2022-08-16   03:51:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM Langbane - Åben klasse 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag kl. 09.30

Document
Resultater
DM langbane Åben klasse 2022
Placering: Nørresundby Idrætscenter Arrangør Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl
Svømmeh 50m Stævne dato: 23. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer - Indledende
ER 1:04.35 Ruta Meilutyte 1997  (LTU) Barcelona (ESP) 29-07-2013
DR 1:05.93 Rikke Møller Pedersen 1989 Frem Odense Barcelona (ESP) 30-07-2013
DJR 1:08.61 Thea Blomsterberg 2002 Budapest (HUN) 22-08-2019
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thea Blomsterberg 2002 Swim Team Odense +0.69 818 1:08.56 QA
Entry time: 1:07.34 (+1.22)
50m: 32.37
100m: 1:08.56
(36.19)
2 Josefine B. Pedersen 1999 Svømmeklubben MK31 +0.74 773 1:09.87 +1.31 QA
Entry time: 1:07.48 (+2.39)
50m: 32.27
100m: 1:09.87
(37.60)
3 Clara Rybak-Andersen 2003 Gentofte Svømme Klub +0.79 751 1:10.54 +1.98 QA
Entry time: 1:08.41 (+2.13)
50m: 33.62
100m: 1:10.54
(36.92)
4 Josephine Kruse 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.65 731 1:11.18 +2.62 QA
Entry time: 1:09.36 (+1.82)
50m: 33.71
100m: 1:11.18
(37.47)
5 Laure Barreau 2002 France +0.70 710 1:11.88 +3.32 QA
Entry time: 1:09.94 (+1.94)
50m: 34.02
100m: 1:11.88
(37.86)
6 Astrid Nielsen 2002 Esbjerg Svømmeklub +0.65 682 1:12.85 +4.29 QA
Entry time: 1:10.11 (+2.74)
50m: 34.00
100m: 1:12.85
(38.85)
7 Matilde Schrøder 1996 Sigma Swim Allerød +0.78 680 1:12.91 +4.35 DI
Entry time: 1:11.23 (+1.68)
50m: 34.26
100m: 1:12.91
(38.65)
8 Sara Damkjær Bartels 2004 Gladsaxe Svømmeklub +0.68 673 1:13.15 +4.59 QA
Entry time: 1:11.71 (+1.44)
50m: 34.52
100m: 1:13.15
(38.63)
9 Maria Bebe Hansen 2004 Vejle Svømmeklub +0.77 666 1:13.43 +4.87 QA
Entry time: 1:12.93 (+0.50)
50m: 34.97
100m: 1:13.43
(38.46)
10 Karoline Kjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub +0.74 655 1:13.82 +5.26 QB
Entry time: 1:13.63 (+0.19)
50m: 34.84
100m: 1:13.82
(38.98)
11 Anna Munk Fuglsang 2005 Svømmeklubben S 68 +0.71 647 1:14.13 +5.57 QB
Entry time: 1:10.64 (+3.49)
50m: 34.86
100m: 1:14.13
(39.27)
12 Frederikke Mertins 2000 Hvidovre Svømmeklub +0.67 646 1:14.16 +5.60 QB
Entry time: 1:11.26 (+2.90)
50m: 35.02
100m: 1:14.16
(39.14)
13 Regitze Gaard 2001 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 638 1:14.46 +5.90 DI
Entry time: 1:09.67 (+4.79)
50m: 35.05
100m: 1:14.46
(39.41)
14 Emilie Nyegaard 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.75 624 1:15.04 +6.48 QB
Entry time: 1:11.84 (+3.20)
50m: 35.97
100m: 1:15.04
(39.07)
15 Ofelia Vejsager Nøddekær 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 617 1:15.29 +6.73 QB
Entry time: 1:13.20 (+2.09)
50m: 35.11
100m: 1:15.29
(40.18)
16 Dicte Skov Forsberg 2004 Viborg Svømme Klub +0.67 617 1:15.31 +6.75 QB
Entry time: 1:13.51 (+1.80)
50m: 35.60
100m: 1:15.31
(39.71)
17 Olivia Hemmeløff 2006 Ringe Svømme Klub +0.70 612 1:15.50 +6.94 QB
Entry time: 1:12.22 (+3.28)
50m: 35.35
100m: 1:15.50
(40.15)
18 Ida Jensdottir Fremming 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.70 611 1:15.54 +6.98 QB
Entry time: 1:14.48 (+1.06)
50m: 35.72
100m: 1:15.54
(39.82)
19 Amalie Staghøj Andersen 2004 Esbjerg Svømmeklub +0.65 608 1:15.66 +7.10
Entry time: 1:12.85 (+2.81)
50m: 35.83
100m: 1:15.66
(39.83)
20 Nikoline Biltoft-Jensen 2001 Lyngby Svømmeklub +0.76 604 1:15.85 +7.29
Entry time: 1:14.19 (+1.66)
50m: 35.73
100m: 1:15.85
(40.12)
21 Sara Bundgaard 2003 Svømmeklubben S 68 +0.75 603 1:15.87 +7.31
Entry time: 1:14.28 (+1.59)
50m: 35.21
100m: 1:15.87
(40.66)
22 Mia Steen Duus 2001 Sigma Swim Birkerød +0.69 598 1:16.09 +7.53 DI
Entry time: 1:13.53 (+2.56)
50m: 36.01
100m: 1:16.09
(40.08)
23 Amalie Kruse Enemærke 2003 Herlev Svømning +0.73 593 1:16.32 +7.76
Entry time: 1:13.98 (+2.34)
50m: 35.61
100m: 1:16.32
(40.71)
24 Ella Korre Stenholt 2003 Hovedstadens Svømmeklub 590 1:16.45 +7.89
Entry time: 1:16.96 (-0.51)
50m: 36.12
100m: 1:16.45
(40.33)
25 Mathilda Hyldal Jung 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.72 588 1:16.53 +7.97
Entry time: 1:12.25 (+4.28)
50m: 36.33
100m: 1:16.53
(40.20)
26 Mille Frydendahl 2006 Sigma Swim Allerød +0.68 577 1:17.02 +8.46
Entry time: 1:11.97 (+5.05)
50m: 35.42
100m: 1:17.02
(41.60)
27 Caroline Haugland 2007 Helsingør Svømmeklub +0.75 573 1:17.20 +8.64
Entry time: 1:17.33 (-0.13)
50m: 36.29
100m: 1:17.20
(40.91)
28 Mathilde Hager 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.71 571 1:17.28 +8.72
Entry time: 1:13.69 (+3.59)
50m: 36.64
100m: 1:17.28
(40.64)
29 Josefine Zebitz 2004 Gentofte Svømme Klub +0.67 564 1:17.60 +9.04
Entry time: 1:15.13 (+2.47)
50m: 36.24
100m: 1:17.60
(41.36)
30 Mathilde Thy Asmussen 2004 Fredericia Svømmeklub +0.74 558 1:17.87 +9.31
Entry time: 1:15.75 (+2.12)
50m: 35.94
100m: 1:17.87
(41.93)
31 Eva Hjort 2004 Aarhus Swim - Skovbakken +0.68 557 1:17.90 +9.34
Entry time: 1:13.66 (+4.24)
50m: 36.70
100m: 1:17.90
(41.20)
=32 Nina Katrine N. Nissen 2006 Lyngby Svømmeklub +0.72 557 1:17.92 +9.36
Entry time: 1:16.51 (+1.41)
50m: 36.84
100m: 1:17.92
(41.08)
=32 Mikkeline Steen Stokkebro 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 557 1:17.92 +9.36 DI
Entry time: 1:12.52 (+5.40)
50m: 36.63
100m: 1:17.92
(41.29)
34 Julie Philip 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.67 556 1:17.98 +9.42
Entry time: 1:16.54 (+1.44)
50m: 36.45
100m: 1:17.98
(41.53)
35 Maya Amstrup Riis 2007 Vest-Brøndby +0.68 555 1:17.99 +9.43
Entry time: 1:16.10 (+1.89)
50m: 35.51
100m: 1:17.99
(42.48)
36 Amalie Nielsen 2003 GTI - Ishøj +0.77 553 1:18.11 +9.55
Entry time: 1:14.65 (+3.46)
50m: 35.96
100m: 1:18.11
(42.15)
37 Livia Weidick Frische 2007 Aalborg Svømmeklub +0.71 552 1:18.16 +9.60
Entry time: 1:15.68 (+2.48)
50m: 35.83
100m: 1:18.16
(42.33)
38 Nikoline R. Amstrup 2005 Sigma Swim Birkerød +0.56 550 1:18.25 +9.69
Entry time: 1:15.68 (+2.57)
50m: 36.97
100m: 1:18.25
(41.28)
39 Johanne Weber 2005 Helsingør Svømmeklub +0.72 546 1:18.46 +9.90
Entry time: 1:18.04 (+0.42)
50m: 35.83
100m: 1:18.46
(42.63)
40 Dagmar Boeck 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.73 541 1:18.66 +10.10
Entry time: 1:14.03 (+4.63)
50m: 35.21
100m: 1:18.66
(43.45)
41 Mathilde Møller 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 530 1:19.24 +10.68
Entry time: 1:17.02 (+2.22)
50m: 37.64
100m: 1:19.24
(41.60)
42 Freja Krøjgaard Olesen 2005 Aarhus Swim - Skovbakken +0.60 529 1:19.29 +10.73
Entry time: 1:16.73 (+2.56)
50m: 36.82
100m: 1:19.29
(42.47)
43 Annika Frederiksen 2007 GTI - Tune I.F. +0.80 522 1:19.60 +11.04
Entry time: 1:18.04 (+1.56)
50m: 37.56
100m: 1:19.60
(42.04)
44 Matilde Bager 2005 Aalborg Svømmeklub +0.81 520 1:19.73 +11.17
Entry time: 1:16.36 (+3.37)
50m: 38.27
100m: 1:19.73
(41.46)
45 Luanna Russo 2006 Aalborg Svømmeklub +0.89 512 1:20.12 +11.56
Entry time: 1:15.92 (+4.20)
50m: 38.25
100m: 1:20.12
(41.87)
46 Lara Ghizzaui 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.75 498 1:20.89 +12.33
Entry time: 1:18.73 (+2.16)
50m: 38.98
100m: 1:20.89
(41.91)
47 Millie Møller 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.70 479 1:21.92 +13.36
Entry time: 1:18.87 (+3.05)
50m: 37.76
100m: 1:21.92
(44.16)
48 Sarah Gudme 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.74 479 1:21.95 +13.39
Entry time: 1:13.14 (+8.81)
50m: 37.68
100m: 1:21.95
(44.27)
Løb officielt kl.: 23-06-2022 12:06:52
23-06-2022 13:03.04 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aalborg Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner