Resultat för HCA Cup 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Afsnit 1 - fredag aften
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen |
Arrangør |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
6. maj 2022 to 8. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 50m Rygsvømning Herrer (å) - Indledende |
|
|
HCA reko |
26.41 |
|
|
Magnus Jákupsson |
1994 |
Farum Svømmeklub (DK) |
Odense (DK) |
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Hoffmann Hyldig |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
495 |
30.07 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Nytoft Bergmann |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
446 |
31.14 |
+1.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.21 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
439 |
31.31 |
+1.24 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.23 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
Frem Odense |
+0.79 |
420 |
31.76 |
+1.69 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.24 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Harald Heyde Engvad |
2007 |
Frem Odense |
+0.66 |
356 |
33.57 |
+3.50 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.52 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
+0.64 |
287 |
36.08 |
+6.01 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.80 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Kvorning |
2008 |
Kolding SK |
+0.70 |
261 |
37.22 |
+7.15 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viktor Hjortkær Wintervad |
2008 |
Frem Odense |
+0.81 |
234 |
38.61 |
+8.54 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(+10.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noah Quistgaard |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.91 |
207 |
40.18 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.80 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Fræhr Piihl |
2008 |
Kolding SK |
+0.72 |
181 |
42.04 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.95 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hjalmer Lunden |
2008 |
Swim Team Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 06-05-2022 21:04:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-05-2022 15:11.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|