Resultater for Park Vendia SwimCup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag eftermiddag / Superfinal 2
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 2-11 år - Finale |
|
|
Sponsor |
BDO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.81 |
264 |
45.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.56 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annamai Dybdahl |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.99 |
240 |
47.09 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.37 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
181 |
51.79 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.06 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Mørch |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
172 |
52.63 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.37 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
147 |
55.42 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.08 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
109 |
1:01.17 |
+15.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.82 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
92 |
1:04.83 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.67 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 16:19:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 12-13 år - Finale |
|
|
Sponsor |
BDO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
423 |
39.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.08 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.79 |
422 |
39.04 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.10 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.58 |
422 |
39.05 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Schøler Jönsson |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.74 |
334 |
42.22 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.97 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
331 |
42.33 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.36 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Nielsen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
|
330 |
42.36 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.40 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
278 |
44.87 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.88 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 16:19:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 14-15 år - Finale |
|
|
Sponsor |
BDO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Ravn Holst |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.74 |
550 |
35.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.55 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.76 |
457 |
38.02 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.43 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.74 |
426 |
38.92 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.83 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.76 |
425 |
38.97 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.93 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
|
399 |
39.78 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.69 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.69 |
386 |
40.24 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.82 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.74 |
363 |
41.05 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.43 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Sloth |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 16:19:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 16 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
BDO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.69 |
670 |
33.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Bundgaard |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.73 |
651 |
33.79 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.69 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.65 |
620 |
34.36 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.42 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.71 |
481 |
37.37 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.98 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Michaelsen |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
473 |
37.60 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.65 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.73 |
471 |
37.65 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.34 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
469 |
37.69 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.96 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
|
459 |
37.96 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.89 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 01-05-2022 16:19:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-05-2022 16:20.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|