Resultater for HCA Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen |
Arrangør |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
6. maj 2022 to 8. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 73, 200m Frisvømning Damer (js) - Indledende |
|
|
HCA reko |
2:03.73 |
|
|
|
Laura Glerup Jensen |
1998 |
H2Odense (DK) |
Odense (DK) |
03-06-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
+0.71 |
647 |
2:10.57 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:05.86 |
(+4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
639 |
2:11.17 |
+0.60 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.39 |
(+6.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christine Mols |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.67 |
539 |
2:18.75 |
+8.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.34 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.68 |
502 |
2:22.08 |
+11.51 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.88 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.82 |
409 |
2:32.15 |
+21.58 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:29.03 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Pedersen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.84 |
392 |
2:34.36 |
+23.79 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:34.56 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alvina Vahala Hvass |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
+0.74 |
383 |
2:35.55 |
+24.98 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:38.78 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
Frem Odense |
+0.84 |
374 |
2:36.72 |
+26.15 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:40.86 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
+0.75 |
373 |
2:36.91 |
+26.34 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:37.49 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Søgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.81 |
347 |
2:40.65 |
+30.08 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 3:19.46 |
(-38.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding SK |
+0.74 |
347 |
2:40.73 |
+30.16 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:31.05 |
(+9.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Nørregaard Jensen |
2007 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.83 |
340 |
2:41.79 |
+31.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:35.83 |
(+5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia S. Skøtt |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.74 |
310 |
2:46.79 |
+36.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:39.11 |
(+7.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sofie Holm Rasmussen |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.86 |
275 |
2:53.57 |
+43.00 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:51.75 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rasmine Johansen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.81 |
274 |
2:53.78 |
+43.21 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:35.56 |
(+18.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding SK |
+0.84 |
235 |
3:03.07 |
+52.50 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:57.32 |
(+5.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sandra Cecilie Schmidt |
2005 |
Frem Odense |
+0.87 |
233 |
3:03.59 |
+53.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Annika Hansen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.87 |
229 |
3:04.65 |
+54.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.05 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ea Rosenkjær Bjørnholt |
2001 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.81 |
177 |
3:20.94 |
+1:10.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.11 |
(+19.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-05-2022 10:48:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 10:48.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|