Results for DM Langbane - Åben klasse 2022
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
DM langbane Åben klasse 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Nørresundby Idrætscenter |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg svømmekl |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
23. jun 2022 to 26. jun 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer - Indledende |
|
|
ER |
1:42.00 |
|
|
|
Paul Biedermann |
1986 |
(GER) |
Rom (ITA) |
28-07-2009 |
|
|
|
|
DR |
1:46.94 |
|
|
|
Mads Glæsner |
1988 |
|
Esbjerg (DEN) |
09-04-2009 |
|
|
|
|
DJR |
1:49.46 |
|
|
|
Frederik Siem Pedersen |
1991 |
|
Prag (CZE) |
12-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wissan-Amazigh Yebba |
2000 |
France |
+0.68 |
840 |
1:48.07 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:48.27 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Berg |
2002 |
France |
+0.65 |
806 |
1:49.60 |
+1.53 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:48.99 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Gadgaard |
1999 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.69 |
788 |
1:50.42 |
+2.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:47.45 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Hansen |
2000 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
733 |
1:53.11 |
+5.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:48.60 |
(+4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Sand Gottlieb |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
+0.69 |
699 |
1:54.88 |
+6.81 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:53.50 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.67 |
692 |
1:55.28 |
+7.21 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:52.20 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Søgaard-Andersen |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
692 |
1:55.30 |
+7.23 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:52.60 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frans Johannessen |
1992 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.83 |
689 |
1:55.48 |
+7.41 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:53.26 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
688 |
1:55.54 |
+7.47 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:49.96 |
(+5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.70 |
686 |
1:55.60 |
+7.53 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:53.67 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.70 |
677 |
1:56.14 |
+8.07 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:54.06 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luc Kroon |
2001 |
KNZB |
+0.73 |
788 |
1:50.40 |
+2.33 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:48.41 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tim Hoogerwerf |
2000 |
De Dolfijn |
+0.70 |
756 |
1:51.96 |
+3.89 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:49.39 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gabriel Elmedyb |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
663 |
1:56.95 |
+8.88 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:52.75 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
659 |
1:57.21 |
+9.14 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:58.29 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alfred Højberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
655 |
1:57.42 |
+9.35 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:54.14 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alexander Vergereau |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.69 |
643 |
1:58.13 |
+10.06 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:53.43 |
(+4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
633 |
1:58.77 |
+10.70 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:56.16 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
632 |
1:58.80 |
+10.73 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:56.89 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
632 |
1:58.82 |
+10.75 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:56.66 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.69 |
623 |
1:59.41 |
+11.34 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:48.60 |
(+10.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
614 |
1:59.99 |
+11.92 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:58.46 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kasper Thorn |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.72 |
605 |
2:00.56 |
+12.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:58.52 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mikkel Roed |
2004 |
Køge Svømmeklub |
+0.65 |
602 |
2:00.78 |
+12.71 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:57.62 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sebastian Greisen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
596 |
2:01.20 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.95 |
(+7.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Theodor Wernberg Løvgreen |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
+0.72 |
589 |
2:01.65 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.32 |
(+5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Daniel Bornhøft Nielsen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
582 |
2:02.16 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.87 |
(+5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Christian Duetoft |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
581 |
2:02.17 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.30 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Inas Ilic |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
581 |
2:02.18 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.56 |
(+4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Calvin Konge Neess |
2005 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.77 |
580 |
2:02.30 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.34 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mads Lind |
2002 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.67 |
575 |
2:02.62 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.41 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.80 |
562 |
2:03.59 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.13 |
(+4.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
558 |
2:03.88 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.74 |
(+6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sean Petersen |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
551 |
2:04.40 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.35 |
(+6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Anders Mosbæk Toft Johannes |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.67 |
534 |
2:05.71 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.17 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Frederik Gersby |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
+0.68 |
532 |
2:05.85 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.43 |
(+4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Daniel Damsbo |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
529 |
2:06.09 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.62 |
(+6.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Morten H. Kobbelgaard |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
525 |
2:06.36 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.53 |
(+8.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Lucas Lund Rasmussen |
2007 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
502 |
2:08.26 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.38 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Alec Hans Mortensen |
2002 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.72 |
487 |
2:09.59 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.07 |
(+9.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Thorbjørn Jari Ikkala |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.79 |
460 |
2:12.10 |
+24.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.03 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Asgar Knakkergaard |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
460 |
2:12.13 |
+24.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.42 |
(+12.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Georgi Goldberg |
2004 |
TOP Swimclub |
+0.68 |
598 |
2:01.01 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.77 |
(+6.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Monyo Maina |
2003 |
Olympian Swim Club |
+0.63 |
619 |
1:59.66 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.11 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Sagnes |
2001 |
France |
+0.63 |
732 |
1:53.15 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.10 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jordan Sloan |
1993 |
Ireland |
+0.74 |
705 |
1:54.56 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.38 |
(+6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nathanel Soulard |
2001 |
France |
+0.71 |
735 |
1:53.02 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.38 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noyan Taylan |
2002 |
France |
+0.62 |
755 |
1:51.99 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.08 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 24-06-2022 11:42:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24-06-2022 12:49.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|