Resultater for Park Vendia SwimCup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Vandhuset |
Arrangør |
Svømmeklubben S68 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
29. apr 2022 to 1. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 2-11 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Vendsyssel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lærke Stubben Broberg |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.70 |
332 |
38.96 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 41.87 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
238 |
43.52 |
+4.56 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 46.55 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Bjørn Augustinussen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
212 |
45.22 |
+6.26 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 45.50 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Siri Christensen |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
159 |
49.77 |
+10.81 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 51.69 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Sangelberg Fausing |
2011 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.77 |
147 |
51.05 |
+12.09 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 50.86 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Esther Greve |
2013 |
Odder Svømmeklub |
+0.81 |
133 |
52.76 |
+13.80 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 51.58 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kerttu Aalto |
2012 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.92 |
102 |
57.57 |
+18.61 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 57.75 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 17:45:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Vendsyssel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
472 |
34.65 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.42 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid V. Petersen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
448 |
35.26 |
+0.61 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 34.75 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Dindler |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
408 |
36.36 |
+1.71 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 37.24 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
400 |
36.59 |
+1.94 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.58 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Zenia Maria Jakobsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
375 |
37.40 |
+2.75 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 37.49 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Moth Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.72 |
345 |
38.46 |
+3.81 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 39.19 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nathalie Tveit Gilje |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.71 |
340 |
38.63 |
+3.98 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Lisberg Devantie |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.84 |
332 |
38.94 |
+4.29 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 39.04 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dorina Gyeraj |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.82 |
314 |
39.66 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.19 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Katrine Mølbak |
2009 |
Ikast Svømmeklub |
+0.71 |
287 |
40.90 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.70 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hilde Jørgensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.85 |
277 |
41.38 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.87 |
276 |
41.39 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.04 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linn Van Zanden |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
273 |
41.54 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.50 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Rytger Knudsen |
2009 |
Aars Svømmeklub |
+0.84 |
267 |
41.88 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.48 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freja Dall Christensen |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.95 |
262 |
42.15 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.68 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Naja Marie Dam Lisby |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.68 |
262 |
42.16 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.64 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Egholm |
2009 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.75 |
255 |
42.51 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.34 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sophia Damberg |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.90 |
248 |
42.93 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.66 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.70 |
245 |
43.08 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.00 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Malin Wang |
2010 |
Mandal SK |
+0.67 |
241 |
43.30 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.44 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ingrid Møldrup |
2009 |
Viborg Svømme Klub |
+0.77 |
233 |
43.84 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.17 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
223 |
44.48 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.97 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Enderlein |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.80 |
217 |
44.83 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.09 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Henriette Dybvik |
2009 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.88 |
210 |
45.39 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.57 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ida Nyland Madsen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.70 |
204 |
45.82 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.43 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Philippa Bjørn Augustinussen |
2009 |
Odder Svømmeklub |
+0.86 |
200 |
46.12 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.46 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Silke Meyer Nørby |
2010 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.81 |
198 |
46.28 |
+11.63 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 49.83 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Maja Theilmann Christensen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.64 |
195 |
46.49 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.58 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Celina W. Pedersen |
2010 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.87 |
193 |
46.64 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.94 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Marie Lausdahl |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.99 |
191 |
46.84 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.84 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Signe Flarup |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
190 |
46.90 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.74 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anne Holm |
2009 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.63 |
187 |
47.13 |
+12.48 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 48.18 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alvilda-Augusta Østergaard |
2010 |
Svømmeklubben Nord |
+0.95 |
184 |
47.36 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.21 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aline Kolltveit Bergene |
2010 |
Mandal SK |
+0.99 |
183 |
47.46 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Andrea Nættermann |
2010 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.85 |
182 |
47.53 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.68 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Victoria Damgaard |
2009 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.84 |
174 |
48.32 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.34 |
(-6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Lilli Munkholm Byrdal |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.62 |
166 |
49.07 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.48 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Mia Aggerholm Jensen |
2010 |
Odder Svømmeklub |
+0.72 |
163 |
49.33 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.14 |
(-4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Stella Niss Varga |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
144 |
51.47 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.97 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Maja Sólbjørg Ulberg |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
+0.90 |
134 |
52.65 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.11 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ellen Binderup Trudslev |
2010 |
Viborg Svømme Klub |
|
128 |
53.53 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.53 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Laura Sommer Hørning |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.93 |
117 |
55.01 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.14 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 17:45:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Vendsyssel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Júlía Gunnlaugsdóttir |
2007 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
572 |
32.49 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.16 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Michaelsen |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.80 |
527 |
33.40 |
+0.91 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.63 |
508 |
33.80 |
+1.31 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.77 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Lucassen |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.63 |
453 |
35.12 |
+2.63 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.77 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.78 |
431 |
35.71 |
+3.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Svenstrup |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
409 |
36.32 |
+3.83 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 38.51 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.73 |
409 |
36.33 |
+3.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.00 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederikke Novin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
399 |
36.63 |
+4.14 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.33 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Højsgaard Jensen |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.75 |
398 |
36.67 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.24 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.66 |
375 |
37.39 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.95 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Callsen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.61 |
373 |
37.48 |
+4.99 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Neya Damgaard |
2007 |
Brønderslev SK08 |
+0.72 |
372 |
37.51 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.80 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viola Bregenov |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.70 |
355 |
38.07 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.00 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.71 |
349 |
38.32 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liv Elena Holm-Hansen |
2007 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.84 |
346 |
38.43 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.06 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.68 |
343 |
38.51 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.11 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maria Guneva |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.81 |
296 |
40.44 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.90 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
292 |
40.65 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aino Aalto |
2008 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.59 |
282 |
41.11 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.50 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Erle Mønsås Syvertsen |
2008 |
Mandal SK |
+0.84 |
281 |
41.16 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Skov-Hansen |
2008 |
Odder Svømmeklub |
+0.69 |
275 |
41.44 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.61 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anna Nesine Laursen |
2007 |
Ikast Svømmeklub |
+0.73 |
272 |
41.63 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.04 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Karoline Skjøtt |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.70 |
271 |
41.65 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.99 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilie Hermansen |
2008 |
Brønderslev SK08 |
+0.78 |
258 |
42.33 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.84 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Karoline Skagestad Madsen |
2008 |
Mandal SK |
+0.88 |
219 |
44.75 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Solvei Hjorth Melhedegaard |
2008 |
Viborg Svømme Klub |
+0.81 |
207 |
45.54 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.57 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Josefine Abrahamsen |
2008 |
Flekkefjord Svømmklubb |
+0.73 |
204 |
45.78 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.70 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Isabella Andersen |
2008 |
Mandal SK |
+0.74 |
202 |
45.97 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Agnes Brix Rasmussen |
2008 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.47 |
197 |
46.35 |
+13.86 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 44.33 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anna Martina Poulsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.80 |
170 |
48.68 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.92 |
(-5.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sille Hegaard Gilling |
2007 |
Brædstrup Svømmeklub |
+0.81 |
167 |
48.90 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.87 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Laura Sommer Bendtsen |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
158 |
49.89 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.12 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Esther Nørmølle Dissing |
2008 |
Aars Svømmeklub |
+0.71 |
153 |
50.37 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.51 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Dicte Flensted |
2007 |
Aars Svømmeklub |
+0.85 |
153 |
50.40 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.03 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Natalia Wilkosz |
2008 |
Mandal SK |
+0.91 |
149 |
50.83 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Kirstine Elverløv |
2008 |
Brædstrup Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patricia Nættermann |
2007 |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 17:45:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer 16 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Sparekassen Vendsyssel |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Skov Forsberg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
+0.60 |
604 |
31.91 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.78 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.70 |
551 |
32.89 |
+0.98 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.27 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
+0.70 |
542 |
33.09 |
+1.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
498 |
34.03 |
+2.12 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 34.23 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilde Thirup |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
477 |
34.53 |
+2.62 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 36.51 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kirstine Jørgensen |
2004 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.57 |
473 |
34.62 |
+2.71 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicoline Kristiansen |
2002 |
Odder Svømmeklub |
+0.62 |
462 |
34.90 |
+2.99 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.11 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.59 |
428 |
35.80 |
+3.89 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 51.95 |
(-16.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta Højberg |
2005 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.73 |
398 |
36.66 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.26 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie V Jensen |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.68 |
393 |
36.81 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.20 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristine Vestergaard |
2005 |
Brønderslev SK08 |
+0.74 |
391 |
36.87 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.04 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Overgaard Thomassen |
2005 |
Svømmeklubben Pingvinen |
+0.82 |
358 |
37.98 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.28 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Bech Færløv Andersen |
2005 |
Svømmeklubben Smut |
+0.75 |
350 |
38.25 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.69 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.84 |
340 |
38.64 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.61 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jessie Ann Nilsen |
2006 |
Farsund Svømmklubb |
+0.77 |
299 |
40.33 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.37 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marie V. Petersen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.76 |
276 |
41.40 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.17 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Reinike Veenstra |
2006 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.74 |
272 |
41.64 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.67 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Mørup |
2006 |
HGF Svømning |
+0.88 |
214 |
45.08 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.63 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Karlsen |
2006 |
Svømmeklubben Søhesten |
+0.60 |
189 |
46.98 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.82 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2022 17:45:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2022 17:48.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
|