2022-08-16   02:45:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM Langbane - Åben klasse 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag kl. 09.30

Document
Resultater
DM langbane Åben klasse 2022
Placering: Nørresundby Idrætscenter Arrangør Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl
Svømmeh 50m Stævne dato: 23. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 4, 200m Butterfly Herrer - Indledende
ER 1:50.73 Kristof Milak 2000  (HUN) Gwangju (KOR) 24-07-2009
DR 1:54.47 Viktor Bromer 1993 Kazan (RUS) 04-08-2015
DJR 2:00.90 Oliver Søgaard-Anderse 2003 Taastrup (DEN) 17-04-2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Søgaard-Andersen 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.66 703 2:04.49 QA
Entry time: 2:00.90 (+3.59)
50m: 27.96
100m: 59.14
(31.18)
150m: 1:30.80
(31.66)
200m: 2:04.49
(33.69)
2 Noyan Taylan 2002 France +0.66 694 2:05.03 +0.54 QA
Entry time: 1:57.23 (+7.80)
50m: 27.09
100m: 58.05
(30.96)
150m: 1:31.90
(33.85)
200m: 2:05.03
(33.13)
3 Andreas Hansen 2000 Vejle Svømmeklub +0.68 689 2:05.32 +0.83 QA
Entry time: 2:00.93 (+4.39)
50m: 27.75
100m: 59.88
(32.13)
150m: 1:32.48
(32.60)
200m: 2:05.32
(32.84)
4 Christoffer Weiss 2002 Søllerød Svømmeklub +0.69 663 2:06.93 +2.44 QA
Entry time: 2:04.16 (+2.77)
50m: 28.32
100m: 1:01.00
(32.68)
150m: 1:34.08
(33.08)
200m: 2:06.93
(32.85)
5 Andreas Egemose Gregersen 2003 Horsens Svømmeklub +0.66 645 2:08.14 +3.65 QA
Entry time: 2:04.28 (+3.86)
50m: 28.07
100m: 1:00.19
(32.12)
150m: 1:33.34
(33.15)
200m: 2:08.14
(34.80)
6 Thomas Høgenhaug 2003 Søllerød Svømmeklub +0.70 643 2:08.23 +3.74 QA
Entry time: 2:07.17 (+1.06)
50m: 28.32
100m: 1:01.54
(33.22)
150m: 1:34.76
(33.22)
200m: 2:08.23
(33.47)
7 Andreas Rasmussen 2000 Swim Team Odense +0.72 638 2:08.59 +4.10 QA
Entry time: 2:07.82 (+0.77)
50m: 29.33
100m: 1:01.64
(32.31)
150m: 1:34.99
(33.35)
200m: 2:08.59
(33.60)
8 Anders Elsborg 2003 Viborg Svømme Klub +0.70 637 2:08.64 +4.15 QA
Entry time: 2:09.07 (-0.43)
50m: 28.67
100m: 1:00.80
(32.13)
150m: 1:34.15
(33.35)
200m: 2:08.64
(34.49)
9 William Bendix Schmidt 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.76 634 2:08.84 +4.35 QB
Entry time: 2:07.45 (+1.39)
50m: 29.14
100m: 1:02.56
(33.42)
150m: 1:35.78
(33.22)
200m: 2:08.84
(33.06)
10 David Hjort 2000 Agfs Svømmeafdeling +0.61 625 2:09.50 +5.01 DI
Entry time: 2:12.72 (-3.22)
50m: 28.63
100m: 1:01.45
(32.82)
150m: 1:35.22
(33.77)
200m: 2:09.50
(34.28)
11 Oliver Thor Sørensen 2000 Gladsaxe Svømmeklub +0.62 610 2:10.53 +6.04 QB
Entry time: 2:07.10 (+3.43)
50m: 29.10
100m: 1:02.14
(33.04)
150m: 1:36.28
(34.14)
200m: 2:10.53
(34.25)
12 Tobias Gammelvind 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.63 609 2:10.60 +6.11 QB
Entry time: 2:09.67 (+0.93)
50m: 29.60
100m: 1:02.31
(32.71)
150m: 1:36.30
(33.99)
200m: 2:10.60
(34.30)
13 Anders Gaard 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 592 2:11.82 +7.33 QB
Entry time: 2:09.74 (+2.08)
50m: 28.61
100m: 1:01.45
(32.84)
150m: 1:35.44
(33.99)
200m: 2:11.82
(36.38)
14 Gabriel Elmedyb 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 588 2:12.14 +7.65 DI
Entry time: 2:11.24 (+0.90)
50m: 28.04
100m: 1:01.28
(33.24)
150m: 1:35.88
(34.60)
200m: 2:12.14
(36.26)
15 Mikkel S. Hansen 2000 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.68 588 2:12.15 +7.66 DI
Entry time: 2:18.10 (-5.95)
50m: 28.64
100m: 1:02.12
(33.48)
150m: 1:36.62
(34.50)
200m: 2:12.15
(35.53)
16 Elias Noe 2004 Holbæk Svømme Klub +0.72 586 2:12.28 +7.79 DI
Entry time: 2:03.50 (+8.78)
50m: 28.44
100m: 1:01.26
(32.82)
150m: 1:36.26
(35.00)
200m: 2:12.28
