Results for DM Langbane - Åben klasse 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM langbane Åben klasse 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørresundby Idrætscenter |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 400m Frisvømning Damer - Indledende |
|
|
ER |
3:59.15 |
|
|
|
Frederica Pellegrini |
1988 |
(ITA) |
Rom (ITA) |
26-07-2009 |
|
|
|
|
DR |
4:03.98 |
|
|
|
Lotte Friis |
1988 |
Herlev |
London (GBR) |
29-07-2012 |
|
|
|
|
DJR |
4:14.61 |
|
|
|
Amalie Emma Thomsen |
1994 |
|
Helsinki (FIN) |
15-07-2010 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silke Holkenborg |
2001 |
KNZB |
+0.54 |
759 |
4:19.12 |
|
|
|
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 4:12.37 |
(+6.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Imani Jong |
2002 |
KNZB |
+0.55 |
723 |
4:23.43 |
+4.31 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:11.77 |
(+11.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Yara Kalmthout |
2002 |
KNZB |
+0.78 |
686 |
4:28.05 |
+8.93 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:17.98 |
(+10.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
682 |
4:28.60 |
+9.48 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:22.61 |
(+5.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marina Heller Hansen |
1994 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.56 |
675 |
4:29.47 |
+10.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:15.34 |
(+14.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.80 |
668 |
4:30.37 |
+11.25 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:20.70 |
(+9.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
+0.71 |
667 |
4:30.52 |
+11.40 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:17.81 |
(+12.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kajsa G. Christensen |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.64 |
664 |
4:31.01 |
+11.89 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:24.97 |
(+6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
648 |
4:33.17 |
+14.05 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 4:24.97 |
(+8.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.77 |
647 |
4:33.33 |
+14.21 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:26.86 |
(+6.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.73 |
637 |
4:34.73 |
+15.61 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:28.93 |
(+5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
626 |
4:36.40 |
+17.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:30.85 |
(+5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Trøjgaard |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.72 |
607 |
4:39.23 |
+20.11 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 4:26.94 |
(+12.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.70 |
595 |
4:41.00 |
+21.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:30.22 |
(+10.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andrea Lindberg Vedøe |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.75 |
594 |
4:41.25 |
+22.13 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 4:26.68 |
(+14.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.77 |
581 |
4:43.35 |
+24.23 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 4:32.73 |
(+10.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Louise Bach Andersen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
575 |
4:44.32 |
+25.20 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:35.39 |
(+8.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Michelle Mortensen |
2002 |
Herlev Svømning |
+0.75 |
556 |
4:47.54 |
+28.42 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 4:32.01 |
(+15.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.77 |
538 |
4:50.70 |
+31.58 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 4:40.12 |
(+10.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 12:06:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-06-2022 12:06.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|