2022-11-28   10:30:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM Langbane - Åben klasse 2022

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
DM langbane Åben klasse 2022
Placering: Nørresundby Idrætscenter Arrangør Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl
Svømmeh 50m Stævne dato: 23. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 1, 50m Frisvømning Damer - Indledende
ER 23.67 Sarah Sjöström 1993  (SWE) Budapest, Ungarn (HUN) 29-07-2017
DR 23.75 Pernille Blume 1994 Holbæk Glasgow (GBR) 04-08-2018
DJR 25.19 Julie Kepp Jensen 2000 Indianapolis (USA) 28-08-2017
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lison Nowaczyk 2003 France +0.74 729 26.30 QA
Entry time: 25.24 (+1.06)
2 Britta Koehorst 2003 KNZB +0.72 715 26.47 +0.17 QA
Entry time: 25.72 (+0.75)
3 Cille Kirketerp 2005 Svømmeklubben MK31 +0.66 704 26.60 +0.30 QA
Entry time: 26.30 (+0.30)
4 Sofia Altoft 1998 Hørsholm Svømmeforening +0.68 679 26.93 +0.63 QA
Entry time: 26.68 (+0.25)
5 Helena V. Elling 2000 Aalborg Svømmeklub +0.71 678 26.94 +0.64 QA
Entry time: 26.59 (+0.35)
6 Naya Modin Thomsen 2003 Køge Svømmeklub +0.67 677 26.95 +0.65 QA
Entry time: 26.62 (+0.33)
7 Amalie Mikkelsen 1997 Gladsaxe Svømmeklub +0.71 667 27.09 +0.79 DI
Entry time: 26.16 (+0.93)
8 Marina Nissen Jakobsen 2000 Hørsholm Svømmeforening +0.76 660 27.18 +0.88 QA
Entry time: 26.35 (+0.83)
9 Sofie Bruun Høvring 2004 Svømmeklubben MK31 +0.67 652 27.29 +0.99 QA
Entry time: 26.88 (+0.41)
10 Pauline Mahieu 1999 France +0.71 708 26.55 +0.25 QB
Entry time: 26.06 (+0.49)
11 Milou Wijk 2004 KNZB +0.76 707 26.57 +0.27 QB
Entry time: 25.63 (+0.94)
12 Cecilie Carøe Helmark 2005 Gentofte Svømme Klub +0.69 646 27.37 +1.07 QB
Entry time: 27.09 (+0.28)
13 Fenja Romanski 2005 Aalborg Svømmeklub +0.71 645 27.39 +1.09 QB
Entry time: 27.10 (+0.29)
14 Camilla Brøgger-Andersen 2002 Aalborg Svømmeklub +0.73 643 27.42 +1.12 QB
Entry time: 27.18 (+0.24)
15 Stine Saaby Schmidt 2002 Farum Svømmeklub +0.69 642 27.43 +1.13 QB
Entry time: 27.18 (+0.25)
16 Stine Bendixen Nissen 2004 Horsens Svømmeklub +0.77 640 27.46 +1.16 QB
Entry time: 27.20 (+0.26)
17 Mathilde Maria Thorsen 2004 Helsingør Svømmeklub +0.68 637 27.50 +1.20 QB
Entry time: 26.85 (+0.65)
=18 Caroline Wiuff Jensen 2004 Hovedstadens Svømmeklub 635 27.53 +1.23 DI
Entry time: 27.65 (-0.12)
=18 Astrid Nielsen 2002 Esbjerg Svømmeklub +0.65 635 27.53 +1.23 DI
Entry time: 26.63 (+0.90)
20 Kristine Nilsson Norby 2005 Gentofte Svømme Klub +0.63 634 27.55 +1.25 DI
Entry time: 27.79 (-0.24)
21 Marie-Louise Stentved 2000 Swim Team Odense +0.73 631 27.59 +1.29
Entry time: 27.63 (-0.04)
22 Kristiane Frøslev 2007 Aalborg Svømmeklub +0.75 625 27.67 +1.37
Entry time: 27.21 (+0.46)
23 Sara Sylvest 2000 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.69 621 27.73 +1.43
Entry time: 27.33 (+0.40)
=24 Marie Louise B Andersen 2005 Svøm Slagelse Korsør +0.67 618 27.78 +1.48
Entry time: 27.70 (+0.08)
=24 Liva Stjernholm 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.76 618 27.78 +1.48
Entry time: 26.87 (+0.91)
26 Andrea Paaske 2001 A6 JGI-Swim +0.72 617 27.80 +1.50
Entry time: 27.39 (+0.41)
27 Imara Bella Thorpe 2001 University of Edinburgh +0.61 615 27.82 +1.52
Entry time: 27.51 (+0.31)
28 Emilie Pedersen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.63 609 27.92 +1.62
Entry time: 27.38 (+0.54)
29 Mejse Vinther-Okholm 2006 Swim Team Odense +0.72 607 27.95 +1.65
Entry time: 27.48 (+0.47)
=30 Anna Andersen 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.74 602 28.02 +1.72
Entry time: 27.32 (+0.70)
=30 Coco Li Fuhrmann 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.76 602 28.02 +1.72
Entry time: 27.29 (+0.73)
32 Lærke Dann-Nielsen 2005 Hvidovre Svømmeklub +0.73 600 28.06 +1.76
Entry time: 27.81 (+0.25)
=33 Mathilde Severs 2006 Lyngby Svømmeklub +0.71 598 28.08 +1.78
Entry time: 28.10 (-0.02)
=33 Mikkeline Steen Stokkebro 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 598 28.08 +1.78
Entry time: 27.07 (+1.01)
35 Ida Jacobsen 2005 Esbjerg Svømmeklub +0.68 598 28.09 +1.79
Entry time: 27.32 (+0.77)
36 Sarah Gudme 2007 Vallensbæk IF Af 1939 597 28.10 +1.80
Entry time: 27.35 (+0.75)
37 Josefine Nielsen 2005 Frederiksværk Svømmeklub +0.72 594 28.15 +1.85
Entry time: 27.58 (+0.57)
38 Amalie Bach Nielsen 1999 Horsens Svømmeklub +0.75 591 28.19 +1.89
Entry time: 26.91 (+1.28)
39 Matilde Maagøe 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.66 590 28.22 +1.92
Entry time: 27.66 (+0.56)
=40 Helene Friis Fanø 2007 Farum Svømmeklub +0.79 588 28.24 +1.94
Entry time: 28.09 (+0.15)
=40 Line J. V. Hededal 2001 Vejle Svømmeklub +0.74 588 28.24 +1.94
Entry time: 26.50 (+1.74)
