2022-08-16   03:49:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM Langbane - Åben klasse 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag kl. 09.30

Document
Resultater
DM langbane Åben klasse 2022
Placering: Nørresundby Idrætscenter Arrangør Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl
Svømmeh 50m Stævne dato: 23. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 3, 200m Butterfly Damer - Indledende
ER 2:04.27 Katinka Hosszu 1989  (HUN) Rom (ITA) 29-07-2009
DR 2:07.44 Micha Østergaard 1987 West Swim Rom (ITA) 29-07-2009
DJR 2:09.41 Katrine Bukh Villesen 2000 Netanya, (ISR) 29-06-2017
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lilou Ressencourt 2003 France +0.78 740 2:14.65 Q
Entry time: 2:11.25 (+3.40)
50m: 29.70
100m: 1:04.02
(34.32)
150m: 1:38.95
(34.93)
200m: 2:14.65
(35.70)
2 Lotte Hosper 2002 KNZB +0.78 732 2:15.10 +0.45 Q
Entry time: 2:14.93 (+0.17)
50m: 29.64
100m: 1:03.38
(33.74)
150m: 1:38.28
(34.90)
200m: 2:15.10
(36.82)
3 Regitze Gaard 2001 Hovedstadens Svømmeklub +0.71 703 2:16.94 +2.29 Q
Entry time: 2:14.13 (+2.81)
50m: 31.03
100m: 1:06.65
(35.62)
150m: 1:41.67
(35.02)
200m: 2:16.94
(35.27)
4 Marina Heller Hansen 1994 Søllerød Svømmeklub +0.71 687 2:18.04 +3.39 Q
Entry time: 2:15.51 (+2.53)
50m: 30.62
100m: 1:05.81
(35.19)
150m: 1:41.75
(35.94)
200m: 2:18.04
(36.29)
5 Cecilie Wiuff 2000 A6 JGI-Swim +0.69 677 2:18.68 +4.03 Q
Entry time: 2:16.70 (+1.98)
50m: 29.75
100m: 1:04.69
(34.94)
150m: 1:41.11
(36.42)
200m: 2:18.68
(37.57)
6 Cecilie Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub +0.78 654 2:20.33 +5.68 Q
Entry time: 2:19.48 (+0.85)
50m: 30.64
100m: 1:06.29
(35.65)
150m: 1:42.49
(36.20)
200m: 2:20.33
(37.84)
7 Amanda Da Silva B. Madsen 2005 Gentofte Svømme Klub +0.74 629 2:22.16 +7.51 Q
Entry time: 2:17.34 (+4.82)
50m: 32.25
100m: 1:08.81
(36.56)
150m: 1:45.39
(36.58)
200m: 2:22.16
(36.77)
8 Karoline L. Kristensen 2003 Aalborg Svømmeklub +0.80 617 2:23.01 +8.36 Q
Entry time: 2:21.40 (+1.61)
50m: 30.67
100m: 1:06.75
(36.08)
150m: 1:44.22
(37.47)
200m: 2:23.01
(38.79)
9 Camilla Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub +0.79 591 2:25.08 +10.43
Entry time: 2:21.32 (+3.76)
50m: 32.16
100m: 1:09.79
(37.63)
150m: 1:47.16
(37.37)
200m: 2:25.08
(37.92)
10 Kajsa G. Christensen 2004 Sigma Swim Birkerød +0.64 591 2:25.11 +10.46
Entry time: 2:20.79 (+4.32)
50m: 32.38
100m: 1:08.88
(36.50)
150m: 1:47.04
(38.16)
200m: 2:25.11
(38.07)
11 Matilde Bager 2005 Aalborg Svømmeklub +0.86 590 2:25.23 +10.58
Entry time: 2:21.82 (+3.41)
50m: 32.47
100m: 1:09.40
(36.93)
150m: 1:46.89
(37.49)
200m: 2:25.23
(38.34)
12 Sofie Maagøe 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 587 2:25.48 +10.83
Entry time: 2:23.07 (+2.41)
50m: 31.99
100m: 1:08.64
(36.65)
150m: 1:45.89
(37.25)
200m: 2:25.48
(39.59)
13 Emilie Hostrup Sahlberg 2005 Gentofte Svømme Klub +0.72 563 2:27.50 +12.85
Entry time: 2:21.79 (+5.71)
50m: 32.46
100m: 1:08.14
(35.68)
150m: 1:45.76
(37.62)
200m: 2:27.50
(41.74)
14 Cille Christensen 2004 Kolding SK +0.56 555 2:28.21 +13.56
Entry time: 2:24.61 (+3.60)
50m: 31.78
100m: 1:10.01
(38.23)
150m: 1:48.91
(38.90)
200m: 2:28.21
(39.30)
15 Sofie Le Fevre 2004 Horsens Svømmeklub +0.68 486 2:34.88 +20.23
Entry time: 2:26.39 (+8.49)
50m: 33.38
100m: 1:12.13
(38.75)
150m: 1:52.26
(40.13)
200m: 2:34.88
(42.62)
16 Erica Veggerby Grønlund 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.70 462 2:37.51 +22.86
Entry time: 2:29.24 (+8.27)
50m: 32.38
100m: 1:11.52
(39.14)
150m: 1:52.03
(40.51)
200m: 2:37.51
(45.48)
17 Silja Brage 2005 A6 JGI-Swim +0.55 449 2:39.03 +24.38 DI
Entry time: 2:32.57 (+6.46)
50m: 33.44
100m: 1:12.58
(39.14)
150m: 1:54.95
(42.37)
200m: 2:39.03
(44.08)
Løb officielt kl.: 23-06-2022 11:45:19
23-06-2022 13:02.57 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aalborg Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner