Resultater for HCA Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen |
Arrangør |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
6. maj 2022 to 8. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 57, 100m Rygsvømning Damer (js) - Indledende |
|
|
HCA reko |
1:02.03 |
|
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
FREM-STO95 (DK) |
Odense (DK) |
22-05-2005 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
641 |
1:06.60 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.61 |
(+4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Naja Færgemann |
2006 |
Swim Team Odense |
+0.75 |
507 |
1:12.02 |
+5.42 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.14 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanne Heilmann |
2005 |
Kolding SK |
+0.71 |
429 |
1:16.15 |
+9.55 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.39 |
(+4.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.73 |
421 |
1:16.63 |
+10.03 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.73 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
Swim Team Odense |
+0.81 |
395 |
1:18.29 |
+11.69 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.89 |
(+5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilie Ahrentsen |
1998 |
Ringe Svømme Klub |
+0.81 |
360 |
1:20.70 |
+14.10 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.03 |
(+6.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stephanie de Bruijn |
2005 |
Kolding SK |
+0.70 |
342 |
1:22.15 |
+15.55 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.00 |
(+4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarah Hansen |
2005 |
Kolding SK |
+0.77 |
333 |
1:22.81 |
+16.21 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.17 |
(+5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helena Bett Andersen |
2007 |
Frem Odense |
+0.85 |
326 |
1:23.40 |
+16.80 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.91 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Holm Rasmussen |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.90 |
324 |
1:23.62 |
+17.02 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.77 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Magelund Møller |
2006 |
Kolding SK |
+0.75 |
276 |
1:28.15 |
+21.55 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.73 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia S. Skøtt |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.68 |
268 |
1:29.04 |
+22.44 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.54 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Inés Mendoza |
2007 |
Kolding SK |
+0.81 |
228 |
1:33.99 |
+27.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:35.95 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.62 |
639 |
1:06.67 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.45 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
+0.78 |
566 |
1:09.42 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.74 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-05-2022 10:18:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 10:18.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|