Results for DM Langbane - Åben klasse 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM langbane Åben klasse 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørresundby Idrætscenter |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 50m Rygsvømning Damer - Indledende |
|
|
ER |
27.10 |
|
|
Kira Toussaint |
1994 |
(NED) |
Eindhoven (NED) |
10-04-2021 |
|
|
|
|
DR |
27.63 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
Aalborg |
Kazan (RUS) |
05-08-2015 |
|
|
|
|
DJR |
28.51 |
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Antwerpen (BEL) |
06-07-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pauline Mahieu |
1999 |
France |
+0.59 |
848 |
28.50 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.21 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elise Tanis |
2002 |
KNZB |
+0.57 |
751 |
29.68 |
+1.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.13 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.57 |
729 |
29.97 |
+1.47 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.23 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.58 |
726 |
30.01 |
+1.51 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.38 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
Horsens Svømmeklub |
+0.63 |
713 |
30.20 |
+1.70 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.92 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.61 |
686 |
30.59 |
+2.09 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.46 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Jacobsen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
675 |
30.75 |
+2.25 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.97 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
665 |
30.90 |
+2.40 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.30 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lieke Oude Lenferink |
2002 |
KNZB |
+0.64 |
734 |
29.90 |
+1.40 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Britta Koehorst |
2003 |
KNZB |
+0.61 |
733 |
29.92 |
+1.42 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.48 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.67 |
661 |
30.96 |
+2.46 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.90 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
656 |
31.04 |
+2.54 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.91 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amalie Nielsen |
2003 |
GTI - Ishøj |
+0.72 |
654 |
31.07 |
+2.57 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.55 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Louise Lie Thisted |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.54 |
652 |
31.11 |
+2.61 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 30.14 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
645 |
31.22 |
+2.72 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 31.24 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
641 |
31.29 |
+2.79 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.28 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.59 |
633 |
31.42 |
+2.92 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
627 |
31.51 |
+3.01 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Josefine Nielsen |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.53 |
624 |
31.56 |
+3.06 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mille C. Berg |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
620 |
31.63 |
+3.13 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.02 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nikoline Marie Lange |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.59 |
618 |
31.67 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
617 |
31.68 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.63 |
611 |
31.78 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.78 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
+0.72 |
609 |
31.82 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.70 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.58 |
602 |
31.94 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.94 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Signe Eie |
2005 |
Herlev Svømning |
+0.59 |
597 |
32.03 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.06 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=27 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.61 |
596 |
32.05 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=27 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.63 |
596 |
32.05 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.36 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
+0.62 |
592 |
32.13 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.11 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.64 |
589 |
32.17 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Cecilie Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
589 |
32.17 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.67 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.63 |
588 |
32.19 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.46 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.58 |
587 |
32.22 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.23 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.71 |
584 |
32.26 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
+0.63 |
582 |
32.30 |
+3.80 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alba Mantoni |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.64 |
574 |
32.45 |
+3.95 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 30.40 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.61 |
569 |
32.55 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.19 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
Swim Team Neptun |
+0.66 |
564 |
32.65 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Linnea Hietala |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
559 |
32.74 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.43 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Silje Mathiasen |
2006 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.67 |
556 |
32.80 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.73 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
+0.71 |
555 |
32.82 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.67 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
554 |
32.84 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.53 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
551 |
32.89 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.26 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Thilde Rosen Lundsfryd |
2004 |
Ringe Svømme Klub |
+0.62 |
548 |
32.96 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.75 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Nina Griffin |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
532 |
33.28 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.50 |
(+2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.63 |
528 |
33.37 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Femke Iris Keulen |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.63 |
490 |
34.22 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.73 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Camilla Bitz Witt |
2003 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.79 |
429 |
42.79 |
+14.29 |
|
|
S9 |
|
|
|
Entry time: 41.78 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Yara Kalmthout |
2002 |
KNZB |
+0.64 |
641 |
31.28 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.52 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mari.Liis Maas |
2004 |
TOP Swimclub |
+0.61 |
602 |
31.94 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.08 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hanna Vutt |
2003 |
TOP Swimclub |
+0.66 |
635 |
31.38 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.13 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.61 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Helt neddykket under løbet (Undtagen for de første 15m efter start/vending) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-06-2022 12:49:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-06-2022 14:39.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|