Resultater for HCA Cup 2022
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Universitetssvømmehallen |
Arrangør |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
6. maj 2022 to 8. maj 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 53, 200m Medley Damer (js) - Indledende |
|
|
HCA reko |
2:22.39 |
|
|
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmekl |
Odense (DK) |
24-05-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
+0.68 |
666 |
2:24.41 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.94 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
545 |
2:34.39 |
+9.98 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:33.08 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Stamholt |
2005 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.82 |
505 |
2:38.34 |
+13.93 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:35.46 |
(+2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
+0.75 |
439 |
2:45.92 |
+21.51 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:49.82 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Atalie R. L. Pedersen |
2007 |
Swim Team Odense |
+0.75 |
401 |
2:50.94 |
+26.53 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:49.38 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silje Lunderskov |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.74 |
361 |
2:57.03 |
+32.62 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:58.06 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alvina Vahala Hvass |
2006 |
Svendborg Svømme Klub |
+0.77 |
320 |
3:04.29 |
+39.88 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:56.31 |
(+7.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Søgaard |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
+0.79 |
319 |
3:04.58 |
+40.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 3:02.21 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Aurbo Herold |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
+0.79 |
300 |
3:08.33 |
+43.92 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 3:18.74 |
(-10.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maya K. Alstrup-Lopez |
2007 |
Frem Odense |
+0.79 |
268 |
3:15.41 |
+51.00 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 3:10.69 |
(+4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Naya Blyn |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.75 |
254 |
3:19.06 |
+54.65 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 3:01.80 |
(+17.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sandra Cecilie Schmidt |
2005 |
Frem Odense |
+0.92 |
228 |
3:26.28 |
+1:01.87 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Bahnsen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.85 |
211 |
3:31.59 |
+1:07.18 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Annika Hansen |
2006 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.76 |
207 |
3:33.19 |
+1:08.78 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 3:33.89 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
- |
|
Emma Nygaard |
2005 |
Swim Team Odense |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 08-05-2022 09:54:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
08-05-2022 09:54.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|