
(33.53)
400m: 4:23.51
(33.51)
450m: 4:56.57
(33.06)
500m: 5:29.75
(33.18)
550m: 6:02.47
(32.72)
600m: 6:35.80
(33.33)
650m: 7:08.40
(32.60)
700m: 7:41.08
(32.68)
750m: 8:12.72
(31.64)
800m: 8:43.89
(31.17)
5 Sebastian Jørgensen 2005 Thisted Svømmeklub +0.64 636 8:45.56 +32.14
Entry time: 8:36.07 (+9.49)
50m: 29.38
100m: 1:01.72
(32.34)
150m: 1:34.91
(33.19)
200m: 2:08.10
(33.19)
250m: 2:40.59
(32.49)
300m: 3:13.65
(33.06)
350m: 3:46.98
(33.33)
400m: 4:20.53
(33.55)
450m: 4:53.98
(33.45)
500m: 5:27.53
(33.55)
550m: 6:01.23
(33.70)
600m: 6:34.47
(33.24)
650m: 7:07.74
(33.27)
700m: 7:41.00
(33.26)
750m: 8:13.94
(32.94)
800m: 8:45.56
(31.62)
6 Oscar Rybak-Andersen 2005 Gentofte Svømme Klub +0.77 635 8:45.88 +32.46
Entry time: 8:49.17 (-3.29)
50m: 30.33
100m: 1:03.21
(32.88)
150m: 1:36.32
(33.11)
200m: 2:09.78
(33.46)
250m: 2:43.09
(33.31)
300m: 3:16.65
(33.56)
350m: 3:50.25
(33.60)
400m: 4:24.22
(33.97)
450m: 4:57.08
(32.86)
500m: 5:30.47
(33.39)
550m: 6:03.67
(33.20)
600m: 6:37.28
(33.61)
650m: 7:10.01
(32.73)
700m: 7:42.64
(32.63)
750m: 8:15.00
(32.36)
800m: 8:45.88
(30.88)
7 Gabriel Elmedyb 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.67 614 8:51.78 +38.36
Entry time: 8:19.87 (+31.91)
50m: 28.58
100m: 1:00.71
(32.13)
150m: 1:33.47
(32.76)
200m: 2:05.86
(32.39)
250m: 2:38.70
(32.84)
300m: 3:11.51
(32.81)
350m: 3:44.92
(33.41)
400m: 4:18.49
(33.57)
450m: 4:51.95
(33.46)
500m: 5:25.97
(34.02)
550m: 5:59.82
(33.85)
600m: 6:33.89
(34.07)
650m: 7:08.59
(34.70)
700m: 7:43.05
(34.46)
750m: 8:18.11
(35.06)
800m: 8:51.78
(33.67)
8 Ulrik Blach Petersen 2001 Hørsholm Svømmeforening +0.68 593 8:58.11 +44.69
Entry time: 8:41.67 (+16.44)
50m: 29.44
100m: 1:02.30
(32.86)
150m: 1:35.55
(33.25)
200m: 2:08.87
(33.32)
250m: 2:42.49
(33.62)
300m: 3:16.13
(33.64)
350m: 3:50.02
(33.89)
400m: 4:24.32
(34.30)
450m: 4:58.68
(34.36)
500m: 5:32.71
(34.03)
550m: 6:07.34
(34.63)
600m: 6:41.98
(34.64)
650m: 7:16.49
(34.51)
700m: 7:50.89
(34.40)
750m: 8:25.05
(34.16)
800m: 8:58.11
(33.06)
9 Mikkel Roed 2004 Køge Svømmeklub +0.63 591 8:58.65 +45.23
Entry time: 8:35.31 (+23.34)
50m: 28.49
100m: 1:01.16
(32.67)
150m: 1:34.57
(33.41)
200m: 2:08.14
(33.57)
250m: 2:42.14
(34.00)
300m: 3:15.84
(33.70)
350m: 3:50.08
(34.24)
400m: 4:24.14
(34.06)
450m: 4:58.28
(34.14)
500m: 5:33.42
(35.14)
550m: 6:08.45
(35.03)
600m: 6:42.99
(34.54)
650m: 7:17.12
(34.13)
700m: 7:51.23
(34.11)
750m: 8:25.62
(34.39)
800m: 8:58.65
(33.03)
10 Theodor Wernberg Løvgreen 2005 Sigma Swim Allerød +0.67 578 9:02.76 +49.34
Entry time: 8:37.15 (+25.61)
50m: 29.30
100m: 1:01.82
(32.52)
150m: 1:35.26
(33.44)
200m: 2:08.50
(33.24)
250m: 2:41.57
(33.07)
300m: 3:14.90
(33.33)
350m: 3:49.14
(34.24)
400m: 4:23.71
(34.57)
450m: 4:58.14
(34.43)
500m: 5:32.93
(34.79)
550m: 6:07.92
(34.99)
600m: 6:42.67
(34.75)
650m: 7:17.78
(35.11)
700m: 7:52.80
(35.02)
750m: 8:28.49
(35.69)
800m: 9:02.76
(34.27)
11 Karl Anton Kristensen 2005 Svømmeklubben S 68 +0.75 556 9:09.75 +56.33
Entry time: 8:54.01 (+15.74)
50m: 29.99
100m: 1:02.97
(32.98)
150m: 1:37.18
(34.21)
200m: 2:11.74
(34.56)
250m: 2:46.36
(34.62)
300m: 3:21.21
(34.85)
350m: 3:56.49
(35.28)
400m: 4:31.69
(35.20)
450m: 5:07.34
(35.65)
500m: 5:42.15
(34.81)
550m: 6:17.49
(35.34)
600m: 6:52.60
(35.11)
650m: 7:27.41
(34.81)
700m: 8:02.73
(35.32)
750m: 8:36.78
(34.05)
800m: 9:09.75
(32.97)
12 Inas Ilic 2005 Aalborg Svømmeklub +0.68 533 9:17.58 +1:04.16
Entry time: 8:47.55 (+30.03)
50m: 29.22
100m: 1:02.09
(32.87)
150m: 1:36.09
(34.00)
200m: 2:10.65
(34.56)
250m: 2:45.66
(35.01)
300m: 3:21.04
(35.38)
350m: 3:56.79
(35.75)
400m: 4:32.77
(35.98)
450m: 5:07.41
(34.64)
500m: 5:41.97
(34.56)
550m: 6:18.60
(36.63)
600m: 6:54.88
(36.28)
650m: 7:29.49
(34.61)
700m: 8:05.75
(36.26)
750m: 8:42.09
(36.34)
800m: 9:17.58
(35.49)
13 Andreas Nikolajsen 2005 Esbjerg Svømmeklub +0.73 492 9:32.35 +1:18.93
Entry time: 9:15.86 (+16.49)
50m: 30.80
100m: 1:05.59
(34.79)
150m: 1:40.34
(34.75)
200m: 2:15.97
(35.63)
250m: 2:51.85
(35.88)
300m: 3:27.96
(36.11)
350m: 4:03.83
(35.87)
400m: 4:40.29
(36.46)
450m: 5:16.78
(36.49)
500m: 5:53.60
(36.82)
550m: 6:30.15
(36.55)
600m: 7:07.11
(36.96)
650m: 7:44.09
(36.98)
700m: 8:20.75
(36.66)
750m: 8:56.87
(36.12)
800m: 9:32.35
(35.48)
- Sander Crooijmans 2001 KNZB 805 8:05.92 -7.50
Entry time: 8:02.75 (+3.17)
50m: 28.56
100m: 58.46
(29.90)
150m: 1:29.16
(30.70)
200m: 1:59.84
(30.68)
250m: 2:30.26
(30.42)
300m: 3:00.82
(30.56)
350m: 3:31.46
(30.64)
400m: 4:01.82
(30.36)
450m: 4:31.96
(30.14)
500m: 5:02.28
(30.32)
550m: 5:33.11
(30.83)
600m: 6:03.78
(30.67)
650m: 6:34.52
(30.74)
700m: 7:05.62
(31.10)
750m: 7:36.37
(30.75)
800m: 8:05.92
(29.55)
- Vincent Crooijmans 2001 KNZB +0.79 764 8:14.50 +1.08
Entry time: 8:09.01 (+5.49)
50m: 28.61
100m: 59.04
(30.43)
150m: 1:29.59
(30.55)
200m: 2:00.29
(30.70)
250m: 2:31.07
(30.78)
300m: 3:01.77
(30.70)
350m: 3:32.80
(31.03)
400m: 4:03.73
(30.93)
450m: 4:34.66
(30.93)
500m: 5:06.03
(31.37)
550m: 5:37.61
(31.58)
600m: 6:09.11
(31.50)
650m: 6:40.78
(31.67)
700m: 7:12.32
(31.54)
750m: 7:44.17
(31.85)
800m: 8:14.50
(30.33)
Løb officielt kl.: 23-06-2022 19:19:19
23-06-2022 19:19.28 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aalborg Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner