Resultater for HCA Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Afsnit 2 - lørdag morgen
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen |
Arrangør |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
6. maj 2022 to 8. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Frisvømning Herrer (js) - Indledende |
|
|
HCA reko |
51.73 |
|
|
|
Sebastian Ovesen |
1994 |
Kvik Kastrup (DK) |
Odense (DK) |
21-05-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
671 |
53.56 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 52.24 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
668 |
53.64 |
+0.08 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 52.57 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
643 |
54.34 |
+0.78 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 51.76 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rajmund Koska |
2003 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.68 |
630 |
54.71 |
+1.15 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 53.93 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.61 |
603 |
55.50 |
+1.94 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.79 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.69 |
594 |
55.80 |
+2.24 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 54.90 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
+0.66 |
573 |
56.46 |
+2.90 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.25 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
566 |
56.71 |
+3.15 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.16 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.62 |
562 |
56.84 |
+3.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 56.20 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Christoffer R.S. Pedersen |
2004 |
Swim Team Odense |
+0.67 |
552 |
57.16 |
+3.60 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 56.13 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikkel Podiss Petersen |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.76 |
549 |
57.28 |
+3.72 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.26 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Hallenborg |
2002 |
Swim Team Odense |
+0.62 |
503 |
58.98 |
+5.42 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.45 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christian N. Christensen |
2006 |
Kolding SK |
+0.71 |
470 |
1:00.30 |
+6.74 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.66 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tobias Damsgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.70 |
460 |
1:00.74 |
+7.18 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.55 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.72 |
432 |
1:02.02 |
+8.46 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.07 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Andreas Bahnsen |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
423 |
1:02.45 |
+8.89 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.98 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magnus Tranekjer |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.77 |
406 |
1:03.32 |
+9.76 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.30 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.73 |
396 |
1:03.87 |
+10.31 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.54 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Andreas Ellebjerg Johansen |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.79 |
395 |
1:03.91 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.83 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.73 |
347 |
1:06.74 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.06 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Phillip Gram |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.79 |
336 |
1:07.47 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.00 |
(-7.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Thor Nymark Pedersen |
2006 |
Frem Odense |
+0.77 |
334 |
1:07.59 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.48 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nikolaj Kiel Johansen |
2003 |
Ringe Svømme Klub |
+0.70 |
323 |
1:08.34 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.59 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Thomas Saugmann Sørensen |
2003 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.80 |
217 |
1:18.03 |
+24.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.41 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anders Mosbæk Johannessen |
2005 |
Swim Team Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-05-2022 09:54:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 15:13.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|