42 Ida Maria Nielsen 2000 Holbæk Svømme Klub +0.69 588 28.25 +1.95
Entry time: 27.69 (+0.56)
43 Frederikke Marie Hansen 2003 Gladsaxe Svømmeklub +0.69 586 28.27 +1.97
Entry time: 27.85 (+0.42)
44 Andrea Lindberg Vedøe 2006 Sigma Swim Allerød +0.73 586 28.28 +1.98
Entry time: 27.78 (+0.50)
45 Sofie Kruse Rasmussen 2005 Swim Team Neptun 585 28.30 +2.00
Entry time: 27.80 (+0.50)
46 Eva Hjort 2004 Aarhus Swim - Skovbakken +0.68 582 28.34 +2.04
Entry time: 27.82 (+0.52)
47 Naya Høi Greve 2007 A6 Slangerup Svømmeklub +0.75 576 28.44 +2.14
Entry time: 27.75 (+0.69)
48 Signe Eie 2005 Herlev Svømning +0.75 573 28.49 +2.19
Entry time: 27.84 (+0.65)
=49 Rebecca Petersen 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.81 559 28.73 +2.43
Entry time: 28.55 (+0.18)
=49 Freja Røjkjær Rasmussen 2004 Swim Team Neptun +0.69 559 28.73 +2.43
Entry time: 29.26 (-0.53)
51 Linnea Hietala 2004 Helsingør Svømmeklub +0.71 556 28.78 +2.48
Entry time: 27.55 (+1.23)
52 Millie Møller 2007 Esbjerg Svømmeklub 551 28.87 +2.57
Entry time: 28.85 (+0.02)
53 Nina Griffin 2007 Gentofte Svømme Klub +0.79 526 29.32 +3.02
Entry time: 29.83 (-0.51)
54 Camilla Bitz Witt 2003 Fredericia Svømmeklub +0.73 553 33.27 +6.97 S9
Entry time: 33.01 (+0.26)
- Silke Holkenborg 2001 KNZB +0.70 698 26.68 +0.38
Entry time: 26.46 (+0.22)
- Femke Hoppenbrouwer 2003 KNZB +0.73 706 26.58 +0.28
Entry time: 26.03 (+0.55)
- Imani Jong 2002 KNZB +0.70 700 26.65 +0.35
Entry time: 26.23 (+0.42)
- Nienke Jonk 2002 KNZB +0.70 688 26.80 +0.50
Entry time: 25.82 (+0.98)
- Emily Muteti 1998 Grand Canyon University +0.70 660 27.18 +0.88
Entry time: 26.30 (+0.88)
- Elisabet Mätlik 2002 TOP Swimclub +0.70 654 27.26 +0.96
Entry time: 26.42 (+0.84)
- Thea Blomsterberg 2002 Swim Team Odense DNS
Løb officielt kl.: 23-06-2022 11:17:47
24-06-2022 14:19.20 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aalborg Svømmeklub
Document
Resultater
DM langbane Åben klasse 2022
Placering: Nørresundby Idrætscenter Arrangør Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl
Svømmeh 50m Stævne dato: 23. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 1, 50m Frisvømning Damer - Indledende
ER 23.67 Sarah Sjöström 1993  (SWE) Budapest, Ungarn (HUN) 29-07-2017
DR 23.75 Pernille Blume 1994 Holbæk Glasgow (GBR) 04-08-2018
DJR 25.19 Julie Kepp Jensen 2000 Indianapolis (USA) 28-08-2017
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lison Nowaczyk 2003 France +0.74 729 26.30 QA
Entry time: 25.24 (+1.06)
2 Britta Koehorst 2003 KNZB +0.72 715 26.47 +0.17 QA
Entry time: 25.72 (+0.75)
3 Cille Kirketerp 2005 Svømmeklubben MK31 +0.66 704 26.60 +0.30 QA
Entry time: 26.30 (+0.30)
4 Sofia Altoft 1998 Hørsholm Svømmeforening +0.68 679 26.93 +0.63 QA
Entry time: 26.68 (+0.25)
5 Helena V. Elling 2000 Aalborg Svømmeklub +0.71 678 26.94 +0.64 QA
Entry time: 26.59 (+0.35)
6 Naya Modin Thomsen 2003 Køge Svømmeklub +0.67 677 26.95 +0.65 QA
Entry time: 26.62 (+0.33)
7 Amalie Mikkelsen 1997 Gladsaxe Svømmeklub +0.71 667 27.09 +0.79 DI
Entry time: 26.16 (+0.93)
8 Marina Nissen Jakobsen 2000 Hørsholm Svømmeforening +0.76 660 27.18 +0.88 QA
Entry time: 26.35 (+0.83)
9 Sofie Bruun Høvring 2004 Svømmeklubben MK31 +0.67 652 27.29 +0.99 QA
Entry time: 26.88 (+0.41)
10 Pauline Mahieu 1999 France +0.71 708 26.55 +0.25 QB
Entry time: 26.06 (+0.49)
11 Milou Wijk 2004 KNZB +0.76 707 26.57 +0.27 QB
Entry time: 25.63 (+0.94)
12 Cecilie Carøe Helmark 2005 Gentofte Svømme Klub +0.69 646 27.37 +1.07 QB
Entry time: 27.09 (+0.28)
13 Fenja Romanski 2005 Aalborg Svømmeklub +0.71 645 27.39 +1.09 QB
Entry time: 27.10 (+0.29)
14 Camilla Brøgger-Andersen 2002 Aalborg Svømmeklub +0.73 643 27.42 +1.12 QB
Entry time: 27.18 (+0.24)
15 Stine Saaby Schmidt 2002 Farum Svømmeklub +0.69 642 27.43 +1.13 QB
Entry time: 27.18 (+0.25)
16 Stine Bendixen Nissen 2004 Horsens Svømmeklub +0.77 640 27.46 +1.16 QB
Entry time: 27.20 (+0.26)
17 Mathilde Maria Thorsen 2004 Helsingør Svømmeklub +0.68 637 27.50 +1.20 QB
Entry time: 26.85 (+0.65)
=18 Caroline Wiuff Jensen 2004 Hovedstadens Svømmeklub 635 27.53 +1.23 DI
Entry time: 27.65 (-0.12)
=18 Astrid Nielsen 2002 Esbjerg Svømmeklub +0.65 635 27.53 +1.23 DI
Entry time: 26.63 (+0.90)
20 Kristine Nilsson Norby 2005 Gentofte Svømme Klub +0.63 634 27.55 +1.25 DI
Entry time: 27.79 (-0.24)
21 Marie-Louise Stentved 2000 Swim Team Odense +0.73 631 27.59 +1.29
Entry time: 27.63 (-0.04)
22 Kristiane Frøslev 2007 Aalborg Svømmeklub +0.75 625 27.67 +1.37
Entry time: 27.21 (+0.46)
23 Sara Sylvest 2000 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.69 621 27.73 +1.43
Entry time: 27.33 (+0.40)
=24 Marie Louise B Andersen 2005 Svøm Slagelse Korsør +0.67 618 27.78 +1.48
Entry time: 27.70 (+0.08)
=24 Liva Stjernholm 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.76 618 27.78 +1.48
Entry time: 26.87 (+0.91)
26 Andrea Paaske 2001 A6 JGI-Swim +0.72 617 27.80 +1.50
Entry time: 27.39 (+0.41)
27 Imara Bella Thorpe 2001 University of Edinburgh +0.61 615 27.82 +1.52
Entry time: 27.51 (+0.31)
28 Emilie Pedersen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.63 609 27.92 +1.62
Entry time: 27.38 (+0.54)
29 Mejse Vinther-Okholm 2006 Swim Team Odense +0.72 607 27.95 +1.65
Entry time: 27.48 (+0.47)
=30 Anna Andersen 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.74 602 28.02 +1.72
Entry time: 27.32 (+0.70)
=30 Coco Li Fuhrmann 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.76 602 28.02 +1.72
Entry time: 27.29 (+0.73)
32 Lærke Dann-Nielsen 2005 Hvidovre Svømmeklub +0.73 600 28.06 +1.76
Entry time: 27.81 (+0.25)
=33 Mathilde Severs 2006 Lyngby Svømmeklub +0.71 598 28.08 +1.78
Entry time: 28.10 (-0.02)
=33 Mikkeline Steen Stokkebro 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 598 28.08 +1.78
Entry time: 27.07 (+1.01)
35 Ida Jacobsen 2005 Esbjerg Svømmeklub +0.68 598 28.09 +1.79
Entry time: 27.32 (+0.77)
36 Sarah Gudme 2007 Vallensbæk IF Af 1939 597 28.10 +1.80
Entry time: 27.35 (+0.75)
37 Josefine Nielsen 2005 Frederiksværk Svømmeklub +0.72 594 28.15 +1.85
Entry time: 27.58 (+0.57)
38 Amalie Bach Nielsen 1999 Horsens Svømmeklub +0.75 591 28.19 +1.89
Entry time: 26.91 (+1.28)
39 Matilde Maagøe 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.66 590 28.22 +1.92
Entry time: 27.66 (+0.56)
=40 Helene Friis Fanø 2007 Farum Svømmeklub +0.79 588 28.24 +1.94
Entry time: 28.09 (+0.15)
=40 Line J. V. Hededal 2001 Vejle Svømmeklub +0.74 588 28.24 +1.94
Entry time: 26.50 (+1.74)
42 Ida Maria Nielsen 2000 Holbæk Svømme Klub +0.69 588 28.25 +1.95
Entry time: 27.69 (+0.56)
43 Frederikke Marie Hansen 2003 Gladsaxe Svømmeklub +0.69 586 28.27 +1.97
Entry time: 27.85 (+0.42)
44 Andrea Lindberg Vedøe 2006 Sigma Swim Allerød +0.73 586 28.28 +1.98
Entry time: 27.78 (+0.50)
45 Sofie Kruse Rasmussen 2005 Swim Team Neptun 585 28.30 +2.00
Entry time: 27.80 (+0.50)
46 Eva Hjort 2004 Aarhus Swim - Skovbakken +0.68 582 28.34 +2.04
Entry time: 27.82 (+0.52)
47 Naya Høi Greve 2007 A6 Slangerup Svømmeklub +0.75 576 28.44 +2.14
Entry time: 27.75 (+0.69)
48 Signe Eie 2005 Herlev Svømning +0.75 573 28.49 +2.19
Entry time: 27.84 (+0.65)
=49 Rebecca Petersen 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.81 559 28.73 +2.43
Entry time: 28.55 (+0.18)
=49 Freja Røjkjær Rasmussen 2004 Swim Team Neptun +0.69 559 28.73 +2.43
Entry time: 29.26 (-0.53)
51 Linnea Hietala 2004 Helsingør Svømmeklub +0.71 556 28.78 +2.48
Entry time: 27.55 (+1.23)
52 Millie Møller 2007 Esbjerg Svømmeklub 551 28.87 +2.57
Entry time: 28.85 (+0.02)
53 Nina Griffin 2007 Gentofte Svømme Klub +0.79 526 29.32 +3.02
Entry time: 29.83 (-0.51)
54 Camilla Bitz Witt 2003 Fredericia Svømmeklub +0.73 553 33.27 +6.97 S9
Entry time: 33.01 (+0.26)
- Silke Holkenborg 2001 KNZB +0.70 698 26.68 +0.38
Entry time: 26.46 (+0.22)
- Femke Hoppenbrouwer 2003 KNZB +0.73 706 26.58 +0.28
Entry time: 26.03 (+0.55)
- Imani Jong 2002 KNZB +0.70 700 26.65 +0.35
Entry time: 26.23 (+0.42)
- Nienke Jonk 2002 KNZB +0.70 688 26.80 +0.50
Entry time: 25.82 (+0.98)
- Emily Muteti 1998 Grand Canyon University +0.70 660 27.18 +0.88
Entry time: 26.30 (+0.88)
- Elisabet Mätlik 2002 TOP Swimclub +0.70 654 27.26 +0.96
Entry time: 26.42 (+0.84)
- Thea Blomsterberg 2002 Swim Team Odense DNS
Løb officielt kl.: 23-06-2022 11:17:47
24-06-2022 14:19.20 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aalborg Svømmeklub
Document
Heat resultat
DM langbane Åben klasse 2022
Placering: Nørresundby Idrætscenter Arrangør Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl
Svømmeh 50m Stævne dato: 23. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 1, 50m Frisvømning Damer - A Finale
ER 23.67 Sarah Sjöström 1993  (SWE) Budapest, Ungarn (HUN) 29-07-2017
DR 23.75 Pernille Blume 1994 Holbæk Glasgow (GBR) 04-08-2018
DJR 25.19 Julie Kepp Jensen 2000 Indianapolis (USA) 28-08-2017
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cille Kirketerp 2005 Svømmeklubben MK31 +0.66 725 26.34
Entry time: 26.60 (-0.26)
2 Marina Nissen Jakobsen 2000 Hørsholm Svømmeforening +0.77 690 26.78 +0.44
Entry time: 27.18 (-0.40)
3 Sofia Altoft 1998 Hørsholm Svømmeforening +0.67 687 26.82 +0.48
Entry time: 26.93 (-0.11)
=4 Helena V. Elling 2000 Aalborg Svømmeklub +0.73 680 26.91 +0.57
Entry time: 26.94 (-0.03)
=4 Naya Modin Thomsen 2003 Køge Svømmeklub +0.65 680 26.91 +0.57
Entry time: 26.95 (-0.04)
6 Sofie Bruun Høvring 2004 Svømmeklubben MK31 +0.66 656 27.24 +0.90
Entry time: 27.29 (-0.05)
- Lison Nowaczyk 2003 France +0.70 759 25.94 -0.40
Entry time: 26.30 (-0.36)
- Britta Koehorst 2003 KNZB +0.72 725 26.34 =
Entry time: 26.47 (-0.13)
Løb officielt kl.: 23-06-2022 18:01:06
Løb 1, 50m Frisvømning Damer - B Finale
ER 23.67 Sarah Sjöström 1993  (SWE) Budapest, Ungarn (HUN) 29-07-2017
DR 23.75 Pernille Blume 1994 Holbæk Glasgow (GBR) 04-08-2018
DJR 25.19 Julie Kepp Jensen 2000 Indianapolis (USA) 28-08-2017
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilie Carøe Helmark 2005 Gentofte Svømme Klub +0.66 668 27.07
Entry time: 27.37 (-0.30)
2 Stine Bendixen Nissen 2004 Horsens Svømmeklub +0.78 658 27.21 +0.14
Entry time: 27.46 (-0.25)
3 Camilla Brøgger-Andersen 2002 Aalborg Svømmeklub +0.74 651 27.30 +0.23
Entry time: 27.42 (-0.12)
4 Mathilde Maria Thorsen 2004 Helsingør Svømmeklub +0.66 650 27.32 +0.25
Entry time: 27.50 (-0.18)
5 Stine Saaby Schmidt 2002 Farum Svømmeklub +0.67 644 27.40 +0.33
Entry time: 27.43 (-0.03)
6 Fenja Romanski 2005 Aalborg Svømmeklub +0.71 641 27.45 +0.38
Entry time: 27.39 (+0.06)
- Pauline Mahieu 1999 France +0.70 738 26.19 -0.88
Entry time: 26.55 (-0.36)
- Milou Wijk 2004 KNZB +0.79 728 26.31 -0.76
Entry time: 26.57 (-0.26)
Løb officielt kl.: 23-06-2022 18:01:06
23-06-2022 18:20.59 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aalborg Svømmeklub
Document
Heat resultat
DM langbane Åben klasse 2022
Placering: Nørresundby Idrætscenter Arrangør Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl
Svømmeh 50m Stævne dato: 23. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 1, 50m Frisvømning Damer - A Finale
ER 23.67 Sarah Sjöström 1993  (SWE) Budapest, Ungarn (HUN) 29-07-2017
DR 23.75 Pernille Blume 1994 Holbæk Glasgow (GBR) 04-08-2018
DJR 25.19 Julie Kepp Jensen 2000 Indianapolis (USA) 28-08-2017
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cille Kirketerp 2005 Svømmeklubben MK31 +0.66 725 26.34
Entry time: 26.60 (-0.26)
2 Marina Nissen Jakobsen 2000 Hørsholm Svømmeforening +0.77 690 26.78 +0.44
Entry time: 27.18 (-0.40)
3 Sofia Altoft 1998 Hørsholm Svømmeforening +0.67 687 26.82 +0.48
Entry time: 26.93 (-0.11)
=4 Helena V. Elling 2000 Aalborg Svømmeklub +0.73 680 26.91 +0.57
Entry time: 26.94 (-0.03)
=4 Naya Modin Thomsen 2003 Køge Svømmeklub +0.65 680 26.91 +0.57
Entry time: 26.95 (-0.04)
6 Sofie Bruun Høvring 2004 Svømmeklubben MK31 +0.66 656 27.24 +0.90
Entry time: 27.29 (-0.05)
- Lison Nowaczyk 2003 France +0.70 759 25.94 -0.40
Entry time: 26.30 (-0.36)
- Britta Koehorst 2003 KNZB +0.72 725 26.34 =
Entry time: 26.47 (-0.13)
Løb officielt kl.: 23-06-2022 18:01:06
Løb 1, 50m Frisvømning Damer - B Finale
ER 23.67 Sarah Sjöström 1993  (SWE) Budapest, Ungarn (HUN) 29-07-2017
DR 23.75 Pernille Blume 1994 Holbæk Glasgow (GBR) 04-08-2018
DJR 25.19 Julie Kepp Jensen 2000 Indianapolis (USA) 28-08-2017
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Cecilie Carøe Helmark 2005 Gentofte Svømme Klub +0.66 668 27.07
Entry time: 27.37 (-0.30)
2 Stine Bendixen Nissen 2004 Horsens Svømmeklub +0.78 658 27.21 +0.14
Entry time: 27.46 (-0.25)
3 Camilla Brøgger-Andersen 2002 Aalborg Svømmeklub +0.74 651 27.30 +0.23
Entry time: 27.42 (-0.12)
4 Mathilde Maria Thorsen 2004 Helsingør Svømmeklub +0.66 650 27.32 +0.25
Entry time: 27.50 (-0.18)
5 Stine Saaby Schmidt 2002 Farum Svømmeklub +0.67 644 27.40 +0.33
Entry time: 27.43 (-0.03)
6 Fenja Romanski 2005 Aalborg Svømmeklub +0.71 641 27.45 +0.38
Entry time: 27.39 (+0.06)
- Pauline Mahieu 1999 France +0.70 738 26.19 -0.88
Entry time: 26.55 (-0.36)
- Milou Wijk 2004 KNZB +0.79 728 26.31 -0.76
Entry time: 26.57 (-0.26)
Løb officielt kl.: 23-06-2022 18:01:06
23-06-2022 18:20.59 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aalborg Svømmeklub
Document
Resultater
DM langbane Åben klasse 2022
Placering: Nørresundby Idrætscenter Arrangør Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl
Svømmeh 50m Stævne dato: 23. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer - Indledende
ER 20.94 Frederic Bousquet 1981  (FRA) Montpellier (FRA) 26-04-2009
DR 22.36 Jacob S. Andkjær 1985 Esbjerg (DEN) 11-04-2009
DJR 23.07 Magnus Westermann 1995 Bellahøj (DEN) 29-03-2013
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Max Berg 2002 France +0.60 787 22.64 QA
Entry time: 22.90 (-0.26)
2 Guillaume Guth 2000 France +0.67 766 22.85 +0.21 QA
Entry time: 22.65 (+0.20)
3 Kenzo Simons 2001 KNZB +0.62 760 22.91 +0.27 QB
Entry time: 22.05 (+0.86)
4 Pierre Lebois 2000 France +0.66 756 22.95 +0.31 QB
Entry time: 22.74 (+0.21)
5 Frederik Riedel Lentz 2001 Gladsaxe Svømmeklub +0.63 726 23.26 +0.62 QA
Entry time: 22.27 (+0.99)
6 Mathias Zander Rysgaard 1998 Hørsholm Svømmeforening +0.69 670 23.89 +1.25 QA
Entry time: 23.00 (+0.89)
7 Kevin Witt Christensen 1995 Farum Svømmeklub +0.70 662 23.99 +1.35 QA
Entry time: 23.23 (+0.76)
8 Martin H. Abel 2001 Esbjerg Svømmeklub +0.63 649 24.15 +1.51 QA
Entry time: 23.25 (+0.90)
9 Julius Munk 2000 Helsingør Svømmeklub +0.61 648 24.16 +1.52 DI
Entry time: 23.44 (+0.72)
10 Alfred Højberg 2002 Sigma Swim Birkerød +0.62 647 24.17 +1.53 QA
Entry time: 24.07 (+0.10)
11 Alexander Tullberg 2003 Helsingør Svømmeklub +0.63 646 24.18 +1.54 QA
Entry time: 23.57 (+0.61)
12 Casper Puggaard 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 639 24.27 +1.63 DI
Entry time: 23.51 (+0.76)
13 Kasper Johnsen 2003 Agfs Svømmeafdeling +0.68 629 24.40 +1.76 DI
Entry time: 23.19 (+1.21)
14 Christian L H Frederiksen 2001 Agfs Svømmeafdeling +0.67 627 24.43 +1.79 DI
Entry time: 23.87 (+0.56)
15 Mads Mikkelsen 2004 Aarhus Swim - Skovbakken +0.64 623 24.48 +1.84 QB
Entry time: 24.22 (+0.26)
16 Sebastian Greisen 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.65 622 24.49 +1.85 QB
Entry time: 24.01 (+0.48)
=17 Patrick Zakaryan Olsen 2002 Horsens Svømmeklub +0.67 619 24.53 +1.89 QB
Entry time: 23.66 (+0.87)
=17 Rasmus Petersen 2002 Haderslev Svømme Klub +0.64 619 24.53 +1.89 QB
Entry time: 24.21 (+0.32)
19 Magnus Tullberg 2005 Helsingør Svømmeklub +0.65 617 24.56 +1.92 QB
Entry time: 23.99 (+0.57)
20 Sebastian Sand Gottlieb 2005 Sigma Swim Allerød +0.68 614 24.60 +1.96 QB
Entry time: 24.43 (+0.17)
21 Anders Sanggaard 2005 Agfs Svømmeafdeling +0.76 611 24.63 +1.99
Entry time: 23.89 (+0.74)
22 Nicklas Rasmussen 1997 Agfs Svømmeafdeling +0.68 609 24.66 +2.02
Entry time: 24.26 (+0.40)
23 Mads Peter Hansen 2004 Vejle Svømmeklub +0.63 605 24.72 +2.08
Entry time: 23.87 (+0.85)
=24 Wessel Stupers 2002 Hovedstadens Svømmeklub +0.63 602 24.76 +2.12
Entry time: 24.72 (+0.04)
=24 Alexander Vergereau 2004 Sigma Swim Birkerød +0.69 602 24.76 +2.12
Entry time: 24.32 (+0.44)
26 Gustav Jørgensen 2000 Køge Svømmeklub +0.66 600 24.78 +2.14
Entry time: 24.49 (+0.29)
27 Sebastian Tullberg 2000 Helsingør Svømmeklub 600 24.79 +2.15
Entry time: 24.70 (+0.09)
28 Mikkel Mortensen 2003 Svøm Slagelse Korsør +0.65 597 24.82 +2.18
Entry time: 23.86 (+0.96)
29 Mathias Vestergaard 2001 Gladsaxe Svømmeklub +0.67 594 24.87 +2.23
Entry time: 24.86 (+0.01)
30 Luccas Dam Brenner 2001 Sigma Swim Birkerød +0.68 592 24.90 +2.26
Entry time: 24.51 (+0.39)
31 Sebastian Jørgensen 2005 Thisted Svømmeklub 590 24.93 +2.29
Entry time: 24.40 (+0.53)
32 Gustav Haugård Hansen 2002 Hvidovre Svømmeklub +0.70 584 25.01 +2.37
Entry time: 24.71 (+0.30)
33 Thor Brunsgaard 2003 Swim Team Neptun +0.59 583 25.03 +2.39
Entry time: 24.67 (+0.36)
34 Daniel Bornhøft Nielsen 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 582 25.04 +2.40
Entry time: 24.63 (+0.41)
35 Ridhwan Mohamed 2000 Plymouth Leander +0.70 581 25.05 +2.41
Entry time: 24.72 (+0.33)
36 Mads Møller 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 580 25.06 +2.42
Entry time: 24.91 (+0.15)
37 Nicklas Reinstrup 2006 Helsingør Svømmeklub +0.69 579 25.08 +2.44
Entry time: 25.35 (-0.27)
38 Magnus Løhr 2001 Næstved Svømmeklub +0.67 578 25.09 +2.45
Entry time: 24.38 (+0.71)
39 Christian Thorhauge 2005 Aalborg Svømmeklub +0.62 577 25.11 +2.47
Entry time: 24.93 (+0.18)
40 Anton Borg Hjort 2000 Aarhus Swim - Lyseng +0.70 574 25.16 +2.52
Entry time: 24.96 (+0.20)
41 Sebastian Rendlev 2005 Vallensbæk IF Af 1939 +0.59 570 25.21 +2.57
Entry time: 25.00 (+0.21)
42 Marius Dyrgaard Tholstrup 2005 Swim Team Odense +0.56 569 25.23 +2.59
Entry time: 25.40 (-0.17)
43 Villads Bomholt Larsen 2001 Helsingør Svømmeklub +0.64 564 25.30 +2.66
Entry time: 24.42 (+0.88)
44 Mathias Rasmussen 2001 Aalborg Svømmeklub +0.69 563 25.32 +2.68
Entry time: 24.77 (+0.55)
45 Lucas Lund Rasmussen 2007 Viborg Svømme Klub +0.73 560 25.36 +2.72
Entry time: 25.34 (+0.02)
46 Tais Andkjær Kristensen 1999 Horsens Svømmeklub +0.67 557 25.40 +2.76
Entry time: 24.99 (+0.41)
47 Nikolaj Rytger Knudsen 2006 Aars Svømmeklub +0.72 557 25.41 +2.77
Entry time: 25.45 (-0.04)
48 Thorbjørn Jari Ikkala 2002 Frederiksværk Svømmeklub +0.86 553 25.47 +2.83
Entry time: 25.28 (+0.19)
49 Morten H. Kobbelgaard 2005 Aalborg Svømmeklub +0.65 552 25.48 +2.84
Entry time: 24.96 (+0.52)
50 Daniel Bastholm 2005 GTI - Greve +0.71 552 25.49 +2.85
Entry time: 25.30 (+0.19)
51 Asgar Knakkergaard 2004 Aalborg Svømmeklub +0.61 545 25.59 +2.95
Entry time: 25.02 (+0.57)
=52 Christian Damborg Thomsen 2005 Fredericia Svømmeklub +0.72 543 25.62 +2.98
Entry time: 24.65 (+0.97)
=52 Emil Togsverd 2005 Silkeborg Svømmeklub +0.68 543 25.62 +2.98
Entry time: 25.66 (-0.04)
54 Lucas Møller Larsen 2005 Køge Svømmeklub 543 25.63 +2.99
Entry time: 25.06 (+0.57)
55 Monyo Maina 2003 Olympian Swim Club 529 25.84 +3.20
Entry time: 24.88 (+0.96)
=56 Asger Johansen 2003 Glostrup Svømmeklub 518 26.02 +3.38
Entry time: 25.42 (+0.60)
=56 Sebastian Hviid Larsen 2004 Hørsholm Svømmeforening +0.68 518 26.02 +3.38
Entry time: 24.77 (+1.25)
58 Carl Clausen 2005 Esbjerg Svømmeklub +0.70 514 26.09 +3.45
Entry time: 26.46 (-0.37)
59 Alec Hans Mortensen 2002 Svømmeklubben MK31 +0.70 510 26.17 +3.53
Entry time: 25.39 (+0.78)
- Jonas Hansen 2001 Køge Svømmeklub Akut syg
Entry time: 25.35 (-25.35)
- David Cumberlidge 1996 Edinburgh University +0.70 732 23.20 +0.56
Entry time: 22.58 (+0.62)
- Connor Ferguson 1999 Ireland +0.67 641 24.25 +1.61
Entry time: 24.78 (-0.53)
- Georgi Goldberg 2004 TOP Swimclub +0.65 615 24.58 +1.94
Entry time: 24.23 (+0.35)
- Tim Korstanje 2003 KNZB +0.58 711 23.42 +0.78
Entry time: 22.72 (+0.70)
- Rajmund Koska 2003 Svøm Slagelse Korsør +0.66 602 24.76 +2.12
Entry time: 24.02 (+0.74)
- Luc Kroon 2001 KNZB +0.71 672 23.87 +1.23
Entry time: 23.44 (+0.43)
- Thomas Piron 2000 France +0.69 752 22.99 +0.35
Entry time: 22.45 (+0.54)
- Jordan Sloan 1993 Ireland +0.68 657 24.05 +1.41
Entry time: 23.19 (+0.86)
- Jack Taylor 2001 Churchie Swim Club DNS
Løb officielt kl.: 23-06-2022 12:08:50
23-06-2022 18:17.50 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aalborg Svømmeklub
Document
Resultater
DM langbane Åben klasse 2022
Placering: Nørresundby Idrætscenter Arrangør Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl
Svømmeh 50m Stævne dato: 23. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer - Indledende
ER 20.94 Frederic Bousquet 1981  (FRA) Montpellier (FRA) 26-04-2009
DR 22.36 Jacob S. Andkjær 1985 Esbjerg (DEN) 11-04-2009
DJR 23.07 Magnus Westermann 1995 Bellahøj (DEN) 29-03-2013
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Max Berg 2002 France +0.60 787 22.64 QA
Entry time: 22.90 (-0.26)
2 Guillaume Guth 2000 France +0.67 766 22.85 +0.21 QA
Entry time: 22.65 (+0.20)
3 Kenzo Simons 2001 KNZB +0.62 760 22.91 +0.27 QB
Entry time: 22.05 (+0.86)
4 Pierre Lebois 2000 France +0.66 756 22.95 +0.31 QB
Entry time: 22.74 (+0.21)
5 Frederik Riedel Lentz 2001 Gladsaxe Svømmeklub +0.63 726 23.26 +0.62 QA
Entry time: 22.27 (+0.99)
6 Mathias Zander Rysgaard 1998 Hørsholm Svømmeforening +0.69 670 23.89 +1.25 QA
Entry time: 23.00 (+0.89)
7 Kevin Witt Christensen 1995 Farum Svømmeklub +0.70 662 23.99 +1.35 QA
Entry time: 23.23 (+0.76)
8 Martin H. Abel 2001 Esbjerg Svømmeklub +0.63 649 24.15 +1.51 QA
Entry time: 23.25 (+0.90)
9 Julius Munk 2000 Helsingør Svømmeklub +0.61 648 24.16 +1.52 DI
Entry time: 23.44 (+0.72)
10 Alfred Højberg 2002 Sigma Swim Birkerød +0.62 647 24.17 +1.53 QA
Entry time: 24.07 (+0.10)
11 Alexander Tullberg 2003 Helsingør Svømmeklub +0.63 646 24.18 +1.54 QA
Entry time: 23.57 (+0.61)
12 Casper Puggaard 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 639 24.27 +1.63 DI
Entry time: 23.51 (+0.76)
13 Kasper Johnsen 2003 Agfs Svømmeafdeling +0.68 629 24.40 +1.76 DI
Entry time: 23.19 (+1.21)
14 Christian L H Frederiksen 2001 Agfs Svømmeafdeling +0.67 627 24.43 +1.79 DI
Entry time: 23.87 (+0.56)
15 Mads Mikkelsen 2004 Aarhus Swim - Skovbakken +0.64 623 24.48 +1.84 QB
Entry time: 24.22 (+0.26)
16 Sebastian Greisen 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.65 622 24.49 +1.85 QB
Entry time: 24.01 (+0.48)
=17 Patrick Zakaryan Olsen 2002 Horsens Svømmeklub +0.67 619 24.53 +1.89 QB
Entry time: 23.66 (+0.87)
=17 Rasmus Petersen 2002 Haderslev Svømme Klub +0.64 619 24.53 +1.89 QB
Entry time: 24.21 (+0.32)
19 Magnus Tullberg 2005 Helsingør Svømmeklub +0.65 617 24.56 +1.92 QB
Entry time: 23.99 (+0.57)
20 Sebastian Sand Gottlieb 2005 Sigma Swim Allerød +0.68 614 24.60 +1.96 QB
Entry time: 24.43 (+0.17)
21 Anders Sanggaard 2005 Agfs Svømmeafdeling +0.76 611 24.63 +1.99
Entry time: 23.89 (+0.74)
22 Nicklas Rasmussen 1997 Agfs Svømmeafdeling +0.68 609 24.66 +2.02
Entry time: 24.26 (+0.40)
23 Mads Peter Hansen 2004 Vejle Svømmeklub +0.63 605 24.72 +2.08
Entry time: 23.87 (+0.85)
=24 Wessel Stupers 2002 Hovedstadens Svømmeklub +0.63 602 24.76 +2.12
Entry time: 24.72 (+0.04)
=24 Alexander Vergereau 2004 Sigma Swim Birkerød +0.69 602 24.76 +2.12
Entry time: 24.32 (+0.44)
26 Gustav Jørgensen 2000 Køge Svømmeklub +0.66 600 24.78 +2.14
Entry time: 24.49 (+0.29)
27 Sebastian Tullberg 2000 Helsingør Svømmeklub 600 24.79 +2.15
Entry time: 24.70 (+0.09)
28 Mikkel Mortensen 2003 Svøm Slagelse Korsør +0.65 597 24.82 +2.18
Entry time: 23.86 (+0.96)
29 Mathias Vestergaard 2001 Gladsaxe Svømmeklub +0.67 594 24.87 +2.23
Entry time: 24.86 (+0.01)
30 Luccas Dam Brenner 2001 Sigma Swim Birkerød +0.68 592 24.90 +2.26
Entry time: 24.51 (+0.39)
31 Sebastian Jørgensen 2005 Thisted Svømmeklub 590 24.93 +2.29
Entry time: 24.40 (+0.53)
32 Gustav Haugård Hansen 2002 Hvidovre Svømmeklub +0.70 584 25.01 +2.37
Entry time: 24.71 (+0.30)
33 Thor Brunsgaard 2003 Swim Team Neptun +0.59 583 25.03 +2.39
Entry time: 24.67 (+0.36)
34 Daniel Bornhøft Nielsen 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 582 25.04 +2.40
Entry time: 24.63 (+0.41)
35 Ridhwan Mohamed 2000 Plymouth Leander +0.70 581 25.05 +2.41
Entry time: 24.72 (+0.33)
36 Mads Møller 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 580 25.06 +2.42
Entry time: 24.91 (+0.15)
37 Nicklas Reinstrup 2006 Helsingør Svømmeklub +0.69 579 25.08 +2.44
Entry time: 25.35 (-0.27)
38 Magnus Løhr 2001 Næstved Svømmeklub +0.67 578 25.09 +2.45
Entry time: 24.38 (+0.71)
39 Christian Thorhauge 2005 Aalborg Svømmeklub +0.62 577 25.11 +2.47
Entry time: 24.93 (+0.18)
40 Anton Borg Hjort 2000 Aarhus Swim - Lyseng +0.70 574 25.16 +2.52
Entry time: 24.96 (+0.20)
41 Sebastian Rendlev 2005 Vallensbæk IF Af 1939 +0.59 570 25.21 +2.57
Entry time: 25.00 (+0.21)
42 Marius Dyrgaard Tholstrup 2005 Swim Team Odense +0.56 569 25.23 +2.59
Entry time: 25.40 (-0.17)
43 Villads Bomholt Larsen 2001 Helsingør Svømmeklub +0.64 564 25.30 +2.66
Entry time: 24.42 (+0.88)
44 Mathias Rasmussen 2001 Aalborg Svømmeklub +0.69 563 25.32 +2.68
Entry time: 24.77 (+0.55)
45 Lucas Lund Rasmussen 2007 Viborg Svømme Klub +0.73 560 25.36 +2.72
Entry time: 25.34 (+0.02)
46 Tais Andkjær Kristensen 1999 Horsens Svømmeklub +0.67 557 25.40 +2.76
Entry time: 24.99 (+0.41)
47 Nikolaj Rytger Knudsen 2006 Aars Svømmeklub +0.72 557 25.41 +2.77
Entry time: 25.45 (-0.04)
48 Thorbjørn Jari Ikkala 2002 Frederiksværk Svømmeklub +0.86 553 25.47 +2.83
Entry time: 25.28 (+0.19)
49 Morten H. Kobbelgaard 2005 Aalborg Svømmeklub +0.65 552 25.48 +2.84
Entry time: 24.96 (+0.52)
50 Daniel Bastholm 2005 GTI - Greve +0.71 552 25.49 +2.85
Entry time: 25.30 (+0.19)
51 Asgar Knakkergaard 2004 Aalborg Svømmeklub +0.61 545 25.59 +2.95
Entry time: 25.02 (+0.57)
=52 Christian Damborg Thomsen 2005 Fredericia Svømmeklub +0.72 543 25.62 +2.98
Entry time: 24.65 (+0.97)
=52 Emil Togsverd 2005 Silkeborg Svømmeklub +0.68 543 25.62 +2.98
Entry time: 25.66 (-0.04)
54 Lucas Møller Larsen 2005 Køge Svømmeklub 543 25.63 +2.99
Entry time: 25.06 (+0.57)
55 Monyo Maina 2003 Olympian Swim Club 529 25.84 +3.20
Entry time: 24.88 (+0.96)
=56 Asger Johansen 2003 Glostrup Svømmeklub 518 26.02 +3.38
Entry time: 25.42 (+0.60)
=56 Sebastian Hviid Larsen 2004 Hørsholm Svømmeforening +0.68 518 26.02 +3.38
Entry time: 24.77 (+1.25)
58 Carl Clausen 2005 Esbjerg Svømmeklub +0.70 514 26.09 +3.45
Entry time: 26.46 (-0.37)
59 Alec Hans Mortensen 2002 Svømmeklubben MK31 +0.70 510 26.17 +3.53
Entry time: 25.39 (+0.78)
- Jonas Hansen 2001 Køge Svømmeklub Akut syg
Entry time: 25.35 (-25.35)
- David Cumberlidge 1996 Edinburgh University +0.70 732 23.20 +0.56
Entry time: 22.58 (+0.62)
- Connor Ferguson 1999 Ireland +0.67 641 24.25 +1.61
Entry time: 24.78 (-0.53)
- Georgi Goldberg 2004 TOP Swimclub +0.65 615 24.58 +1.94
Entry time: 24.23 (+0.35)
- Tim Korstanje 2003 KNZB +0.58 711 23.42 +0.78
Entry time: 22.72 (+0.70)
- Rajmund Koska 2003 Svøm Slagelse Korsør +0.66 602 24.76 +2.12
Entry time: 24.02 (+0.74)
- Luc Kroon 2001 KNZB +0.71 672 23.87 +1.23
Entry time: 23.44 (+0.43)
- Thomas Piron 2000 France +0.69 752 22.99 +0.35
Entry time: 22.45 (+0.54)
- Jordan Sloan 1993 Ireland +0.68 657 24.05 +1.41
Entry time: 23.19 (+0.86)
- Jack Taylor 2001 Churchie Swim Club DNS
Løb officielt kl.: 23-06-2022 12:08:50
23-06-2022 18:17.50 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aalborg Svømmeklub
Document
Heat resultat
DM langbane Åben klasse 2022
Placering: Nørresundby Idrætscenter Arrangør Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl
Svømmeh 50m Stævne dato: 23. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer - A Finale
ER 20.94 Frederic Bousquet 1981  (FRA) Montpellier (FRA) 26-04-2009
DR 22.36 Jacob S. Andkjær 1985 Esbjerg (DEN) 11-04-2009
DJR 23.07 Magnus Westermann 1995 Bellahøj (DEN) 29-03-2013
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Riedel Lentz 2001 Gladsaxe Svømmeklub +0.62 773 22.78
Entry time: 23.26 (-0.48)
2 Kevin Witt Christensen 1995 Farum Svømmeklub +0.70 705 23.49 +0.71
Entry time: 23.99 (-0.50)
3 Alfred Højberg 2002 Sigma Swim Birkerød +0.66 670 23.89 +1.11
Entry time: 24.17 (-0.28)
4 Martin H. Abel 2001 Esbjerg Svømmeklub +0.62 649 24.14 +1.36
Entry time: 24.15 (-0.01)
5 Alexander Tullberg 2003 Helsingør Svømmeklub +0.63 631 24.37 +1.59
Entry time: 24.18 (+0.19)
- Max Berg 2002 France +0.60 777 22.74 -0.04
Entry time: 22.64 (+0.10)
- Guillaume Guth 2000 France +0.68 759 22.92 +0.14
Entry time: 22.85 (+0.07)
- Mathias Zander Rysgaard 1998 Hørsholm Svømmeforening +0.67 DSQ
SW 5.3 Hovedet bryder ikke vandet før 15m ved start eller vending
Løb officielt kl.: 23-06-2022 18:06:02
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer - B Finale
ER 20.94 Frederic Bousquet 1981  (FRA) Montpellier (FRA) 26-04-2009
DR 22.36 Jacob S. Andkjær 1985 Esbjerg (DEN) 11-04-2009
DJR 23.07 Magnus Westermann 1995 Bellahøj (DEN) 29-03-2013
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Magnus Tullberg 2005 Helsingør Svømmeklub +0.62 653 24.09
Entry time: 24.56 (-0.47)
2 Sebastian Greisen 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.67 642 24.23 +0.14
Entry time: 24.49 (-0.26)
3 Patrick Zakaryan Olsen 2002 Horsens Svømmeklub +0.67 641 24.25 +0.16
Entry time: 24.53 (-0.28)
4 Mads Mikkelsen 2004 Aarhus Swim - Skovbakken +0.62 635 24.32 +0.23
Entry time: 24.48 (-0.16)
5 Rasmus Petersen 2002 Haderslev Svømme Klub +0.67 629 24.40 +0.31
Entry time: 24.53 (-0.13)
6 Sebastian Sand Gottlieb 2005 Sigma Swim Allerød +0.65 620 24.52 +0.43
Entry time: 24.60 (-0.08)
- Kenzo Simons 2001 KNZB +0.60 781 22.70 -1.39
Entry time: 22.91 (-0.21)
- Pierre Lebois 2000 France +0.61 765 22.86 -1.23
Entry time: 22.95 (-0.09)
Løb officielt kl.: 23-06-2022 18:06:02
23-06-2022 18:19.14 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aalborg Svømmeklub
Document
Heat resultat
DM langbane Åben klasse 2022
Placering: Nørresundby Idrætscenter Arrangør Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl
Svømmeh 50m Stævne dato: 23. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer - A Finale
ER 20.94 Frederic Bousquet 1981  (FRA) Montpellier (FRA) 26-04-2009
DR 22.36 Jacob S. Andkjær 1985 Esbjerg (DEN) 11-04-2009
DJR 23.07 Magnus Westermann 1995 Bellahøj (DEN) 29-03-2013
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Riedel Lentz 2001 Gladsaxe Svømmeklub +0.62 773 22.78
Entry time: 23.26 (-0.48)
2 Kevin Witt Christensen 1995 Farum Svømmeklub +0.70 705 23.49 +0.71
Entry time: 23.99 (-0.50)
3 Alfred Højberg 2002 Sigma Swim Birkerød +0.66 670 23.89 +1.11
Entry time: 24.17 (-0.28)
4 Martin H. Abel 2001 Esbjerg Svømmeklub +0.62 649 24.14 +1.36
Entry time: 24.15 (-0.01)
5 Alexander Tullberg 2003 Helsingør Svømmeklub +0.63 631 24.37 +1.59
Entry time: 24.18 (+0.19)
- Max Berg 2002 France +0.60 777 22.74 -0.04
Entry time: 22.64 (+0.10)
- Guillaume Guth 2000 France +0.68 759 22.92 +0.14
Entry time: 22.85 (+0.07)
- Mathias Zander Rysgaard 1998 Hørsholm Svømmeforening +0.67 DSQ
SW 5.3 Hovedet bryder ikke vandet før 15m ved start eller vending
Løb officielt kl.: 23-06-2022 18:06:02
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer - B Finale
ER 20.94 Frederic Bousquet 1981  (FRA) Montpellier (FRA) 26-04-2009
DR 22.36 Jacob S. Andkjær 1985 Esbjerg (DEN) 11-04-2009
DJR 23.07 Magnus Westermann 1995 Bellahøj (DEN) 29-03-2013
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Magnus Tullberg 2005 Helsingør Svømmeklub +0.62 653 24.09
Entry time: 24.56 (-0.47)
2 Sebastian Greisen 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.67 642 24.23 +0.14
Entry time: 24.49 (-0.26)
3 Patrick Zakaryan Olsen 2002 Horsens Svømmeklub +0.67 641 24.25 +0.16
Entry time: 24.53 (-0.28)
4 Mads Mikkelsen 2004 Aarhus Swim - Skovbakken +0.62 635 24.32 +0.23
Entry time: 24.48 (-0.16)
5 Rasmus Petersen 2002 Haderslev Svømme Klub +0.67 629 24.40 +0.31
Entry time: 24.53 (-0.13)
6 Sebastian Sand Gottlieb 2005 Sigma Swim Allerød +0.65 620 24.52 +0.43
Entry time: 24.60 (-0.08)
- Kenzo Simons 2001 KNZB +0.60 781 22.70 -1.39
Entry time: 22.91 (-0.21)
- Pierre Lebois 2000 France +0.61 765 22.86 -1.23
Entry time: 22.95 (-0.09)
Løb officielt kl.: 23-06-2022 18:06:02
23-06-2022 18:19.14 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Aalborg Svømmeklub
Document
Resultater
DM langbane Åben klasse 2022
Placering: Nørresundby Idrætscenter Arrangør Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl
Svømmeh 50m Stævne dato: 23. jun  2022 to 26. jun  2022
Løb 3, 200m Butterfly Damer - Indledende
ER 2:04.27 Katinka Hosszu 1989  (HUN) Rom (ITA) 29-07-2009
DR 2:07.44 Micha Østergaard 1987 West Swim Rom (ITA) 29-07-2009
DJR 2:09.41 Katrine Bukh Villesen 2000 Netanya, (ISR) 29-06-2017
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lilou Ressencourt 2003 France +0.78 740 2:14.65 Q
Entry time: 2:11.25 (+3.40)
50m: 29.70
100m: 1:04.02
(34.32)
150m: 1:38.95
(34.93)
200m: 2:14.65
(35.70)
2 Lotte Hosper 2002 KNZB +0.78 732 2:15.10 +0.45 Q
Entry time: 2:14.93 (+0.17)
50m: 29.64
100m: 1:03.38
(33.74)
150m: 1:38.28
(34.90)
200m: 2:15.10
(36.82)