(36.02)
17 Robin Tatar 2002 TOP Swimclub +0.68 576 2:13.04 +8.55 QB
Entry time: 2:10.62 (+2.42)
50m: 28.45
100m: 1:01.87
(33.42)
150m: 1:35.79
(33.92)
200m: 2:13.04
(37.25)
18 Calvin Konge Neess 2005 Holbæk Svømme Klub +0.73 564 2:13.95 +9.46 QB
Entry time: 2:12.34 (+1.61)
50m: 29.55
100m: 1:03.22
(33.67)
150m: 1:38.53
(35.31)
200m: 2:13.95
(35.42)
19 Elias Hanghøj Jonsson 2002 Svømmeklubben S 68 +0.73 564 2:13.98 +9.49 QB
Entry time: 2:08.68 (+5.30)
50m: 29.04
100m: 1:02.57
(33.53)
150m: 1:37.04
(34.47)
200m: 2:13.98
(36.94)
20 Viktor Enevold Sørensen 2004 Thisted Svømmeklub +0.67 542 2:15.75 +11.26 QB
Entry time: 2:10.52 (+5.23)
50m: 29.60
100m: 1:03.99
(34.39)
150m: 1:39.35
(35.36)
200m: 2:15.75
(36.40)
21 Erik Schmidt 2005 Gentofte Svømme Klub +0.71 538 2:16.08 +11.59
Entry time: 2:12.64 (+3.44)
50m: 30.10
100m: 1:04.59
(34.49)
150m: 1:39.58
(34.99)
200m: 2:16.08
(36.50)
22 Mikkel Mølgaard 2003 Silkeborg Svømmeklub +0.74 533 2:16.57 +12.08
Entry time: 2:15.07 (+1.50)
50m: 30.12
100m: 1:04.54
(34.42)
150m: 1:40.10
(35.56)
200m: 2:16.57
(36.47)
23 Frederik Taubert Løgager 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.77 528 2:16.94 +12.45
Entry time: 2:12.40 (+4.54)
50m: 29.47
100m: 1:03.29
(33.82)
150m: 1:39.09
(35.80)
200m: 2:16.94
(37.85)
24 Philip Rindum 2005 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.70 526 2:17.15 +12.66
Entry time: 2:16.35 (+0.80)
50m: 30.45
100m: 1:04.72
(34.27)
150m: 1:40.33
(35.61)
200m: 2:17.15
(36.82)
25 Noah Tranum 2004 A6 JGI-Swim +0.72 517 2:17.96 +13.47
Entry time: 2:15.25 (+2.71)
50m: 29.54
100m: 1:04.27
(34.73)
150m: 1:40.36
(36.09)
200m: 2:17.96
(37.60)
26 Kasper Thorn 2004 Lyngby Svømmeklub +0.70 516 2:18.04 +13.55
Entry time: 2:11.32 (+6.72)
50m: 29.49
100m: 1:04.18
(34.69)
150m: 1:40.63
(36.45)
200m: 2:18.04
(37.41)
27 Thor Majgård 2005 Vejle Svømmeklub +0.68 516 2:18.05 +13.56
Entry time: 2:15.27 (+2.78)
50m: 30.96
100m: 1:05.69
(34.73)
150m: 1:41.83
(36.14)
200m: 2:18.05
(36.22)
28 Mads Lind 2002 Hvidovre Svømmeklub +0.63 500 2:19.43 +14.94
Entry time: 2:17.22 (+2.21)
50m: 29.49
100m: 1:04.89
(35.40)
150m: 1:41.76
(36.87)
200m: 2:19.43
(37.67)
29 Marius Lundsteen Brøndum 2005 Søllerød Svømmeklub +0.70 492 2:20.17 +15.68
Entry time: 2:15.84 (+4.33)
50m: 30.22
100m: 1:05.80
(35.58)
150m: 1:42.16
(36.36)
200m: 2:20.17
(38.01)
30 Philip Krogh Brønnicke 2000 Swim Team Taastrup +0.63 483 2:21.04 +16.55
Entry time: 2:14.85 (+6.19)
50m: 29.53
100m: 1:04.32
(34.79)
150m: 1:41.28
(36.96)
200m: 2:21.04
(39.76)
31 Nicolas Duvander 2005 Esbjerg Svømmeklub +0.56 481 2:21.28 +16.79
Entry time: 2:19.62 (+1.66)
50m: 29.60
100m: 1:05.07
(35.47)
150m: 1:41.79
(36.72)
200m: 2:21.28
(39.49)
32 Christoffer P. Voldbjerg 2005 Aalborg Svømmeklub +0.57 472 2:22.18 +17.69
Entry time: 2:15.40 (+6.78)
50m: 29.23
100m: 1:04.18
(34.95)
150m: 1:42.08
(37.90)
200m: 2:22.18
(40.10)
33 Matti Andersen 2005 Horsens Svømmeklub +0.50 462 2:23.21 +18.72
Entry time: 2:19.01 (+4.20)
50m: 29.52
100m: 1:05.50
(35.98)
150m: 1:43.13
(37.63)
200m: 2:23.21
(40.08)
34 Marius Danielsen 2005 Holbæk Svømme Klub +0.83 332 2:39.84 +35.35 S19 DR S19
Entry time: 2:53.55 (-13.71)
50m: 33.39
100m: 1:13.36
(39.97)
150m: 1:55.75
(42.39)
200m: 2:39.84
(44.09)
- Jonas Hansen 2001 Køge Svømmeklub Akut syg
Entry time: 2:13.81 (-2:13.81)
- Matthias Hansen 2001 Køge Svømmeklub +0.62 DSQ 50m
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt
berøring med hænderne)
Løb officielt kl.: 23-06-2022 12:07:17
23-06-2022 13:03.01 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aalborg Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner