Tulokset DM Langbane - Åben klasse 2022
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM langbane Åben klasse 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørresundby Idrætscenter |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer - Indledende |
|
|
ER |
2:06.12 |
|
|
|
Anton Chupkov |
1997 |
(RUS) |
Gwangju (KOR) |
26-07-2019 |
|
|
|
|
DR |
2:11.41 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Rom (ITA) |
30-07-2009 |
|
|
|
|
DJR |
2:15.72 |
|
|
|
Chris Christensen |
1988 |
|
Palma (ESP) |
09-07-2006 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ivo Kroes |
2003 |
KNZB |
+0.70 |
807 |
2:15.43 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.06 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marko Priednieks |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
731 |
2:19.96 |
+4.53 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.19 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Rindshøj |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
694 |
2:22.43 |
+7.00 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.70 |
(+7.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.75 |
648 |
2:25.70 |
+10.27 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.67 |
(+6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joakim Brønnum |
1997 |
Sigma Swim Allerød |
+0.75 |
645 |
2:25.90 |
+10.47 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.79 |
(+6.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Phil Langsted |
1999 |
Ringe Svømme Klub |
+0.65 |
627 |
2:27.32 |
+11.89 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.71 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.62 |
626 |
2:27.37 |
+11.94 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:26.21 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
623 |
2:27.61 |
+12.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.15 |
(+9.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jolann Bovey |
1996 |
Bærumsvømmerne |
+0.68 |
712 |
2:21.22 |
+5.79 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.47 |
(+7.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rajmund Koska |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.67 |
690 |
2:22.72 |
+7.29 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.03 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
604 |
2:29.13 |
+13.70 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.53 |
(+5.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.71 |
594 |
2:30.02 |
+14.59 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:29.23 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.65 |
576 |
2:31.52 |
+16.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:29.13 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joakim Grøn-Henriksen |
2004 |
Ringsted Svømme Klub |
+0.64 |
557 |
2:33.23 |
+17.80 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:27.38 |
(+5.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
531 |
2:35.74 |
+20.31 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:26.77 |
(+8.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Magnus Jacobsen |
2006 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.72 |
529 |
2:35.90 |
+20.47 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.94 |
(+9.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nicholas H. Hansen |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
520 |
2:36.77 |
+21.34 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:33.16 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alexander Marcus Englev |
2004 |
GTI - Greve |
+0.63 |
515 |
2:37.25 |
+21.82 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:26.52 |
(+10.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Laurits Boserup |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.71 |
510 |
2:37.83 |
+22.40 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:30.49 |
(+7.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
509 |
2:37.92 |
+22.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.02 |
(+6.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
496 |
2:39.32 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.85 |
(+8.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikkel Bredal Larsen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.75 |
494 |
2:39.45 |
+24.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.47 |
(+7.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kasper Thorn |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
493 |
2:39.57 |
+24.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.73 |
(+8.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Gustav Nissen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.80 |
442 |
2:45.52 |
+30.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.81 |
(+14.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
440 |
2:45.76 |
+30.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.31 |
(+8.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jannik Jørgensen |
2004 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.66 |
422 |
2:48.07 |
+32.64 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:30.79 |
(+17.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.65 |
372 |
2:55.26 |
+39.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.29 |
(+15.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bram Zwetsloot |
2002 |
KNZB |
+0.66 |
675 |
2:23.76 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.90 |
(+4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bryar Long |
1997 |
MKS Juvenia |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-06-2022 12:05:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-06-2022 12:05.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|